دوشنبه, ۴ بهمن(۱۱) ۱۴۰۰ / Mon, 24 Jan(1) 2022 /
           
فرصت امروز

یکی از دلایلی که باعث شده است تا به شغل کارآفرینی علاقه زیادی داشته باشم، ارتباط داشتن مداوم به جمعی از ثروتمندترین افراد جهان است. درواقع این افراد برای بسیاری از جمله خود من، نماد موفقیت محسوب می شوند. همین امر نیز باعث شده است تا همواره از آنها در رابطه با رازهای کسب ثروت میلیونی سوالاتی را بپرسم. اگرچه هر فردی دیدگاه خاص خود را دارد، با این حال برخی از موارد در بین صحبت های آنها مشترک بوده است و آنها را در 10 قاعده کلی دسته ‎بندی کردم. در ادامه این موارد را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

1-قدرت کلمات را جدی بگیرید

نکته کسب ثروت میلیونی

در ابتدا باید به این نکته توجه داشته باشید که به کار بردن این توصیه ها باعث شد تا خود من طی 3 سال بتوانم به جمع این افراد اضافه شوم. به همین خاطر تمامی آن ها کاربرد لازم را خواهد داشت. یکی از اولین توصیه ها این است که افراد مراقب آن چیزی که بیان می کنند، باشند. درواقع کلمات می تواند از شما یک فرد برنده و یا بازنده را ایجاد کند. در این رابطه ذکر یک مثال ساده می تواند به درک بهتر موضوع کمک نماید. همه ما با این واقعیت مواجه شده ایم که استرس بالا، منجر به افزایش میزان اشتباهات شده است و علت این امر به این خاطر است که ذهن افراد به یک باره در معرض افکار منفی بسیاری قرار خواهد گرفت و این امر باعث می شود که حتی انجام اقدامات ساده نیز بسیار سخت باشد. همچنین اگر در شرایطی قرار بگیرید که دیگران و حتی خودتان، نسبت به عدم امکان انجام یک کار، تاکید داشته باشید، حتی اگر مهارت بالایی را داشته باشید، بدون شک قادر به تکرار موفقیت خود نخواهید بود.

مطلب مرتبط: 6 گام اصلی کسب ثروت میلیونی

در این رابطه بدون شک نمی توان مانع اظهارنظرهای سایرین شد. با این حال شما می توانید با کنترل بر روی کلماتی که استفاده می کنید، آرامش درونی را ایجاد کنید. این امر باعث می شود تا دیگر حتی بدترین انتقادها نیز نتواند مانع شما شود. همچنین افرادی که همواره در صحبت های خود محتاط عمل می کنند، به یک کاریزما دست پیدا کرده و در زندگی و کار خود با مشکلات به مراتب کمتری مواجه می شوند.

2-در هر صورت پایان همه ما مرگ خواهد بود

اگر این جمله به خوبی درک شود، دیگر هیچ فردی حاضر نخواهد بود تا رویای خود را کنار بگذارد. درواقع حقیقت این است که همه ما فرصت اندکی را برای زندگی در جهان داریم که می تواند در مسیر مورد علاقه و یا شرایطی نامطلوب سپری شود. این نکته را نیز فراموش نکنید که هیچ فردی نمی تواند ادعا کند که دقیقا تا چه زمانی زنده خواهد بود. تحت این شرایط لازم است تا هر لحظه را به عنوان آخرین زمان موجود، زندگی کنید. نکته مهم دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که به غیر از افرادی که به واسطه ارث خانوادگی یا یک اتفاق غیرمترقبه نظیر برنده شدن در مسابقه، موفق به کسب ثروت میلیونی شده اند، باقی موارد را تنها افرادی تشکیل می‎دهند که در مسیر مورد علاقه خود فعالیت می کنند. به همین خاطر بسیار مهم است که علاقه اصلی خود را پیدا کرده و تنها بر روی آن تمرکز داشته باشید. درواقع بسیاری از افراد شغل های مختلفی را امتحان می کنند که باعث خواهد شد تا در هیچ یک از آنها به سطح حرفه ای نرسند.

3-سبک خاص زندگی خود را داشته باشید

متاسفانه یکی از عادت های بد بسیاری از افراد جهان این است که به جای ایجاد سبک خاص زندگی خود، در تلاش برای تقلید از سایرین هستند. برای مثال ممکن است سبک زندگی یک بازیگر را انتخاب کنند. این امر در حالی است که افراد با یکدیگر متفاوت بوده و این نوع تقلیدها، هیچ گونه فایده ای را به همراه نخواهد داشت. در این رابطه توصیه می‏شود که زمانی را صرف خودشناسی کرده و به سبکی زندگی کنید که تنها مورد قبول خودتان خواهد بود. با نگاهی به زندگی اکثر افراد موفق جهان نیز پی به این امر خواهید برد که آنها سبکی متفاوت از افراد اطراف خود را انتخاب کرده اند.

4-همواره 20 درصد از درآمد خود را ذخیره کنید

تفاوتی ندارد که هم‎‏اکنون از چه سطح درآمدی برخوردار هستید، شما باید به نحوی زندگی کنید که حداقل 20 درصد از درآمد خود را بتوانید نگه دارید. با این حال کنار گذاشتن این مبالغ نیز اقدامی هوشمندانه نبوده و شما باید از آن برای سرمایه گذاری، استفاده کنید. برای مثال اگر در زمینه تولید محتوا علاقه‎مند هستید، انواع دوره های آموزشی می‎تواند شما را برای رسیدن به این خواسته، کمک نماید. درواقع هزینه این اقدامات از ذخیره شما تامین خواهد شد.

5-بدهی تنها برای پروژه های سودآور بدون اشکال خواهد بود

یکی از اشتباهات بزرگ افراد این است که خود را درگیر انواع بدهی ها برای مواردی می کنند که ابدا ضرورتی را ندارد. درواقع این امر که برای خرید خانه، ماشین و یا وسایل خانه خود درگیر قرض و بدهی شوید، بدون شک فرصت رشد را از شما خواهد گرفت. درواقع اگر هزینه های شما بیش از حد معمول باشد، محبور به کار بیشتر خواهید بود که این امر فرصت را برای فعالیت در زمینه مورد علاقه شما، بسیار محدود خواهد کرد. واقعیت این است که امکان کسب درآمد از حوزه مورد علاقه شما در همان ابتدای کار، بسیار سخت خواهد بود و به همین خاطر تمامی ثروتمندان خودساخته جهان، در ابتدا شغل های ساده ای را انتخاب کرده اند تا هزینه های زندگی را بتوانند تامین نمایند. برای مثال جف بزوس چند سالی برای مک دونالد کار کرده است، با این حال وی به صورت پاره وقت فعالیت می کرده تا بتواند هدف اصلی خود را به خوبی دنبال نماید. با نگاهی به زندگی وی نیز متوجه این امر خواهید شد که در ابتدا، او تمامی هزینه های خود را در پایین ترین سطح ممکن قرار داده است تا بدهکار نباشد. درواقع پس از بهبود اوضاع شما فرصت کافی برای این اقدامات خواهید داشت، با این حال قرض کردن تنها در رابطه با هدف اصلی، بدون مانع خواهد بود.

6-نوآوری داشته باشید

اگر در زمینه مورد علاقه خود یک اتفاق جدید را خلق نکنید، شانس موفقیت شما بسیار سخت خواهد بود. درواقع نوآوری باعث می شود تا وارد یک حوزه بدون رقیب شوید. این امر در حالی است که اگر بخواهید شیوه رایج را مورد توجه خود قرار دهید، با رقبای بسیار زیادی مواجه خواهید بود که برخی از آنها برای چندین سال است که فعالیت خود را انجام می‎دهند و این امر رسیدن به سطح آنها را سخت خواهد کرد.

7-مشتری را پادشاه بدانید

کسب ثروت نباید هدف اصلی شما باشد، درواقع شما باید رسیدن به یک موفقیت نظیر ایجاد برندی محبوب را هدف قرار دهید که تحت این شرایط رسیدن به ثروت بالا و پایدار، امری طبیعی خواهد بود. درواقع اشتباه بزرگ بسیاری از افراد این است که برای رسیدن سریع به ثروت، مشتری را فریب می دهند که این امر تنها برای مقطعی، منجر به سود خواهد شد. با این حال شما برای میلیونر شدن، به سودآوری مداوم نیاز خواهید داشت.

8-از اشتباه کردن واهمه نداشته باشید

این امر یک واقعیت است که تمامی افراد اشتباه خواهند کرد. درواقع فرد موفقی در جهان وجود ندارد که با این مرحله مواجه نشده باشد، با این حال تفاوت از آنجایی شکل می گیرد که بسیاری از افراد ناامید شده و تنها برخی باانگیزه به کار خود ادامه می دهند. درواقع شما باید به این واقعیت دست پیدا کنید که رسیدن به ثروت میلیونی، ابدا کار ساده ای نبوده و در این رابطه تحمل سختی زیاد، بهایی است که باید پرداخت نمایید. به همین خاطر بسیاری از افراد به سطحی معمولی قانع می شوند. در نهایت فراموش نکنید که اگر جسارت امتحان روش های جدید را نداشته و از شکست بترسید و شانس خود را برای ایجاد زندگی مورد علاقه خود از دست خواهید داد. درواقع تا زمانی که شکست منجر به توقف شما نشود، ابدا بازنده محسوب نخواهید شد.

9-هوشمندانه فعالیت کنید

اگرچه نیاز است که شما تلاش زیادی را انجام دهید که این امر منجر به ساعت کاری بیش از حد معمول خواهد بود، با این حال در ابتدا شما باید اطمینان داشته باشید که در مسیر قرار دارید. درواقع بسیاری از افراد اقداماتی را در طول روز انجام می دهند که ابدا ضرورتی را نداشته و بهترین گزینه محسوب نمی شود. به همین خاطر تنها مواردی را مورد توجه قرار دهید که بالاترین نتایج را به همراه دارد.

10-از سلامت خود غافل نشوید

هیچ دستاوردی اگر به قیمت از دست رفتن سلامتی باشد، ارزشمند نخواهد بود. برای مثال تصور کنید که شما پس از 10 سال فعالیت مداوم، به یک میلیونر تبدیل شده اید. با این حال سلامت شما با صدمات غیرقابل جبرانی همراه بوده است. بدون شک دیگر نمی‎توانید از این موقعیت فوق‎العاده خود استفاده چندانی را داشته باشید. تحت این شرایط ضروری است تا در هر مرحله، به سلامت جسم و روح خود توجه ویژه ای داشته باشید. برای مثال ورزش مداوم و انجام اقداماتی نظیر مدیتیشن، می تواند راهکاری بسیار خوب محسوب شود.

مطلب مرتبط: به سوی موفقیت در سال جدید میلادی / میانبر برای کسب ثروت

در نهایت به این نکته توجه داشته باشید که هیچ سنی برای شروع نه خیلی زود و نه خیلی دیر است. به همین خاطر ابدا خود را محکوم به ادامه شرایط ندانسته و تصور نکنید که هنوز زمان مناسب نرسیده است.

منبع : epiclaunch
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/ZimX93eK
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه