پنجشنبه, ۲۸ تیر(۴) ۱۴۰۳ / Thu, 18 Jul(7) 2024 /
           
فرصت امروز
معرفی پرفروش ترین محصولات سبز دنیا

خرده فروشی با محوریت محصولات سازگار با محیط زیست

11 ماه پیش ( 1402/5/7 )

تغییرات اقلیمی دیگر از حالت یک بحث روشنفکرانه که دستمایه شوخی های خنده دار می شد، درآمده است. اخباری که این روزها از گرمایش جهانی و تغییرات اقلیمی به گوش می رسد، هر کسی را به وحشت می اندازد. در این میان کارآفرینان وظیفه سنگینی روی دوش خود احساس می کنند؛ چراکه مشتریان انتظار دارند کسب و کارها تولیدات شان را مطابق با شرایط اقلیمی تغییر دهند. به زبان خودمانی، این روزها مشتریان طرفدار برندهایی هستند که تولیدات سازگار با محیط زیست دارند. 

خرده فروشی ها در جنگ بر سر حفاظت از محیط زیست نقش میانه را دارند. آنها مثل داور فوتبالی هستند که باید حواسش به هر دو تا تیم باشد. بنابراین جهت گیری غیرمنطقی او به سوی یکی از طرفین حسابی کار دستش خواهد داد. شما به عنوان مدیر یک خرده فروشی باید مطمئن شوید غیر از محصولاتی که جایگزین سبز ندارند، از سایر گزینه های سازگار با محیط زیست استقبال می کنید. این امر اهمیت بی نهایت زیادی برای شما و کسب و کارتان خواهد داشت. خب هرچه باشد برخی از محصولات مثل آیفون یا دستگاه های دیجیتال به هر حال از نظر زیست محیطی اثرات مخربی به همراه دارند. با این حال شما و حتی مشتریان چاره ای به غیر از خرید این موارد ندارید. البته در این میان کم نیستند محصولاتی که نمونه های کاملا سازگار با محیط زیست داشته و فقط کمی تبلیغ بیشتر نیاز دارند تا حسابی محبوب دل مشتریان شوند. 

خرده فروشی با محوریت محصولات سازگار با محیط زیست

ما در این مقاله قصد داریم برخی از محصولات پرفروشی که اتفاقا سازگار با محیط زیست هستند را مورد بررسی قرار دهیم. اگر شما هم دوست دارید این فهرست را مرور کنید، بد نیست با ما همراه باشید. اینطوری خرده فروشی تان حسابی سر و صدا به پا خواهد کرد. 

مطلب مرتبط: بهترین محصولات سازگار با محیط زیست برای فروش آنلاین

پرفروش ترین محصولات سبز

تجهیزات انرژی خورشیدی: گزینه ای رو به رشد

تجهیزات انرژی خورشیدی

مردم در طول سال های اخیر اهمیت انرژی های تجدیدپذیر را به خوبی درک کرده اند. در این میان استفاده از نور خورشید جایگاه ویژه ای دارد؛ چراکه علاوه بر دسترسی رایگان به این منبع انرژی امکان کاهش هزینه ها را نیز به مصرف کنندگان می دهد. شما را نمی دانم، ولی من که عاشق کاهش هزینه ها و حفاظت از محیط زیست هستم. اینطوری آدم با یک تیر دو نشان می زند!

تجهیزات زیادی در زمینه تبدیل نور خورشید با انرژی برق در دسترس قرار دارد. شما برای خرده فروشی تان می توانید از انواع مدل های اینچنینی به خوبی استفاده کنید. البته یادتان نرود، مدل های شما باید با جیب مشتریان نیز سازگار باشد. پس یک راست سراغ گران ترین گزینه های ممکن نروید؛ چراکه کارتان را حسابی با مشکل رو به رو خواهد کرد. 

اکسسوری ویگن: سبک زندگی رو به رشد

اکسسوری ویگن

خیلی از افراد در دنیا به سبک زندگی ویگن روی آورده اند. در این سبک زندگی هدف اصلی سازگاری با محیط زیست و اعمال کمترین آسیب به طبیعت است. چنین افرادی معمولا به عنوان گیاهخوار شناخته می شوند، اما راستش را بخواهید سبک زندگی آنها فراتر از این مورد است.

این دسته از افراد به طور کلی محصولاتی که در آنها از کشتار حیوانات استفاده شده باشد را تحریم می کنند. به علاوه، آنها محصولاتی را خریداری می کنند که سازگاری بالایی با محیط زیست داشته باشد.

نکته جالب درباره سبک زندگی ویگن ها تولید محصولات مختلف برای این دسته از افراد است. به طوری شما برای توسعه کسب و کارتان ناچار به عرضه این مدل محصولات هستید. شاید مهمترین مزیت در این میان حضور برندهای مختلف برای ارائه خدمات به شما در این راستا باشد. بنابراین شما از نظر زنجیره تامین مشکل زیادی ندارید. 

مطلب مرتبط: فعالیت سازگار با محیط زیست در دنیای کسب و کار با ایده های طلایی

لباس های بازیافتی: تجربه ای تازه در صنعت مد

لباس های بازیافتی

تولید لباس یکی از صنعت هایی است که آلودگی زیادی در سطح جهان ایجاد می کند. خیلی از شرکت های تولید پوشاک برای اینکه از شر قوانین مربوط به حفاظت از محیط زیست خلاص شوند، خط تولیدشان را در کشورهای در حال توسعه بنا می کنند. البته ماجرا به همین نقطه ختم نمی شود؛ چراکه مشتریان در سراسر دنیا برای حفاظت از محیط زیست سراغ استراتژی های دیگری رفته اند. خرید لباس هایی که از الیاف بازیافتی تولید شده، تازه ترین دستاورد این افراد محسوب می شود. شما لازم نیست حتما طرفدار محیط زیست باشید تا سراغ این مدل محصولات بروید. اگر بودجه کمی برای خرید دارید، استفاده از این مدل محصولات پول بیشتری در جیب تان ذخیره خواهد کرد. 

این روزها برندهای بزرگ مثل گوچی یا پاتاگونیا سراغ تولید پوشاک با استفاده از الیاف بازیافتی رفته اند. این کار شاید در کشور ما تازگی داشته باشد اما سال هاست در کشورهای توسعه یافته بدل به نوعی سبک زندگی شده است. بنابراین اگر دوست دارید نوآوری تازه ای به خرج دهید، بد نیست سراغ این مدل از محصولات رفته و خرده فروشی تان را بدل به بهشتی برای طرفداران محیط زیست کنید. 

مبلمان با پلاستیک بازیافتی: پیش به سوی بازیافت بیشتر

مبلمان با پلاستیک بازیافتی

مثل مورد قبل، اینجا هم پای بازیافت در میان است. البته به جای لباس این بار با مبلمان رو به رو هستیم. بسیاری از مردم برای اینکه مبلمان خانه شان را انتخاب کنند، حسابی مته به خشخاش می گذارند. انگار که انتخابی بی نهایت مهم و سرنوشت ساز جلوی روی شان است. در این میان کم نیستند کسانی که دنبال مبلمانی سازگار با محیط زیست هستند. اگر شما هم نیم نگاهی به این نکته دارید، مبل هایی که از پلاستیک های بازیافتی تولید شده اند، بهترین گزینه برای شما هستند. 

بی شک فروش مبلمان در خرده فروشی ها امر تازه ای نیست. با این حال اگر شما گزینه مربوط به محصولات سبز را در فروشگاه تان قرار دهید، سر و صدای زیادی به پا خواهد کرد. این اقدام نه تنها گزینه جذابی برای تنوع بخشی به خرده فروشی محسوب می شود، بلکه گزینه بازاریابی جذابی نیز هست. پس هرگز آن را دست کم نگیرید؛ چراکه حسابی در بازار به شما کمک می کند. پس منتظر چه هستید؟ همین حالا دست به کار شده و اوضاع را به سود خودتان تغییر دهید. 

خوراکی های ارگانیک: کشاورزی بدون صدمه به سیاره زمین

خوراکی های ارگانیک

خوراکی های ارگانیک چند وقتی هست حسابی در بین مردم محبوب شده اند. صرف نظر از مسائل زیست محیطی، تجربه استفاده از خوراکی هایی که بدون سم یا مواد مضر دیگر تولید شده اند، جذابیت خاص خودش را دارد. درست به همین خاطر بازار این نوع مواد خوراکی حسابی داغ است. 

شاید فکر کنید خرده فروشی ها که معمولا مواد خوراکی مثل میوه یا سبزی نمی فروشند. خب در این صورت باید چشم تان را به سوی دامنه وسیع خوراکی های ارگانیک باز کنیم. این روزها حتی خوراکی هایی مثل کیک یا انواع بیسکوییت هم به شیوه ارگانیک تهیه می شود. نکته کلیدی در تهیه ارگانیک مواد خوراکی عدم استفاده از انواع افزودنی ها یا سم های مضر در فرآیند تهیه مواد اولیه و همچنین توجه به بسته بندی و عرضه آنها به شیوه سازگار با محیط زیست است. بنابراین به طور طبیعی چنین محصولاتی هزینه تمام شده بیشتری خواهند داشت. پس اصلا نباید نگران قیمت، اندکی بالاتر، این محصولات باشید؛ چراکه مشتریان هم انتظار محصولات ارزانی در این رابطه ندارند. 

مطلب مرتبط: چرا بسته بندی سازگار با محیط زیست مهم است؟

لوازم ورزشی سازگار با محیط زیست: یک تیر و دو نشان!

لوازم ورزشی سازگار با محیط زیست

سالانه میلیون ها تن وسیله ورزشی که خراب یا از کار افتاده اند، به عنوان زباله وارد طبیعت می شود. این دسته از محصولات به خاطر ساختار محکمی که دارند، معمولا خیلی دیر در طبیعت تجزیه خواهند شد. یک ایده جذاب در این میان استفاده از مواد اولیه بازیافتی یا دست کم سازگار با محیط زیست برای تولید این نوع تجهیزات ورزشی است. در این حالت شما برای اثرگذاری بر روی مخاطب هدف با دست پر وارد بازار می شوید. 

بازار لوازم ورزشی در طول دو دهه اخیر وسعت حیرت انگیزی پیدا کرده است. در کنار تلاش های بازاریابی برندهایی مثل نایک و آدیداس، افزایش میانگین اوقات فراغت نیز در توسعه این بازار نقش دارد. بنابراین شما باید خودتان را برای اثرگذاری بر روی مخاطبی که اتفاقا خواسته های زیادی هم دارد، آماده کنید؛ چراکه دیگر انتظارات مشتریان این حوزه محصولات ارزان قیمت نیست. در عوض سازگاری با محیط زیست استاندارد تازه ای است که شما خواه ناخواه باید رعایت کنید. 
این روزها برندهای بزرگ ورزشی حتی اقدام به تولید کفش ورزشی با الیاف بازیافتی می کنند. چنین محصولاتی نه تنها قیمت کمتری دارند، بلکه از نظر جلب رضایت مشتریان نیز بازی خرده فروشی تان را تغییر می دهند. یادتان باشد، هنگام عرضه این محصولات باید خیلی واضح به استفاده از الیاف بازیافتی در آنها اشاره کنید. وگرنه شاید برای مشتریان سوءتفاهم ایجاد شود. آن وقت دیگر به این سادگی ها نمی توانید روی مشتریان تان اثر گذاشته یا نظرشان را تغییر دهید. 

لوازم آرایشی و بهداشتی بدون عناصر مضر: همزیستی با زمین!

لوازم آرایشی و بهداشتی بدون عناصر مضر

صنعت تولید لوازم آرایشی و بهداشتی یکی از مضرترین حوزه های کاری برای محیط زیست محسوب می شود. به طور سنتی مواد اولیه به کار رفته در این محصولات نه تنها در طبیعت به این سادگی ها تجزیه نمی شوند، بلکه آلودگی گسترده ای نیز به بار خواهند آورد. درست در چنین شرایطی برخی از برندها اقدام به حذف عناصر مضر از تولیدات شان کرده اند. این محصولات که با کمپین های بازاریابی پرزرق و برقی روانه بازار می شود، معمولا طرفداران زیادی هم دارد. پس اگر دوست دارید در این بازار شلوغ برای خودتان مشتریان ثابتی دست و پا کنید، بد نیست این محصولات را در غرفه های فروشگاه تان موجود کنید. 

معمولا در مواد آرایشی و بهداشتی ارگانیک از کتان طبیعی به جای ترکیب های شیمیایی عجیب استفاده می شود. به علاوه، در بسته بندی این مدل محصولات نیز خبری از مواد مضر نیست. درست به همین خاطر تجزیه آنها در طبیعت خیلی راحت تر صورت می گیرد. به علاوه، گاهی اوقات همین محصولات برای بازیافت مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

مطلب مرتبط: 10 برند برتر در زمینه فعالیت سازگار با محیط زیست

مواد شوینده طبیعی: خداحافظی با مهمترین دلیل آلودگی زیست محیطی

مواد شوینده طبیعی

یکی دیگر از محصولاتی که آلودگی محیطی زیادی برجای می گذارد، انواع شوینده هاست. این محصولات به دلیل کاربرد گسترده ای که دارند، معمولا در حجم بالا مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به استفاده از ترکیب های شیمیایی قوی تر برای جلب نظر مشتریان، این مدل از محصولات اثرات مخرب بی نهایت زیادی بر روی محیط زیست خواهند داشت. به طوری که در برخی از کشورها استفاده از ترکیب های بی نهایت قوی برای تولید شوینده ها ممنوع شده است. 

ایده ما در این بخش ارائه محصولات شوینده ای است که دست کم در بسته بندی شان از پلاستیک بازیافتی استفاده شود. اینطوری ذهنیت بسیار بهتری در میان مشتریان ایجاد شده و لازم نیست نگران اعتراضات احتمالی آنها به آلودگی محصولات تان باشید. 

هرچه دامنه مصرف محصولات موردنظر شما وسیع تر باشد، باید فکری اساسی تر برای تهیه نسخه سازگار با محیط زیست آن کنید. گاهی اوقات اوضاع به طوری پیش می رود که حذف برخی از محصولات از قفسه های فروشگاه منفعت بیشتری برای تان خواهد داشت. این نکته به طور ویژه ای درباره گزینه هایی که آلودگی زیست محیطی زیادی دارند، مصداق پیدا می کند. 

سخن پایانی

پرفروش ترین محصولات سازگار با محیط زیست

مدیریت خرده فروشی ها همیشه همراه با انتظارات مختلف مشتریان است. یکی از انتظاراتی که در طول سال های اخیر افزایش زیادی داشته، بحث استفاده از محصولات سبز یا همان سازگار با محیط زیست است. این تقاضا دیگر نه یک خواسته ساده، بلکه نوعی سبک زندگی محسوب می شود. از آنجایی که افراد زیادی در دنیا به این سبک زندگی علاقه نشان داده اند، حالا خرده فروشی ها باید خودشان را برای عرضه محصولات سبز آماده کنند. 

ما در این مقاله سعی کردیم برخی از پرفروش ترین محصولات سازگار با محیط زیست را معرفی کنیم. اگر شما هم در حوزه خرده فروشی فعالیت دارید، حالا دیگر فهرستی از محصولات مناسب برای عرضه در اختیار دارید. یادتان باشد، بازخوردهای مشتریان همیشه چراغ راه‎تان در این مسیر خواهد بود. پس به جای اینکه روی برخی از مواضع تان در رابطه با عرضه محصولات پافشاری کنید، خیلی راحت آنها را تغییر دهید. وگرنه دیر یا زود از فهرست طلایی مشتریان کنار می روید. 

مطلب مرتبط: چالش حفاظت از محیط زیست در عرصه کسب و کار

منابع:

https://www.shopify.com

https://www.websitebuilderexpert.com

برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/zIdZU6n2
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
آزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکدوره رایگان Network+MEXCتبلیغات در گوگلآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلخرید لایک اینستاگرامواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولیچک صیادیخرید نهال گردوکمک به خیریهماشین ظرفشویی بوشخدمات خم و برش و لیزر فلزاتتعمیرگاه فیکس تکنیکصندلی پلاستیکیرمان عاشقانهگیفت کارت استیم اوکراینسریال ازازیلتور سنگاپورلوازم یدکی تویوتاقرص لاغری پلاتین
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه