دوشنبه, ۱۳ تیر(۴) ۱۴۰۱ / Mon, 4 Jul(7) 2022 /
           
فرصت امروز

معرفی بهترین درگاه های پرداخت ایران

یکی از بهترین روش ها برای رسیدن به شناخت کافی، مقایسه‌‌ی ویژگی های اساسی انواع درگاه های پرداخت با یکدیگر است. در نهایت نیز از رهگذر این شناخت کاربر می تواند انتخاب بهینه ای داشته باشد. در واقع چنانچه مخاطبان این مقاله با دقت نظر کافی مطالب را دنبال کنند، دیگر فریب تبلیغات غیرواقعی و یا شایعات پیرامون انواع درگاه های پرداخت را نخواهند خورد. اما کدام ویژگی ها در بررسی و مقایسه‌‌ی بهترین درگاه های پرداخت، اثرگذارند و باید به آن ها پرداخته شود؟ نگاهی اجمالی به سازکار انواع درگاه های پرداخت ما را به این نقطه می رساند که عموما تمام پرداخت یارها و شرکت های PSP که خدمات پرداخت واسط و مستقیم در اختیار پذیرنده ها قرار می دهند، تا حد استانداردی از ویژگی های امنیت بالا، سرعت انجام تراکنش و سهولت استفاده برای کاربر برخوردارند. بنابراین آن دسته ویژگی هایی که میان شرکت های مختلف فعال در حوزه‌ی خدمات درگاه پرداخت، تمایز ایجاد می کند، کیفیت پشتیبانی، میزان کارمزد، روش تسویه، قابلیت های کاربردی پنل مدیریتی و روند دریافت درگاه پرداخت خواهد بود.

انواع درگاه پرداخت را بشناسید

پیش از ورود به بحث مقایسه‌‌ی فاکتورهای یادشده میان بهترین درگاه های پرداخت واسط ، بهتر است به یک تقسیم بندی کلی در این مورد نیز اشاره کنیم؛ دزگاه پرداخت مستقیم و درگاه پرداخت واسط.

در تعریفی ساده درگاه مستقیم توسط شرکت های موسوم به PSP به پذیرندگان ارائه می شوند. این شرکت ها زیرمجموعه‌ی بانک های مجاز کشور هستند و بی واسطه خدمات پرداخت آنلاین را در اختیار کسب و کارها قرار می دهند. تراکنش های درگاه مستقیم از همین رو رایگان است و کارمزدی برای فروشندگان در پی ندارد و تسویه حساب آن ها نیز معمولا آنی انجام می شود. اما در مقابل، درگاه واسط را شرکت های پرداخت یار به پذیرندگان ارائه می کنند. این شرکت ها واسطه ای میان کسب و کارها و شرکت های PSP هستند که خدمات پرداخت آنلاین را از این طریق در اختیار آن ها قرار می دهند.

تفاوت اصلی میان درگاه مستقیم و واسط

مهم ترین تفاوت درگاه پرداخت مستقیم و واسط در حقیقت مربوط به نحوه‌ی دریافت این دو نوع سرویس مالی آنلاین است. برای دریافت درگاه مستقیم، مجوزهایی مانند نماد اعتماد الکترونیکی (اینماد) و کد مالیاتی الزامی است و از این جهت پروسه ای سخت تر و طولانی تر است. عموما برندها و شرکت های بزرگ از درگاه مستقیم استفاده می کنند. در مقابل اما شرکت های پرداخت یار، ذاتاً به این دلیل به وجود آمدند تا روند دریافت درگاه پرداخت را برای کسب و کارهای کوچک و نوپا ساده تر کنند. بنابراین برای دریافت درگاه واسط متقاضی الزامی به ارائه‌ی مجوزهایی مانند اینماد و کدمالیاتی ندارد و این پروسه ۲۴ ساعت زمان می برد.

بهترین درگاه‌های واسط ایرانی

درگاه پرداخت زرین پال

درگاه زرین پال از امن ترین سامانه های موجود برای انجام تراکنش های مالی است. درگاه زرین پال از یا سابقه ترین درگاه های آنلاین ایرانی به شمار می رود. زرین پال علا وه بر کارایی ساده، ظاهری جذاب و کاربرپسند دارد. وب سایت های وردپرسی به سادگی می توانند از درگاه پرداخت زرین پال استفاده کنند.

فهرست مزایای درگاه زرین پال:

 • اپلیکیشن جامع برای گوشی های هوشمند
 • قابلیت پرداخت در شبکه های اجتماعی با زرین لینک
 • امکان تسهیم خودکار وجوه واریزی
 • دارای بانک جامع افزونه ها برای اتصال ساده‌ی درگاه به فروشگاه
 • ارائه‌ی زرین کارت که کارتی معتبر در شبکه‌ی شتاب به شمار می رود. داشتن زرین کارت سبب می شود کارمزد تراکنش های شما در زرین پال به شکل چشم گیری کاهش پیدا کند.

 

معرفی بهترین درگاه های پرداخت ایران

درگاه پرداخت رایان پی

رایان پی یکی از حرفه ای ترین درگاه های پرداخت واسط در ایران است. حرفه ای از آن جهت که سرعت تراکنش بسیار بالایی دارد و می تواند تعداد زیادی تراکنش همزمان را در هر ثانیه پشتیبانی و هدایت نماید. این ویژگی رایان پی را به عنوان یک درگاه پرداخت حرفه ای و پیشرو در این حوزه معرفی کرده است. یکی دیگر از ویژگی های برجسته‌ی درگاه پرداخت رایان پی، حرکت در مسیری است که حجم خرید مشتریان افزایش پیدا کند و از این طریق کسب و کارها بتوانند رشد بیش تری داشته باشند.

فهرست مزایای درگاه رایان پی:

 • توانایی هندل کردن ۹۹ تراکنش در ثانیه
 • برخورداری از سیستم وفاداری مشتری و مزایای ویژه‌ی آن
 • ارائه‌ی درگاه پرداخت شخصی، به صورت لینک پرداخت
 • قابلیت تسهیم خودکار وجوه واریزی
 • برخورداری از سیستم همکاری در فروش برای تمام کاربران با پورسانت مادام العمر
 • کارمزد یک درصدی تا سقف ۶۰۰۰ تومان
 • ارائه‌ی کیف پول الکترونیکی

درگاه پرداخت Pay

وب سایت pay نیز یکی دیگر از ارائه دهندگان درگاه پرداخت واسط در ایران است. درگاه پرداخت pay امکانات کاربردی بسیاری را در اختیار پذیرندگان قرار می دهد. برای نمونه یکی از برجسته ترین امکانات کاربردی این سرویس امکان اتصال فروشگاه اینترنتی به درگاه آنلاین طی ۲۴ ساعت با نام و لوگوی ویژه‌ی فروشگاه است.

فهرست مزایای درگاه pay

 • برخورداری از سرویس پرداخت درون برنامه ای
 • قابلیت تسهیم وجوه واریزی به صورت خودکار
 • کارمزد پایین در مقایسه با دیگر درگاه های واسط
 • ارائه‌ی کیف پول الکترونیکی
 • ارائه‌ی درگاه پرداخت موبایلی

درگاه پرداخت آیدی پی

آیدی پی نیز از جمله ارائه دهندگان معروف درگاه پرداخت واسط در ایران به شمار می رود که دارای مجوز رسمی از سایت شاپرک است و در حال حاضر حدود چهار سال است در حوزه‌ی خدمات پرداخت فعالیت می کند. کارشناسان توصیه می کنند، درگاه آیدی پی برای ساختن فروشگاه اینترنتی از جمله بهترین گزینه ها می باشد.

فهرست مزایای درگاه پرداخت آیدی پی

 • قابلیت ارسال فاکتور به صورت پیامکی
 • قابلیت ساختن کمپین جمع آوری مبالغ خیریه
 • ارائه‌ی فروشگاه ساز رایگان به پذیرندگان سرویس
 • تعیین میزان کارمزد مناسب برای تراکنش ها

 

معرفی بهترین درگاه های پرداخت ایران

درگاه پرداخت زیبال

زیبال در میان کاربران و پذیرندگان ایرانی درگاه اینترنتی محبوبی است. شاید علت اصلی آن امنیت بسیار بالای تراکنش ها در درگاه پرداخت زیبال باشد. از طرف دیگر سرعت انجام تراکنش ها نیز در درگاه زیبال بسیار بالا و مطلوب است، بنابراین موجب ایجاد تجربه‌ی کاربری مطلوبی نزد کاربران می گردد که در نهایت سبب ارتقاء سطح کاری کسب و کارها نیز خواهد شد.

فهرست مزایای درگاه پرداخت زیبال

 • قابلیت متصل کردن دستگاه کارتخوان به وب سایت فروشگاهی
 • قابلیت پردازش و بررسی تراکنش ها در هر لحظه و اجازه‌ی دستیابی به یک آنالیز فروش بسیار مدون و استاندارد برای صاحبان کسب و کارها
 • قابلیت مسترد نمودن مبالغ پرداخت شده توسط مشتریان در مواقع لزوم

درگاه پرداخت پی فا

پی فا یکی از بهترین و مناسب ترین درگاه های پرداخت برای انواع فروشگاه های اینترنتی است. سادگی کارایی این درگاه پرداخت مطلوب کاربران فروشگاه شما خواهد بود و از این طریق نیز اثر مثبتی بر کسب و کار شما خواهد گذاشت. یکی از ویژگی های بسیار برجسته درگاه پی فا عدم قطعی سرویس های این درگاه واسط می باشد. پشتیبانی قوی شرکت پی فا نیز از جمله ویژگی های مثبت آن در همین راستا خواهد بود.

فهرست مزایای درگاه پرداخت پی فا

 • عدم قطعی سرویس ها و ارائه خدمات همیشگی
 • بهرمندی از چندین سوییچ برای پشتیبانی دائم از سرویس ها
 • برقراری امکان احراز هویت برای کاربران فروشگاه ها و ساده کردن روند احراز هویت که موجب سهولت بیش تر فرآیند خرید خواهد شد

درگاه پرداخت نکست پی

نکست پی از جمله درگاه های واسط نوپایی است که در همین اندک زمان فعالیت توانسته نزد کاربران و پذیرندگان، محبوبیت قابل قبولی به دست آورد. این فین تک ایرانی از سال ۹۵ فعالیت خود را آغاز کرده و برجسته ترین ویژگی  آن روند بسیار سریع ارائه‌ی درگاه به متقاضی است. شاید باورنکردنی به نظر برسد اما راه اندازی درگاه نکست پی برای پذیرندگان تنها ۵ دقیقه طول خواهد کشید. ویژگی دیگری که نکست پی را در ذهن مخاطبان برجسته می کند، سوییچ هوشمند این سرویس الکترونیکی است که سبب می شود، هرگز قطعی در سازکار سرویس ها پدید نیاید.

قهرست مزایای درگاه پرداخت نکست پی

 • دارای کم ترین زمان ممکن برای راه اندازی درگاه در حدود ۵ دقیقه
 • عدم اخذ کارمزد بابت تراکنش ها در ۴۵ روز ابتدایی
 • روند تسویه حساب بسیار سریع
 • برخورداری از سیستم همکاری در فروش برای اعضاء

پایان‌ بندی مطالب

اکنون در ایران درگاه های واسط دیگری نیز توسط پرداخت یارهای معتبر به متقاضیان ارائه می گردد که بسیاری از آن ها دارای ویژگی های مثبتی هستند. در این مقاله تلاش کرده ایم، معروف ترین درگاه های واسط را همراه مهم ترین ویژگی های آن ها به مخاطبان ارائه کنیم تا در روند انتخاب درگاه برای فروشگاه خود، ملاکی نسبی برای ارزیابی در اختیار داشته باشند.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/t8e29wDD
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه