چهارشنبه, 21 خرداد 1399 - 09:29

گوگل در راستای حمایت از جنبش های ضدنژادپرستی علیه سیاه‎پوست ها واژه Blacklist (لیست سیاه) را با Blocklist (لیست مسدودشده) جایگزین خواهد کرد. درواقع در چند روز اخیر به خاطر کشته شدن فردی به نام جرج فلوید به دست خشونت پلیس، در اکثر ایالت های آمریکا جنبش هایی صورت گرفته است. درواقع مسئله نژادپرستی در آمریکا یک موضوع قدیمی محسوب شده و به عقیده بسیاری اکنون زمان ریشه‎کن کردن کامل آن محسوب می شود.

اقدام جدید گوگل مبارزه نژادپرستی

به همین خاطر گوگل نیز تلاش می کند تا با اقداماتی، خود را همسو با این جریان ها نشان دهد. درواقع اگرچه در حال حاضر کاربران با دو فهرست سیاه و سفید مواجه هستند، با این حال قرار است تا این لغات برای همیشه کنار گذاشته شده و به جای آن از فهرست مسدودشده و مجاز استفاده شود. گوگل در بخش توضیحات خود نسبت به دلیل این اقدام ذکر کرده است که قرار دادن واژه سیاه برای این فهرست، باعث ایجاد یک تصور منفی در ذهن افراد خواهد شد.

به همین خاطر خود این مسئله می تواند مصداق نژادپرستی باشد. با این حال برای این امر که تغییر فوق مشکلی را در عملکرد برترین موتور جست وجوی دنیا به وجود نیاورد، نیاز است تا این اقدام با دقت بالا انجام شود. به همین خاطر هنوز زمان دقیقی برای اجرای این طرح اعلام نشده است. حال باید دید که واکنش افراد به این اصلاح اخلاقی چه خواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید