جمعه, 01 شهریور 1398 - 20:12

جنسن هوانگ، مدیرعامل انویدیا، معتقد است آینده صنعت نرم افزار در بهبود ظرفیت های هوش مصنوعی نهفته است.

به گزارش زومیت، مدیرعامل انویدیا، جنسن هوانگ، با توجه به گزارش مالی تحلیلی این شرکت در هفته جاری، با افتخار اعلام کرد: «هوش مصنوعی قدرتمندترین نیروی زمانه ما است.» انویدیا گزارش مالی و میزان درآمدهای مربوط به سه ماهه دوم سال جاری را در حالی منتشر می کند که توانسته انتظار تحلیلگران مبنی بر افزایش تقاضا برای کارت های گرافیک و تراشه های مبتنی بر هوش مصنوعی را برآورده کند. پس از گزارش مالی انویدیا، پایگاه خبری Venturebeat مصاحبه ای با جنسن هوانگ ترتیب داد.

هوش مصنوعی قدرتمندترین نیروی زمانه

او در گزارش تحلیلی اخیر گفته است 4هزار استارت‎آپ مبتنی بر هوش مصنوعی در حال همکاری با این شرکت هستند؛ درحالی که تعداد استارت‎آپ های هوش مصنوعی که در آوریل ۲۰۱۷ با انویدیا همکاری می کردند، 2هزار شرکت بودند. جنسن هوانگ در مصاحبه یادشده خاطر نشان کرد بنابر رهگیری این شرکت، تعداد واقعی استارت‎آپ های هوش مصنوعی مرتبط با ما رقمی نزدیک به ۴,۵۰۰ استارت‎آپ است.

او گفت در حال حاضر، این صنعت گیمینگ است که میزان فروش محصولات این شرکت را تضمین می کند، اما فروش تراشه های مبتنی بر هوش مصنوعی نیز به صورت متناوبی به مرور زمان در حال افزایش است. درنهایت، هوش مصنوعی صنعت 4تریلیون دلاری حمل و نقل را با وسایل نقلیه خود ران متحول خواهد کرد. انویدیا برای توسعه این فناوری ها در پروژه هایی با شرکت هایی نظیر ولوو در حال همکاری است که می تواند سود چشمگیری را عاید این شرکت کند. هوانگ گفت:

کارهایی که انجام می دهیم، مهم و تأثیرگذار و فوق العاده سرگرم کننده است و از انجام دادن این همه کار خوشحالیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید