دوشنبه, ۲۴ خرداد(۳) ۱۴۰۰ / Mon, 14 Jun(6) 2021 /
           
فرصت امروز

ساختارهای پیچیده، مدل های قدیمی کسب وکار و تصمیم گیری های دیرهنگام، حتی اگر کارایی داشته باشند، سرعت پیشرفت استارت آپ شما را پایین می آورند.

به گزارش زومیت، در مراحل اولیه راه اندازی یک استارت آپ و رشد کسب وکار، احتمالا حس می کنید برخی از تصمیماتی که می گیرید ضعیف یا بی اهمیت هستند. بسیاری از این تصمیم ها و نتایج شان به مرور زمان فراموش می شود، ولی بعضی از انتخاب های شما تأثیر قابل ملاحظه ای در مسیر کسب وکار خواهند داشت.

زمانی که در مورد موضوعاتی مثل مدیریت، ساختارها، نوآوری و مقیاس پذیری تصمیم گیری می کنید، انتخاب های ضعیف شما را به عقب برمی گردانند و مانع از پیشرفت شما می شوند. از طرف دیگر انتخاب های درست و هوشمندانه به استارت آپ کمک می کند برای تمام چالش های پیش رو آماده شود.

سه نکته برای توسعه سریع تر استارت آپ

طبق تعریف، یک استارت آپ زیرک و پویا، سازمانی است که می تواند سریع و مؤثر به فرصت ها و تهدیدهای داخلی و خارجی (تجاری، قانونی، تکنولوژیکی، اجتماعی، اخلاقی یا سیاسی) واکنش نشان بدهد.

در اغلب موارد زیرکی (Agile) یک استارت آپ را با ویژگی هایی مثل سریع الــعــمل بودن، واکنش های فوری، انعطاف پذیری، پذیرش تغییرات و درک نیازهای مشتری می شناسند، اما اولویت دادن به این موضوع در کسب وکار، ساده نیست. برخی فرآیندهای تصمیم گیری در مورد اهداف اصلی شرکت، به تأمل و تدبیر بیشتری نیاز دارند. اگر به گذشته و مراحل اولیه کسب وکار کارآفرینان و بنیانگذاران موفق نگاه کنید، متوجه می شوید که اگر زیرسازی زیرکانه، سریع و هوشمندانه تری داشته باشید، موفقیت های پایدارتری تجربه خواهید کرد.

با این مقدمه، برخی از نکاتی را که به پویایی و فراست استارت آپ شما کمک می کنند، بررسی می کنیم.

1- سلسله مراتب را کنار بگذارید

اگر ساختار پروسه های عملیاتی را بیش ازحد سازمان دهی کنید، تقریبا غیر ممکن است که استارت آپ سریعی داشته باشید. هرچه تشکیلات مفصل تری داشته باشید، سلسله مراتب بیشتر و زنجیره فرمان طولانی تری هم خواهید داشت. هر تصمیمی که اتخاذ می شود باید از فیلتر چندین شخص یا گروه بگذرد، درنتیجه تصمیمات به آهستگی عملی می شود و تغییرات کمتری رخ می دهد.

اگر می خواهید کسب وکار سریعی داشته باشید، باید این سلسله مراتب را حذف کنید و به یک ساختار ساده برسید. جریان آزاد اطلاعات و ارتباطات را در اولویت قرار دهید و به گروه های مختلف اجازه بدهید در فرآیندهای تصمیم گیری استقلال نسبی داشته باشند.

۲- از سیستم پیش بینی کننده استفاده کنید

بسیاری از کارآفرینان بر این باورند که چابکی و سرعت یک استارت آپ به  قدرت واکنش فوری در برابر رخدادها بستگی دارد، البته این حرف تا حدودی درست است، اما امروزه اغلب کسب وکارهای پویا با رویکردی پیش گویانه حرکت می کنند.

به عنوان مثال مدیرعامل شرکت را در نظر بگیرید. وقتی یک سازمان تکنیک های بهینه سازی جدیدی امتحان می کند، به طور متوسط پس از ۶۰ تا ۹۰ روز نتایج آن را بررسی و درجه بندی و براساس این نتایج، پروسه ها را اصلاح می کند.

اغلب اوقات این روش خوب جواب می دهد، اما سرعت روند کار را پایین می آورد. در عوض سیستم پیش بینی کننده، اجازه می دهد بهینه سازی ها اجرا شوند و بعد در عرض چند ساعت نتایج را با معیارهای مورد نیاز می سنجند. درصورتی که نتایج حاصل شده با پیش بینی ها سازگار باشند، بهینه سازی با سرعت بیشتری ادامه پیدا می کند.

۳- از چرخه ساخت، سنجش، یادگیری استفاده کنید

چرخه ساخت، سنجش، یادگیری در حقیقت یک حلقه بازخورد است که پروسه بهره گیری از دانش و تحولات محصول و عملیات کسب وکار را سریع تر و کارآمدتر می کند. همانطور که از نام آن پیدا است، این حلقه شامل سه مرحله اصلی است. هدف این است که یک محصول اولیه بسازیم، نتایج را اندازه گیری کنیم و دریابیم که آیا باید این پروسه را ادامه دهیم یا خیر.

لازم نیست همیشه از این مدل استفاده کنید، اما اغلب اوقات این الگو به شما کمک می کند. در نظر داشته باشید که یک استارت آپ سریع، برنامه ریزی می کند که بدون اتلاف منابع، خود را از نقطه A به نقطه B برساند. زمانی که به نقطه B دست پیدا کرد، با هوشمندی و براساس نتایج حاصله به حرکت خود ادامه می دهد.

آیا استارت آپ شما در موقعیت مناسبی قرار دارد؟

هزاران راه مختلف برای رسیدن به موفقیت وجود دارد، اما یک استارت آپ سریع و هوشمند، از مراحل اولیه کار، اولویت بندی های خود را مشخص می کند. هرچه زیرک تر باشید، راحت تر با تغییرات سازگار می شوید و در زمان مناسب، مقیاس پذیری شما آسان تر خواهد بود.

اگر کسب وکارتان را قبلا تأسیس کرده اید، هنوز هم می توانید با درس گرفتن از فرصت هایی که پشت سر گذاشته اید، رویکردهای خود را تنظیم و بازسازی کنید. نتایج را به دقت بررسی کنید و تصمیم بگیرید آیا هنوز هم می خواهید راه فعلی را ادامه دهید یا خیر.

برچسب ها : فرصت کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/pqSw01Nd
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه