بانک پاسارگاد تندیس زرین جایزه ملی مدیریت مالی ایران را دریافت کرد / تجلیل از مدیرعامل بانک پاسارگاد در هشتمین دوره جایزه ملی مدیریت مالی ایران - فرصت امروز

چهارشنبه, 02 اسفند 1396 - 16:48

بانک پاسارگاد برای هشتمین سال پیاپی، موفق به کسب تندیس زرین جایزه ملی مدیریت مالی ایران شد و همچنین دکتر مجید قاسمی، مدیرعامل بانک پاسارگاد به دلیل سال ها تلاش و زحمات در حوزه علوم مالی کشور به عنوان چهره برتر اقتصادی معرفی شد.

به گزارش «فرصت امروز»، طبق ارزیابی به عمل آمده توسط کمیته داوری در هشتمین دوره جایزه ملی مدیریت مالی ایران، بانک پاسارگاد با توجه به عملکرد مطلوب و شایسته در حوزه های مدیریت مالی، شفافیت مالی، اقتصادی و. . .، موفق به کسب بالاترین سطح جایزه، یعنی تندیس زرین شد. این جایزه در چهار سطح زرین، سیمین، بلورین و گواهینامه اعطا می شود.

هشتمین دوره جایزه ملی مدیریت مالی ایران در تاریخ 30 بهمن ماه امسال، در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی و با حضور مرتضی بانک مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی، مهدی راسخ معاون توسعه مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سیدعلی صدرالسادات معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جمعی از مسئولان کشوری، مدیران شرکت ها و استادان دانشگاه در سالن اجلاس سران برگزار شد.

چالش های مالی ایران به روایت دکتر مجید قاسمی

دکتر مجید قاسمی، مدیرعامل بانک پاسارگاد در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره طراحان این جایزه؛ آقایان دکتر غلامرضا اسلامی بیدگلی و دکتر علی مدد، گفت: هدف از این جایزه، ارتقای سطح توانمندی مدیریت مالی بنگاه های کشور برای کارکرد بهتر قلب تپنده آنهاست.

او بر اهمیت نوآوری در مدیریت اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: سه محور از پنج محور اصلی ارزیابی این دوره از جایزه به بحث نوآوری مربوط می شود و یکی از ویژگی های نوآوری در عصر امروز، محوکردن مرزهای فعالیت های مختلف اقتصادی است.

قاسمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نتایج تحقیقات اخیر گفت: فناوری، تأمین مالی بنگاه ها را در محورهایی همچون ایجاد محصولات جدید تخصصی، تبدیل فرآیندهای با حاشیه سود بالا به کالای الکترونیکی به صورت خودکار، راهبردی شدن کاربرد داده ها و اطلاعات، نیاز به سرمایه پایین جهت طراحی محصولات جدید به دلیل اتکای آن به پلتفرم و همکاری گروه های جدید با گروه های مورد نیاز و حذف سایر گروه ها از بازار متحول کرده است.

مدیرعامل بانک پاسارگاد در پایان، بزرگ ترین چالش بخش مالی در کشور را توانمندسازی آن، جهت برخوردار شدن از قدرت رقابت در دنیای آینده و شناخت دل مشغولی های جهان فردا دانست و با توجه به طرح این بحث ها و چالش ها در ارزیابی های این دوره جایزه، اظهار امیدواری کرد که به زودی معیارها و چالش های ارزیابی در این نهاد دچار تحول شود.

در پیام دبیرخانه هشتمین دوره جایزه ملی مدیریت مالی ایران به دکتر مجید قاسمی مدیرعامل بانک پاسارگاد، آمده است: «بی شک سال ها تلاش و زحمات گرانقدر جنابعالی در حوزه علوم مالی کشور بر کسی پوشیده نیست. مجاهدت هایی که چه در عرصه علم، چه در سطوح مختلف مدیریت اجرایی همواره راهگشای بخش اعظمی از چالش های کشور بوده است و صد البته که نکوداشت و تقدیر از زحمات و خدمات بی بدیل شما سهل و آسان نخواهد بود. شورای سیاست گذاری در راستای تحقق این مهم، یادبودی از نماد رونق بازارهای مالی را که به دست هنرمندان ایرانی ساخته شده است تقدیم جنابعالی می کند.»

گفتنی است برگزاری جایزه مدیریت مالی ایران از سال 1389 بسترساز بهبود و ارتقای سطح مدیریت مالی و اقتصادی در شرکت ها و سازمان های شرکت کننده است و این جایزه با هدف حمایت مدیریت مالی حرفه ای در مسیر دستیابی به جایگاه واقعی در شرکت ها و سازمان ها، تشویق و ترغیب شرکت ها برای انجام خودارزیابی و شناخت نقاط قوت و ضعف و زمینه های بهبود، ایجاد فضای رقابتی مناسب و حرفه ای شرکت ها و سازمان های ایرانی، تعریف راهبردی از مدیریت مالی و اقتصادی سازمان در جهت دستیابی به اهداف استراتژیک و معرفی و قدردانی از شرکت ها و سازمان های برتر در حوزه های مالی و اقتصادی و همچنین فراهم کردن امکان تبادل تجربیات موفق مدیران مالی برگزار می شود.

دریافت چهار نشان در اجلاس مدیران و روسای آیتک

همچنین بانک پاسارگاد در هشتمین اجلاس مدیران و روسای شرکت های بزرگ تولیدی و خدماتی نمونه سراسر کشور (آیتک)، موفق به دریافت چهار نشان ارزشمند شد.

در این اجلاس که در تاریخ 30 بهمن امسال، در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما و با حضور مقامات نهاد ریاست جمهوری و مسئولان عالی رتبه وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، بانک پاسارگاد موفق به دریافت نشان ملی نبوغ و مدیریت ایرانی در صنعت بانکداری، نشان زرین شهرت و اعتبار در ارائه خدمات نوین بانکی، نشان طلایی برترین روابط عمومی خلاق، توانمند و توسعه محور در حوزه بانکداری، همچنین استاندارد و جایزه بین المللی (EAS-Electronic Banking Awards 2017) امنیت و دسترسی آسان در خدمات بانکداری الکترونیکی از سوی اتحادیه اروپا شد.

گفتنی است این اجلاس با رویکرد حمایت از تولید ملی، رفع موانع تولید، تشویق مصرف کنندگان به استفاده از محصولات ایرانی توسط اتاق تعاون جمهوری اسلامی ایران، خانه اقتصاد ایران، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دبیرخانه توسعه صنایع ملی ایران برگزار شد. محورهای اصلی این اجلاس، توسعه تولید ملی و اشتغال، معرفی فرصت های سرمایه گذاری در صنایع کوچک و شهرک های صنعتی، بررسی نحوه بازارسازی و استفاده از مشوق ها و پتانسیل شهرک های صنعتی و بررسی ماده 8 قانون رفع موانع تولید بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی