دوشنبه, ۷ اسفند(۱۲) ۱۴۰۲ / Mon, 26 Feb(2) 2024 /
           
فرصت امروز

کتاب های صوتی کلید طلایی موفقیت کارمندان

4 سال پیش ( 1398/9/6 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : موفقیت   پدیدآورنده : مکس پالمر  

اگرچه کتاب های صوتی تنها یکی از اشکال کتاب ها محسوب می شوند و طرفداران و مخالفانی را نیز دارند، با این حال اخیرا شرکت ها نسبت به آن توجه بسیار ویژه ای را پیدا کرده و آنها را برای کارمندان خود خریداری می کنند. همین امر نیز باعث شده است تا نگاهی به دلیل این انتخاب و توجه ویژه داشته باشیم. با نگاهی به میزان فروش کتاب در برندهای معتبری مانند آمازون، پی به این امر خواهید برد که در حال حاضر میزان فروش کتاب های صوتی خصوصا در کشور پیشرفته در صدر قرار دارد. به همین خاطر این امر تنها برای کارمندان سودمند نبوده و بیانگر یک توجه جهانی نسبت به آن است. در همین راستا به بررسی شش مزیت اصلی آنها خواهیم پرداخت.

1-احساس خستگی نخواهید کرد

کتاب های صوتی

یکی از دلایل اصلی این امر که بسیاری از افراد تمایلی به مطالعه کتاب ندارند، محدودیت های موجود در این زمینه و درواقع اگر بخواهید یک کتاب را برای ساعت ها در دست گرفته و مطالعه کنید، بدون شک خستگی محسوسی را احساس خواهید کرد. با این حال برای کتاب های صوتی، شما با کمترین خستگی مواجه نخواهید شد. همچنین با توجه به این امر که در حال حاضر شرکت های متعددی در این زمینه فعالیت می کنند، شما می توانید موردی را انتخاب کنید که صدای گوینده آن کاملا مورد رضایت شما است. همچنین خرید این دسته از کتاب ها نیز بسیار ساده بوده و شما با پرداخت هزینه آن به صورت کاملا اینترنتی می توانید کتاب را خریداری کرده و سریعا گوش دادن به آن را شروع کنید. این امر در حالی است که خرید کتاب های چاپی، اقدامی زمان بر خواهد بود.

2-امکان استفاده از زمان های مرده را فراهم خواهد کرد

این امر یک واقعیت است که کارمندان از زمانی مشخص برای کار برخوردار بوده و در خانه نیز باید به وظایف درون خانوادگی خود بپردازند. به همین خاطر چندان هم بهانه کمبود وقت را نمی توان غیرمنطقی تلقی کرد، با این حال هر فردی در طول روز، از زمان های مرده ای برخوردار است که می تواند از آن برای گوش دادن به کتاب صوتی استفاده کند. در این رابطه بدون شک در حین رانندگی برای رسیدن به محل کار و یا بازگشت به خانه، فضایی برای مطالعه کتاب های چاپی و حتی الکترونیکی وجود نخواهد داشت. با این حال کتاب های صوتی را می توان به راحتی گوش دهید. همچنین در حین استراحت میان دو فعالیت سنگین، بدون شک افراد تمایلی برای مطالعه نخواهند داشت. با این حال گوش دادن به یک صدای آرامش بخش، نه تنها به بهبود استراحت آنها کمک خواهد کرد، بلکه نیاز آنها در زمینه مطالعه و افزایش سطح دانش آنها را نیز تامین خواهد کرد. به همین خاطر عملا شما زمان دقیقی را برای مطالعه این دسته از کتاب ها نیاز نخواهید داشت. درواقع شما از هر زمان مرده ای می توانید در این رابطه استفاده کنید. نکته بسیار مهم دیگر این است که همراه داشتن یک یا چندین کتاب در درون کیف خود، بدون شک امری سخت خواهد بود. این امر در حالی است که شما می توانید بی نهایت کتاب صوتی را تنها در درون تلفن همراه خود داشته باشید. به همین خاطر دیگر نیازی به اختصاص فضا برای کتاب های خود نخواهید داشت. با این اقدام شما از میزان زمان مرده خود در طول روز، شگفت زده خواهید شد.

3-امکان مطالعه مداوم را برای شما به وجود خواهد آورد

حتی بهترین کتاب بازهای جهان نیز نمی توانند همواره یک عادت رقابت را در زمینه مطالعه کتاب حفظ کنند. علت این امر به این خاطر است که همواره احتمال دارد که یک اتفاق پیش بینی نشده رخ دهد. برای مثال اگر عادت شما مطالعه کتاب در هنگام شب باشد، این احتمال وجود دارد که یک مهمان کاملا این برنامه را نابود سازد. با این حال کتاب های صوتی به این علت که در هر زمان و مکانی می تواند مورد استفاده قرار گیرد. امکان برنامه ریزی مداوم را فراهم خواهد کرد. فراموش نکنید که یک کارمند در راستای پیشرفت شغلی، به افزایش دانش خود در کنار تجربه ای که از کار به دست می آورد، نیاز داشته و به روز کردن اطلاعات نیز یک عامل تعیین کننده محسوب می-شود. به همین خاطر مطالعه کتاب یک گزینه سرگرمی نبوده و یک الزام حیاتی محسوب می شود.

4-امکان گفت وگو پیرامون کتاب را فراهم می آورد

در سایت ها برای هر کتاب، بخش نظرات وجود داشته و حتی جهت درگیر کردن بیشتر افراد، گروه هایی را نیز در شبکه های اجتماعی و ارتباطی ایجاد می کنند. این امر باعث خواهد شد تا شما یک کتاب را از زاویه دید افراد مختلفی نیز مشاهده کرده و در رابطه با آن با سایرین به گفت وگو بپردازید. بدون شک این امر که پایگاهی برای پرسش به سوالات ایجادشده در ذهن شما وجود داشته باشد، در این رابطه بسیار مهم خواهد بود. همچنین این امر شما را با افرادی مواجه خواهد ساخت می توانند همکاران بسیار خوبی برای شما باشند و یا فرصت های شغلی جدیدی را برای تان به وجود آورند.

مطلب مرتبط: موفقیت کارمندان

5-امکان مطالعه بیشتر را فراهم خواهد کرد

اگر از فردی بخواهید که یک کتاب 300 صفحه ای را در تنها چند ساعت مطالعه کند بدون شک حتی اگر در این زمینه اقدامی را انجام دهد، پس از مطالعه آن احساس خستگی بسیار بالایی را خصوصا در ناحیه چشم خواهد داشت، با این حال شما می-توانید چنین کتابی را در حالت صوتی آن، بدون هیچ گونه مشکلی گوش کرده و حتی در یک روز چندین کتاب را به پایان برسانید. این امر خصوصا برای کارمندانی که خواهان پیشرفت سریع هستند، کاملا سودمند خواهد بود.

6-هزینه کمتری را به همراه خواهد داشت

بدون شک برای بسیاری از افراد، هزینه یک کتاب می تواند به سدی برای مطالعه آن تبدیل شود. این امر در حالی است که کتاب های صوتی به صورت معمول از نصف بهای یک کتاب چاپی برخوردار هستند. این امر باعث خواهد شد تا شما به بودجه به مراتب کمتری برای این امر نیاز داشته باشید. همچنین عدم استفاده از کاغذ، از جمله مواردی است که به ارزشمندتر شدن این دسته از کتاب ها خصوصا در زمینه مسائل محیط زیستی منجر خواهد شد. در نهایت شرکت ها نیز می توانند خود در زمینه صوتی کردن کتاب هایی که تصور می کنند کارمندان باید آنها را مورد مطالعه قرار دهند، فعالیت کرده و در این رابطه با هزینه ای جدی مواجه نشود. به همین خاطر این دسته از کتاب ها برای مدیران شرکت ها نیز کاملا سودآور خواهد بود.

در نهایت توجه داشته باشید اگرچه این دسته از کتاب ها با ضعف هایی نظیر عدم امکان مشاهده تصاویر کتاب و سخت بودن نت برداری مواجه است، با این حال به علت مزیت های بسیار بالای آن به عنوان راهکار طلایی موفقیت کارمندان معرفی می شود.

منبع : business2community
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/oMA1OnGT
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارنهال انگوروکیلقطعات لیفتراکدستگاه برش لیزرابزارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکحمل بار هواییخرید فالوورخرید بلیط هواپیماماشین ظرفشویی بوشخرید لوازم ورزشیکیلید اجاره خانه در تهرانپرده پذیراییلیفتراکپرس لاین ساخت پرسشنامهرمان پرطرفدارسررسید 1403طراحی سایت فروشگاهشیر برقی گازتیزهوشان پایه ششمخرید نرم افزار حسابداریخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلتقویم رومیزیقیمت ورق گالوانیزهخرید قسطیتعمیر کاتالیزورخرید گوشی آیفون 13نهال گردومریم شفیعی مدیرعامل کانون ایران نوین و برگزارکننده نمایشگاه تهرانتخت خواب دو نفرهلایک اینستاگرام ارزانخرید از چینتور استانبولخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختآژانس تبلیغاتیچک صیادیتور امارات
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه