یکشنبه, ۶ آذر(۹) ۱۴۰۱ / Sun, 27 Nov(11) 2022 /
           
فرصت امروز

اگر بخواهیم فعال ‎ترین چهره از زمان انتشار ویروس کرونا در رسانه‎ های مختلف را نام ببریم، بدون شک گزینه ‎ای شایسته ‎تر از بیل گیتس وجود نخواهد داشت. وی در جدیدترین مصاحبه خود با مجله اکونومیست، ضمن انتقاد از کیت ‎‏های تشخیص کرونا، اعلام کرده است که در این رابطه باید از مواردی استفاده شود که در چند دقیقه، قادر به تشخیص است. در کنار این موضوع وی اعلام کرده است که احتمالا تا زمان بهبود جهانی اوضاع، شاهد مرگ چند میلیون نفر خواهیم بود. در این راستا وی تلفات را صرفا به ویروس مرتبط ندانسته و مسائلی نظیر بیکاری گسترده، از دیگر مسائل محسوب می ‎شود.

پیش بینی منفی بیل گیتس آینده ویروس کرونا

وی همچنین به انتقاد از افرادی پرداخته که این ویروس را یک توطئه تلقی کرده ‏اند. به عقیده او این اظهارنظرها از سوی افرادی مطرح می‎ شود که برای درمان این ویروس اقدامی را انجام نمی‎ دهند و صرفا به منافع اقتصادی و یا سیاسی خود توجه دارند. همین امر نیز روند درمان و تولید واکسن را به تاخیر انداخته است. درواقع پس از مطرح شدن این شایعات، سرعت انتقال این ویروس، رشدی چشمگیر را پیدا کرده است.

وی در کنار نقد جدی به اقدامات دولت آمریکا و مردم این کشور، به تحسین چین در کنترل این ویروس پرداخته و اعلام کرده است که آمریکا نیز باید از تجربه موفق سایر کشورها درس بگیرد. این امر در حالی است که این کشور، بالاترین میزان ابتلا به این ویروس را دارد. در کنار تمامی این نکات منفی، وی اظهار امیدواری کرده است که واکسن ویروس کرونا تا پایان سال جاری به صورت انبوه و در سطح جهانی توزیع شود. این امر در حالی است که طی چند روز گذشته، روسیه از واکسن خود رونمایی کرده است که تاکنون با واکنشی از سوی آقای گیتس همراه نبوده و بسیاری بر این باور هستند که این واکسن، صرفا یک نمایش سیاسی بوده و کاربرد لازم را ندارد.

منبع : wired
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/OPEpNRcK
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه