پنجشنبه, ۴ مرداد(۵) ۱۴۰۳ / Thu, 25 Jul(7) 2024 /
           
فرصت امروز

4 قانون ثروت ساز وارن بافت

11 ماه پیش ( 1402/5/14 )
نویسنده : چریل کانر   مترجم : امیر آل علی  

بسیاری از افراد تصور می کنند که ثروتمندشدن به معنای داشتن خانواده ای متمول می باشد. درواقع به عقیده این افراد، قرار داشتن خارج از این محدوده به معنای عدم رشد بالا خواهد بود. اگرچه در این زمینه بدون شک حمایت خانواده مسیر را برای شما هموار خواهد کرد. با این حال بسیاری از افراد بدون این قاعده نیز موفق شده اند تا به ثروت های بالا دست پیدا کنند. در این زمینه نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که تفاوت میان افراد موفق با سایرین، عادت های مثبتی است که آنها در خود ایجاد کرده اند. تحت این شرایط گوش دادن به توصیه های موفق ترین سرمایه گذار قرن اخیر، بدون شک راهنمای عمل بسیار خوبی خواهد بود. در این زمینه وارن بافت عقیده دارد که اگر خواهان قرار گرفتن در دسته ثروتمندان جهان هستید، لازم است تا چهار عادت را در خود تقویت نمایید که در ادامه هر یک از آنها به صورت مفصل، بررسی خواهد شد. 

4 قانون ثروت ساز وارن بافت

1-پس انداز مهمترین اقدام است

در جهان امروز به قدری تنوع در تمامی زمینه ها بالا رفته است که شما حتی اگر ثروتمندترین افراد جهان هم باشید، باز هم نمی توانید تمامی محصولات را در اختیار داشته باشید. در این زمینه فراموش نکنید که افراد ثروتمند، ابدا به دنبال چنین چیزی نبوده و شما باید توجه داشته باشید که حتی رقم های پایین نیز ارزشمند است. درواقع شما باید بیشتر درآمد خود را به پس انداز اختصاص دهید. اگرچه ممکن است تصور کنید که درآمد شما در حال حاضر اندک است و پس انداز فایده ای نخواهد داشت، با این حال این ارقام، پس از مدتی سرمایه قابل توجهی را برای شما به همراه می آورد. اکنون شما مجال سرمایه گذاری را پیدا خواهید کرد که مجموع این سرمایه گذاری ها می تواند طی کمتر از 10 سال، وضعیت زندگی شما را به صورت کامل تغییر دهد. درواقع این اقدام کمک خواهد کرد تا به انضباط مالی دست پیدا کرده و بتوانید با برنامه ریزی اقدام نمایید. اگرچه این عادت، سخت خواهد بود. با این حال تنها کافی است که چند ماه آن را رعایت نمایید تا در ضمیر ناخودآگاه شما حک شود و به یک عادت جدید سودمند دست پیدا کنید.

مطلب مرتبط: میلیونر شدن به سبک وارن بافت

در این زمینه نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که به دنبال پس انداز هوشمند باشید. درواقع ارزش پول شما به صورت مداوم کاهش پیدا خواهد کرد. با این حال اگر برای پس انداز به دنبال خرید و نگه داشتن مواردی نظیر طلا باشید، بدون شک سرمایه شما به صورت مداوم رشد پیدا خواهد کرد. درواقع بهترین سرمایه گذاری ها شامل طلا، سهام، املاک و مستغلات است. در این زمینه ممکن است شما در ابتدا سرمایه کافی برای خرید خانه را نداشته باشید. با این حال با جمع طلاهای خریداری شده و خرید سهام شرکت های مستعد، بدون شک مجال این اقدام را نیز پیدا خواهید کرد. بدون شک هنگامی که هدف شما سرمایه گذاری باشد، دیگر به دنبال خرج های غیرضروری نخواهید بود. درواقع این امر بسیار بهتر است که شما با سود پول خود خرید نمایید به جای آنکه خود را درگیر انواع قسط ها کرده و با این اقدام زندگی خود را به یک جهنم تبدیل نمایید. درواقع قرض کردن تنها به یک شرط آن هم جهت سرمایه گذاری در موارد تعیین شده، ارزشمند خواهد بود. 

2-مراقب خرج های خود باشید 

هر چیزی که خریداری می کنید باید قدرت تبدیل شدن به پول در کمترین زمان ممکن را داشته باشد. برای مثال هنگام خرید خودرو، به دنبال مدل هایی باشید که تا چند سال آینده کمترین کاهش قیمت را دارد و در بازار، مشتریان آن همیشه دست به نقد هستند. این موضوع برای هر چیز دیگری نظیر خرید خانه نیز صادق بوده و همواره فراموش نکنید که باید به مسئله مالیات نیز توجه داشته باشید. درواقع بسیاری از افراد پس از کسب نخستین موفقیت های خود به سراغ خریدهای متنوع می روند و این امر در حالی است که به مالیات آنها توجهی ندارند. در این زمینه بهتر است که تنها 20 درصد از درآمد خود را به غذا، مد و سرگرمی اختصاص دهید. بدون شک هنگامی که بودجه مشخصی را داشته باشید، با ولخرجی نیز مواجه خواهید شد. در این رابطه خرید جنس های با کیفیت، به مراتب بهتر از موارد ارزان قیمت ولی نامناسب است. برای مثال شما با خرید یک ماشین لباسشویی با برند معتبر، برای بیش از پنج سال بدون نیاز به هیچ گونه خرجی، از وسیله استفاده خواهید کرد. این موضوع ممکن است برای شما هزینه ای دو برابر از یک مورد ارزان قیمت را به همراه داشته باشد. با این حال در درازمدت، متوجه این امر خواهید شد که تا چه اندازه سود کرده اید. درواقع این قانون برای هر چیزی صادق است و شما باید نسبت به پول خرج کردن خود، با دقت عمل نمایید. 

مطلب مرتبط: 6 عادت ثروت ساز

3-مراقب وام گرفتن های خود باشید 

گرچه این موضوع بسیار جذاب است که شما وام گرفته و اقداماتی نظیر خرید سهام یک شرکت را انجام دهید. با این حال فراموش نکنید که نمی توان اطمینان داشت که تمامی سرمایه گذاری ها با موفقیت همراه خواهد بود. در این زمینه برخی از اتفاقات، خارج از هرگونه پیش بینی می باشد. برای مثال هیچ کسی تصور نمی کرد که ویروس کرونا بتواند برای بیش از دو سال جهان را متوقف نماید و بالاترین ضررهای مالی را برای اکثریت برندها به همراه داشته باشد. به همین خاطر شما باید به مقداری وام بگیرید که اطمینان دارید قادر به پرداخت آن حتی در صورت عدم موفقیت طرح خود، هستید. همچنین فراموش نکنید که اگر وام خود را به خوبی پس ندهید، دیگر نمی توان انتظار داشت که موسسه مالی دیگری از شما حمایت نماید. به همین خاطر باید این موضوع را مورد توجه قرار دهید که آیا وام گرفتن ارزش ریسک های احتمالی را دارد و یا می توانید برای رسیدن به مبلغ موردنظر، اقدامی دیگر را انجام دهید. در این زمینه یکی از اشتباهات رایج این است که افراد تصور می کنند در کمتر از سه سال می توانند به زندگی رویایی دست پیدا کنند. با این حال این موضوع تنها یک رویا بوده و هرگز اتفاق نخواهد افتاد. 

درواقع به صورت میانگین شما به حداقل 10 سال زمان نیاز خواهید داشت تا در یک سرمایه گذاری به سودآوری خوبی دست پیدا کنید. به همین خاطر بهتر است که به جای تمرکز بر روی زمان کسب نتایج، به دنبال لذت بردن از مسیر و پیدا کردن فرصت های جدید سرمایه گذاری باشید. 

4-براساس مشورت های دیگران اقدام نکنید 

گرچه مشورت گرفتن اقدامی سودمند محسوب می شود، با این حال اگر تنها معیار تصمیم گیری شما باشد، بدون شک با مشکلات متعددی مواجه خواهید شد. در این زمینه نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که شما باید تحلیل های کافی برای انتخاب های خود داشته باشید. در این زمینه وضعیت شرکت، آمارها و... معیارهای تصمیم گیری خوبی می تواند باشد. درواقع نباید برای کسب اطلاعات، عجله داشته باشید. در این رابطه حتی خرید طلا و مسکن نیز این قاعده را به همراه دارد. درواقع شما باید بدانید که آیا اکنون زمان مناسب خرید محسوب می شود و چه سناریوهای احتمالی در بازار وجود دارد. در خرید خانه و مستغلات نیز باید به آینده منطقه، موارد قانونی موجود و... توجه داشته باشید. درواقع به هر میزان که اطلاعات شما بالاتر باشد، سرمایه گذاری کم ریسک تری را نیز تجربه خواهید کرد. سرمایه گذاری درست به این معنا نیست که شما فقط سود کرده باشید. درواقع برخی از افراد تصور می کنند که تنها عامل سود کردن به معنای موفقیت خواهد بود. این امر در حالی است که شما باید توجه داشته باشید که آیا بهترین گزینه موجود را انتخاب کرده اید؟ درواقع ممکن است 10 درصد سود شما در حالی باشد که با انتخاب یک مورد دیگر، می توانستید بیش از 100 درصد سودآوری را در بازه زمانی مشابه، تجربه نمایید. تحت این شرایط طبیعی است که سرمایه گذاری شما علی رغم سودی که به همراه داشته است، یک شکست باشد. 

مطلب مرتبط: 10 عادت ثروت ساز

در نهایت مطالعه تخصصی به شما کمک خواهد کرد تا به مانند یک حرفه ای، وارد بازارهای مورد نظر خود شده و درگیر مواردی نظیر خرید و فروش هیجانی نشوید. 

منبع : entrepreneur
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/OYBU303t
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
آزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکدوره رایگان Network+MEXCتبلیغات در گوگلآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلخرید لایک اینستاگرامواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولیچک صیادیخرید نهال گردوکمک به خیریهماشین ظرفشویی بوشخدمات خم و برش و لیزر فلزاتتعمیرگاه فیکس تکنیکصندلی پلاستیکیرمان عاشقانهگیفت کارت استیم اوکراینسریال ازازیلتور سنگاپورلوازم یدکی تویوتاقرص لاغری پلاتیندانلود رایگان از شاتراستوکخرید اقساطی آیفون 13 با تخفیف ویژه
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه