جمعه, ۸ مرداد(۵) ۱۴۰۰ / Fri, 30 Jul(7) 2021 /
           
فرصت امروز

در هر زمینه ای شناخت مهمترین عوامل بسیار مهم خواهد بود. در رابطه با مدیریت به عنوان قلب تپنده شرکت، این امر که بدانید چه ویژگی هایی بالاترین نتایج را به همراه دارد، بدون شک اهمیت فوق العاده ای را خواهد داشت. با این حال چگونه می توان این ویژگی ها را تشخیص و اولویت بخشی کرد؟ در این راستا اخیرا تحقیقاتی انجام شده که نتیجه آن 5 مورد منتخب بوده که در ادامه به بررسی هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

مهمترین ویژگی های مدیران موفق 

1-سرعت در انجام کارها 

با توجه به این امر که حجم کاری مدیران بسیار زیاد است، این امر که بتوانند سریعا اقدامات را انجام دهند بسیار مهم خواهد بود. همچنین سرعت در انجام کارها یک معنای دیگر را نیز دارد. درواقع این امر بیانگر آن است که یک مدیر زمان را تلف نمی کند که خود مهارت مدیریت زمان را دربر دارد. در این راستا اگر خواهان این امر هستید که نخستین ویژگی مدیران موفق را داشته باشید، توصیه می شودکه فهرستی از اقدامات سالانه، ماهانه، هفتگی و در نهایت روزانه خود تهیه نمایید و در تلاش برای افزایش سرعت انجام هر کدام از آنها باشید.

مطلب مرتبط: ویژگی های مدیران موفق در شرایط نامطمئن

2-اعتماد به خود 

یک مدیر برای آنکه بتواند اعتماد تیم شرکت، سرمایه گذارها و... را به دست آورد نیاز به اعتماد به نفس دارد. این امر برای پیگیری اقدامات، مواجه شدن با شرایط سخت و ریسک کردن نیز بسیار مهم خواهد بود. در این راستا تا چه حد به خودتان اعتماد دارید؟ بدون شک اگر درصدی کمتر از 80 را مدنظر قرار دهید، شما از آنها حتی با پاسخ های منفی و سرزنش های افراد نزدیک خود مواجه شده اند. با این حال اعتماد به خودشان، باعث شد تا مسیر را ادامه دهند و حتی در سخت ترین شرایط، قدمی به عقب نداشته باشند. برای این امر که اعتماد به نفس خود را افزایش دهید، مهمترین اصل انتخاب درست مسیر براساس علاقه بوده و پس از آن با افزایش اطلاعات، توانایی و ورزش کردن می توانید روحیه خود را تقویت نمایید. 

3-مدیریت درست منابع مالی 

اگرچه ممکن است تصور کنید یک حسابدار می تواند در این زمینه کاملا کارآمد باشد، با این حال واقعیت این است که حسابدار تنها وضعیت مالی را مشخص خواهد کرد و در این امر که بودجه در چه بخش هایی باید خرج شود، نظری را نخواهد داشت. به همین خاطر این امر که بودجه بندی در کدام بخش ها باشد، وظیفه شما خواهد بود که بدون شک در این زمینه لازم است تا در تلاش برای صرفه جویی هم باشید تا با مشکل کمبود منابع مالی مواجه نشوید. فراموش نکنید که سرمایه گذاری در یک بخش، به معنای از دست دادن فرصت موارد دیگر خواهد بود. برای این امر که در این بخش هم موفق ظاهر شوید، توصیه می شود که دانش ریاضی خود را بهبود بخشیده و استراتژی های مالی را یاد بگیرید. خوشبختانه امروزه آموزش به قدری ساده شده است که شما می توانید به سادگی در این زمینه اقدام نمایید. 

4-توانایی شبکه سازی

اگرچه در رابطه با شبکه سازی بسیاری از افراد تصور می کنند که منظور بستر اینترنت است، با این حال مفهوم آن به توانایی ایجاد رابطه دلالت دارد. درواقع شما باید توانایی این امر را داشته باشید که با بخش های مختلف کسب و کار خود ارتباط برقرار نمایید که تنها شامل تیم شرکت نیست. درواقع شما با بسیاری از افراد و برندهای دیگر به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم همکاری دارید که جمع کردن آنها در کنار یکدیگر، امری ضروری است تا زنجیره کسب و کار شما شکل گیرد. در این راستا یکی از مهارت های مهم، توانایی سخنرانی و مذاکره است. همچنین شما باید فردی پیگیر باشید تا از نبود مشکل، اطمینان پیدا کنید. در این زمینه توصیه می شود که نحوه شبکه سازی توسط کارآفرین های موفق جهان را مطالعه کنید. درواقع الگو قرار دادن زندگی و اقدامات آنها، اقدامی بسیار هوشمندانه خواهد بود. 

مطلب مرتبط: 15 مهارت ضروری برای مدیران موفق

5-تمایل به تغییر

یکی دیگر از ویژگی های مهم این است که مدیران موفق با آغوش باز به استقبال هرگونه تغییری می روند. درواقع هدف اصلی آنها بهبود وضعیت برند بوده و در این رابطه حتی حاضر به تغییر عقاید به ظاهر ثابت خود هم هستند. این نکته را فراموش نکنید که در جهان به شدت متغیر حال حاضر، وجود چنین ویژگی ای بسیار مهم خواهد بود. برای کسب مهارت در این زمینه، توصیه می شود که از تغییر عادت های منفی خود شروع نمایید. 

در نهایت نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که موارد معرفی شده تنها مهمترین ها بوده و برای بهبود خود، ابدا نباید محدودیتی را داشته باشید. 

منبع : epiclaunch
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/opLH3Sxl
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه