یکشنبه, ۳ بهمن(۱۱) ۱۴۰۰ / Sun, 23 Jan(1) 2022 /
           
فرصت امروز
چه نوع افرادی گروه شما را تشکیل می دهند؟

اغلب کارآفرینان این جنبه از مدیریت کارمندان را نادیده می گیرند

3 سال پیش ( 1397/5/12 )
پدیدآورنده : تامی ملو   پدیدآورنده : مدیریت   پدیدآورنده : مروارید فیض  

شما احتمالا آن مقالات فهرست وار را در اینترنت دیده اید که به شما مدیریت موثرتر گروه خود را می آموزند. جالب اینجاست که توصیه های نشان داده شده در این مقالات فهرست وار بسیار سیاه و سفید هستند: (کار ایکس (X) را انجام دهید. کار (Y) را انجام ندهید. به هر قیمتی که شده از کار زد (Z) اجتناب کنید.)

رهبری کردن این طوری کار نمی کند. نمی توان رهبری موثر را بدون در نظر گرفتن افراد تحت رهبری خود، به دسته ای از بایدها و نبایدها خلاصه کرد. به یاد داشته باشید که حتی دو نفر از افراد گروه تان تفکر یکسانی ندارند.

شما می توانید از کلمات دقیقا یکسانی استفاده و زبان بدن یکسانی را به اعضای گروه نشان دهید و آنها بسته به شخصیت خود مطالب کاملا متفاوتی را خواهند شنید.

اول اینکه ذهنیت اعضای گروه تان را درک کنید (من شخصا از مدل دیسک DISC برای انجام این کار استفاده می کنم)، آنگاه آنها را به صورتی رهبری می کنم که با احساسات شخصی آنها هماهنگ است. برای افرادی که با مدل دیسک آشنایی ندارند، ترجمه اش این است:

مطلب مرتبط:بررسی شیوه های مدیریت کارمندان براساس تحقیقات هاروارد بیزینس / دردسرهای مدیریت کارمندان

د: سلطه گر

ی: بانفوذ

س: با ثبات

ک: با وجدان

چندین آزمون دیسک رایگان به صورت آنلاین موجود است. کاری کنید تا گروه تان یکی از این آزمون ها را انجام دهد و نتایج خود را به شما گزارش دهند. حال به بهترین نحوه رهبری هر یک از تیپ های شخصیتی دیسک نگاهی بیندازید:

تیپ سلطه گر

این افراد وظیفه گرا و خوش برخورد هستند. آنها کسانی هستند که بیرون خواهند رفت و کارها را انجام خواهند داد. کارمندان سلطه گرا از ایده های مربوط به تصویر بزرگ به هیجان می آیند، بنابراین آنها را با صحبت درباره نتایج و پیامدها تشویق کنید. مثلا اگر بتوانید به آنها بگویید که پروژه خاصی به اندازه 20درصد در سود خالص شرکت سهم خواهد داشت، موافقت شان را فورا به دست خواهید آورد.

در شرکت من، ما از نمودار سازمانی استفاده می کنیم تا نه تنها نقش هر یک از کارمندان را روشن کنیم، بلکه همین طور انتظارات خود را مشخص کنیم، بنابراین ما از این ابزار استفاده می کنیم تا به این تیپ های سلطه گر امکان اطلاع از نتایج و پیامدهای مورد انتظار از آنها را بدهیم.

تیپ بانفوذ

همان طور که می توان تصور کرد، افراد با نفوذ مردم گرا و خوش برخورد هستند. زمانی که با این اعضای گروه صحبت می کنید، همیشه اهداف پروژه خود را به اعضای گروه و ارتباطات گزارش دهید. این افراد زمانی بیشترین حس در خانه بودن را دارند که در حال کار با همکاران خود باشند، بنابراین به آنها اجازه دهید که افراد دیگر را به کار وادارند و یک گروه میان کارکردی ایجاد کنند.

تیپ باثبات

افرادی که امتیاز بالایی در باثباتی به دست می آورند، تمایل دارند محتاط تر و ساکت تر باشند و دوست دارند اعضای گروه خود را از پشت صحنه حمایت کنند. این افراد با مورد توجه همگان قرار گرفتن راحت نیستند - بنابراین آنها را به جای تشویق برای رهبری کردن وا دارید تا درباره نحوه کمک به پیشرفت اعضای گروه شان بیندیشند.

تیپ با وجدان

سرانجام اعضای گروه با وجدان شما هر دو خصوصیت وظیفه گرایی و جزئیات گرایی را دارا هستند. این افراد تضاد خوبی با تیپ سلطه گر دارند و می توانند به ادامه حرکت گروه خود در مسیر کمک کنند. آنها را وادار به برنامه ریزی و مستندکردن یک پروژه کنید و از آنها بخواهید تا مطمئن شوند که همکاران شان پاسخگو هستند.

مطلب مرتبط:آشنایی با شیوه های مختلف مدیریت

خود من زمانی دوست دارم این تیپ شخصیتی را درگیر کنم که نیاز به خلق فرآیند جدیدی برای یک فعالیت خاص داشته باشم یا کاری را مستند کنم که در آن عالی عمل می کنیم. این افراد هرگز جزئیات مهم را از دست نمی دهند و همیشه برای هر فرآیندی نظارت و موازنه ایجاد می کنند.

در نهایت اگر گروهی پر از کارمندان دارای اعتماد به نفس و خودرأی داشته باشید که در حال داد و بیداد بر سر هم هستند و سعی دارند که صدای شان را به گوش بقیه برسانند، هیچ گاه قادر نخواهید بود که به جایی برسید. با گروهی هم که مطیع و درونگرا بوده و دوست ندارند آزادانه عقاید خود را بیان کنند، موفقیت چندانی کسب نخواهید کرد. این موازنه است که در اینجا اهمیت دارد، بنابراین تفاوت های اعضای گروه خود را پذیرا باشید و آنها را طبق نیازهای شان رهبری کنید.

منبع : inc
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/sAIL5NeD
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه