جمعه, ۸ بهمن(۱۱) ۱۴۰۰ / Fri, 28 Jan(1) 2022 /
           
فرصت امروز

10 عادت ثروت ساز

4 ماه پیش ( 1400/6/17 )
نویسنده : کیسی امافیدن   مترجم : امیر آل علی  

تردیدی وجود ندارد که عادت ها، شخصیت انسان را می سازد. با این حال بسیاری از افراد تصور می کنند که کسب ثروت، تنها یک علم بوده و به موضوعات دیگری ارتباط ندارد. این امر در حالی است که اگر عادت های کسب ثروت را در خود ایجاد نکنید، حتی مطالعه نیز باعث نمی شود که اقدامات لازم را انجام دهید. در این زمینه اگرچه توصیه های متعددی وجود دارد، با این حال بدون شک ساده ترین آنها، نقطه شروع بسیار خوبی محسوب می شود. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که چنین عادت هایی، حتی اگر در ظاهر بی ارتباط باشند، با این حال تاثیر مستقیم دارند. در ادامه 10 مورد منتخب را بررسی خواهیم کرد. 

10 عادت ثروت ساز

1-سحرخیز بودن 

در این زمینه بسیاری از افراد تصور می کنند که ساعت خواب موضوعی مهم نبوده و اگر به شب بیداری عادت کرده اید، نیازی به تغییر آن نیست. با این حال نکته ای گه باید به آن توجه داشته باشید این است که در هر بازاری، صبح شروع فعالیت محسوب می شود. به همین خاطر تاخیر شما باعث از دست رفتن فرصت های بسیاری خواهد شد. همچنین این مسئله بر روی سلامت شما نیز تاثیرگذار است. درواقع خواب بعد از ساعت 12، نه تنها کیفیت استراحت شما را به مراتب کاهش می دهد و در طول روز احساس کسلی خواهید کرد، بلکه در درازمدت بر روی عملکرد مغز و سیستم ایمنی بدن، تاثیرات مخربی را به همراه دارد. برای مثال تیم کوک هر روز ساعت 3.45 دقیقه صبح از خواب بیدار می شود. نظم در خواب و بیدار شدن، به نظم در کارها و برنامه ریزی درست در طول روز کمک بسیاری را خواهد کرد. 

مطلب مرتبط: 10 نکته ای که برای کسب ثروت میلیونی باید مورد توجه قرار دهید

2-مطالعه مداوم

اشتباه بزرگ بسیاری از افراد در زمینه مطالعه این است که تصور می کنند اگر هر چیزی را بخوانند، در این زمینه موفق ظاهر شده اند. با این حال منظور از مطالعه، خواندن مطالب مناسب در زمینه کاری شما است. برای مثال اگر در زمینه طراحی سایت و سئو فعالیت دارید، دیگر مطالعه رمان، منظور این بخش محسوب نخواهد شد. در زمینه مطالعه مداوم بودن آن بسیار مهم بوده و توصیه می شود که هر روز حداقل یک ساعت را به این موضوع اختصاص دهید. با این حال اگر به صورت جدی خواهان موفقیت هستید، این موضوع باید بیش از سه ساعت در طول روز باشد. بدون شک با بازنگری در اقدامات روزانه خود، فرصت کافی را به دست خواهید آورد. براساس آمارها افراد به طور متوسط بیش از دو ساعت از زمان خود را در شبکه های اجتماعی می گذرانند. در این زمینه اگر نگاه کردن به تلویزیون و اقدامات دیگر را هم به این مورد اضافه کنیم، بیش از پنج ساعت از زمان طول روز افراد، صرف اقداماتی می شود که فایده خاصی را ندارد. بدون شک با کاهش آنها، فرصت کافی را برای عادت های مثبت و جدید خود خواهید داشت. با یک جست و جوی ساده در اینترنت می توانید به فهرست کاملی از کتاب ها، مقالات و دوره های آموزشی مرتبط با حوزه کاری خود دست پیدا کنید. فراموش نکنید که امروزه شیوه های مطالعه بسیار متنوع شده است. درواقع شما تنها به خواندن محدود نیستید و می توانید به نسخه صوتی کتاب ها گوش دهید. به صورت کلی اگر مطالعه شما منجر به یادگیری موارد جدید و کاربردی نشود، ابدا ارزشی نخواهد داشت. 

3-فکر کردن عمیق

گرچه ممکن است بیش از حد ساده به نظر برسد، با این حال واقعیت این است که بسیاری از افراد در طول روز خود غرق در افکار عمیق نمی شوند. این موضوع باعث خواهد شد تا تصمیماتی را اتخاذ نمایید که حالتی احساسی و یا با پشتوانه فکری مناسب نیستند. تحت این شرایط شما زمان، انرژی و حتی بودجه خود را از دست می دهید که می توانست صرف اقدامات به مراتب بهتری شود. در این زمینه سقراط عقیده دارد که زندگی بدون بررسی عمیق آن بی معنا خواهد بود. در این زمینه فراموش نکنید که به گذشته و تصمیمات قبلی نیز فکر کنید و در تلاش برای یادداشت کردن نتایج این اقدام خود باشید. 

4-توجه به علایق

افراد ثروتمند جهان در زمینه ای فعالیت کرده اند که مورد علاقه آنها است. درواقع علاقه را باید مهم ترین راز موفقیت به حساب آورد. بدون شک اگر علاقه کافی نداشته باشید، ابدا حاضر به تحمل سختی ها نخواهید بود. به همین خاطر بسیار مهم است که علاقه اصلی خود را در زندگی پیدا کنید. در این زمینه فراموش نکنید که هر چیزی خارج از علاقه اصلی، موارد فرعی محسوب می شود که حتی ممکن است نیاز به حذف آنها وجود داشته باشد. در نهایت توصیه می شود که تنها در علاقه اصلی خود غرق نشوید و به سایر علایق خود نیز بپردازید، در غیر این صورت با احساس افسردگی مواجه می شوید که خود انگیزه را نابود می کند. در این راستا ضروری است تا از انتخاب سبک زندگی مخصوص به خود واهمه نداشته باشید. درواقع دلیلی برای یکسان زندگی کردن درست مشابه دیگران وجود ندارد. 

مطلب مرتبط: 6 گام اصلی کسب ثروت میلیونی

5-کمک کردن بدون توقع

یکی از رازهای اصلی موفقیت این است که ارتباطات بسیار خوبی را داشته باشید. در این رابطه شما به تنهایی نمی توانید هدف مدنظر خود را عملی نمایید. به همین خاطر لازم است که روحیه کمک کردن بدون توقع را در خود ایجاد نمایید تا افراد هم تمایل پیدا کنند تا به شما کمک های لازم را داشته باشند. در این زمینه شما باید نگرش خود را نسبت به صورت تغییر دهید. به صورت کلی هدف شما و خانواده، باید مهمتر از پول باشد. با این اقدام شما در زمینه کاری خود بهترین رشد ممکن را خواهید داشت که طبیعتا ثروت ساز هم محسوب می شود.   

6-استراحت کامل 

بدون شک موفقیت به معنای کار کردن 24 ساعته نیست. درواقع شما باید به شیوه ای فعالیت کنید که حتی یک ساعت هم کاملا تاثیرگذار باشد. یکی از دلایل کش داده شدن کارها، استراحت کم افراد است. درواقع شما باید در کنار استراحت های کوتاه، برای آخر هفته های خود برنامه ای ویژه داشته باشید و کار را کنار بگذارید. این امر باعث می شود که برای هفته پر کار آینده، کاملا آماده شوید. به نظر بسیاری از روانشناس ها، بهترین نوع استراحت، پرداختن به اقداماتی است که دوست دارید. برای مثال ممکن است فردی با یک نوشیدنی و موسیقی، آرامش لازم را به دست آورد و فردی دیگر انجام یک بازی را انتخاب کند. در این زمینه سلیقه شما تعیین کننده خواهد بود. 

7-وقت گذرانی با خانواده 

هر دستاوردی اگر باعث آسیب به نهاد خانواده شود، ارزشمند نخواهد بود. در این زمینه توصیه می شود که برای خانواده و دوستان خود زمان کافی داشته باشید. این موضوع با برنامه ریزی حرفه ای کاملا امکان پذیر است. فراموش نکنید که برای موفقیت شما باید برای بیش از 20 سال فعالیت مداوم آماده باشید، به همین خاطر اگر بیش از حد به خود سخت بگیرید، نه تنها سلامت خود را از دست می دهید، بلکه نقش شما در خانواده نیز نابود خواهد شد. در این زمینه فراموش نکنید که همه کارها را خودتان انجام ندهید. درواقع بسیاری از اقدامات روزمره وجود دارد که اهمیت نداشته و می توان آنها را به افراد دیگر محول کرد. 

8-ورزش مداوم 

ورزش نه تنها باعث حفظ سلامتی می شود، بلکه روحیه افراد را نیز دگرگون می سازد. درواقع افرادی که به صورت مداوم ورزش می کنند، شجاعت بالاتری داشته و در برابر سختی ها از خود احساس ضعف کمتری نشان می دهند. با توجه به این امر که برای رسیدن به موفقیت شما نیاز دارید تا روزهای سختی را طی کنید، بدون شک این موضوع از اهمیت فوق العاده برخوردار خواهد بود. در کنار تقویت جسم خود لازم است تا به تقویت ذهن و روح خود نیز توجه داشته باشید که مدیتیشن و یوگا، یکی از بهترین راهکارها در این زمینه محسوب می شود. 

9-سرعت در انجام کارها 

بسیاری از افراد برای انجام کارهای خود تاخیر دارند. این امر در حالی است که فرصت ها ابدا منتظر نمی مانند و برای افرادی هستند که زودتر از سایرین به دست شان آورند. در این زمینه شما باید عادت انجام سریع کارها را در خود تقویت نمایید. در این رابطه فراموش نکنید که حتما از فردی خبره در زمینه کاری خود مشورت بگیرید. درواقع شما نباید تصمیم گیری های مهم را به تنهایی انجام دهید. هنگامی که به انجام کارها در زمان کمتر از مقدار رایج فکر کنید، این موضوع به تقویت مهارت ها نیز منجر می شود و یک مزیت برای شما خواهد بود.

مطلب مرتبط: 10 قدمی که برای ثروتمند شدن باید بردارید

10-برنامه ریزی برای هفته های آینده 

اگرچه بسیاری از افراد اهمیت برنامه ریزی آگاه هستند. با این حال نکته منفی این است که تنها به برنامه ریزی روزانه توجه دارند. این امر در حالی است که برنامه روزانه شما باید از هفته ها قبل مشخص شده باشد. در این شرایط شما می توانید در مسیر رسیدن به اهداف بزرگ قرار گیرید. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که برنامه شما باید انعطاف بالایی را داشته باشد، علت این امر به این خاطر است که همواره این احتمال وجود دارد که مواردی رخ دهد که جزو برنامه ریزی شما نبوده است. 

منبع : success
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/QKS13xDd
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه