پنج شنبه, 08 اسفند 1398 - 14:36

کرونا نه ‎تنها مردم، بلکه کسب و کارها را نیز با تهدیدی جدی مواجه ساخته است. این مسئله تنها به کشور چین محدود نبوده و تمام جهان را تحت تاثیر قرار داده است. علت این امر به این خاطر است که به علت نیروی کار ارزان، تقریبا تمامی برندهای مطرح جهان در این کشور کارخانه و نمایندگی فروش دارند. فراموش نکنید که چین به عنوان پرجمعیت‎ترین کشور جهان معرفی شده و این امر باعث می شود تا حضور در بازار این کشور برای هر برندی دارای اهمیت باشد، با این حال طی چند روز اخیر خبری منتشر شده است که نگرانی بسیاری را به همراه داشته و از آن تحت عنوان بحران صنعت خودروسازی در کشور چین نام برده می شود.

طبق آمارها میزان فروش خودرو پس از انتشار ویروس کرونا در مقایسه با سال گذشته کاهشی 92درصدی داشته است که رقمی بی‎سابقه محسوب می شود. به همین خاطر بسیاری از برندهای بزرگ به دنبال راهکاری برای وضع موجود هستند که در این بین فروش اینترنتی، بهترین گزینه محسوب می شود. درواقع تمامی مراحل خرید خودرو کاملا به صورت اینترنتی مهیا خواهد بود تا افراد سریعا پس از خرید در درب منزل خود، سفارش را دریافت کنند. اگرچه بعید است که تحت شرایط فعلی، افراد تمایلی به خرید خودرو جدید داشته باشند، با این حال می تواند کمی به بهبود اوضاع کمک کند.

مطلب مرتبط: چرا جلوگیری از انتشار اخبار غلط در رابطه با ویروس کرونا حیاتی است

مشکل بعدی این است که بسیاری از کارخانه های تعطیل شده، تولیدکننده لوازم و قطعات خودرو بوده اند که این موضوع باعث شده است تا زنجیره تامین این صنعت با مشکلی جدی مواجه شود. درواقع همگان منتظر ساخت واکسن و نابودی این ویروس هستند تا اوضاع به شرایط عادی خود بازگردد، با این حال در رابطه با زمان دقیق این اتفاق نمی توان نظر قطعی را داشت. درواقع اگر این شرایط برای دو ماه دیگر ادامه داشته باشد، با بحران مالی جدی بسیاری از برندها مواجه خواهیم شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید