چهارشنبه, 10 بهمن 1397 - 15:31

پیدا کردن دلایل موفقیت تبلیغات موثر، همواره از جمله دغدغه های اصلی بازاریاب ها محسوب می شود. درواقع باید سخت ترین بخش هر کسب و کاری را مرحله فروش آن تلقی کرد. با این حال بسیاری از سختی های این امر به این خاطر است که افراد نسبت به روش ها و اصول جدید و کارآمد این امر آگاهی نداشت و در بازار به شدت رقابتی حال حاضر در موضع ضعف قرار گیرند. اگرچه در رابطه با این موضوع مقالات متعددی به چاپ رسیده است، با این حال در این مقاله قصد معرفی تمامی مواردی را داریم که هر یک از آنها می تواند به کلید طلایی موفقیت شما در این عرصه تبدیل شود.

در همین راستا و در ادامه به بررسی موارد مذکور خواهیم پرداخت.

تبلیغ ماندگار

1-از تاثیر مکان ها غافل نشوید

تبلیغ ماندگار

این امر که تنها بخواهید تصویر محصول خود را در معرض نمایش قرار دهید، با توجه به این امر که این اقدام بیش از حد تکراری و رایج شده است، بدون شک تاثیر اولیه لازم را به همراه نخواهد داشت. درواقع برای تاثیرگذاری در این رابطه تنها چشم نواز بودن کافی نیست و لازم است تا به دنبال خلاقیت در این زمینه باشید. از جمله خلاقیت هایی که اخیرا با واکنش های مثبت بی شماری مواجه شده است، تلفیق مکان با محصول است. در این زمینه برای نخستین بار شرکت آسیکس که در زمینه تولید کفش های ورزشی فعالیت دارد، اقدام به خلق تصویری کرد که در آن جدیدترین محصول شرکت به نحوی واژگون قرار داده شده و در انتهای کفش، تصویری کلی از شهری که قرار است کفش در آن به فروش برسد، قرار دارد. میزان تاثیرگذاری این اقدام به ظاهر ساده به حدی فوق العاده بوده است که میزان فروش محصولات آن به چندین برابر سال قبل رسید. به همین خاطر برای افزایش تاثیر اقدامات تبلیغاتی خود، لازم است تا حس تعلق جامعه هدف خود را نشانه گرفته و در تلاش برای شخصی سازی کردن محصولات خود باشید. بدون شک افراد هنگامی که یک محصول موقعیت مکانی محل زندگی آنها را به نمایش بگذارد، دیگر تنها بر پایه عقل و منطق خود تصمیم نخواهند گرفت.

2-اهمیت فریب چشمان مخاطب را فراموش نکنید

این امر که در تلاش باشید تا تصویر تبلیغاتی شما حاوی یک پیام عمیق و مرتبط با حوزه کاری شما باشد، بدون شک باعث خواهد شد تا ذهن مخاطب برای چند دقیقه مشغول شود و این امر خود در رابطه با ماندگاری برند شما در ذهن آنها تاثیر بسزایی را خواهد داشت. برای مثال یک فروشگاه کتاب از تصویر زنی استفاده کرده است که به وسیله کتابی که در جلوی صورت خود قرار داده است، پوششی کاملا متفاوت را به خود گرفته است. درواقع هدف از این کار این بوده است تا افراد را به این واقعیت نزدیک کنند که کتاب در همه ابعاد زندگی افراد حتی پوشش آنها تاثیرگذار خواهد بود. به همین خاطر نباید آن را اقدامی صرفا برای سرگرمی تلقی کرد.

3-اجازه دهید تصاویر به جای کلمات سخن بگویند

شکل بسیار رایج تبلیغات در حال حاضر به این صورت است که از تصویر تنها برای تکمیل جملات استفاده می شود. با این حال با توجه به این امر که شما در بازار اشباع شده حال حاضر، نیاز به خلاقیت های جدید خواهید داشت. توصیه می شود تا به کلی کاملا متفاوت عمل کرده و تصاویری را ثبت و خلق کنید که خود حاوی پیام های حتی طولانی باشد. در این رابطه این امر که بتوانید به نحوی عمل کنید که هر فردی برداشت منحصر به فرد خود را نیز داشته باشد، بدون شک حد کمال این امر خواهد بود. برای مثال شرکت فدکس اکسپرس که در حال حاضر بزرگترین شرکت هواپیمایی باربری جهان است، در یکی از کمپین های تبلیغاتی خود اقدام به تهیه تصویری کرده است که در آن دو همسایه از طریق پنجره های خود مشغول رد و بدل کردن بسته ای در پاکت این شرکت هستند و دیوارهای این آپارتمان نیز با نقشه جهان مزین شده است. جالب است بدانید که در این تبلیغ هیچ گونه کلمه و عبرتی به کار نرفته است که در نوبه خود بسیار حائز اهمیت است. پیغام اصلی آن نیز این است که شما می توانید با استفاده از این سرویس حمل و نقل هوایی، مرزها و فاصله ها را با مردمان سایر کشورها نابود ساخته و خود را به آنها نزدیک کنید.

مطلب مرتبط: 9 روش طلایی برای تبلیغات موثر

4-از تمامی قطعات به کار رفته در محصولات خود عکس بگیرید

اگرچه این امر در ابتدا کاملا غیرممکن و طولانی به نظر می رسد، با این حال هیچ دلیلی وجود ندارد که تصویری واضح و جداگانه از تمامی قطعات تهیه کنید. درواقع همه این اقدامات باید تنها در یک تصویر جا داده شوند تا انسجام کافی را برای مخاطب به همراه داشته باشد. بدون شک برای هر فردی جذاب خواهد بود تا بتواند تمامی قطعات محصول تولیدشده را و نتیجه نهایی را به صورت یکجا ببیند. در این رابطه شرکت تولید موتورسیکلت هارلی دیویدسون، موفق شده است تا تصویری کاملا حرفه ای و جذاب را با همین روش تهیه کند که خود مورد توجه بسیاری قرار گرفت.

5-از تشابهات رنگی محصول خود با سایر عوامل و موارد موجود استفاده کنید

این امر که در تلاش باشید تا محصول خود را به چیزی دیگر تشبیه کنید نیز از دیگر اقداماتی است که می تواند به افزایش تاثیر تصاویر شما کمک بسیاری کند. برای مثال در این رابطه شرکت فابر کاستل(تولیدکننده انواع نوشت افزار) موفق شده است تا تصویری تلفیقی از یک مداد قهوه ای تولیدی خود را با سگی به همین رنگ ایجاد کند که به جذابیت عکس کمک بسیاری کرده است. درواقع نژاد معرفی شده به علت این امر که در عین کارایی بسیار بالا کاملا مقرون به صرفه نیز است، خود حاوی پیامی در این رابطه است. درواقع در این عکس تلاش شده است تا ویژگی های مثبت این نژاد از سگ به محصول پیوند داده شود که خود اقدامی کاملا تاثیرگذار خواهد بود.

6-اغراق کردن و بزرگنمایی را فراموش نکنید

اگرچه اغراق در نگاه اول نوعی فریبکاری به نظر می رسد، با این حال در رابطه با تصاویر این امر کاملا متفاوت بوده و اگر اقدام شما جنبه هنری بالایی را داشته باشد، بدون شک زمینه بروز هیچ گونه اعتراضی به وجود نخواهد آمد. برای مثال رستورانextra big با نقاشی دهان کاملا باز شده که گردن و تمام دهان فرد را به صورت کامل پوشش داده است، در تلاش برای نشان دادن این امر است که همبرگرهای آنها به معنای واقعی بزرگ بوده و برای آن نیاز به چنین دهانی خواهید داشت. جالب است بدانید که تصویر منتشر شده توسط این رستوران هنوز هم تاثیر خود را حفظ کرده و به یکی از موفق ترین تبلیغات تمام دوران تبدیل شده است.

7-خود را متمایز نشان دهید

این امر که خود را نسبت به هر چیزی متفاوت تر نشان دهید، خود از جمله مواردی است که برای مخاطب جذابیت بالایی را به همراه خواهد داشت. برای مثال شرکت تولید لباس Saatchi تصویری از سایه یک ورزشکار را به نمایش گذاشته است که در آن همه چیز به جز پیراهن این شرکت کاملا مشکی است. درواقع آنها در تلاش برای رساندن این پیام بوده اند که با استفاده از محصولات این شرکت تحت هر شرایطی حتی ساده ترین اتفاقات روزانه خود، کاملا متفاوت خواهید بود.

8-این امر که محصول شما چه تاثیری را در زندگی افراد خواهد داشت را نشان دهید

گرچه این امر معمولا به عنوان ویژگی کلیپ های تبلیغاتی تلقی می شود، با این حال واقعیت این است که بسیاری از افراد تمایلی را برای دیدن کلیپ های تبلیغاتی شما نخواهند داشت. علت این امر نیز به این خاطر است که این امر کاملا زمان بر بوده و امروزه هیچ چیز به اندازه این امر حائز اهمیت نیست. به همین خاطر نیز تصاویر به علت این امر که مدت زمان به مراتب کمتری را از افراد خواهند گرفت، از محبوبیت و استقبال بیشتری برخوردار هستند. در این رابطه توجه داشته باشید که شما باید روی بزرگترین مزیت های محصول خود که یک یا چند نیاز مشتری را برطرف می کند، تاکید داشته باشید تا اهمیت کار شما به خوبی به نمایش گذاشته شود.

برای مثال شرکت فولکس واگن که همواره به علت محصولات متفاوت خود مشهور است، در تصویری یک جوجه تیغی را در صفی بیشمار از ماهی های درون پلاستیک قرار داده شده نشان می دهد. درواقع این تصویر در زمانی تهیه شد که این شرکت آخرین نسل از پارک هوشمند خود را معرفی کرده بود که به خوبی به اهمیت دقت در پارک کردن بدون برخورد با سایرین را به نمایش می گذارد. بدون شک حتی یک برخورد کوچک جوجه تیغی به نمایش گذاشته شده، می تواند منجر به پاره شدن پلاستیک ماهی های موجود در صف شود. اگرچه این مفهوم می توانست به شکل های دیگر نیز به نمایش گذاشته شود، با این حال به علت فضای طنزی که در این حال وجود دارد و افراد معمولا نسبت به این موارد واکنش بهتری را از خود نشان خواهند داد، بدون شک انتخابی کاملا هوشمندانه بوده است.

9-تاثیر اقدامات افراد را به خوبی مشخص کنید

این امر که تبلیغ شما بتواند یک اقدام مضر را نیز متوقف سازد، خود از یک هدف بزرگ تجاری خواهد بود. برای مثال ممکن است آحاد جامعه دست به اقدامی بزنند که برای کسب وکار شما کاملا مضر است. نکته بسیار جالب در این رابطه این است که افراد بسیاری این اقدامات را با خودآگاهی کامل انجام نداده و مرسوم بودن را تنها دلیل این امر می دانند. با این حال در صورتی که بتوانید نتایج این اقدامات آنها را به نمایش بگذارید، بدون شک از شدت این اتفاق کم خواهد شد. برای مثال یک نوار، یک سایت اشتراک گذاری موسیقی است که در تبلیغ خلاقانه خود به خوبی نشان می دهد که دانلود و کپی برداری های غیرقانونی چه تاثیری را روی سازنده اثر خواهد داشت. همین امر نیز باعث شد تا پس از انتشار این تبلیغ، نرخ این امر به شدت کاهش پیدا کند. درواقع در این تبلیغ یک صفحه دانلود به نمایش گذاشته شده است که تعداد بی شماری افراد در درون آن قرار دارند. تحت این شرایط اقدامات خارج از چارچوب و غیرقانونی برخی از افراد باعث شده است تا سایرین تحت فشار زیادی قرار گیرند که به خوبی مفهوم مورد نظر را انتقال می دهد.

10-موارد غیرمنتظره را به بازی بگیرید

همواره موارد غیرمنتظره به علت این امر که روزمرگی را کنار می گذارند، توجه افراد را به خود جلب خواهند کرد. برای مثال این امر که تغییری عجیب در منظره روزانه شما اتفاق بیفتد، بدون شک باعث توجه و ماندگاری آن در ذهن شما خواهد شد. این امر درست همان چیزی است که بازاریاب ها باید آن را مورد توجه قرار دهند. در این رابطه DDB که در زمینه گردشگری فعالیت دارد، در تبلیغی جذاب یک تصویر را از زنی پشت فرمان ماشین به نمایش قرار داده است که شیشه های آن تا نیمه بسته شده و روی شیشه تصویر نیمه یک شیر به چشم می خورد. همین امر نیز باعث شده است تا تصویری تلفیقی از یک انسان و یک حیوان جنگلی به چشم بخورد. درواقع هدف این اقدام نمایش قدرت بالای شرکت در پیوند انسان با محیط طبیعی بوده است، به نحوی که بتوانید به بیشترین نزدیکی و ارتباط با آن دست پیدا کنید.

11-مشکلات و معضلات را برجسته کنید

در برخی از موارد، این امر که بتوانید یک مشکل موجود و یا ضعف سایر برندهای رقیب را مطرح کنید، خود می¬تواند به افزایش تاثیرگذاری اقدامات شما کمک کند. برای مثال شرکت IKEA که در زمینه تولید لوازم چوبی فعالیت دارد و در این زمینه بزرگترین شرکت جهان محسوب می شود، در تبلیغ خود به بررسی مشکل جای کم کفش ها پرداخته و محصول جدید خود را راه-حلی برای این معضل معرفی می کند. درواقع طراحی این جاکفشی به نحوی است که در مقایسه با سایر محصولات مشابه، عملا چهار برابر فضای بیشتر را در حجمی مشابه، در اختیار شما قرار می دهد. در این تصویر تبلیغاتی این شرکت، دو کفش به نمایش درآمده است که در داخل یکدیگر قرار داده شده و فضایی ناخوشایند را شکل داده است. در پایین آن نیز متنی با عنوان آیا به فضای بیشتری نیاز دارید؟ به چشم می خورد که به خوبی نیاز و اهمیت یک جاکفشی جادار را به نمایش درآورده است.

مطلب مرتبط: 10 قانون طلایی تبلیغات

12-از ابرقهرمان ها کمک بگیرید

با نگاهی به میزان فروش فیلم های هر ساله، به این نکته پی خواهید برد که سینما در تسخیر ابرقهرمان های دنیای مارول و دی سی قرار دارد. این امر به خوبی محبوبیت این چهره ها را در سراسر جهان نشان می دهد. به همین خاطر یکی از گزینه هایی که می تواند به جذابیت و افزایش تاثیر تبلیغات شما کمک کند، استفاده از شخصیت ها و چهره های جهانی برای بیان بهتر پیام خود است. در این رابطه شرکت Walter Thompson که در زمینه تولید تجهیزات و لوازم پزشکی و بهداشتی فعالیت دارد، در جدیدترین چسب زخم تولیدی خود، از موادی استفاده کرده است که قابلیت ارتجاع چندین برابری را دارا است. برای بیان مناسب این ویژگی جدید خود نیز از شخصیت هالک استفاده کرده است. در تصویر تبلیغاتی این شرکت چسب زخمی روی انگشت این ابرقهرمان به چشم می خورد که کاملا سالم مانده و در اثر تغییر حالت وی، دچار پارگی نشده است. درواقع شما می توانید یک پارگی را که ممکن است چندان هم جذابیت بالایی را به همراه نداشته باشد، با پیوند دادن به افراد محبوب، کاملا جذاب کنید.

13-یک دید متفاوت را به نمایش بگذارید

اهمیت بسیاری از موارد، تنها با تغییر زاویه دید قابل فهم جهانی خواهند بود. برای مثال شرکت BBDO که در زمینه حفاظت از گونه های در حال انقراض و انجام خدمات درمانی آنها فعالیت دارد، برای تسریع اقدامات خود نیازمند آگاهی و همکاری مردمان سراسر جهان است. برای این امر نیز در تازه ترین تبلیغ خود تصویر یک تعمیرگاه را به نمایش قرار داده است که به جای ماشین آلات، حیوانات در دست تعمیر هستند. درواقع هدف از این تصویر این بوده است که نشان دهد افراد به همان میزانی که نسبت به سلامت و عدم وجود نقض در خودروهای شخصی خود توجه دارند، لازم است تا نسبت به حیوانات محیط اطراف خود نیز حساس باشند و آنها نیز نیازمند مراقبت خواهند بود. پیام نوشته شده در پایین این تصویر نیز عبارت انقراض به یک باره اتفاق نمی¬افتد است که به خوبی نشان می دهد باید پیشگیری های لازم را قبل از وقوع یک فاجعه انجام داده که به خوبی با محیط تعمیرگاه به نمایش درآمده، در ارتباط است.

14-از عکاسان حرفه ای استفاده کنید

در رابطه با مورد قبلی، بدون شک شما به تصویری تغییر یافته و غیرواقعی نیاز خواهید داشت. با این حال در برخی از موارد تنها یک تصویر واقعی می تواند مفهوم مورد نظر شما را به خوبی منتقل کند. برای مثال یک برند Y&R که در زمینه پیرایش آقایان فعالیت دارد، برای نشان دادن حد بسیار بالای طبیعی بودن کارهای خود، از حیوانات کمک گرفته است.

برای مثال در تبلیغی از این شرکت فردی به نمایش گذاشته شده است که ریش بلند وی درواقع تصویر یک سمور است که تشبیه ریش به این حیوان، تصویری تاثیرگذار و جالب را ایجاد کرده است. مزیت بزرگ این تبلیغ نیز در واقعی بودن تصویر است که خود نظرات مثبت بسیاری را به همراه داشته است.

15-از افراد عادی برای تبلیغات خود استفاده کنید

اگرچه استفاده از افراد مشهور و ورزشکاران در تبلیغات، از جمله اقدامات رایج محسوب می شود. با این حال در تمامی موارد این امر کارساز نبوده و همه افراد نمی توانند به حد زیبایی یک بازیگر و یا تناسب اندام یک ورزشکار حرفه ای برسند. به همین خاطر نیز شما در مواردی نیاز به نزدیک کردن شخصیت به افراد واقعی جامعه خواهید داشت. برای مثال برند LifeProof که در زمینه ارائه برنامه های ورزشی فعالیت دارد، تصویر مردی را به نمایش گذاشته است که پس از استفاده از برنامه های تمرینی و کلاس های آنلاین این موسسه، موفق شده است تا اندام خود را بهبود بخشد. بدون شک این امر در مقایسه با زمانی که شما تنها فردی را که در حال حاضر نیز از اندامی فوق العاده برخوردار است، به نمایش قرار دهید. واقع پذیر تر خواهد بود.

16-گستره محدوده فعالیت خود را مشخص کنید

افراد باید مورد خطاب قرار داده شوند تا واکنشی را نسبت به محصول شما داشته باشند. اگرچه این امر در ابتدا کمی عجیب به نظر می رسد، با این حال توجه داشته باشید که در زمینه بازاریابی شما با روان شناسی پیوند محکمی را خواهید داشت. به همین خاطر لازم است تا از اقداماتی که در این زمینه مفید است، استقبال کنید.

برای مثال شرکت فورد در یکی از تبلیغات خود، تصویر سوییچ یکی از خودروهای خود را به نمایش گذاشته است که دندانه های آن شکل اماکن مهم شهرهای مختف جهان است. درواقع این برند خلاق خودروسازی با این اقدام خود سعی کرده است تا محدوده فعالیت خود و بازار هدف را در سراسر جهان نشان دهد که با توجه به آمارهای فروش آن، اطلاقی کاملا درست است. در این رابطه توجه داشته باشید که محدوده کار شما می تواند اماکن مذهبی، تاریخی و... باشد و نباید در این رابطه خود را محدود به حد خاصی تصور کرد.

17-به دشمنان خود حمله کنید

بدون شک این امر که دشمن اصلی خود را در تبلیغات مورد هدف قرار دهید، خود می تواند به بهبود کار شما کمک کند. در این رابطه دو برند جهان اپل و سامسونگ نمونه های بارز موجود هستند که هر یک در برخی از تبلیغات خود در تلاش برای نشان دادن ضعف های یکدیگر هستند. با این حال این امر با توجه به اینکه واکنش برند رقیب را به همراه خواهد داشت، بدون شک یک نبرد تنگاتنگ خواهد بود. در این رابطه شما می توانید به شکلی کاملا متفاوت عمل کرده و گزینه ای را مورد هدف قرار دهید که متعلق به برند خاصی نیست.

برای مثال شرکت Colgate که در زمینه تولید خمیردندان فعالیت دارد. در تصویری کاملا مفهومی و خلاقانه به جای دندان ها، تصویر فیلترهای زردرنگ سیگار را قرار داده است که با این اقدام به خوبی به اهمیت مسواک زدن در سفیدی دندان و ضرر سیگار برای سلامتی و زیبایی آن اشاره داد.

18-مقیاس ها را به بازی بگیرید

برای نشان دادن و درکی درست از میزان بزرگی و یا کوچک بودن یک چیز، قرار دادن آن در کنار مواردی هم سان می تواند تاثیر تصویر تبلیغاتی شما را افزایش دهد. در این رابطه توجه داشته باشید که اقدامات شما می تواند کاملا حالت اغراق آمیز را داشته باشد. علت این امر نیز به این خاطر است که هدف شما تنها نشان دادن مقوله اندازه خواهد بود که بدون شک به این شکل جذابیت کار افزایشی چشمگیر را پیدا خواهد کرد.

برای مثال شرکت مینی (تولیدکننده انواع خودروهای کوچک و فشرده) در تبلیغی جالب محصول خود را در کنار کفش دوزک ها قرار داده است که با یکدیگر در حال بالا رفتن از یک برگ هستند. در این رابطه توجه داشته باشید که در تصویر تنها، مقیاس و اندازه خودرو به خوبی نمایش داده نخواهد شد. با توجه به این امر که کوچک بودن خودروهای تولیدی این برند، بزرگ ترین مزیت آن محسوب می شود، به همین خاطر لازم است تا این امر به خوبی به نمایش گذاشته شود که قرار دادن تصویر در کنار مواردی که اندازه آنها به خوبی مشخص است، از جمله راهکارهای جذاب در این زمینه محسوب می شود.

19-تصاویر را برای خلق موردی جدید و مرتبط با هدف خود، ترکیب کنید

افراد به خوبی هنگامی که هدف شما با مصداق ها ترکیب شود، منظور و پیام اصلی را دریافت خواهند کرد. برای مثال شرکت Lowe که در زمینه بهداشت و درمان فعالیت دارد، برای نشان دادن اهمیت شستن دست ها قبل از هر وعده غذایی، تصویر سگی را در قالب یک نان کامل درآورده است. در زیر آن نیز این پیام به چشم می خورد، شما آن چیزی را که لمس می کنید خواهید خورد. درواقع این عکس به خوبی موفق شده است تا پیام و مقصود اصلی موسسه مذکور را منتقل کند.

مطلب مرتبط: روش های تبلیغات رایج در دنیای امروز

20-نقاشی را به عکس اضافه کنید

در موارد گذشته مشاهده کردید که اطلاعات تکمیلی یک عکس می تواند به وسیله متن جبران شود. با این حال همواره متن قدرت بیان مقصود شما را نداشته و به همین خاطر توصیه می شود تا از نقاشی در این رابطه استفاده کنید.

برای مثال Black Swan Life’s که در زمینه تولید تجهیزات دریانوردی و غواصی فعالیت دارد، در یکی از تصاویر تبلیغاتی خود، مردی در حال خواب را به نمایش درآورده است که با کمک نقاشی تجهیزات و محیط دریا پیرامون وی شکل گرفته است، به نحوی که به مخاطب این حس دست خواهد داد که وی مشغول غواصی است. درواقع هدف از این کار این بوده است که نشان دهد کار با محصولات تولیدی این برند تا حدی راحت است که افراد حتی در خواب و با چشمانی بسته نیز می توانند این کار را انجام دهند.

21-احساسات مخاطبان را مورد توجه قرار دهید

این امر که بتوانید احساسات افراد را تحریک کنید، بدون شک در تاثیر بیشتر و شانس موفقیت کار شما، تاثیر خواهد داشت. در این رابطه توجه داشته باشید که افراد دو منبع برای اتخاذ تصمیمات خود دارند که اولی عقل و دومی احساسات آنها محسوب می شود. بدون شک تحریک احساسات در مقایسه با قانع کردن عقل، کاری آسان تر بوده و به همین خاطر لازم است تا در تبلیغات خود آن را مورد توجه جدی قرار دهید.

برای مثال شرکت Lowe که در موارد قبلی نیز در رابطه با آن صحبت شد، در تبلیغی دیگر فردی را به نمایش قرار داده است که با پاهایی قطع شده و روی ویلچر در حال نشان دادن علامت دوربرگردان راهنمایی و رانندگی است. درواقع این عکس به خوبی پیامد عدم رعایت قوانین را نشان داده و مخاطبان را به حفاظت از خود برای تکرار نشدن چنین رخدادهای دردناکی توصیه می کند.

22-به موارد مورد نظر خود جنبه انسانی دهید

برای ارتباط برقرار کردن هرچه بهتر، افراد نیاز دارند تا گزینه مورد نظر شما را به خود نزدیک تصور کنند. برای رسیدن به این هدف، این امر که به محصولات خود جنبه انسانی بدهید، بدون شک تاثیرگذار خواهد بود. برای مثال شرکت پست M&C Saatchi تصویری از متن یک پیام را به نمایش گذاشته است که به شکل یک انسان درآمده و خواننده خود را در آغوش گرفته است. منظور از این تصویر نیز این است که یک پیامی که در مدت زمانی کوتاه به دست خواننده برسد، می تواند تاثیری معادل یک دیدار مستقیم را داشته باشد.

23-از موارد ساده به شکلی خلاقانه استفاده کنید

بدون شک تبلیغات میدان بروز خلاقیت ها است. در این رابطه این امر که از موارد بسیار ساده استفاده کنید، خود جذابیت بسیار بالایی را به همراه خواهد داشت. میزان موفقیت این امر به حدی است که با نگاهی به تبلیغات خلاقانه و نوآورانه برتر، با تعداد بی-شماری از موارد کاملا ساده مواجه خواهید شد. در این رابطه سازمان حمایت از محیط زیست(World Wildlife Federation) تصویر دستی را به نمایش گذاشته است که روی آن تصویر حیوانات جنگل نقش بسته است. درواقع هدف اصلی از این اقدام، نشان دادن این است که دیده شدن و حفظ این حیوانات، کاملا به دست ها و اقدامات تک تک افراد بستگی خواهد داشت.

24-برای توجه به جزییات موجود در یک تصویر، آن را در جهت مورد نظر خود ویرایش دهید

ویرایش های تصاویر از جمله ابزارهایی محسوب می شوند که به شما کمک خواهند کرد تا دست شما برای بیان منظور خود کاملا باز باشد. در این رابطه جولیان وات(مدیر اجرایی کمپین آگاهی عمومی) تصویری از یک زن را به نمایش گذاشته است که درون آن جنگلی در حال سوختن قرار داده شده است. منظور از این تصویر ترکیبی نیز این است که آتش سوزی جنگل ها در نهایت به نابودی نسل بشر منجر خواهد شد. بدون شک سهل انگاری های انسانی خود از جمله عوامل مهم در این آتش سوزی ها محسوب می شود که این تصویر کاملا مرتبط با هدف است.

25-از آیکون های محبوب برای جلب نگاه افراد استفاده کنید

بدون شک افراد برخی چیزها را در طول روز بیشتر مشاهده خواهند کرد. همین امر نیز باعث می شود تا چشم افراد به آنها عادت کرده و قدرت تشخیص موارد مذکور به شدت افزایش یابد. شما نیز می توانید در تبلیغات خود از این ویژگی جالب استفاده کنید. برای مثال شرکت Leiaute Propaganda که در زمینه حفاظت از گونه ها در حال انقراض در کشور برزیل فعالیت دارد. برای کاهش میزان تصادفات رانندگان با حیوانات، دست به اعمال تغییراتی روی تابلوهای راهنمایی و رانندگی زده و آیکون های شبکه-های اجتماعی محبوب را جایگزین علامت های موجود و رایج آن کرده است. میزان ظرافت این امر به حدی است که ضمن حفظ پیام تابلو اعلانات، افراد به علت به کار بردن آیکون های شبکه های اجتماعی که روزانه چندین بار با آنها سروکار دارند، با سرعت بیشتری پیام ها را مشاهده می کنند. جالب است بدانید که پس از اجرایی شدن این طرح، میزان تصادفات در این زمینه با کاهشی چشمگیر در مقایسه با سال های گذشته مواجه شد.

26-از مفاهیم موجود برای بیان پیام خود استفاده کنید

در این رابطه شرکت تولیدکننده سس های تند Tabasco به شکلی کاملا حرفه ای عمل کرده و برای بیان میزان تندی محصولات خود دهان و لب فردی را به شکل یک کوه به نمایش گذاشته است که روی آن مواد مذاب در حال جوشش هستند. درواقع پیام این تصویر با یک رخداد طبیعی پیوند خورده است تا مفهوم مورد نظر به شکلی بهتر و در قالبی جذاب تر ارائه شود.

27-از خود محصولات تولیدی به شکلی خلاقانه برای بیان پیام خود استفاده کنید

از این روش، شرکت تولیدکننده ماکارونی Barilla استفاده مطلوب را برده است. درواقع در تصویر تبلیغاتی این شرکت، رشته های ماکارونی به شکل منور و آتش بازی درآمده است و در پایین آن سال نو را تبریک گفته اند که در نوبه خود بسیار جذاب است.

28-از عناصر فانتزی نیز استفاده کنید

در این رابطه شرکت تولیدکننده مایه چاه باز کن Farenheit تصویری از موارد بیرون آمده از یک دریچه یک چاه را به نمایش درآورده است که به شکل یک فیل عظیم الجثه است. این تصویر به خوبی ضرورت استفاده ماهانه از این محصول برای جلوگیری از ازدحام آشغال ها در لوله و شبکه فاضلاب را به نمایش درآورده است.

29-کیفیت کار خود را به رخ بکشید

در این زمینه شرکت چاپ Blomberg از یک متن برای تصویر تبلیغاتی خود استفاده کرده است که در آن متنی را به نمایش قرار داده است که جا افتادن یک عبارت آن باعث شده تا مفهوم کاملا دگرگون شود. در پایین آن نیز اشاره شده است که اطمینان حاصل کنید اخبار درست به شکلی درست به چاپ می رسد. بدون شک این امر به خوبی اهمیت یک چاپ درست و کامل را به اثبات رسانده است.

مطلب مرتبط: سنجش اثربخشی تبلیغ

30-از نقاشی ها و وقایع معروف تاریخی برای بیان منظور خود استفاده کنید

در این زمینه شرکت لگو(اولین و بزرگترین شرکت تولیدکننده لوازم بازی و سرگرمی) تصویری از نقاشی معروف آفرینش آدم (اثر مایکل آنجلو) را به نمایش گذاشته است که در آن از تصویر دست اسباب بازی و دست کودک استفاده شده است. بدون شک مفهوم موجود در نقاشی موجود، به خوبی توسط این تصویر نیز در راستای هدف تجاری شرکت مذکور انتقال یافته است.

31-از مینیمالیست استفاده کنید

این سبک هنری درواقع برپایه تصاویر کاملا ساده ای است که مفاهیم عمیقی را در دل خود جای داده است. در این زمینه شرکت تولید داروسازی بایر که عمده شهرت خود را برای اختراع داروی آسپرین به دست آورده است، در تصویری جالب قرص آسپرین تولیدی خود را به شمایل یک کلاه محافظ ورزش راگبی درآورده و با این اقدام بعد محافظتی داروی خود را به خوبی به نمایش می گذارد.

32-بهترین مکان را برای نمایش خود انتخاب کنید

بدون شک حتی بهترین تبلیغ ها در صورتی که در مکان و زمان مناسب به نمایش گذاشته نشود، به علت این امر که مخاطب حداکثری را به همراه نخواهد داشت با شکست مواجه خواهد شد. به همین خاطر لازم است تا در این رابطه نیز تصمیمی جدی را اتخاذ کنید. برای مثال شرکت لگو برای نمایش تبلیغات پیکسلی خود، از یکسری صفحه های نمایش نصب شده در سطح شهر استفاده کرده است که تصویر پشت صفحه خود را به شکل پیکسل نشان می دهد. اگرچه کیفیت تصویر در این اقدام مرتبط با چندین سال گذشته است، با این حال به علت فضای نوستالژیک شکل گرفته و خلاقیت به کار رفته، مورد توجه جدی قرار دارد.

33- یک ابرقهرمان را استخدام کنید

در موارد گذشته نیز بیان شد که ابرقهرمان ها مورد توجه جدی تمامی نسل ها در سراسر جهان قرار دارند. به همین خاطر استفاده از آنها در تبلیغات کاملا سودمند است. با این حال نوع انتخاب شما باید به نحوی صورت پذیرد که خصوصیت ابرقهرمان با هدف شما کاملا همسو باشد. برای مثال شرکت بی ام و در تصویر تبلیغاتی اخیر خود، از شخصیت فلش (سریع ترین ابرقهرمان جهان) استفاده کرده است که در حال رانندگی و استفاده از نسل جدید خودروی تولیدی این شرکت است. منظور از این اقدام نیز این است که خودروهای تولیدی این شرکت، سرعتی حتی فراتر از این شخصیت را دارد که در نوبه خود بسیار جالب توجه است.

34-از محصول خود برای ساخت تصویری مبهم از یک تصویر معروف استفاده کنید

در این رابطه شرکت لگو بسیار عالی عمل کرده و از کنار هم قرار دادن محصولات تولیدی خود، نقاشی ها و تصاویر افراد مشهور جهان را به شکلی که صرفا قابل تشخیص باشند، صورت داده است. درواقع این امر بازسازی تصاویر جهانی به شیوه ای خلاقانه است.

35-از استعاره بصری استفاده کنید

برای درک این موضوع لازم است تا در ابتدا نگاهی به مفهوم استعاره داشته باشیم. استعاره درواقع فن بیانی است که در آن از عباراتی استفاده می شود که دارای حداقل دو معنا است. استعاره بصری نیز به تقریبا به این شکل بوده و در آن تصاویری به نمایش گذاشته می شود که در ذهن مخاطب دو مفهوم را شکل خواهد داد.

در این رابطه شرکت Red Cell که در زمینه فیلم نامه نویسی فعالیت دارد، برای جذب استعداد در این بخش تصویری را شکل داده است که در آن یک سطل آشغال پر از کاغذهای مچاله شده قرار داشته و شباهت بسیاری به یک ظرف ذرت بو داده، دارد. علت این امر نیز به این خاطر است که در فیلم نامه نویسی، اصلاح متن از جمله الزامات اولیه محسوب می شود و همین امر باعث خواهد شد تا نیاز به چک نویس های متعدد و کنار گذاشتن موارد قبلی داشته باشید که با این تصویر به نوعی تلاش شده است تا ارتباط این امر را با سینما (با توجه به این امر که افراد معمولا در حین فیلم در سینما از این محصول استفاده می کنند) و یا لذت بخش کردن این کار به مانند خوردن ذرت، نشان داده شود.

36-از طراحی های ساده برای نشان دادن تفاوت های بزرگ استفاده کنید

موسسه Utilità که در زمینه برابری جنسی و حمایت از حقوق زنان فعالیت دارد، در جدیدترین پوستر خود، تصویر یک پازل را تحت عنوان تابلو زندگی به نمایش گذاشته است که دو قسمت از آن را سمبلی از مرد و زن قرار داده اند. در این تصویر به خوبی نشان داده می شود عدم حضور هر یک، جای خالی یکسانی را در این تابلو به جا خواهد گذاشت. اگرچه تصویر کاملا ساده به نظر می رسد، با این حال با توجه به بازخوردهای آن، به خوبی موفق شده است تا یک مفهوم حیاتی را به مخاطبان خود منتقل سازد.

37-کارایی و قدرت محصول خود را به نمایش قرار دهید

در تبلیغ این امر که به صورت مستقیم کارایی و قدرت محصول را مورد ارزیابی قرار دهید، خود می تواند باعث جلب اعتماد افراد شود. در این رابطه شرکت STIHL که در زمینه تولید انواع لوازم برقی صنعتی فعالیت دارد، تصویری از یک روزنامه حاوی خبری ناگوار را منتشر ساخته است که جدیدترین محصول دمنده و مکنده آن در حال پخش کردن کلمات پیام است. درواقع هدف از این اقدام نه تنها نشان دادن قدرت این محصول به شکلی اغراق آمیز است، بلکه تلاش شده است تا رسیدن به امنیت و عدم ایجاد حوادث ناراحت کننده را به استفاده از محصولات این برند پیوند دهند.

38-پیام خود را به شکلی جسورانه مطرح کنید

سازمان حفاظت از محیط زیست برای نشان دادن این امر که دخالت های انسان تا چه اندازه می تواند حیات طبیعی حیوانات را ناموزون و زشت کند، عکسی از سه خرس قطبی را منتشر ساخته که روی بدن آنها طراحی های گرافیکی به چشم می خورد. بدون شک تصویر به دست آمده ابدا دارای هیچ ابعاد زیبایی شناختی نبوده و همین امر باعث می شود تا هر بیننده ای تحت تاثیر قرار گیرد. به همین خاطر برای انتقال پیام خود همواره نباید به دنبال جملات آرامش بخش و مفاهیم دلنشین باشید.

39-از تصاویر متضاد برای بیان مقصود خود استفاده کنید

تصاویر متضاد درواقع بیانگر ارتباط و در عین حال تضاد موجود در تصویر است که برای برخی از پیام ها کاملا مناسب خواهد بود. برای مثال در جشنواره مبارزه با نژادپرستی در سال 2010 پوستری طراحی شد که در آن دو دست سیاه و سفید در حال دست دادن هستند در حالی که هر یک تفنگی را به رنگ طرف مقابل خود نشانه گرفته اند. منظور از این طراحی متضاد نیز این است که در جنگ هیچ برنده واقعی وجود نخواهد داشت و در نهایت این امر به نابودی دو طرف منجر می شود.

40-حتی در محل کار افراد نیز به سراغ آنها بروید

در راستای یک تبلیغ تاثیرگذار، شما می توانید از محل کار آنها برای ساخت تصویری تبلیغاتی استفاده کنید. در این رابطه برند ودافون (بزرگترین شرکت ارتباطاتی در جهان) تصویر یک مزرعه گندم را به نمایش درآورده است که هرس آنها به صورتی انجام شده است که آرم اینترنت شکل گرفته و تلاش شده است تا به نوعی پوشش فوق العاده خود را حتی در بدترین شرایط محیطی نشان دهد.

41-کف زمین را به عنوان یک مکان ایده آل برای تصاویر تبلیغاتی خود فراموش نکنید

شرکت Frontline که در زمینه بهداشت و درمان حیوانات خانگی فعالیت دارد، در جدیدترین تبلیغ خود تصویر سگی را در کف یک فروشگاه بزرگ به نمایش گذاشته است که از زاویه بالا و طبقات این فروشگاه، افرادی که از روی آن گذر می کنند به مانند شپش های تن این حیوان هستند. هدف از این تبلیغ نیز این بوده است که اگر حیوان شما همواره در معرض محیط خارج از خانه قرار دارد، لازم است تا بهداشت و مسائلی مانند واکسیناسیون آن را جدی تلقی کرد.

42-از خطای دید استفاده کنید

بدون شک خطای دید از جمله امکاناتی محسوب می شود که بازاریاب ها می توانند از آن برای خلق تصاویری چشم نواز و فوق العاده استفاده کنند. برای مثال شرکت تولید رنگ JWT Mumbai در بیلبورد تبلیغاتی خود به نحوی از خطای دید عابران استفاده کرده است که صفحه دیوار سفیدی که نقاش در حال آبی کردن آن است، با رنگ آسمان تلفیق شده و منظره ای چشم نواز و جالب را ایجاد کرده است. میزان ظرافت این امر به حدی است که افراد آسمان را امتداد رنگ تصور می کند.

43-از خلق تصاویر دردناک واهمه نداشته باشید

در این زمینه سازمان حفاظت از حیوانات، تصویر فیلی را به نمایش گذاشته است که در حال تجزیه و تبدیل شدن به خاک است. علت ایجاد این تصویر نیز هشداری در برابر روند رو به رشد و وحشتناک بیابان زایی است که حیات حیوانات را با تهدید جدی مواجه خواهد ساخت. به همین خاطر توصیه می شود تا هشدار دادن، حتما از تصاویری تلخ و تحریک احساسات افراد استفاده کنید.

44-از تبلیغات سه بعدی استفاده کنید

تمامی تصاویر معرفی شده تا به اینجا، در محیط دو بعدی ساخته و در معرض نمایش قرار داده شده است. با این حال در برخی از مواقع شما نیاز به یک بعد بیشتر برای درک بهتر پیام خود خواهید داشت. برای مثال یک آژانس مسافرتی برای انتقال حس سفر و پرواز بر فراز آسمان، از تصویر سه بعدی یک هواپیما استفاده کرده است که قرار گرفتن آن در کف تمامی نمایندگی ها، فضایی منحصر به فرد را شکل داده است.

45-از ارتباط خود با سایر علامت ها به عنوان برگ برنده استفاده کنید

در این رابطه سازمان ملی زد نژادپرستی در سوییس، آرم نازی ها را به نمایش گذاشته است که با قیچی کردن بخش هایی از آن آرم صلیب سرخ نمایان می شود. هدف از این امر نیز تلاش برای نشان دادن این واقعیت است که برای رسیدن به آرامش نیاز است تا عقاید اضافی و بیهوده خود را کنار گذاشت. بدون شک به علت نفرت جهانی ای که از نازی ها وجود دارد، این اقدام به خوبی توانسته است تا احساسات مخاطب خود را درگیر کند.

46- همواره به دنبال مکانی پرهزینه و بزرگ برای انجام تبلیغات خود نباشید

این امر به یک عادت در بازاریابی حال حاضر تبدیل شده است که به هر میزانی که ابعاد تبلیغ شما بزرگ تر و در مکانی گران قیمت تر صورت گیرد، شانس موفقیت شما افزایش پیدا خواهد کرد. با این حال واقعیت این است که در این رابطه همه چیز کاملا متفاوت بوده و بسیاری از معیارهای یک تبلیغ تاثیرگذار، دیگر اهمیت اولیه خود را از دست داده است. برای مثال گروه JWT، در کمپین مبارزه با آلودگی هوا که خود مختص به شهر هنگ کنگ ایجاد شده است. اقدام به طرحی کاملا خلاقانه نموده و درب نوشیدنی ها را با تصویر پست ماشین ها پوشانده است. قسمت اگزوز ماشین ها نیز دقیقا در محل قرارگیری نی ها قرار دارد به نحوی که افراد تصور می کنند که از نوشیدنی آنها از اگزوز یک ماشین بیرون می آید. این طراحی به خوبی تاثیر مخرب آلودگی هوا که وسایل نقلیه در آن سهم بسزایی را دارند، نشان داده و افراد را به خوبی تحت تاثیر پیام مدنظر این گروه قرار می دهد.

47-از فضای طنز استفاده کنید

بدون شک موارد طنز از جمله گزینه هایی محسوب می شوند که تمامی افراد در سرتاسر جهان نسبت به آن تمایل خواهند داشت. نتایج آمارها و تحقیقات در این رابطه بیانگر آن است که افراد نسبت به بازاریابی هایی که با مقداری طنز همراه باشد، واکنش احساس بهتری را خواهند داشت. در این رابطه شرکت Garage که در زمینه ایده پردازی در زمینه های مختلف فعالیت دارد، در جدی ترین پوستر استخدامی خود، تصویر یک میز غذا را به نمایش گذاشته است که درون ظرف سر یک انسان که قسمت جمجمه آن باز شده و مغز نمایان است، نشان داده می شود. درواقع حالت چهره فرد و فضای شکل گرفته یک طنز خاص را در بر دارد و متنی در قسمت بالای صفحه به چشم می خورد که حاوی این عبارت است: ما گرسنه ایده های شما هستیم. این شرکت به خوبی تغذیه شدن خود از ایده های خوب و تمایل به ایده های ناب را به شکلی خلاقانه به نمایش گذاشته است.

48-از محصول خود در مسیری که مخاطب را شوکه کند، استفاده کنید

در این رابطه شرکت تویلد لوازم التحریر Luxol اقدام به نمایش صفحه ای از یک متن کتاب کرده است که ماژیک هایلات تولیدی این برند با خط کشی دقیق موفق شده تا تصویر شخصیت محبوب چگوارا ایجاد کند. میزان جذابیت این امر به حدی بالا بوده است که این شرکت اقدام به تبلیغ مستقیم آن نیز کرده و صفحاتی را در اختیار افراد قرار داده است که با رعایت اصول، می توانند تصویر شخصیت های محبوب را خلق کنند. به همین خاطر بسیار مهم است که اگر اقدام تبلیغات شما با بازخوردهای فوق العاده ای همراه شده است، آن را به یک باره رها نکرده و از روش های دیگر از آن استفاده تجاری کنید.

49-نحوه استفاده از محصول را به شکلی خلاقانه نشان دهید

 

در این رابطه شرکت اپل برای تبلیغ جدیدترین مدل آی پاد(دستگاه پخش صوتی) خود، نقشه پارک مرکزی شهر نیویورک را به نمایش گذاشته است که حریم آن به وسیله هندزفری این محصول مشخص شده است. درواقع با توجه به این امر که افراد زیادی به صورت روزانه این مسیر را برای دویدن انتخاب کرده و برای افزایش توان بدنی خود به موسیقی پناه می برند، شرکت اپل نیز تلاش کرده است تا اهمیت وجود آی پاد در کنار این دوندگان را یادآور شود.

50-از تصاویر متحرک استفاده کنید 

 

در مواردی شما نیاز به حرکت برای انتقال مناسب مفهوم خود خواهید داشت. برای مثال شرکت NYC که در زمینه تولید لوازم چوبی فعالیت دارد، برای نمایش اهمیت کار تیمی، تصویر متحرک چرخ دهنده هایی را به نمایش گذاشته است که چرخش مداوم تمامی آنها باعث می شود تا متن های پیام تبلیغاتی به نمایش گذاشته شود.

51-تبلیغی تعاملی داشته باشید

بدون شک هنگامی که افراد به نحوی به اقدام تبلیغاتی شما درگیر شده و خود به عضوی از آن درآیند، ارتباط بهتری را برقرار کرده و تصویر ذهنی عمیق تری در حافظه آنها شکل خواهد گرفت. در این رابطه مجله اکونومیست در طراحی جالب، تصویر یک چراغ بزرگ را به نمایش گذاشته است که تنها زمانی که افراد از زیر آن رد شوند، روشن خواهد شد. منظور از این اقدام این است که برای آگاهی بخشی و دور شدن از تاریکی جهل، همکاری و تعامل همه افراد لازم بوده و در این رابطه این مجله می تواند به این مسیر کمک شایانی کند.

52-فضاسازی کنید

در این رابطه شرکت تاید کاملا حرفه ای عمل کرده و تصویر یک سگ خالخالی را به نمایش گذاشته است که شسته شدن نیمی از بدن وی توسط این محصول باعث شده تا به رنگ سفید یکدست درآورده شود. درواقع فضای سفیدی مدنظر این برند، به شکلی جذاب خلق شده است که امروزه این نحوه از فضاسازی مورد توجه جدی برندهای مختلف قرار گرفته و افراد در تلاش برای خلق چنین موقعیت هایی هستند.

53-خود را به منشأ محصول نزدیک کنید

این امر خصوصا در رابطه با محصولات غذایی دارای اهمیت بسیار زیادی است. علت این امر نیز به این خاطر است که افراد تمایل دارند تا موارد غذایی ای را مورد استفاده قرار دهند که طبیعی بوده و برای سلامت آنها ضرری را به همراه نداشته باشد. در این رابطه شرکت تویدکننده مواد غذایی هایز، در جدیدترین پوستر تبلیغاتی خود تصویر قسمت انتهایی سس کچاپ خود را به نمایش گذاشته است که روی آن برگ سبز گوجه قرار گرفته و تلاش شده است تا شباهت کاملی را با تصویر یک گوجه ایجاد کند. درواقع هدف از این اقدام نزدیک کردن محصول به منشأ طبیعی آن بوده است.

54-تصویری دو قسمتی را در معرض نمایش قرار دهید

در این رابطه برند bbc که بزرگترین بنگاه و پایگاه خبری در جهان محسوب می شود، تصویر از تعدادی سرباز را به نمایش گذاشته است که در حال حل دادن دربی شیشه ای هستند. در قسمت دیگر آن نیز که پس از مدتی با چرخس زمینه به نمایش گذاشته می شود، می توانید تصویر زنی را در آن سوی درب شیشه ای ببینید. بدون شک بدون دید کامل از دو تصویر شما دچار قضاوت های نادرست خواهید شد که این برند تلاش کرده است تا خود را به عنوان پایگاه خبری معرفی کند که هر دو طرف داستان از تمامی اخبار را به شما منتقل خواهد کرد.

55-به خاطر داشته باشید که فضاهای سیاه و غمگین به خوبی پیام های تلخ را منتقل خواهند کرد

در این رابطه شرکت خودروسازی فیات تصویری از یکی از حروف الفبا را به رنگ مشکی نشان داده است که در درون آن سگی سفید به چشم می خورد. در متن آن نیز بیان شده است که شما کدام یک را اول می بینید. بدون شک دیدن متن با سهولت و سرعت به مراتب بالاتری اتفاق خواهد افتاد. به همین خاطر نیز در ادامه به اهمیت این امر که در هنگام رانندگی نباید از گوشی-های تلفن همراه خود استفاده کنید، اشاره شده است. در این رابطه جالب است بدانید که سهم بالایی از تصادفات جاده ای به علت سهل انگاری رانندگان و برخورد آنها با حیوانات اختصاص دارد. به همین خاطر برای انتقال پیام هایی ناگوار، نباید به دنبال فضاهای رنگی و شاد بود.

56-از مقیاس و ابعاد برای نشان دادن کیفیت کار خود استفاده کنید

از این روش برند Weight Watchers که در زمینه برنامه ریزی برای کاهش وزن افراد فعالیت دارد، تصویری از دو در را به نمایش گذاشته است که درب ورودی بسیار بزرگ و درب خروجی کاملا باریک است. منظور از آن هم این است که شما در هر ابعادی، در آخر به اندام ایده آل خواهید رسید و حتی می توانید از باریک ترین درها نیز عبور کنید.

57-قدرت نمایی کنید

کلید طلایی تبلیغ ماندگار

شرکت Keloptic که در زمینه تولید انواع عینک های طبی فعالیت دارد، در اقدامی جالب به سراغ نقاشی های مشهوری رفته است که به نوعی حاوی تصاویر موج دار و ناصاف هستند و تصویر نشان داده شده در درون شیشه عینک از چنان قدرتی برخوردار است که تصاویر را کاملا صاف و با کیفیت می کند. این تبلیغ نه تنها حاوی طنز فوق العاده ای است، بلکه به این علت که از موارد تاریخی و مشهور نیز استفاده کرده است، موفق شده تا تصاویری کاملا چشم نواز را خلق کند. به همین خاطر شما نیز می توانید از چند روش برای افزایش تاثیر تبلیغات خود استفاده کنید.

58-از افراد به جای برخی از حروف الفبای متن خود استفاده کنید

در این رابطه برند ورزشی Golds Gym بسیار خوب عمل کرده و سه تصویر از کلمه چاق(Fat) را به نمایش گذاشته است که مدل تبلیغاتی در وسط قرار گرفته و تکمیل کننده حرف A است. اندام بسیار فربه وی نیز به خلق این حرف کمک کرده است. با این حال در تصویر آخر همان فرد در اندامی بسیار ورزیده به نمایش گذاشته شده که کلمه چاق را به کلمه تناسب اندام(Fit) تغییر داده است. این پوستر به خوبی اهمیت ورزش را برای رسیدن به تناسب اندام به روشی بسیار خلاقانه به نمایش گذاشته است.

59-مصادیق بروز مشکل را در معرض نمایش قرار دهید

برند دتول که در زمینه تولید انواع محصولات ضدعفونی کننده و بهداشتی فعالیت دارد، تصویری از مواردی را که یک دست ممکن است در طول شبانه روز با آن تماس داشته باشد را به نمایش گذاشته است. این تصویر به خوبی آلوده شدن دست و ضرورت پاکسازی آن را به نمایش گذاشته و هر فردی را به خرید محصولات این شرکت ترغیب می کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی