یکشنبه, ۵ تیر(۴) ۱۴۰۱ / Sun, 26 Jun(6) 2022 /
           
فرصت امروز
بررسی 4 راهکار کاربردی

چگونه بهره وری مان را در محل کار افزایش دهیم؟

1 سال پیش ( 1400/2/11 )

افزایش بهره وری در محل کار یکی از اهداف مهم برای هر کارآفرینی محسوب می شود. شاید شما هم تجربه روزه ای تکراری و خسته کننده در محل کار را داشته باشید. این امر به طور قابل ملاحظه ای انگیزه و بهره وری افراد را کاهش می دهد. هدف ما در این مقاله مرور برخی از توصیه های کاربردی برای بهبود سطح بهره وری نیروی کار در محل کسب و کار است. اگر شما هم با چنین مشکلی در محل کارتان مواجه هستید، استفاده از توصیه های مورد بحث در این مقاله برای تان ضروری خواهد بود. 

چگونه بهره وری مان را در محل کار افزایش دهیم؟

بهره گیری حداکثری از ملاقات های کاری

هر ملاقات کاری با هدفی مشخص برگزار می شود. نکته مهم در این میان تلاش برای بهره گیری از هر ملاقات به منظور افزایش بهره وری تیم های کاری است. نکاتی که در یک ملاقات کاری مطرح می شود، اغلب اوقات در رابطه با مشکلات کسب و کار است. شاید برگزاری یک جلسه ویژه برای رسیدگی به مشکل بهره وری اعضای شرکت ایده بدی نباشد. چنین ملاقاتی امکان استفاده از توصیه های حرفه ای کارشناس های حرفه ای و همفکری کاربردی را افزایش می دهد.

مطلب مرتبط: 3 قانون که با رعایت آن بهره وری روزانه تان چند برابر می شود

متاسفانه بسیاری از برندها در تلاش برای بهبود وضعیت کسب و کارشان بدون همفکری با همکاران شان هستند. این امر به طور مداوم کسب و کارها را با مشکلات عمده ای مواجه می سازد بنابراین اگر شما نیز چنین مشکلی دارید، باید به طور کامل نسبت به شیوه فعالیت برندتان تجدیدنظر نمایید. 

تصمیم گیری با همفکری تیم اعضای شرکت همیشه نتیجه بخشی بسیار بهتری در مقایسه با سایر الگوها به همراه دارد. 

ایمیل ها را فراموش کنید

همه ما تجربه دریافت ایمیل های پرتعداد در طول روز را داریم. اگر شما بخواهید به تمام ایمیل های دریافتی تان توجه نشان دهید، زمان بسیار زیادی را از دست خواهید داد. این امر اهمیت بسیار زیادی برای برندها از نقطه نظر مدیریت زمان دارد. توصیه ما به شما تلاش برای کاهش توجه به ایمیل های دریافتی در ساعت های کاری است. این امر کمک شایانی به شما و همکاران تان برای افزایش سطح بهره وری خواهد کرد بنابراین دیگری نیازی برای نگرانی در رابطه با کمبود زمان در طول روز نخواهد بود. 

بسیاری از کارآفرینان به دلیل کمبود زمان در طول روز نمی توانند مسئولیت ها و کارهای شان را به بهترین شکل ممکن مدیریت نمایند. این امر نوعی مشکل جهانی محسوب می شود بنابراین شما باید از هر راهکاری برای صرفه جویی در زمان در دسترس تان استفاده نمایید. 

نوشتن کارهای روزمره

هر کارآفرینی در طول روز برخی کارهای بسیار مهم را باید مدیریت نماید. اگر شما کارهای تان را به طور مداوم به تاخیر بیندازید، در نهایت با انبوهی از کارها در ساعت های پایانی روز مواجه خواهید شد. یکی از راهکارهای تاثیرگذاری بر روی افزایش بهره وری در محیط کار نوشتن کارهای روزمره است. این امر در زمان رسیدن به محل کار یا دقایق ابتدایی حضور در شرکت قابل اجراست. به این ترتیب تمام کارهای روزمره دیگرتان براساس نظم موردنظر دنبال خواهد شد. 

بسیاری از کارآفرینان شاید برنامه‎ریزهای عالی برای دیگران باشند، اما خودشان بی نظم ترین افراد دنیا هستند بنابراین باید فکری به حال نظم پایین این دسته از افراد در محیط های کاری کرد، در غیر این صورت وضعیت کسب و کار از نقطه نظر بهره وری تغییری نخواهد کرد. 

نوشتن کارهای روزمره شاید ایده ساده ای باشد، اما تاثیرگذاری بسیار مطلوبی بر روی وضعیت برندها به همراه دارد. درست به همین دلیل کسب و کارها باید آن را مدنظر قرار دهند. 

به روز رسانی برنامه های کاری

برخی از برنامه های کاری با بروز مشکلات یا رویدادهای غیرمنتظره کارایی‏ شان را از دست می دهند. کارآفرینان باید در طول روز برای مواجهه با چنین رویدادهایی برنامه ریزی کرده باشند. این امر موجب تداوم کارها براساس برنامه قبلی حتی در صورت بروز مشکلات در لحظه خواهد شد. 

مطلب مرتبط: افزایش بهره وری کارمندان با طراحی محیط کار الهام بخش

کارآفرینان بزرگ در طول روز امکان واکنش به اتفاقات مختلف را دارند. این امر هرگز آنها را از اهداف شان دور نمی سازد. دلیل این امر توانایی بالای آنها برای برنامه ریزی در لحظه است. 

منبع : entrepreneur
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/ERlAAPlK
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه