پنجشنبه, ۲۰ مرداد(۵) ۱۴۰۱ / Thu, 11 Aug(8) 2022 /
           
فرصت امروز

هر کارمند و مدیری در طول روز با ایده ها و نظرات بسیار متنوعی سر و کار دارد. وقتی شما در معرض فعالیت کاری هستید، پیدا کردن ایده ها و نکات تازه امر عجیبی نیست. بسیاری از افراد در این شرایط ایده های شان را با مدیران و همکاران خود در میان می گذارند. نکته جالب اینکه اغلب اوقات از پیشنهادهای آنها هیچ استقبالی صورت نمی گیرد. بنابراین آنها بدون هیچ دستاورد مهمی از ایده های شان به کارشان ادامه می دهند. این روند در بلندمدت انگیزه هر کارآفرینی را از بین خواهد برد. 

هدف اصلی در این مقاله بررسی برخی از راهکارها برای بیان نظرات و بازخوردها در محیط کار است، آن هم به شیوه ای که مورد توجه دیگران قرار گیرد. اگر شما هم به دنبال اظهارنظر کاربردی و تاثیرگذار در محیط کارتان هستید، هرگز توصیه های مورد بحث در این مقاله را از دست ندهید. 

دلیل و نقطه قوت ایده تان را ارزیابی کنید

اگر شما ایده ای ابتدایی و سطحی برای همکاران تان داشته باشید، بی توجهی دیگران به آن امری طبیعی خواهد بود. ایده و نظر شما باید به اندازه کافی نوآورانه و جذاب باشد، در غیر این صورت هیچ شانسی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان نخواهید داشت. 

مطلب مرتبط: نحوه ارائه اصل مطلب به رئیس خود

پیش از اینکه ایده یا بازخوردتان را به همکاران یا مدیران منتقل کنید، درباره چرایی طرح آن و همینطور نقطه قوت های آن بحث کنید. این امر شاید در ابتدا بسیار ساده به نظر برسد، اما همین کار ساده و ابتدایی نظر شما را بسیار حرفه ای تر جلوه خواهد داد. 

ایده تان را مستقیم بیان کنید

بسیاری از افراد برای بیان یک ایده به طور مداوم در تلاش برای بیان منظورشان به طور غیرمستقیم هستند. این امر نه تنها مزیتی برای بیان ایده ای کاری محسوب نمی شود، بلکه توجه دیگران را نیز به طور قابل ملاحظه ای کاهش خواهد داد. با این حساب شما باید به طور قابل ملاحظه ای در تلاش برای بیان ایده های تان به طور مستقیم باشید.

وقتی شما ایده های تان را به طور مستقیم بیان می کنید، شجاعت تان را نشان داده اید. این امر نظر بسیاری از مدیران را به خودش جلب خواهد کرد. بنابراین شاید ایده تان در نهایت عملی نشود، اما شما به عنوان یک کارمند حرفه ای به طور قابل ملاحظه ای مورد توجه مدیران قرار خواهید گرفت. 

به دیگران گوش دهید

بیان ایده های تازه  و اظهارنظر در محل کار بدون گوش دادن به دیگران امکان پذیر نیست. اگر شما همیشه در تلاش برای صحبت کردن باشید، در نهایت هیچ شانسی برای جلب نظر همکاران تان نخواهید داشت. یادتان باشد دیگران نیز مثل شما ایده های تازه و متفاوتی دارند. بنابراین اگر به دنبال جلب نظر آنها هستید، باید در زمان مناسب به حرفه ای شان گوش دهید، در غیر این صورت آنها نیز به شما بی توجهی خواهند کرد. 

نکته مهم دیگر ضرورت حضور به موقع در جلسات کاری است. هیچ کس از کارمندی که اصول اولیه کاری مثل وقت شناسی را رعایت نمی کند، انتظار موفقیت در زمینه بیان ایده های تازه را ندارد. بنابراین بی جهت خودتان را مورد بی توجهی و سرزنش دیگران قرار ندهید. حضور به موقع در محل کار و انجام وظایف اصلی تان به عنوان یک کارمند باید پیش از هر کار دیگری مدنظر قرار گیرد. 

حمایت تان را از دیگران نشان دهید

شما برای اجرای ایده های تان در محل کار به حمایت دیگران از خودتان نیاز دارید، در غیر این صورت حتی بهترین ایده دنیا را هم نمی توانید به خوبی اجرا نمایید. برخی از کارآفرینان در چنین شرایطی به دنبال جلب حمایت همکاران شان برای تحقق ایده ها و اهداف شان هستند. این امر باید از سوی شما نیز به عنوان کارمند یک شرکت مدنظر قرار گیرد، در غیر این صورت هیچ شانسی برای موفقیت در زمینه اظهارنظر نخواهید داشت. 

مطلب مرتبط: مدیریت بهتر با بیان شفاف نکات در جلسات کاری

وقتی شما حمایت تان از دیگران را نشان دهید، آنها نیز به طور متقابل نسبت به فعالیت و حتی ایده های تازه شما احساس خوشایندی خواهند داشت. بنابراین باید همیشه به دنبال پیشبرد ایده و طرح های تان در محل کار با این استراتژی ساده باشید. 

منبع : entrepreneur
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/Lith072o
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه