شنبه, ۱ آبان(۸) ۱۴۰۰ / Sat, 23 Oct(10) 2021 /
           
فرصت امروز

چگونه سایتی حرفه ای داشته باشیم؟

4 ماه پیش ( 1400/3/11 )
نویسنده : کوری موریس   مترجم : امیر آل علی  

بدون شک در اختیار داشتن سایتی حرفه ای، آرزوی هر کسب و کاری محسوب می شود. دلیل این امر نیز به این خاطر است که در جهان امروز، اینترنت مهمترین بستر فعالیت های تجاری محسوب می شود. در این راستا نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که تنها با یک عامل، نمی توانید به موفقیت دست پیدا کنید. به همین خاطر نیز ضروری است تا چند روش را به صورت همزمان، مورد بررسی قرار دهید. در ادامه 8 اصلی را بررسی خواهیم کرد که شما را در ایجاد سایتی حرفه ای و موفق، کمک خواهند کرد. 

1-اهداف خود را تعیین نمایید 

چگونه سایتی حرفه ای داشته باشیم

مشکل بزرگ بسیاری از سایت ها این است که هدف اصلی خود را از ایجاد یک سایت مشخص نمی کنند. این امر در حالی است که چنین اقدامی، تعیین‎کننده فعالیت های آتی خواهد بود. برای مثال هنگامی که شما بخواهید فروشگاه آنلاین داشته باشید، بدون شک به اقدامات متفاوتی در مقایسه با زمانی نیاز خواهید داشت که از سایت تنها برای تولید محتوا استفاده می کنید. درواقع در موارد متعددی مشاهده شده است که اقدامات، با اهداف اشتراک نداشته و این امر باعث بروز مشکلات متعددی شده است. در این زمینه شما حتی باید نسبت به در یک راستا بودن اهداف خود با هدف اصلی نیز اطمینان داشته باشید. توصیه می شود تا زمانی که این مورد را انجام نداده اید، هیچ فعالیت دیگری را در دستور کار خود قرار ندهید. 

مطلب مرتبط: 7 ویژگی مشترک سایت های پربازدید

2-بودجه بندی درستی را داشته باشید 

بودجه بندی به حدی مهم است که توصیه می شود تا چندین مقاله در این زمینه مطالعه نمایید. در این راستا نکته بسیار مهم این است که به این باور برسید که اگرچه اینترنت بستری رایگان محسوب می شود. با این حال این امر به معنای آن نیست که بدون هزینه کردن، می توانید نتایج قابل توجهی را به دست آورید. با این حال نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که اولویت اول شما باید اقدامات رایگان و کم هزینه باشد. پس از آن می توانید روش های پرهزینه را در دستور کار خود قرار دهید. علت اهمیت این امر به این خاطر است که اقدامات حرفه ای که هزینه بر هم هستند، برای سایت هایی که از حداقل ها برخوردار نیست، حداکثر نتایج را به همراه ندارد. در کنار این موضوع توصیه می شود که همواره سایت های رقبا را مورد بررسی قرار دهید. این امر باعث خواهد شد تا به دنبال پیشرفت مداوم و ایده گرفتن های جدید باشید. درواقع فعالیت در این زمینه حداقل به یک نفر به صورت تمام وقت نیاز خواهد داشت. به همین خاطر بهتر است که فردی را در این رابطه استخدام نمایید. در نهایت فراموش نکنید که این موضوع بسیار مهم است که شما بتوانید اولویت های سرمایه گذاری خود را پیدا کنید. درواقع این امر برای برندهای تازه تاسیس بسیار مهم بوده و به علت بودجه محدودی که دارند، حتی یک انتخاب اشتباه نیز می تواند فاجعه آفرین باشد. 

3-اعتماد مخاطب را به دست آورید 

از دیگر نکاتی که باید به آن توجه نمایید این است که برای خرید اینترنتی بسیار مهم است که مخاطب به شما اعتماد نماید. این امر تنها زمانی اتفاق خواهد افتاد که شما اقدامات لازم را انجام دهید. در این رابطه یکی از الزامات اولیه، کسب تمامی مجوزهای لازم است. همچنین لازم است تا با تولید محتوای حرفه ای و به دور از تبلیغ مستقیم، این باور را در مخاطب ایجاد نمایید که خرید از شما دارای منافعی است که دیگر برندها قادر به تامین آن نیستند. درواقع برای فروش و جلب توجه مخاطبان، این امر که بتوانید سوار بر احساسات باشید، امری بسیار مهم خواهد بود. برای این امر که به درک بهتری از اقدامات در این زمینه دست پیدا کنید، توصیه می شود که مقالات مرتبط را مطالعه نمایید. 

4-به دنبال راهکارهایی برای مطرح کردن خود باشید

از دیگر اقداماتی که لازم است تا مورد توجه خود قرار دهید، این است که باید به دنبال راهکارهایی برای مطرح کردن هرچه بیشتر سایت خود باشید. در این راستا یکی از نکات مهم، توجه به سئو سایت است. این امر به مجموعه روش هایی اشاره دارد که باعث خواهد شد تا شانس دیده شدن بیشتری در رابطه با جست و جوهای کاربران داشته باشید. از دیگر اقدامات که باید مورد توجه قرار دهید این است که به دنبال تبلیغات باشید. در این رابطه در مرورگر گوگل، بخش تبلیغاتی بسیار خوبی وجود دارد که شما حتی می توانید تنها به ازای هر بار کلیک بر روی تبلیغ، مبلغی را پرداخت نمایید. درواقع شما به یک هزینه اولیه برای شناخته شدن هرچه بیشتر نیاز خواهید داشت. با این حال میزان آن نیز کاملا به اهداف شما بستگی دارد. برای مثال ممکن است برندی در زمینه فروش حضوری، کاملا موفق باشد و برای آن، مطرح شدن در اینترنت تا حدودی به واسطه فعالیت های قبلی، امکان پذیر باشد. به همین خاطر طبیعی است که این برند عجله‎ای در اقدامات نداشته باشد با این حال اگر برندی تازه تاسیس هستید، توصیه می شود که بودجه اولیه‎ای را برای تبلیغات در نظر بگیرید. در این زمینه حتی استفاده از اینفلوئنسرهای شبکه های اجتماعی، پادکسترها و یوتیوبرها نیز بسیار مهم خواهد بود. 

مطلب مرتبط: طراحی سایت بهتر با نکات طلایی

5-به مخاطب توجه ویژه ای را داشته باشید 

از جمله اشتباهات رایج افراد این است که تنها به اقدامات خود توجه دارند و این امر باعث می شود که مخاطب صرفا بازدیدکننده اقدامات باشد. این امر در حالی است که برای موفقیت شما باید بیشترین توجه را به مخاطبان خود داشته باشید و آنها را حتی در اقدامات دخالت دهید. این امر باعث می شود تا از حفظ آنها تا حد زیادی اطمینان پیدا کنید. با این حال سوال اصلی در این بخش، اقداماتی است که باید در دستور کار خود قرار دهید. در این رابطه شما باید مخاطب خود را حتی در زمینه تولید محتوا درگیر نمایید. همچنین سایت شما باید از هوش مصنوعی لازم برخوردار باشد تا شخصی سازی های لازم شکل گیرد. برای مثال برای فردی که طی چند روز اخیر، یک کالای خاص را مشاهده کرده است، لازم است تا پیشنهادها مرتبط با همان بخش باشد. درواقع سایت شما باید امکان شخصی سازی نیز داشته باشد تا افراد سریعا به موارد موردنیاز خود دسترسی پیدا کنند. در نهایت توجه به ترندها، بسیار مهم بوده و فراموش نکنید که افراد به سایتی که بیش از 2 ثانیه زمان برای بالا آمدن نیاز داشته باشد، توجهی نخواهند کرد. 

6-تمامی اقدامات لازم در زمینه سئو را مورد توجه قرار دهید 

در ابتدا به این نکته توجه داشته باشید که بهتر است در رابطه با این 8 اصل، ترتیب را رعایت نمایید. همانطور که در بخش های قبل نیز به آن اشاره شد، اصول سئو به شما کمک می کند تا در جست و جو افراد شانس دیده شدن بالاتری را داشته باشید. با این حال این امر تنها به یک یا چند روش محدود نبوده و همواره موارد جدی تری معرفی می شود. به همین خاطر نیز بسیار مهم است که در این زمینه فعالیت کاملی را داشته باشید. با توجه به این امر که امروزه روش های آموزش، بسیار متنوع شده، شما می توانید با یک دوره آنلاین هم در این رابطه اقدامات خوبی را انجام دهید. با این حال استخدام فردی حرفه ای، همواره بهترین انتخاب خواهد بود. به همین خاطر اگر بودجه این اقدام را دارید، توصیه می شود که حتما در این زمینه اقدام کنید.

7-از تمامی امکانات اینترنت استفاده نمایید 

موفقیت سایت به این معنا نیست که شما تنها به آن محدود هستید درواقع شما حتی می توانید در خارج از بستر اینترنت هم برای بهبود سایت خود اقداماتی را انجام دهید. نمونه ساده این امر درج آدرس سایت در بسته بندی محصولات است. در این زمینه یکی از اقدامات مهم این است که در شبکه های اجتماعی محبوب شوید. این امر در نهایت ترافیک سایت را نیز افزایش خواهد داد. درواقع بهتر است که در شبکه های اجتماعی صرفا تولید محتوا داشته باشید و فروش را به سایت اختصاص دهید. این امر به معنای آن است که شما به تیم حرفه ای در زمینه تولید محتوا هم نیاز خواهید داشت. این نکته را فراموش کنید که با توجه به اقدامات انجام شده، توصیه مخاطب موارد حرفه ای است. به همین خاطر نیز نمی توانید به سادگی از این بخش گذر نمایید. 

مطلب مرتبط: نکات طلایی طراحی سایت

8-تجزیه و تحلیل مداوم داشته باشید 

در نهایت توصیه می شود که برای اطمینان از روند رو به رشد سایت خود به دنبال تجزیه و تحلیل مداوم باشید. در این زمینه فراموش نکنید که برخی از اقدامات زمانبر بوده و در کوتاه مدت نتایج خود را نشان نمی دهد. فعالیت در این زمینه نیز ابدا سخت نبوده و نرم افزارهای مختلفی برای به دست آوردن اطلاعات لازم و خروجی داده ها به صورت آمار، وجود دارد. 

منبع : searchenginejournal
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/CjdrhuDY
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه