پنجشنبه, ۷ مهر(۷) ۱۴۰۱ / Thu, 29 Sep(9) 2022 /
           
فرصت امروز

رییس مرکز ایده پروری و نوآوری پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: جشنواره دانشجویی با محوریت مبارزه با دیابت بیش از یک هفته است با عنوان «استارت آپی ها به دیابت حمله کنید» آغاز شده است و دانشجویان می توانند تا 31 فروردین ماه نسبت به ارسال طرح های خود اقدام کنند.

دکتر عطاء الله پورعباسی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه در جهت پاسخ به نیاز بیماران دیابتی جشنواره دانشجویی را سازماندهی کرده ایم که به نوعی رویدادی کارآفرینی است، افزود: محوریت این جشنواره طراحی و ساخت اعلام و هشدار قند خون است که بر اساس نیازی بوده است که بیماران و خانواده های آنان در پژوهش های انجام شده به ما اعلام کرده اند.


وی با اشاره به اینکه سعی داریم در قالب جشنواره از گروه های دانشجویی کمک بگیریم تا در قالب گروه های استارت آپی طرح های تجاری خود را در زمینه دیابت به ما ارائه دهند، اظهار کرد: پس از دریافت، طرح ها داوری می شوند و از بین آن ها چند طرح وارد پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم می شوند که حمایت های ویژه ای از آنان خواهد شد و در نهایت نیز به سرمایه گذارها و صندوق های سرمایه گذاری معرفی می شوند تا بتوانند ایده های خود را به محصول و فناوری قابل ارائه به جامعه تبدیل کنند.

وی با اشاره به اینکه فراخوان این جشنواره دانشجویی بیش از یک هفته با عنوان «استارت آپی ها به دیابت حمله کنید» آغاز شده است، اظهار کرد: دانشجویان می توانند تا 31 فروردین ماه نسبت به ارسال طرح های خود اقدام کنند و نهایتا تا 22 اردیبهشت 97، گروه های برگزیده معرفی شده و برای ارائه حضوری طرح از آن ها دعوت خواهد شد.

رییس مرکز ایده پروری و نوآوری پژوهشگاه غدد و متابولیسم گفت: تمام دانشجویان دانشگاه های مستقر در شهر تهران امکان حضور در جشنواره را دارند و دانشجویان در گروه های حداکثر سه نفره می توانند در جشنواره شرکت کنند؛ البته در هر گروه، حداقل یک نفر باید دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی تهران باشد و همچنین هر گروه باید یکی از اعضای هیأت علمی دانشگاه را به عنوان منتور معرفی کنند.

وی در خصوص فرآیند شرکت در جشنواره، گفت: گروه های علاقه مند باید فرم طرح کسب و کار را از سایت مرکز ایده پروری و نوآوری پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم به آدرس http://emri.tums.ac. ir/ دریافت کرده و آن را تکمیل و فرم تکمیل شده را به آدرس [email protected]. gmail ارسال کنند.

دکتر پورعباسی در ادامه اظهار کرد: دیابت مشکل عمده کشور ما است و حدود 10 درصد در جامعه شیوع دارد و بار مالی زیادی را به کشور تحمیل می کند و به همین جهت عنوان «استارت آپی ها به دیابت حمله کنید» برای این جشنواره انتخاب شده است؛ چراکه باید به دیابت به عنوان یک مشکل کشور حمله کرد و از جنبه های مختلف اثر آن را در جامعه کاهش داد.

وی افزود: محوریت این جشنواره طراحی و ساخت سامانه های اعلام و هشدار قند خون است که بسیاری از افراد مبتلا به دیابت و خانواده های آنان به آن نیاز دارند. به طور مثال در بررسی هایی که انجام شده برخی مادران دارای فرزند مبتلا به دیابت اظهار نگرانی می کنند که در صورت افت قند خون فرزند خود در خواب ممکن است مطلع نشوند؛ بنابراین نیاز به سامانه هایی است که این نیاز را برطرف کنند، البته در حال حاضر این امکانات وجود دارد ولی به دلیل اینکه وارداتی هستند و هزینه های زیادی دارند و ممکن است برای بیماران تهیه و تامین آن ها ممکن نباشد، این نیاز وجود دارد که تکنولوژی های خود را ارتقا دهیم و یا بومی سازی کنیم تا به نوعی این امکانات را با قیمت ارزان تر در دسترس بیماران قرار دهیم.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/Y4lTM1Ce
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه