پنجشنبه, ۷ بهمن(۱۱) ۱۴۰۰ / Thu, 27 Jan(1) 2022 /
           
فرصت امروز

حال این روزهای مطبوعات ایران اصلاً خوب نیست. افزایش قیمت کاغذ به شدت هزینه تمام شده نشریات را افزایش داده است. رکود حاکم بر اکثر کسب و کار ها موجب شده بنگاه های اقتصادی بودجه تبلیغاتی خود را به شدت کاهش دهند و همان بودجه اندک را نیز بیشتر صرف تیزرهای تبلیغاتی در تلویزیون و فضای مجازی می کنند. به همین دلیل درآمد آگهی مطبوعات طی چند سال گذشته نیز به شدت کاهش یافته است. درباره فروش به سازمان ها و فروش روی دکه نیز اوضاع و احوال اصلاً خوب نیست. توجه بیش از حد مردم به رفع نیازهای خبری و اطلاعاتی خود از رسانه های فضای مجازی موجب شده است در چند سال گذشته خرید سازمان ها و مردم به شکل باورنکردنی ای کاهش یابد. بنابراین درآمد کلی مطبوعات روز به روز کمتر شده و هزینه های آنها افزایش یافته است. به همین دلیل اکثر مطبوعات یا لاغرتر شده اند و یا به طور کلی بنگاه خود را تعطیل کردند. کاهش تیراژ، تعدیل نیروی انسانی، کم کردن هزینه های سربار و...، هم روی کیفیت مطبوعات اثر گذاشته و هم موجب بیکار شدن تعدادی زیادی از روزنامه نگاران شده است.

در این شرایط سخت است که روزنامه «فرصت امروز» وارد سال پنجم انتشار می شود. دقیقا همین دیروز به من اطلاع دادند که کاغذ مورد نیاز برای چاپ روزنامه در تیرماه را باید کیلویی 5800 تومان بخریم. یعنی سال پنجم را باید با شرایطی بسیار سخت تر آغاز کنیم. از اینکه وارد سال پنجم می شویم هم خوشحالیم و هم غمگین. خوشحالیم که این چراغ را چهار سال است که روشن نگه داشتیم و با این شرایط سخت همچنان مبارزه می کنیم و به آینده امیدواریم و ناراحتیم چون می دانیم که روزهای سخت تری در پیش است و می بایست فشار بیشتری را تحمل کنیم.

از ابتدا سعی کردیم روزنامه ای متفاوت در میان روزنامه های اقتصادی باشیم و به اهالی کسب وکار و اقتصاد خرد توجه بیشتری نشان دهیم تا اقتصاد کلان. صفحات متفاوتی طراحی کردیم و تلاش کردیم همسو با شعار روزنامه یعنی «روزنامه ای برای کسب و کارآفرینی» به رونق و توسعه کسب و کار ها کمک کنیم. فشارهای این چند سال به طور قطع کیفیت این صفحات را با فرازو نشیب های زیادی روبه رو کرده است، اما موجب نشده است که روزنامه از رسالت خود فاصله بگیرد.

همچنان معتقدیم کسب وکار مقدس است و تنها راه برای نجات اقتصاد کشور توجه به بخش خصوصی و کسب و کارآفرینی است. ما هم به عنوان یک رسانه سعی کردیم و می کنیم تریبون بخش خصوصی و اهالی کسب وکار باشیم و همپای کارآفرینان زحمتکش کشور گام برداریم و نیازهای رسانه ای آنها را برطرف کنیم. امیدواریم که در سال پنجم به رغم تمام مشکلات موجود با اتکاء به نسخه چاپی روزنامه و سایت روزنامه بتوانیم این مهم را به شکل مطلوب تری انجام دهیم. دست همه کسانی را که در این راه به ما کمک کردند و یا کمک خواهند کرد صمیمانه می فشارم و از همه همکاران سابق و فعلی روزنامه سپاسگزاری می کنم.

مدیر مسئول*

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/z2eXJNFI
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه