پنج شنبه, 10 مرداد 1398 - 09:30

چگونه تمرکز خود را افزایش دهیم؟

برای موفقیت در هر کاری، شما نیاز به تمرکز کافی و حفظ آن خواهید داشت. اگرچه در این رابطه مقالات متعددی به چاپ رسیده است، با این حال استفاده از تجربیات کارآفرینان متعدد، می-تواند جامعیت و کاربرد بیشتری را به همراه داشته باشد. علت این امر به این خاطر است که این دسته از افراد، به علت موفقیتی که در کار خود به دست آورده‎اند، از تجربیات عملی و کاملا کاربردی ای برخوردار هستند.

در همین راستا و در ادامه به بررسی راهکارهای حفظ تمرکز از زبان 40 کارآفرین موفق در سرتاسر جهان، خواهیم پرداخت.

راهکار حفظ تمرکز کارآفرین موفق

1-تیم چن موسس برند NerdWallet

هر ورودی ای را نباید به عنوان یک اقدام برای خود در نظر بگیرید. درواقع در طول روز این امکان وجود دارد که موارد بیش از حد تصوری را مشاهده کنید. این امر نباید باعث شود تا شما از تمرکز بر کار خود بازبمانید. در این شرایط توصیه می شود تا این اقدامات جدید را در جایی یادداشت کرده و پس از ترک محل کار، نسبت به میزان اهمیت آنها تصمیم‎گیری کنید. در نهایت نباید واگذار کردن اقدامات کم‎اهمیت به سایر کارمندان خود را نوعی ضعف تلقی کنید. این امر باعث خواهد شد تا آنها شانس تجربه های جدید را داشته باشند که به افزایش مهارت کمک بسیاری را خواهد کرد. به همین خاطر اگرچه لازم است تا برنامه شما انعطاف کافی را داشته باشد، اما نباید بیش از حد آن را تغییر دهید. درواقع برنامه‎ریزی مجدد در محل کار از جمله اقدامات کاملا مضر خواهد بود. به همین خاطر انجام آن را تنها به زمان هایی که خارج از شرکت هستید، اختصاص دهید. در نهایت یادداشت کردن موارد جدید، باعث خواهد شد تا درگیری ذهنی شما از بین رفته و امکان فراموشی آن از بین برود.

2-دنیلا یابوکوفسکی موسس برند BaubleBar

اولویت‎بندی خوبی داشته باشید. این امر به شما کمک خواهد کرد تا دقت کافی را بر روی اقداماتی داشته باشید که از ضرورت‎های کار شما محسوب می-شوند، با این حال این امر به معنای انجام آنها به صورت پشت سر هم نیست. این اقدام بدون شک انرژی شما را بیش از حد تحلیل خواهد کرد. به همین خاطر نیز برنامه شما باید کاملا با توجه به توانایی و آستانه تحملی که دارید، صورت گیرد، با این حال در لیست شما اقدامات مهم باید با رنگی دیگر نوشته شود تا تمایز لازم میان سایر اقدامات صورت گیرد. در نهایت یک اولویت‎بندی درست باعث خواهد شد تا با شناخت اقدامات غیرضروری بتوانید آنها را حذف و یا در اختیار سایرین قرار دهید. در نهایت زمان‎بندی نیز از دیگر اقداماتی است که باعث خواهد شد تا فرصتی برای پرداختن به اقدامات دیگر نداشته باشید. درواقع شما باید یک محدوده زمانی برای خود تعیین کنید تا از بیش از حد طولانی شدن یک اقدام جلوگیری شود. هنگامی که محدودیت و چارچوبی برای خود داشته باشید، احتمال خطا نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

3-اولیور خراز موسس برند Zocdoc

حس خوب در خود ایجاد کنید. بدون شک خستگی باعث خواهد شد تا از کار کردن فراری باشید. این امر شما را در معرض انواع افکار منفی قرار خواهد داد که تمرکز را به مرز نابودی می کشاند. به همین خاطر نیز توصیه می شود تا برای افزایش تمرکز و پیگیری بهتر اقدامات خود، هرگاه که احساس بدی دارید کار خود را رها کرده و به مدت پنج دقیقه به موارد مورد علاقه خود فکر کنید. این امر باعث خواهد شد تا به آرامش کافی دست پیدا کرده و قدرت حفظ تمرکز در کار خود را پیدا کنید. درواقع تا زمانی که به حس خوب دست پیدا نکرده اید، نباید هیچ اقدامی را انجام دهید. بدون شک این امر احتمال بروز خطا و نیاز به انجام مجدد کارها را کاهش خواهد داد، با این حال توجه داشته باشید که این امر تنها یک اقدام ساده محسوب می شود و نباید خود را محدود به آن تصور کنید.

4-مریل استابز موسس برند Food52

از روزمرگی فاصله بگیرید. این امر که اقدامات شما بیش از حد تکراری شود خود باعث خواهد شد تا با خستگی بیش از حد مواجه شده و ذهن توان خود برای تمرکز بر کار را از دست بدهد، با این حال این امر به معنای تغییری بزرگ در شیوه کاری نبوده و به اضافه کردن برخی اقدامات جدید به صورت مداوم اشاره دارد. برای مثال این امر که از دفتر خود خارج شده و برای چند دقیقه به پیاده‎روی بپردازید، از جمله اقداماتی است که در این رابطه می توان انجام داد.

5-جنی ریپز موسس برند Owl's Brew

از انجام چندین کار به طور همزمان خودداری کنید. درواقع تمرکز زمانی را برای شکل گرفتن نیاز خواهد داشت و این امر که دائما با فاصله و اختلال مواجه شود، بدون شک کار را دشوار ساخته و مدت زمان انجام آن را بیش از حد طولانی خواهد کرد. به همین خاطر نیز توصیه می شود تا تنها بر روی انجام یک فعالیت تمرکز کرده و در این رابطه تمامی موارد نظیر زنگ هشدار تلفن همراه خود را خاموش کنید. درواقع شما باید تمامی مواردی را که حتی برای ثانیه ای تمرکز شما را برهم می زند، شناسایی کرده و راهکارهایی برای حذف و یا کاهش تاثیر آنها پیدا کنید.

6-رایان هولمز موسس برند Hootsuite

همواره تفریحی برای خود داشته باشید. این امر باعث خواهد شد تا بازیابی انرژی در مدت زمان به مراتب کمتری صورت گیرد. برای مثال ورزش مداوم و یا گشت و گذار در آخر هفته، از جمله مواردی است که به شما کمک بسیاری را خواهد کرد. این نکته را فراموش نکنید که جسم و ذهن بر روی یکدیگر تاثیر مستقیم را داشته و به همین خاطر لازم است تا برای حفظ انرژی و طراوت هر یک، برنامه‎ریزی داشته باشید. بدون شک این امر بر روی میزان تمرکز شما نیز تاثیرگذار خواهد بود.

7-جن روبیو موسس برند Away

همه چیز را برای خود ساده کنید. بدون شک اگر ذهن یک اقدام را خود درک نکند و آن را پیچیده تصور کند، بر روی آن برچسب سخت و یا حتی غیرممکن را خواهد زد. بدون شک با این تصور، تمرکز برروی انجام آن کاری کاملا سخت خواهد بود. به همین خاطر نیز لازم است تا هر اقدامی را برای خود ساده کنید. در نهایت مکتوب کردن دلیل اهمیت آن و تعیین یک پاداش برای خود، بر روی حفظ تمرکز شما تاثیر معجزه‎آسایی خواهد داشت.

8-جولیا هارتز موسس برند Eventbrite

از گذشته درس بگیرید. بدون شک بسیاری از اقدامات شما بر روی میزان تمرکز، تاثیرات مثبت و منفی ای را به همراه داشته است. به همین خاطر با مرور آنها می توانید به نکته های ارزشمندی دست پیدا کنید. در این رابطه توصیه می شود تا همواره راهکارهای خود را در جایی یادداشت کرده و هیچ گاه این اقدام را متوقف نسازید. بدون شک با گذشت زمان، موارد بیشتری را پیدا خواهید کرد که بر روی میزان تمرکز شما تاثیرگذار است.

9-دیو روسنکو موسس برند Weebly

امروزه بزرگترین مشکل در زمینه تمرکز، تلفن همراه محسوب می شود. این ابزار به علت امکانات جذابی که در اختیار افراد قرار می دهد، به سادگی می تواند تمرکز را نابود سازد. به همین خاطر نیز من همواره در هنگام حتی ساده ترین کارها نیز گوشی تلفن همراه خود را خاموش می‎کنم. این امر کمک بسیاری را به افزایش تمرکز کرده و باعث می شود تا اقدامات را طبق زمان‎بندی خود به انجام برسانید.

10-جف چاپین موسس برند Casper

این امر که اتاق کار خود را مرتب نگه داشته و از عبور و مرور در آن جلوگیری کنید، بهترین راهکار برای تمرکز بالا خواهد بود. همچنین نباید از تاثیر موسیقی بر روی کسب آرامش غافل شد. به همین خاطر نیز توصیه می شود تا در استراحت های میان فعالیت های خود، حتما به موسیقی گوش دهید. در نهایت این امر که تا زمانی که یک کار به پایان نرسیده است، آن را رها نکنید، از دیگر سیاست های درست محسوب می-شود.

11-انجی هیکس موسس برند Angie's List

در برنامه‎ریزی های روزانه خود، لازم است تا در ابتدا به دنبال پردردسرترین کارها بروید. این امر با توجه به اینکه در ساعات اولیه شروع کار، انرژی شما در بالاترین حد ممکن است، به سرعت بخشیدن به انجام آنها منجر خواهد شد، با این حال برنامه شما باید به صورتی باشد که بیش از سه اقدام دشوار در آن یافت نشود. به همین خاطر نیز نباید از خود توقعات غیرمعقول داشته و برنامه کاری بیش از حد ایده آل‎گرایانه ای را تنظیم کنید. بدون شک پایبند بودن به چنین برنامه ای غیرممکن بوده و فرد را کاملا خسته و ناامید خواهد ساخت.

12-ویتنی ولف موسس برند Bumble

از قانون 9 استفاده کنید. طبق این قانون هر اقدامی که در 9 ساعت، روز و یا هفته آینده اهمیتی نداشته باشد، در اولویت کاری قرار نخواهد گرفت. این امر باعث می شود تا برنامه کاری بیش از حد شلوغ نشده و بتوانید بر روی چند اقدام مشخص، کاملا متمرکز بمانید.

مطلب مرتبط: برای افزایش تمرکز در محیط کار چه کنیم؟

13-کارا گولدین موسس برند Hint

از جشن گرفتن غافل نشوید. درواقع شما باید بزرگترین مشوق خود باشید. برای این امر در صورتی که موفق به انجام سه اقدام را در لیست برنامه کاری خود شده اید، لازم است تا آن را به هر طریقی که تمایل دارید جشن بگیرید. با این اقدام مشاهده خواهید کرد که برای پیگیری برنامه های خود تا چه میزان پرانرژی خواهید بود. بدون شک سطح انرژی با میزان تمرکز افراد رابطه مستقیم دارد.

14-بی .فیشل باک موسس برند Hutch 

مراقب خود باشید. هیچ چیز در دنیا نباید باعث شود تا شما سلامتی خود را به خطر بیندازید. به همین خاطر نیز لازم است تا به هر گزینه ای که فرصت یک زندگی سالم را از شما خواهد گرفت، نه بگویید. در نهایت این امر که در تمامی بخش‎های زندگی خود برنامه ای مشخص را داشته باشید، بسیاری از استرس ها از شما دور شده و امکان حفظ تمرکز بر کار فراهم خواهد شد.

15-دنیل لوبتزکی موسس برند KIND

از نه گفتن واهمه نداشته باشید. بدون شک افراد متعددی در طول روز از شما درخواست‎هایی را خواهند داشت، با این حال این امر به معنای مجبور بودن برای قبول تمامی آنها نیست. به همین خاطر نیز لازم است تا اطمینان حاصل کنید که تحت هر شرایطی قادر به گفتن پاسخ های منفی خواهید بود. این امر باعث خواهد شد تا بتوانید بر روی کار خود متمرکز بمانید. در این رابطه این امر که قوانینی را برای تیم خود مشخص کنید نیز کمک‎کننده خواهد بود. برای مثال تعیین کنید که افراد در چه زمان هایی نباید در دفتر کار شما حضور پیدا کنند.

16-جان زیمر موسس برند Lyft

هر چیزی که باعث حواسپرتی شما شود، لازم است تا شناسایی و حذف شود. درواقع این امر، دشمن اصلی تمرکز محسوب می شود. به همین خاطر نیز ضروری است تا تمامی این موارد را در جایی یادداشت کرده و برای رفع آنها، راهکارهایی را بیابید. فراموش نکنید که مشورت با دیگران نیز می تواند به انتخاب های بهتر منجر شود.

17-دیود بلادو موسس برند BloomThat

برای سه هفته آینده خود برنامه‎ریزی کرده و هر روز آن را مورد ارزیابی قرار دهید. درواقع اشتباه بزرگ بسیاری از افراد این است که برنامه‎ریزی های آنها صرفا روزانه بوده و این امر باعث می شود تا ارتباط لازم میان فعالیت های آنها وجود نداشته باشد. به همین خاطر این امر که اهداف خود در سه هفته آینده را تعیین کنید، باعث خواهد شد تا بتوانید آنها را به خوبی در برنامه های روزانه خود جای دهید. این امر سهولت کار بیشتری را به همراه خواهد داشت که خود به افزایش تمرکز منجر خواهد شد. در نهایت در صورتی که برنامه خود را به صورت مداوم بررسی نکرده و ویرایش های لازم را صورت ندهید، بدون شک بهترین نتیجه ممکن را به دست نخواهید آورد.

18-کری دور موسس برند Pure Barre

از اهمیت انگیزه‎بخشی به خود غافل نشوید. درواقع شما باید انگیزه کافی را داشته باشید تا امکان تمرکز بر کار، حتی در سخت ترین شرایط نیز میسر باشد. در این رابطه این امر که برای خود یک رقیب فرضی را تصور کرده و شروع به رقابت با آن کنید، می تواند کاملا سودمند باشد.

19-باستین لمن موسس برند Postmates

به دنبال تقویت ذهن خود باشید. درست به مانند یک بدن ورزیده، یک ذهن قدرتمند نیز قادر به انجام بهتر کارها خواهد بود. به همین خاطر نیز لازم است تا راهکارهای تقویت آن را پیدا کرده و اقدامات مداومی را صورت دهید. این امر معجزه ای برای تمرکز محسوب می شود. درواقع می توان افراد متعددی را مثال زد که در برابر حواسپرتی-هایی که برای دیگران کاملا مخرب محسوب می-شود، کاملا ایمن هستند. این امر به این خاطر است که آنها ذهن خود را به خوبی تمرین داده و قدرتمند ساخته اند.

20-رندی زاکربرگ موسس برند Zuckerberg Media

این امر که در برنامه کاری خود موارد مشابه را به هم نزدیک کنید، باعث خواهد شد تا تمرکز شما بر روی انجام آنها افزایش پیدا کند. برای مثال انجام دو فعالیت شنیداری پشت سرهم، با توجه به این امر که شما به آن عادت کرده و تمرکز کافی را بر روی آن دارید، به سرعت بخشی به انجام آنها نیز منجر خواهد شد. به همین خاطر نباید اقداماتی را که کاملا متفاوت از یکدیگر هستند را در کنار هم قرار داد.

21-هیدی زک موسس برند ThirdLove

بیش از حد برای ایمیل های خود وقت صرف نکنید. این امر که به دنبال راهکارهایی برای سرعت‎بخشی به این کار باشید و همواره کوتاه ترین متن ها را انتخاب کنید، کمک خواهد کرد تا زودتر از آن رهایی یافته و به اقدامات مهم تر بپردازید. در این رابطه توجه داشته باشید که اگرچه چک کردن مداوم ایمیل ها امری ضروری است، با این حال برای این امر باید فواصل مشخصی را داشته باشید تا خود به یک عامل برای از دست رفتن تمرکز، تبدیل نشود. برای مثال چک کردن ایمیل های دریافتی در زمان استراحت پس از یک فعالیت یک ساعته، امری مطلوب خواهد بود.

22-الکس فریدمن موسس برند Lola

برنامه‎ریزی در زمینه مکالمات باعث خواهد شد تا با کمبود زمان مواجه نشده و قادر به تمرکز کافی بر روی کار خود باشید. درواقع افراد در برنامه ریزی ها تنها اهداف و اقدامات مهم را مورد توجه قرار داده و توجهی به مکالمات احتمالی خود ندارند. همین امر نیز به سادگی می تواند همه چیز را با مشکل مواجه سازد. به همین خاطر نیز لازم است تا همواره مکالمات احتمالی فردای خود را پیش بینی کرده و برای این امر محدودیت زمانی قائل شوید.

23-کاترینا لیک موسس برند Stitch Fix

از هیچ اقدامی برای پاک کردن ذهن خود دریغ نکنید. بدون شک یک ذهن شلوغ، قدرت حفظ تمرکز را نخواهد داشت. در این رابطه بدون شک فکر نکردن و کنار گذاشتن آنها کاملا سخت خواهد بود. به همین خاطر نیز توصیه می شود تا در صدد رفع آنها باشید برای مثال در صورتی که وضعیت سلامتی یکی از اعظای خانواده فکر شما را به خود مشغول کرده است، لازم است تا به جای تلاش برای فراموش کردن آن، با یک تماس تصویری آرامش را به خود بازگردانید. در این رابطه حتی استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی نیز به شما زمانی را خواهد داد تا بتوانید به میزان آمادگی خود برای تمرکز بر کار، فکر کرده و ذهن خود را خالی کنید.

24-لوئیس فون آن موسس برند Duolingo

اقدامات بزرگ را به چند مورد کوچک تبدیل کنید. درواقع این امر که بخواهید یک کاری را شروع کنید که یک ماه وقت شما را اشغال خواهد کرد در نگاه اول امری کاملا دشوار خواهد بود. بدون شک با این روحیه شما قادر به عملکردی درخشان نخواهید بود. به همین خاطر نیز توصیه می شود تا وظایف بزرگ خود را به چندین مرحله کوچک تبدیل کنید. این امر باعث می شود که انگیزه و تمرکز شما افزایش پیدا کند.

25-اسکات هریسون موسس برندCharity:Water

از اعتیاد خود به تکنولوژی بکاهید. بدون شک ابزارهایی نظیر تلفن همراه و به خصوص شبکه های اجتماعی، جذابیت بالایی را برای همگان به همراه داشته و این امر باعث می-شود تا شاهد گذران وقت چندین ساعته در استفاده از آنها باشیم، با این حال حتی اگر استفاده شما از این شبکه ها کاملا سودمند و در راستای هدفی درست نیز باشد، شما باید از بیش از حد وابسته شدن به آن جلوگیری کنید. در این رابطه توجه داشته باشید که تحقیقات جدید اثبات کرده است که شبکه های اجتماعی و بازی های رایانه ای، می-توانند فرد را کاملا معتاد به خود کند. به همین خاطر نیز لازم است تا نسبت به میزان استفاده از آن قوانین محکمی را داشته باشید. برای مثال می توان در محل کار تلفن همراه را به طور کامل کنار گذاشت و استفاده از آن را محدود به زمان های دیگر کرد. در نهایت این امر که زمانی را به پیاده‎روی اختصاص دهید، از ضررهای نشستن-های طولانی نیز کم خواهد کرد.

26-بروس پون تیپ موسس برند G Adventures

تمامی گزینه های موجود را به عنوان فرصتی برای خود تلقی نکنید. برای مثال در زمینه انتخاب یک ورزش، این امر که بخواهید موارد متعددی را انتخاب کنید، بدون شک زندگی شما را از تعادل خارج خواهد کرد. به همین خاطر نیز لازم است تا به هزینه فرصت توجه داشته و برای هر بخش، تنها به دنبال بهترین گزینه موجود باشید. این امر در رابطه با همه چیز کاملا کاربردی خواهد بود. برای مثال حتی در زمینه استفاده از شبکه های اجتماعی نیز نباید به دنبال بیش از یک مورد باشید. درواقع یک برنامه بیش از حد شلوغ، خود عاملی برای حواسپرتی و عدم تمرکز محسوب می شود.

مطلب مرتبط: افزایش تمرکز با تمرین های ذهنی

27-آیا بدیر موسس برند LittleBits

برای لیست خود عددگذاری کنید. برای مثال این امر که تعداد اقدامات خود را مشخص کرده و درجه اهمیت هر یک را مشخص کنید و برای خود یک حداقل استاندارد برای کسب امتیاز کل در پایان روز داشته باشید، کمک خواهد کرد تا بتوانید اقدامات خود را بهتر پیگیری کرده و از خسته شدن ذهن خود جلوگیری کنید. با توجه به این امر که هیچ چیز دقیق تر از اعداد نیست، این امر به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید عملکرد خود را در روزهای مختلف مقایسه کرده و با این اقدام به خودآگاهی بهتری دست پیدا کنید که در برنامه‎ریزی های شما برای هفته های آتی تاثیرگذار خواهد بود.

28-امبر ونز موسس برند RewardStyle

نه گفتن به خود را نیز یاد بگیرید. درواقع به علت تکرارهای بیش از حد، اکثر افراد تصور می کنند که مهارت نه گفتن تنها در رابطه با دیگران است. این امر در حالی است که شما باید از توان بالا برای پاسخ منفی دادن به خود نیز بهره‎مند باشید. بدون شک بسیاری از خواسته ها و تمایلات افراد را می تواند به سادگی از مسئولیت های مهم زندگی دور سازد. به همین خاطر در صورتی که خودسازی خوبی نداشته باشید، تمرکز تنها یکی از مواردی است که از دست خواهید داد. با این حال این امر به معنای سخت گیری بیش از حد نیز نبوده و توصیه می-شود یک ساعت از زمان کاری خود را به پرداختن به کارهای مورد علاقه خود اختصاص دهید.

29-آرون لوی موسس برند Box

برای هر چیزی محدودیت زمانی تعیین کنید. علت اهمیت این امر به این خاطر است که بدون محدودیت، افراد تمایل به طولانی کردن اقدامات مورد علاقه خود پیدا خواهند کرد. بدون شک از سرگیری کار پس از استراحت های طولانی نیز کاملا دشوار خواهد بود. به همین خاطر نیز ضروری است تا برای تمامی اقدامات، محدودیت زمانی کمتر از حد معمول تعیین کنید. این اقدام باعث خواهد شد تا همواره به دنبال راهکارهایی برای استفاده بهینه تر از زمان و سرعت بخشی به کارها باشید.

30-دیپاک چوپرا موسس برند Chopra Foundation

علاقه را به کار خود اضافه کنید. بدون شک انجام کاری که ابدا مورد علاقه شما نیست، کاری بسیار دشوار خواهد بود. به همین خاطر نیز افراد هیچ تمایلی برای تمرکز کردن بر روی آن نخواهند داشت. در این رابطه اگرچه توصیه می شود تا همواره به دنبال موارد مورد علاقه خود بروید، با این حال در صورتی که امکان این امر حداقل در حال حاضر مهیا نیست، لازم است تا به کار خود مواردی را اضافه کنید که ذهن شما را منحرف کند. این امر باعث خواهد شد تا حداقل نسبت به فعالیت های خود حس بدی را نداشته باشید. مثال ساده این امر را می توان راننده ای دانست که با گوش دادن به فایل های صوتی مورد علاقه خود، ذهن را از کاری که مشغول آن است منحرف کرده و دیگر بر روی سختی های آن تمرکز نمی‎کند.

31-ویکی فولپ موسس برند Brooklinen

در دنیای مخصوص به خود زندگی کنید. درواقع این امر که شجاعت متفاوت بودن و زندگی براساس علایق خود را داشته باشید، بسیاری از دغدغه های ذهنی شما را نابود خواهد ساخت. بدون شک برای یک ذهن خالی و آروم، تمرکز اقدامی ساده خواهد بود. به عنوان توصیه آخر، ذکر این نکته ضروری است که از معجزه یک هدفون باکیفیت برای گوش دادن به فایل های صوتی حاوی صدای طبیعت، غافل نشوید. بدون شک با حتی یک بار گوش دادن نیز پی به تاثیرات شگفت‏آور آن خواهید برد.

32-نیرآو تولیا موسس برند Nextdoor

نگرش خود را تغییر دهید. درواقع بسیاری از اقدامات زندگی شما نه تنها ضرورتی را ندارند، بلکه کاملا مخرب نیز محسوب می شوند. به همین خاطر نیز لازم است تا به صورت مداوم به نقد خود پرداخته و ضمن شناسایی موارد منفی زندگی خود، به دنبال حذف یا کم کردن آنها باشید. در نهایت مطالعه مداوم مقالات مرتبط با مهارت برنامه‏ریزی، خود به بهبود شرایط کاری شما منجر خواهد شد. بدون شک بهبود اوضاع کار، به افزایش تمرکز نیز منجر خواهد شد. درواقع هنگامی که در شرایط سختی به سر می برید، تمرکز کردن نیز امری کاملا سخت خواهد شد.

33-جنیفر هیمن موسس برند Rent the Runway

همواره از خود دلیل هر اقدامی را بپرسید. در صورتی که نمی توانید حداقل سه پاسخ مهم برای آن بیابید، ضروری است تا آن را حدف کنید. درواقع شما نمی توانید یک مدیر موفق باشید ولی به مانند یک کارمند معمولی زندگی کنید.

34-کریستینه باربریچ موسس برند Refinery29

این امر که در تلاش برای کنار آمدن با مشکلات خود باشید، بزرگترین خیانتی است که می توانید بر علیه خود مرتکب شوید. در این رابطه لازم است که حتما به دنبال رفع مشکلات خود باشید. برای مثال در صورتی که با خستگی و یا کمبود خواب مواجه هستید، می توانید از یک چرت نیم ساعته برای رفع آن استفاده کنید. در آخر فراموش نکنید که به هر میزانی که پشتیبان خود باشید، امکان انجام بهتر هر کاری فراهم خواهد بود که حفظ تمرکز تنها یک مورد آن محسوب می شود.

35-سارا کاوس موسس برند S'well

اولین اقدام شما باید سخت ترین فعالیت در برنامه روزانه شما باشد. علت این امر به خاطر بیش ترین میزان حد توان در ساعات اولیه صبح بوده که شانس تمرکز بالاتر و انجام سریع تر کارها را افزایش خواهد داد. در نهایت استفاده از تقویم‏های آنلاین با توجه به امکانات فوق‏العاده ای که دارند، جایگزین مناسبی برای نمونه های چاپی محسوب می شوند که فضای خاصی را نیز اشغال می‎کنند. به همین خاطر نباید از اهمیت تکنولوژی برای سهولت‏بخشی به انجام کارها غافل شد.

36-باربارا کرکوران موسس برند Forefront Venture Partners

در ابتدا لازم است تا به این واقعیت دست پیدا کنید که میزان تمرکز افراد در زمان های مختلف یکسان نبوده و نمی توان در این رابطه بیش از حد ایده آل‏گرا رفتار کرد. با این حال از جمله راهکارهایی که می تواند به افزایش تمرکز شما کمک کند این است که اپلیکیشن ایمیل و یا جیمیل خود بر روی تلفن همراه را غیرفعال سازید. این امر باعث خواهد شد تا برای ایمیل زدن و یا پاسخ دادن به پیام های دریافتی، به استفاده از لپ‎تاپ خود محدود باشید. در نهایت لازم است تا دو ایمیل شخصی و کاری داشته باشید تا به خوبی بتوانید میان پیام های مهم و غیرضروری تمایز قائل شوید.

37-تریستان واکر موسس برند Walker & Company

این امر که حتی از زمان های مرده خود نیز استفاده بهینه داشته باشید، باعث خواهد شد تا فضا برای اقدامات فرعی نابود شود. به همین خاطر نیز لازم است که تا حد امکان از وقفه افتادن در انجام کارها جلوگیری کنید. درواقع بدن انسان قدرت انطباق‏پذیری بالایی را دارد و به همین خاطر نیز می توان خود را به هر شکلی عادت داد.

38-پایال کاداکیا موسس برند ClassPass

برنامه‏ریزی را تنها به روزهای تعطیل اختصاص دهید. علت این امر به این خاطر است که در این زمان شما از فکر آزادتری برخوردار بوده و می توانید برنامه‎ریزی به مراتب بهتری را داشته باشید. در نهایت توجه کنید که یک برنامه بد، می تواند تمام هفته شما را نابود سازد. به همین خاطر لازم است تا از تعطیلات خود برای پرداختن به امر برنامه‏ریزی و اقدامات اقدامات شخصی استفاده کنید.

مطلب مرتبط: روی موارد کاملا ضروری تمرکز کنید

39-ملانی پرکینز موسس برند Canva

از اهمیت ارتباط خود با کارمندان غافل نشوید. این امر به شما کمک خواهد کرد تا امکان کاهش حجم کاری خود را داشته باشید. درواقع بسیاری از اقدامات را می توان به کارمندان و یا سایر دوستان خود محول کرد و یا با کمک آنها اقدامات را با سرعت بیشتر به پایان رساند، با این حال لازمه این امر ارتباط صمیمی و مناسب شما با آنها است. در نهایت این اقدام استرس، فشار و حجم کار شما را کاهش داده و قدرت تمرکز را بهبود خواهد بخشید.

40-مارکو زاپاکاستا موسس برند Thumbtack

تفکر انتقادی داشته باشید. درواقع شما باید همواره نسبت به همه چیز سوال کرده و تا حد امکان لیست کارهای خود را مختصر کنید. همچنین بررسی مجدد اقدامات و برنامه‎ریزی‏ها باعث خواهد شد تا نسبت به درستی مسیر خود، اطمینان حاصل کنید. در نهایت برای افزایش توان تمرکزی خود، استفاده از تکنیک پرومودو می تواند کاملا کارساز باشد. طبق این تکنیک، شما باید نیم ساعت بر روی یک موضوع و یا اقدام خاص تمرکز کرده و سپس چند دقیقه استراحت کنید. این امر باعث خواهد شد تا عادت و توان تمرکز بالا در شما شکل گیرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید