یکشنبه, 02 شهریور 1399 - 12:00

در شرایطی که تصور می‏شد مایکروسافت بتواند شبکه اجتماعی چینی تیک تاک را که در چند سال گذشته بسیاری از رکوردها را جا به جا کرده است شکست دهد این پروسه بیش از حد طولانی شده و در این رابطه تردیدهای زیادی شکل گرفته است. با این حال نمی‎ توان از نقش اضافه شدن خریداران جدید نیز غافل شد که بنا بر اخبار منتشر شده، جدیدترین آنها ابربرند اوراکل است.

اوراکل مشتری جدید تیک تاک

در این رابطه اعلام شده است که موسس این شرکت آقای لری الیسون شخصا به چین سفر کرده و دیدارهایی را با مدیران تیک تاک داشته است، با این حال هنوز مشخص نیست که آینده در آخر چه اتفاقی رخ خواهد داد. با این حال در صورت فروش این شبکه، احتمالا شاهد شکسته شدن رکورد گران‎ قیمت ‎ترین برند نیز خواهیم بود. علت این امر نیز به خاطر آمارهای فوق‏ العاده ‏ای است که این شبکه در مدت زمان کوتاه فعالیت خود به دست آورده است.

در این رابطه کسب عنوان ارزشمندترین استارت آپ جهان در سال 2018، تنها یکی از آنها محسوب می‎ شود. در کنار این موضوع، تحریم‏ های دو کشور آمریکا و هند، باعث شده است تا رشد این شبکه با کاهش قابل توجهی مواجه شود. به همین خاطر اگر طی چند روز آینده تصمیمی جدی اتخاذ نشود، ممکن است شاهد بحرانی برای این شبکه باشیم. 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید