دوشنبه, ۱۳ آذر(۹) ۱۴۰۲ / Mon, 4 Dec(12) 2023 /
           
فرصت امروز

هیچ فرد موفقی را نمی توانید بیابید که نسبت به کار خود علاقه کافی را نداشته باشد. به همین خاطر نیز پیدا کردن شغل دلخواه، نخستین و مهم-ترین گام در زندگی هر فردی محسوب می شود. در غیر این صورت شما مجبور به عوض کردن مکرر شغل خود خواهید بود که این امر فرصت حرفه ای شدن را از شما سلب خواهد کرد. در همین راستا و در ادامه به بررسی طریقه پیدا کردن شغل دلخواه از زبان 10 کارآفرین برتر، خواهیم پرداخت.

پیدا کردن شغل دلخواه

1- انجام کارهایی که نسبت به آنها تنفر دارید را متوقف کنید

(گری واینرچاک موسس برند VaynerMedia)

کارآفرین برتر

گری واینرچاک چهره شناخته شده‎ای در زمینه کسب-وکار محسوب می شود. میزان موفقیت بالا باعث شده است تا سخنرانی ها و کتاب های تالیف شده او نیز با استقبال بی نظیری مواجه شود. وی در رابطه با پیدا کردن شغل مورد علاقه عنوان کرده است که باید تمامی اقداماتی که نسبت به آنها حس رضایت کافی را ندارید، شناسایی و حذف کرده و برنامه خود را فقط برای اقداماتی قرار دهید که جذابیت خاصی را برای شما به همراه دارد. این امر در نهایت باعث خواهد شد تا پس از مدتی بتوانید حوزه اصلی و انتخاب آخر خود را پیدا کنید. دراین رابطه توجه داشته باشید که افراد در مسیر ایجاد تغییر در زندگی خود، همواره با وسوسه تمایل به حفظ وضع موجود مواجه می شوند.

برای مثال ممکن است در حال حاضر شما از یک شغل برخوردار باشید و این امر که بخواهید چند سال وقت را صرف رسیدن به یک جایگاه در حوزه مورد علاقه خود کنید، بیش از حد ترسناک باشد، با این حال تجربه ثابت کرده است که علاقه به یک حرفه، باعث می‎شود تا شما در آن رشد سریعی را تجربه کنید. به همین خاطر نیز نباید سرعت رشد سابق خود را با حرفه مدنظر، مقایسه کنید. در نهایت این امر که چند سال سختی را برای یک آینده بی-نظیر تحمل کنید، بسیار بهتر از زمانی خواهد بود که تا آخر عمر به کاری که مورد علاقه شما نیست پرداخته و در سطحی یکسان به سر ببرید. در نهایت لازم است تا اختیار زندگی خود را در دست گرفته و توجهی به نظرات و حتی تمسخرهای سایرین نداشته باشید. در این رابطه فراموش نکنید که بسیار کم پیش می آید که یک نفر، استعداد شما را شناسایی کند. به همین خاطر نیز ضروری است تا خود در این زمینه فعال بوده و در تلاش برای خودشناسی گام بردارید.

2- تصمیم‎گیرنده زندگی خود باشید

(الیسون برد موسس برند Byrd Agency)

کارآفرین برتر

بسیاری از موارد زندگی افراد به انتخاب آنها نبوده و همین امر ممکن است مسیری دشوار را برای آنها رقم بزند. برای مثال متولد شدن در یک خانواده فقیر، شانس شما برای ثروتمند شدن را بسیار پایین خواهد آورد، با این حال با نگاهی به ثروتمندترین افراد جهان، به این نکته پی خواهید برد که آنها افرادی خودساخته هستند. دراقع انگیزه آنها به عاملی تبدیل شده است که از تاثیر شرایط و امکانات کاسته است. به همین خاطر نیز لازم است تا برای موفقیت، تنها بر روی خود حساب کنید. در این رابطه خانوم الیسون برد تا قبل از تصمیم‎گیری برای خود، با شرایط سخت و اجبار به کار سه شیفت مواجه بود. علت این امر به خاطر قبول کردن شرایط و اجازه تصمیم‎گیری سایرین برای زندگی او بوده است، با این حال پس از آنکه انگیزه کافی برای رشد را پیدا کرد، همه چیز به ناگهان دگرگون شد. خود او نیز عنوان کرده است که در ابتدا رسیدن به موفقیت حتی غیرممکن به می رسد. با این حال پس از برداشتن نخستین گام، شما شاهد تغییر در همه چیز خواهید بود.

مطلب مرتبط: درس های کارآفرینی از کارآفرینان برتر دنیا

به همین خاطر نیز درست است اگر بگوییم جهان نیز برای رسیدن به اهداف شما همسو خواهد شد. به همین خاطر نیز لازم است تا توجهی به شرایط خود نداشته و برای موفقیت، امکانات و یا میزان ثروت خانوادگی را مورد توجه قرار ندهید. این خودساختگی شما را به بالاترین مراحل ممکن خواهد رساند. به عنوان توصیه آخر، توجه داشته باشید که موفق شدن، امری آسان نبوده و نیازمند تلاش هدفمند و جسارت کافی خواهد بود. به همین خاطر بهترین گزینه را نباید ساده ترین آنها تلقی کرد. درواقع شما باید توان کنار گذاشتن حریم های امن زندگی خود را داشته باشید تا بتوانید از این محدودیت ها عبور کرده و رشدی فوق‏العاده را تجربه کنید. در این رابطه گفته می شود که تعداد افرادی موفق می-شوند تا به رویای خود دست پیدا کنند، کاملا انگشت شمار است. به همین خاطر نیز با زندگی کردن به شیوه افراد معمولی و توجه به توصیه های آنها، نمی‎توانید به خواسته های بزرگ دست پیدا کنید.

3-مهارت‏سازی داشته باشید

(گلیندا بیکر معاون ارشد برند Berkshire Hathaway HomeServices)

کارآفرین برتر

هیچ‎گاه فردی که تاکنون پا به توپ نشده است، نمی تواند به وجود استعداد و علاقه خود نسبت به ورزش فوتبال اطمینان حاصل کند. به همین خاطر نیز لازم است تا زمانی را صرف انجام حرفه های متعدد کنید تا در نهایت بتوان بهترین گزینه برای خود را پیدا کرد. در نهایت توجه داشته باشید که نباید به وضعیت بازار حرفه مورد علاقه خود توجه کنید. درواقع این امر که به یک استاد حرفه ای در حوزه ای تبدیل شوید که تاکنون مورد بی توجهی واقع شده است، به مراتب بهتر از زمانی خواهد بود که به فردی معمولی در یک حوزه که رقبای بسیار زیادی وجود داشته و شما علاقه کافی برای رشد حداکثری را ندارید، خواهد بود. در نهایت این امر که بیشتر وقت خود را صرف کار مورد علاقه خود کنید، باعث رشد سریع و مناسب شما خواهد شد. به همین خاطر نیز حداقل تا زمانی که به مهارت کافی دست پیدا نکرده اید، ضروری است تا انجام کارهای دیگر را کنار بگذارید. بدون شک افزایش مهارت، به افزایش علاقه شما نسبت به یک حرفه، منجر خواهد شد. در نهات مطالعه زندگی افراد موفق، خود باعث خواهد شد تا تردیدهای شما برای مهم ترین انتخاب زندگی هر فردی کاهش پیدا کند.

4-از هر چیزی الهام بگیرید

(کنی رویتر موسس برند kajabi)

کارآفرین برتر

تصور غلط بسیاری از افراد این است که حتما باید شرایط خاصی برای آنها مهیا شود تا استعداد و امکان رشد برای آنها فراهم شود. همین امر نیز باعث می شود تا آنها به دنبال انجام چندین کار برای پیدا کردن بهترین آنها باشند. بدون شک این امر زمان زیادی را از شما اشغال خواهد کرد، با این حال راهکاری در این رابطه وجود دارد که باعث خواهد شد تا در مدت زمان کمتر به شغل مورد علاقه خود دست پیدا کنید. برای مثال آقای کنی رویتر ایده ایجاد برند خود را که راهنمای آنلاین انواع کسب وکارها است، درست زمانی کشف کرد که برای آموزش نحوه تعمیر آبسردکن برای همسایه خود، در هنگام تعمیر آن از خود فیلم گرفت. وی پس از مشاهده کاربردی بودن آموزش خود، اقدام به قرار دادن آن در سایت های اشتراک‎گذاری ویدئو کرد. این اقدام وی با بازخوردهای فوق‏العاده ای همراه شد که ایده ساخت یک سایت آموزشی در رابطه با حرفه-های متعدد را در ذهن وی ایجاد کرد. در حال حاضر نیز سایت او با کاربران میلیونی مواجه است و مقالات، فیلم ها و فایل های صوتی آموزنده و کاربردی در تمامی زمینه های کسب وکار قرار داده شده است. به همین خاطر با خلاقیت و بهترین بودن در کار فعلی خود نیز می توان به جایگاه دلخواه دست پیدا کرد. درواقع شما باید تنها به دنبال فرصت‏سازی برای خود باشید. مثال دیگر این امر را می توان آقای ری کراک دانست که از طریق کار سابق خود(فروشندگی دستگاه نوشیدنی ساز) که مورد علاقه او نیز محسوب نمی شد، موفق شد تا با برادران مک دونالد آشنا شده و حوزه مورد علاقه خود را در سن 56 سالگی کشف کند. به همین خاطر نیز هیچ سنی برای پیشرفت دیر نخواهد بود. تنها لازم است تا تمایل برای پیشرفت را در خود حفظ کنید.

5-اقدامات مختلف را مورد آزمایش قرار دهید

(رائول ویلاسیس موسس برند Next Level)

کارآفرین برتر

این امر که از دوران نواجوانی اقدام به کار کردن کنید، فرصت و زمان کافی برای پرداختن به حرفه های متعدد را در اختیار شما قرار خواهد داد. این امر بیش تر به یک تفریح شبیه خواهد بود که درآمدی را برای پرداختن به کارهای مورد علاقه نیز در اختیار شما قرار خواهد داد. برای مثال اگر به یک رشته ورزشی علاقه‏مند باشید، کار کردن شما باعث می شود تا امکانات لازم برای پیشرفت در آن را فراهم آورید. در نهایت افرادی که تجربه کار کردن بیش تری را داشته باشند، تصمیم نهایی آنها گزینه بهتری خواهد بود. علت این امر به این خاطر است که تصور اولیه نسبت به یک حرفه، با واقعیت موجود آن ممکن است تفاوت های بسیاری را داشته باشد. در نهایت فراموش نکنید که بهترین کار، صرفا پردرآمدترین آنها نبوده و لازم است تا حوزه ای را انتخاب کنید که دلایل دیگری غیر از درآمد برای انجام آن داشته باشید. در نهایت این امر که مقالات و سخنرانی های مرتبط با این موضوع را مورد مطالعه مداوم قرار دهید، چارچوب ذهنی بهتری را برای شما به همراه خواهد داشت.

6-چگونگی خدمت بهتر به افراد جامعه خود را مورد توجه قرار دهید

کارآفرین برتر

مشتری اصلی هر کسب وکار، افراد جامعه آن خواهند بود. به همین خاطر نیز برای یافتن شغل مناسب، این امر که جامعه چه چیزی را می خواهد نیز تاثیرگذار است. برای مثال در صورتی که به فروشندگی علاقه‏مند هستید، این امر که بدانید که چه شیوه هایی برای افراد جامعه جذاب تر بوده و مردم از یک نماینده فروش چه انتظارهایی را دارند، به رشد بهتر شما کمک خواهد کرد. در نهایت توجه به دغدغه های اطرافیان و یا جامعه خود نیز می تواند منجر به ایده هایی شود که مورد علاقه شما بوده و کاملا پولساز محسوب می شود. به همین خاطر نیز پیدا کردن شغل مورد علاقه و پیشرفت در آن، نیازمند در اختیار داشتن اطلاعات مفید در زمینه کاری خود و توجه به نیازهای مشتریان خواهد بود. در این رابطه می‏توان به شیوه متفاوت تری نیز عمل کرده و شغل مورد علاقه خود را حرفه ای بدانید که نیاز روز جامعه محسوب می شود. حال دیگر تفاوتی نخواهد داشت که در چه حوزه ای فعالیت کنید، به این خاطر که هدف شما رضایت جامعه و مشتریان است، در هر زمینه ای می-توانید درخشان ظاهر شده و آن را به حرفه مورد علاقه خود تبدیل کرد. به همین خاطر نباید تصور کرد که علاقه به کار باید در همان مراحل اولیه وجود داشته و این امر تنها معیار برای انتخاب کار شما محسوب می شود.

7-کاری را انجام دهید که شما را هیجان‎زده می-کند

(الکساندر کزووان موسس برند SMRK)

کارآفرین برتر

حتی انچام بازی های رایانه ای نیز می تواند به شغل مورد علاقه و پولساز شما تبدیل شود. درواقع در حال حاضر مسابقات متعددی در این رابطه وجود داشته و بسیاری از افراد با فیلم گرفتن از نحوه بازی خود و جذب مخاطب، درآمدهای باور نکردنی ای را در حوزه هایی دارند که برای بسیاری از افراد صرفا یک بازی محسوب می شود. به همین خاطر نیز تفاوتی ندارد که به چه کاری تمایل دارید. بدون شک پرداختن به آن بهترین گزینه برای شما خواهد بود. در این رابطه این امر که زندگی خود را با هیچ فرد دیگری مقایسه نکنید، شما را از بسیاری از دغدغه های بی مورد دور نگه خواهد داشت. در نهایت این امر که از افراد معمولی و کوتاه فکر برای مشورت استفاده نکرده و به دنبال جمع کردن افراد مستعد در زمینه مورد علاقه خود باشید، باعث خواهد شد تا امکان رشد ایده اولیه شما فراهم شده و با ناامیدی مواجه نگردید.

8-به دنبال مواردی باشید که باعث خوشحالی شما و یا اطرافیان‎تان خواهد شد

(جیسون هال موسس برند reven)

کارآفرین برتر

تصور این امر که کار باید جزو تفریحات شما باشد، همواره بهترین نتیجه ممکن را به همراه نخواهد داشت. درواقع شما می توانید کاری پردرآمد را انتخاب کرده و با ثروت حال از آن، به هر تفریحی که تمایل دارید بپردازید. به همین خاطر نباید کار خود را به راحتی یک تفریح در نظر گرفت. در این رابطه توجه داشته باشید که شما تنها مسئول زندگی خود نبوده و از نقش-های دیگری نظیر یک همسر، پدر و یا فرزند نیز برخوردار هستید. به همین خاطر پرداختن به حرفه-ای که برای آن مجبور به ترک خانواده خود باشید، حال هر چقدر هم مورد علاقه شما باشد، بهترین گزینه موجود نخواهد بود. به همین خاطر نیز لازم است تا به نظرات افراد مهم زندگی خود نیز توجه داشت. برای مثال ممکن است وارد شدن به یک حرفه ، باعث شود تا بتوانید تمامی افراد خانواده خود را وارد آن کرده و در مدت زمان کمی اوضاع را کاملا متفاوت کنید. بدون شک شما با پیشرفت در هر کاری، نسبت به آن تمایل لازم را پیدا خواهید کرد. به همین خاطر در صورتی که علاقه شما به بعد دیگر زندگی که بسیار مهم تر از کار است، لطمه جدی ای وارد می کند، لازم است تا میان تفریح و علاقه خود با نیاز اصلی خانواده، تفاوت قائل شده و علاقه را تنها عامل تاثیرگذار در تصمیم خود تلقی نکنید. بدون شک در هر کاری که بتوانید لبخند رضایت مشتری را به دست آورید، این حس در شما نیز تاثیرگذار بوده و پس از مدتی شما را عاشق کاری که مشغول آن هستید، خواهد کرد.

مطلب مرتبط: 5 درسی که هر کارآفرین باید بیاموزد

9-به نوع جهان‏بینی خود توجه داشته باشید

(گای شتریت موسس برند Over The Top )

کارآفرین برتر

تا زمانی که شایستگی حضور در مراحل بالاتر را پیدا نکنید، هیچ تغییری در زندگی شما رخ نخواهد داد. علت این امر به این خاطر است که افکار ما، سازنده جهان پیش رو خواهد بود. به همین خاطر نیز در صورتی که از افکار غلط و یا حتی ناقصی برخوردار باشید، بدون شک انتخاب هایی را خواهید داشت که کاملا در تضاد بهترین نسخه ممکن از شما خواهد بود. به همین خاطر نیز پیش از هر چیز لازم است تا یک خودسازی کافی را داشته باشید. با تغییر و درست کردن افکار خود، جهانی جدید را مشاهده خواهید کرد که پر از فرصت های کشف نشده است. حال شما می توانید با توجه به این امر که خود را به خوبی می شناسید، بهترین فرصت موجود را برای خود انتخاب کرده و شاهد رشد فوق‎العاده سریع خود در آن باشید. در این رابطه حتی اگر یک سال را بدون پرداختن به حرفه ای سپری کنید، بدون شک بهتر از زمانی خواهد بود که کاری را صرفا به علت تصور غلط خود نسبت به تمایل به آن، انتخاب کرده اید. در این رابطه مطالعه در زمینه nlp از دیگر اقدامات بسیار مهم شما در زمینه خودسازی ذهنی و کسب شایستگی خواهد بود.

10-به خود ایمان داشته باشید

(نینا هدجات موسس برند SLSFIRM)

کارآفرین برتر

دست کم گرفتن خود، باعث خواهد شد تا از قدرت دنبال کردن رویاهای خود برخوردار نباشید. درواقع هیچ فردی را نمی توان پیدا کرد که به خود ایمان نداشته و به جایگاهی در زندگی دست پیدا کرده است. به همین خاطر نیز نباید از قبول هیچ اقدامی در زمینه مورد علاقه خود، واهمه داشت. بدون شک حتی شکست نیز برای افراد با اعتماد به نفس، تنها به عنوان فرصتی برای یادگیری بیش تر خواهد بود. در نهایت موفقیت در شغل دلخواه شما ممکن است حتی در چند سال نیز رقم نخورد. به همین خاطر نباید برای رسیدن به سطح مورد نظر خود، محدوده زمانی تعیین کرد. این امر تنها باعث می‏شود تا اتفاقات فرصت رخ دادن در بهترین زمان ممکن را نداشته باشند. در نهایت این امر که ناامید نشوید نیز بسیار مهم خواهد بود. درواقع شما باید به خود و مسیری که انتخاب کرده اید ایمان داشته باشید. تحت این شرایط شاهد دستاوردهایی خواهید بود که فراتر از حد تصور شما بوده است.

منبع : entrepreneur
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/LUd4msxH
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارپرس لاین ساخت پرسشنامهلوازم یدکی تویوتاماشین ظرفشویی بوشوکیل دادگستریخرید آجیلسنگ نمانهال انگورخرید زانوبند زاپیامکسSMM Panelطراحی سایت پوشاکمجله آرایشی و زیباییدستگاه ذخیره شماره موبایلوکیلهولوگرامقطعات لیفتراکویدئو مپینگلیفتراکخرید آیفون 14اسپیکر jblخرید یوسیخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلروغن بهران حرارتدانلود کتاب صوتیتعمیرات لپ تاپرزرو هتلدستگاه برش لیزرفصل دوم نیسان آبیابزارخرید کمربند پلاتینرتعمیر لباسشوییخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختمینی دی وی پروآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکآموزش آرایشگری مردانه تضمینیچک صیادیتعمیرات مبلخرید نهال گردوحمل بار هواییخرید فالوور
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه