جمعه, ۱ مرداد(۵) ۱۴۰۰ / Fri, 23 Jul(7) 2021 /
           
فرصت امروز

خصوصیات رفتاری مشترک موفق ترین افراد جهان

1 سال پیش ( 1399/1/21 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : دیپ پتل   پدیدآورنده : موفقیت  

با نگاهی به موفق ترین افراد جهان ممکن است تصور کنید که آنها فرمولی جادویی را در اختیار خود دارند. این امر در حالی است که این مسئله تنها به این خاطر است که شما تنها بخش جذاب زندگی آنها را مشاهده کرده و ابدا به مسیری که برای رسیدن به این جایگاه طی شده است، توجهی ندارید. اگرچه افراد با یکدیگر تفاوت هایی را دارند، با این حال برخی از ویژگی ها برای پیمودن مسیر موفقیت الزامی بوده و این امر باعث می شود تا آنها در بین تمامی افراد مشترک باشد. بدون شک آگاهی نسبت به آنها کمک خواهد کرد تا خود را به سطح حرفه ای ها نزدیک تر کنیم. در این راستا به بررسی چند مورد منتخب از این ویژگی ها خواهیم پرداخت.

1-دایره اعتماد بسازید

خصوصیات رفتاری مشترک موفق ترین افراد جهان

اعتماد مسئله بسیار مهمی است. درواقع تاریخ پر است از افرادی که به علت اعتماد نابجا با بدترین ضربه ها مواجه شده‎ اند. تحت این شرایط هر فردی لازم است تا برای ارتباطات خود، دایره های مشخصی داشته و تنها افرادی را در حلقه مورد اعتمادها قرار دهد که کاملا آنها را قبول دارند. روانشناس ها نیز بر این باور هستند که داشتن روابط صمیمی بسیار مهم بوده و حتی به افزایش طول مدت عمر نیز منجر می شود. به همین خاطر این مسئله تنها برای امور کاری، دارای اهمیت نیست. همچنین این نکته را به خاطر داشته باشید که همواره امکان جا به جایی افراد نیز وجود دارد.

مطلب مرتبط: 10 خصوصیت برتر موفق ترین کارآفرینان جهان

2-موقعیت های استرس‎زای خود را بشناسید

استرس طولانی مدت بدترین دشمن سلامتی افراد محسوب شده و باعث می شود تا عملکرد مغز نیز به پایین ترین سطح خود برسد. به همین خاطر بسیار مهم است که افراد تا حد امکان استرس های خود را کاهش دهند. برای این منظور توصیه می شود که تمامی موقعیت های استرس‎زای خود را یادداشت کرده و تا حد امکان آنها را حذف کنید. برای موارد باقی مانده نیز لازم است تا به دنبال راهکاری باشید. این تمرین باعث خواهد شد تا قدرت حل مسئله و حفظ آرامش در شما شکل گیرد. به همین خاطر نیز با مشاهده افراد موفق، پی به این امر خواهید برد که آنها حتی در برابر سخت ترین شرایط نیز روحیه خود را از دست نمی دهند. این باور را نیز در خود شکل دهید که با فکر کردن به مشکلات، هیچ اتفاق مثبتی رخ نخواهد داد.

3-اقدام خود را به تاخیر نیندازید

زندگی درست به مانند ورزش فوتبال است. شما در موقعیت های مختلف زمان اندکی برای تصمیم‎گیری خواهید داشت و در صورتی که تعلل کنید، موقعیت را به بازیکن حریف خود تقدیم خواهید کرد. این سرعت اگرچه ممکن است باعث شود که با شکست مواجه شوید، با این حال تا زمانی که روحیه خود را از دست ندهید، هیچ چیز تمام نشده است. این باور را در خود ایجاد کنید که فرصت ها منتظر شما نمی مانند. به همین خاطر باید جسارت اقدام سریع را در خود تقویت کنید. درواقع بسیاری از افراد پس از رو به رو شدن با یک ایده، به این موضوع اقرار می کنند که آن را در ذهن خود داشته اند، با این حال تنها یک نفر جسارت به اجرا گذاشتن آن را داشته است. درواقع شما نباید ساده از کنار ایده های خود گذر کنید.

4-نگرش مثبت داشته باشید

به جرأت می توان گفت که حتی یک مورد انسان کاملا موفق با نگرش منفی در طول تاریخ وجود نداشته است. علت این امر به این خاطر است که برای حل مشکلات و حفظ روحیه، وجود نگرش مثبت امری الزامی بوده و هیچ جایگزینی برای آن وجود ندارد. این امر کمک خواهد کرد تا به جای توجه به مشکلات موجود، بر روی راهکارها تمرکز کنید. به همین خاطر نیز افراد موفق، حتی از همنشینی با منفی‎باف ها نیز دوری می کنند.

5-با آغوش باز پذیرای تغییرات باشید

تغییرات غیرقابل توقف هستند. درواقع جهان با سرعتی مثال‎زدنی در حال دگرگون شدن است. تحت این شرایط ثابت ماندن تنها به رشد معکوس شما منجر خواهد شد. به همین خاطر ضروری است تا کاملا پذیرای هرگونه تغییر ضروری باشید. درواقع هر نوع تغییری را نیز نباید الزامی تلقی کرد. در این رابطه اگر یک دوست موفق را در کنار خود داشته باشید، بدون شک وی شما را به این سمت سوق خواهد داد.

6-چشم‎اندازی را برای خود تعیین کنید

اگر ندانید که در راستای چه مقصدی در حال حرکت هستید، بدون شک اقدامی پرریسک را انجام خواهید داد. درواقع علت سبک زندگی متفاوت افراد این است که آنها به خوبی می دانند که هدف شان در زندگی چه بوده و این امر باعث می‎شود تا بسیاری از موارد دیگر دلیل و جذابیتی را نداشته باشد. به همین خاطر برای موفقیت لازم است تا با یک چشم‎انداز، تمامی اقدامات را با یکدیگر هماهنگ سازیم تا بالاترین نتایج به دست آید.

7-اعتماد به نفس داشته باشید

اگر بسیاری از افراد عقیده دارند که بزرگ‎ترین دارایی هر فرد سلامتی است، با این حال واقعیت این است که اعتماد به نفس در جایگاه به مراتب بالاتری قرار دارد. برای درک این واقعیت تنها کافی است تا به قهرمانانی اشاره کنیم که با معلولیتی مواجه هستند. درواقع اعتماد به نفس هر مانعی را از میان خواهد برد. فراموش نکنید که کسب موفقیت در هیچ حوزه ای آسان نبوده و به همین خاطر در صورتی که اعتماد به نفس نداشته باشید، بدون شک قادر به پایان رساندن راه خود نخواهید بود.

مطلب مرتبط: 10 ویژگی قدرتمند افراد موفق

8-از کاری که انجام می دهید لذت ببرید

این امر به معنای آن خواهد بود که شما باید کاری را انجام دهید که به آن علاقه داشته و یا علاقه به آن را در خود ایجاد کرده اید. همچنین لازم است تا از سایر جنبه های زندگی خود غافل نشده و موفقیت در زندگی شخصی و کاری را در کنار هم داشته باشید. بدون شک اگر شخصیت انعطاف‎پذیری داشته باشید، در این رابطه کاملا موفق ظاهر خواهید شد.

در نهایت توجه داشته باشید که این موارد تنها اصول مشترک موفقیت محسوب می شود، با این حال شما باید به دنبال موارد شخصی‎سازی‎شده نیز در کنار آنها برای خود باشید.

منبع : entrepreneur
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/4ERO5w2H
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه