شنبه, 12 مرداد 1398 - 19:24

شاید عجیب و دور از ذهن به نظر برسد، اما از شواهد و قرائن پیداست که فیس بوک می خواهد در نام دو اپلیکیشن تحت تملک خود یعنی اینستاگرام و واتس اپ تغییراتی ایجاد کند. به گزارش The Information، کارمندان دو شرکت اینستاگرام و واتس اپ به تازگی خبردار شده اند که شرکت مادر آنها قصد اضافه کردن نام خود به این دو اپلیکیشن را دارد.

به گزارش دیجیاتو، بدین صورت که نام اینستاگرام به Instagram from Facebook و واتس اپ به WhatsApp from Facebook تغییر خواهد کرد. یکی از مقامات فیس بوک ضمن تأیید این مسئله درخصوص تغییر فوق اذعان داشته: «ما خواستار شفافیت بیشتر برای محصولات و سرویس هایی هستیم که بخشی از فیس بوک به شمار می آیند.» اما اگر کسب اعتبار به خاطر پشتیبانی از سرویس های محبوب چیزی است که فیس بوک خواستار آن است، در کنار آن باید تاب تحمل انتقادات را هم داشته باشد.

فیس بوک اینستاگرام واتس اپ

چه فیس بوک، چه واتس اپ و چه اینستاگرام در سال های اخیر با مشکلات امنیتی متعددی روبه رو بوده اند و پرونده های بسیاری برای نقض حریم خصوصی در آنها تشکیل شده، که شاید مهم ترین و بزرگترین آنها رسوایی بزرگ کمبریج آنالیتیکا باشد که غول شبکه های اجتماعی را وارد بحران عظیمی کرد.

در هر صورت، این تغییر نام چیزی نبوده که تاکنون از دید محافل خبری پنهان مانده باشد. جین مانچون وانگ، فعال توییتری که به خاطر فاش کردن اطلاعات از محصولات فیس بوک شهرت دارد، در ماه مارس از برندینگ جدید در محصولات این شرکت خبر داد.

بد نیست بدانید که تغییر نام واتس اپ و اینستاگرام در شرایطی اتفاق می افتد که بنیان گذاران اولیه این دو اپلیکیشن فیس بوک را ترک کرده اند. پاییز سال گذشته، بنیان گذاران اولیه اینستاگرام خروج خود از فیس بوک را در شرایطی اعلام کردند که مدتی قبل برایان اکتون و جان کوم، بنیان گذاران واتس اپ از این شرکت خروج قهرآمیزی داشتند.

در هر صورت تمامی این اتفاقات دست به دست هم داده که اینستاگرام و واتس اپ از این پس پیوند عمیق تری با شرکت مادر خود داشته باشند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی