سه شنبه, 24 مرداد 1396 - 10:35

شخصی دیوارهای خارج از دفتر گوگل را با تبلیغاتی در انتقاد از مدیریت ساندار پیچای پوشانده است. تبلیغاتی ضد گوگل روی دیوارهای خارج از ساختمان این دفتر، در ناحیه ساحلی ونیز در کالیفرنیا چسبانده شده است. به نظر می رسد این تبلیغ ها به هیاهوی جیمز دامور مربوط باشد

. جیمز دامور از مهندسان گوگل است که اوایل این هفته، به سبب نوشتن مقاله ای ۳۰۰۰ کلمه ای در انتقاد از سیاست های حامی تفاوت گوگل اخراج شده بود. او در این مقاله بیان کرده بود که تفاوت های بیولوژیکی زنان، باعث می شود آنها نتوانند در گوگل کار کنند. او این یادداشت را به صورت گسترده داخل شرکت توزیع کرد. یکی از فعالان فناوری در کالیفرنیا توییت کرده است:

شخصی در ونیز هست که از اخراج این کارمند خوشحال نیست. تبلیغات ضد گوگل سرتاسر سانتامونیکا و ونیز را پوشانده اند. روی یکی از این تبلیغات کلمه Goolag  نوشته شده است که نوعی بازی با کلمات است. این لغت به اردوگاه های کار اجباری شوروی در قرن بیستم اشاره دارد. تصویری از دامور منتشر شده است که در آن پیراهنی پوشیده که همین لغت روی آن به چشم می خورد.

سایر تبلیغات از ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل، انتقاد می کنند. پیچای این کارمند را اخراج کرده و ایمیل اخراج او در فضای عمومی منتشر شده بود. به نظر می رسد برخی از این تبلیغ ها می گویند: «اپل هیچ گاه جیمز دامور را اخراج نمی کرد» یا «اگر استیو جابز زنده بود، با دامور احساس همدردی می کرد.» اگرچه این تبلیغ ها نشان اپل را بر خود دارند و از شعار معروف اپل، متفاوت بیندیشید، استفاده می کنند؛ اما متعلق به اپل نیستند.

دامور از زمان اخراج خود با شخصیت های راست گرا در رسانه های محافظه کار دیده می شود. بسیاری از این رسانه ها از همین روش برای جلب توجه استفاده می کنند. هنوز معلوم نیست چه کسی پشت این تبلیغ ها است و آیا با دامور ارتباط دارد یا خیر. فقط می دانیم که این تبلیغ ها رسمی نیستند و به صورت قانونی نصب نشده اند.

گوگل به درخواست ها برای اطلاعات بیشتر پاسخی نداده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید