شنبه, ۲ تیر(۴) ۱۴۰۳ / Sat, 22 Jun(6) 2024 /
           
فرصت امروز

برای بسیاری از افراد نوشتن امری بسیار سخت محسوب می شود. همین امر باعث می شود که آنها به سمت موارد دیگر نظیر تهیه محتوای تصویری، تمایل پیدا کنند. این امر در حالی است که شما حتی در بخش های دیگر نیز به متن نیاز پیدا خواهید کرد. به همین خاطر ضروری است تا این مشکل خود را به خوبی برطرف نمایید. در این راستا تکنولوژی می ‏تواند کار را برای شما به مراتب ساده تر نماید. به همین خاطر در ادامه ابزارهایی را بررسی خواهیم کرد که تولید محتوای متنی را به اقدامی ساده و در عین حال جذاب تبدیل می کند. نکته جالب، آنلاین بودن تمامی آنها است که به این معنا است که شما نیازی به نصب آنها نداشته و حتی از طریق گوشی های هوشمند خود نیز می ‏توانید از آنها استفاده کنید. 

بهبود محتوای متنی با 13 ابزار رایگان

1-Hemingway Editor

بهبود محتوای متنی با 13 ابزار رایگان

این ابزار درست به مانند یک منتقد متن اقدام می کند و پس از تحلیل، توصیه های خود را ارائه می دهد. درواقع این ابزار، بخش هایی را که می ‏تواند بهبود داشته باشد، مشخص می کند و به صورت مستقیم، اقداماتی که باید انجام دهید را مطرح می نماید. درواقع اگر در زمینه نوشتن مهارت کافی را ندارید، با چند هفته استفاده از این ابزار، بدون شک رشد بسیار خوبی را خواهید داشت، با این حال حتی پس از کسب مهارت نیز توصیه می شود که از این ابزار کاربردی برای تمامی متن های خود استفاده نمایید. 

مطلب مرتبط: 4 ابزار کاربردی تولید محتوا

2-Grammarly

بهبود محتوای متنی با 13 ابزار رایگان

حتی اگر بتوان غلط های املایی را نادیده گرفت، بدون شک اشتباه های گرامری، حیثیت برند را نابود خواهد کرد. این امر در حالی است که رعایت تمامی اصول، امری سخت خواهد بود. به همین خاطر هم است که تمامی نشریات بزرگ، یک ویراستار برای خود دارند. در این رابطه ابزار فوق می ‏تواند تمامی ایرادهای متن را مشخص و اصلاح نماید. نکته جالب دیگر در رابطه با این ابزار، نسخه پولی آن است که با امکانات بیشتری همراه است. 

3-WebFX Flesch-Kincaid Readability Test Tool

بهبود محتوای متنی با 13 ابزار رایگان

حتی اگر متن شما بدون ایراد هم باشد به این معنا نیست که مخاطب عام می ‏تواند با آن ارتباط لازم را برقرار نماید. درواقع ساده نویسی و قابل فهم بودن، از دیگر موارد مهمی است که کمتر به آن توجه می شود. در این رابطه ابزار فوق، متن شما را تحلیل می کند و به میزان قابل فهم بودن آن برای مخاطب عامه، امتیازی را می دهد. در کنار آن توصیه های لازم نیز ارائه می شود تا بتوانید متن خود را به درستی اصلاح نمایید. 

4-Thesaurus.com

بهبود محتوای متنی با 13 ابزار رایگان

شما می ‏توانید با استفاده از اصطلاحات و ضرب المثل ها، از طولانی شدن متن خود جلوگیری نمایید. درواقع بدون آنها شما برای انتقال یک مفهوم، به توضیحاتی چندخطی نیاز پیدا خواهید کرد. همچنین این نکته را فراموش نکنید که تکرار بیش از حد یک کلمه، جذابیت متن را به شدت کاهش خواهد داد. با استفاده از این ابزار شما می ‏توانید به معادل های موردنیاز خود نیز دسترسی داشته باشید. 

5-Yoast

بهبود محتوای متنی با 13 ابزار رایگان

این امر که سایت شما از نظر سئو نیز در وضعیت خوبی قرار داشته باشد، بسیار مهم خواهد بود. در این راستا ابزار فوق متن شما را تحلیل می کند و نکات مثبت و منفی متن از نظر سئو را مشخص می نماید. تحت این شرایط شما به سادگی می ‏توانید وضعیت آن را بهبود بخشید. درواقع اهمیت سئو به این خاطر است که باعث خواهد شد تا شانس دیده شدن بالاتری را در بستر اینترنت داشته باشید. 

6-BuzzSumo

بهبود محتوای متنی با 13 ابزار رایگان

یکی از مشکلات همیشگی افرادی که در زمینه تولید محتوا فعالیت می کنند، عدم پیدا کردن موضوعات به‎روز و مطابق با نیاز مخاطب است. درواقع اگر شما اولویت ها را شناسایی نکنید، کمترین نتایج را از تلاش های خود به دست خواهید آورد. در این راستا  BuzzSumo به خوبی می ‏تواند جامعه هدف شما را تحلیل و محبوب ترین موضوعات را معرفی نماید. با استفاده از این ابزار شما می ‏توانید مخاطب خود را نیز بهتر بشناسید. ارائه نتایج به صورت آماری، از دیگر مزیت های این ابزار محسوب می شود که کار را برای کاربران به مراتب ساده کرده است. 

مطلب مرتبط: مهم ترین ابزارهای آنلاین در زمینه بازاریابی محتوا

7-AnswerThePublic

بهبود محتوای متنی با 13 ابزار رایگان

این ابزار نیز درست به مانند مورد قبل، در زمینه پیدا کردن موضوع، بسیار کاربردی است. درواقع تنها کافی است تا موضوع خود را مشخص نمایید تا مهمترین سوالات کاربران در رابطه با آن به نمایش درآورده شود. این نتایج نیز براساس جست و جوی افراد در بستر اینترنت به دست آمده است. 

8-InLinks

بهبود محتوای متنی با 13 ابزار رایگان

یکی از موارد مهمی که به بهبود متن شما کمک خواهد کرد، استفاده از کلمات کلیدی است که خصوصا در زمینه سئو کاربرد دارد. در این رابطه این ابزار به خوبی نیاز شما را برطرف خواهد کرد. نکته جالب دیگر این است که شما می ‏توانید عملکرد رقبای خود را از نظر استفاده از کلمات کلیدی، بررسی نمایید. 

9-Google Scholar

بهبود محتوای متنی با 13 ابزار رایگان

اگر خواهان تولید محتواهای ارزشمند و قابل استناد هستید، لازم است تا نگاهی به بهترین و جدیدترین مقالات علمی داشته باشید که در این زمینه گوگل به خوبی بستری رایگان را مهیا کرده است. وجود انواع فیلترها باعث شده است تا در بین هزاران مقاله، سریعا بتوانید موارد موردنیاز خود را پیدا کنید. 

10-Citation Machine

بهبود محتوای متنی با 13 ابزار رایگان

بدون ذکر درست منابع، اقدام شما کامل نخواهد بود، با این حال پیدا کردن آنها نیز بسیار سخت است. تحت این شرایط ابزار فوق با سرعت می ‏تواند منابع را با توجه به متن شناسایی نماید. این امر شما را از بسیاری مشکلات حقوقی هم در امان نگه خواهد داشت. 

11-NaNoWriMo Writing Calculator

بهبود محتوای متنی با 13 ابزار رایگان

نظم داشتن در کار ارسال محتوا، باعث می شود که تاثیر اقدام شما به مراتب بیشتر شود. با این حال برنامه ریزی می ‏تواند برای افراد بیش از حد سخت و زمانبر باشد. این امر در حالی است که حتی احتمال برنامه ریزی های نادرست نیز وجود دارد. در این برنامه شما می ‏توانید زمان شروع و پایان را مشخص نمایید. همچنین تعداد کلماتی که قرار است در این مدت به اشتراک بگذارید را هم تعیین نمایید. پس از آن برنامه زمانی موردنیاز را در اختیار خواهید داشت. این امر باعث خواهد شد تا همواره در زمان مشخص، موارد را به پایان برسانید. 

12-Tomato Timer

بهبود محتوای متنی با 13 ابزار رایگان

در زمینه انتشار محتوا، برخی از زمان ها طلایی محسوب می شوند. این امر برای هر برندی با توجه به جامعه هدفی که دارد، متفاوت است، با این حال برخی از استانداردهای کلی نیز وجود دارد. برای مثال معمولا ساعت های اول صبح و آخر شب، با بالاترین میزان بازدید همراه است. این امر در حالی است که همواره احتمال دارد که شما این موضوع را فراموش کنید. به همین خاطر وجود ابزار یادآوری کاملا ضروری است که Tomato Timer دقیقا آن چیزی است که می خواهید. 

مطلب مرتبط: بازاریابی محتوا با 9 ابزار کارآمد

13- StayFocusd

بهبود محتوای متنی با 13 ابزار رایگان

این امر بسیار رایج است که افراد بعد از اشتراک گذاشتن محتوای خود، در فضای اینترنت به گشت و گذار می پردازند. این موضوع خصوصا در رابطه با شبکه های اجتماعی صادق است. این امر می ‏تواند برنامه های شما را کاملا نابود نماید. به همین خاطر ابزار فوق، محدودیت زمانی برای حضور شما در بستر اینترنت ایجاد می کند و پس از آن، دسترسی شما قطع خواهد شد. این امر در زمینه کاهش اعتیاد به اینترنت و شبکه های اجتماعی نیز بسیار مفید است. 

منبع : searchenginejournal
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/znpuyQP6
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
آزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتMEXCتبلیغات در گوگلآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهلوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولیچک صیادیخرید نهال گردوکمک به خیریهماشین ظرفشویی بوشخدمات خم و برش و لیزر فلزاتتعمیرگاه فیکس تکنیکصندلی پلاستیکیرمان عاشقانه
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه