سه شنبه, 19 شهریور 1398 - 19:12

مدیر مایکروسافت در مصاحبه ای با بلومبرگ در مورد تحریم هوآوی صحبت کرد و گفت که دولت ترامپ اسناد کافی مبنی بر خطرناک بودن تجهیزات هوآوی برای امنیت ملی آمریکا در اختیار ندارد.

به گزارش دیجیاتو، برد اسمیت»(Brad Smith) می گوید وقتی از قانونگذاران آمریکایی پرسیده تا علت تحریم هوآوی و دلایل خطرناک بودن این شرکت را برای امنیت آمریکا شرح دهند، توضیح قانع کننده ای به او نداده اند:

مدیر مایکروسافت ترامپ ممنوعیت هوآوی

وقتی از دولتمردان در مورد علت ممنوعیت هوآوی سوال می کنیم اغلب اوقات جوابی که به ما می دهند این است که اگر آنچه را که ما می دانیم شما هم می دانستید، به ما حق می دادید تا محصولات هوآوی را ممنوع اعلام کنیم. ما هم در جواب می گوییم خب اسنادی که این ادعا را ثابت می کنند به ما نشان دهید تا خودمان تصمیم بگیریم.»

هوآوی یکی از بزرگ ترین مشتریان مایکروسافت محسوب شده و لپ تاپ های ساخت این کمپانی از سیستم عامل ویندوز بهره می برند.

وزارت بازرگانی ایالات متحده آمریکا کمپانی هوآوی را پس از فرمان اجرایی ترامپ در ماه مه سال جاری میلادی در لیست سیاه قرار داد. دلیل این تصمیم نگرانی های امنیتی در مورد احتمال ارتباط داشتن هوآوی با دولت چین عنوان شد. این تصمیم پیامدهای منفی بسیاری برای ایالات متحده داشته و در یکی از آخرین موارد حدود 600 نفر از کارکنان این شرکت در آمریکا بیکار شدند.

رئیس جمهور آمریکا خردادماه امسال در یک کنفرانس خبری از یک طرف هوآوی را خیلی خطرناک و از طرف دیگر آن را جزوی از توافق تجاری احتمالی آمریکا با چین معرفی کرد. او با این سخنان متناقض باعث سردرگمی مردم شد و اعتبار نهادهای امنیتی این کشور را زیر سوال برد.

کاخ سفید و هوآوی تاکنون بیانیه ای در این رابطه منتشر نکرده اند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی