کتاب هایی که همه کارآفرینان باید بخوانند - فرصت امروز

دوشنبه, 11 دی 1396 - 15:03

چه یک کارآفرین تازه کار باشید و چه در شغل تان فردی مجرب و کارآزموده محسوب شوید، بهتر است زمانی را به مطالعه کتاب های مؤثر و معتبر کسب وکار اختصاص دهید.

هنگامی که عادات افراد موفق را مطالعه می کنیم، متوجه می شویم که یکی از ویژگی های مشترک آنها، مطالعه و یادگیری مداوم است. بسیاری از کارآفرینان مشتاق هم به اهمیت مطالعه واقفند، ولی نمی دانند که دقیقا چه کتاب هایی کمک بیشتری به آنها خواهد کرد.

به گزارش زومیت، یک کتاب مناسب، باید مجموعه ای از واقعیات، داستان ها، الهام بخشی ها و راهنمایی های کاربردی در اختیار خوانندگانش قرار دهد. ران گیباری، کارآفرین و مدیر شرکت بهینه سازی دیجیتال Idea Booth، به کارآفرینان جوان توصیه می کند از خواندن این پنج کتاب غافل نشوند:

بیندیشید و ثروتمند شوید - نویسنده: ناپلئون هیل

کتاب مشهور ناپلئون هیل، منبع اصلی تئوری «قانون جذب» است و توضیح می دهد که شما چیزی را به دست می آورید که بیش از همه، به آن مشتاقید. بسیاری از کارآفرینان به قدری مشغول کارند که گاهی فراموش می کنند هدف شان از کار چیست. این کتاب به خوانندگان یادآوری می کند که اگر هدف شان را همیشه در ذهن داشته باشند، آن را به دست می آورند.

آن یک چیز - نویسنده: گری کلر

آیا می دانید چه کسی هستید؟ چه چیزهایی باعث موفقیت شما می شود؟ این ها سؤالاتی هستند که در کتاب «آن یک چیز» مطرح می شوند. اگر نمی دانید چه عنصری شما را منحصربه فرد و ارزشمند می کند، این کتابی مورد نیاز شما است. گری کلر به شما یاد می دهد که شخصیت تان را تجزیه وتحلیل کنید و به این وسیله متوجه شوید که چه امری شما را از مسیر اصلی منحرف می کند. با شناخت و رفع موانع، کارایی و سودآوری شما هم افزایش پیدا می کند.

مدیریت روزبه روز - نویسنده: ژاکلین گلی

«برنامه پرمشغله کاری خود را متوقف و بهترین کارتان را آغاز کنید.» تم کتاب مدیریت روزبه روز بر همین اساس شکل می گیرد. بسیاری از کارآفرینان پرانرژی و خلاق، به علت برنامه های بسیار بد و عدم پیروی از یک روتین مناسب، از دستیابی به موفقیت باز می مانند. درواقع تا زمانی که یک برنامه قابل مدیریت نداشته باشید، استعدادها و مهارت های تان کمکی به شما نمی کنند.

اگر همیشه به این فکر باشید که چگونه باید مشکلات جدیدمحیط کار را حل کنید، در پایان روز هیچ کار ارزشمندی انجام نداده اید، ولی زمانی که با یک برنامه مشخص حرکت می کنید، هم ارزش بیشتری تولید می کنید و هم کارهای بیشتری را به پایان می رسانید. به علاوه شاهد خواهید بود که وقتی همه چیز در جای درستی قرار گرفته باشد، مشکلات خیلی سریع تر حل می شود.

کشش - نویسنده: گابریل واینبرگ

شرکت های موفق، اولین شرکت هایی نیستند که محصولات خود را وارد بازار می کنند و بهترین استارت آپ ها نیز همیشه مهم ترین محصولات را عرضه نمی کنند. رشد یا سقوط استارت آپ ها به کشش سطوح عملیاتی آنها بستگی دارد. اگر یک ایده عالی داشته باشید، ولی پروسه تولیدی شما بی کیفیت و ناکارا باشد، هیچ درآمدی از این ایده کسب نمی کنید. کشش ساده ترین راه برای همسویی شرکت و اهداف شما است. این کتاب به شما کمک می کند شرکت تان را به یک کسب وکار مؤثر تبدیل کنید.

استادی - نویسنده: رابرت گرین

موفقیت شما به اطلاعات و دانش تان بستگی ندارد، بلکه به این بستگی دارد که شما چه کسی هستید. رهبران واقعی یک صنعت، می توانند راهی برای موفقیت در صنایع دیگر نیز پیدا کنند، چراکه اصول موفقیت تحت تأثیر مدارک آکادمیک قرار نمی گیرند و کمابیش همه جا یکسانند.

کتاب «استادی» این اصول را شرح و به شما نشان می دهد که کدام یک از این ویژگی ها را در درون تان دارید و چه مهارت هایی را باید بهبود دهید. هنگامی که استادی را یاد بگیرید، بقیه امور رنگ ساده تری به خود می گیرند. شما می توانید هر صنعت یا بازاری را که به آن وارد می شوید، مدیریت کنید. رابرت گرین مرجعی در اختیار خوانندگان گذاشته است که می توانند در صورت نیاز، بارها آن را مرور کنند و به خاطر بیاورند که چه نکاتی را نادیده گرفته اند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی