سه شنبه, ۱ خرداد(۳) ۱۴۰۳ / Tue, 21 May(5) 2024 /
           
فرصت امروز

وقتی شرکت تازه تاسیس اولی پاپ (Olipop) نخستین سری از نوشابه های گازدارش را روانه بازار کرد، در 15 دقیقه نخست موفق به فروش 30 هزار دلاری شد. شاید این امر برای بسیاری از برندها غیرعادی باشد، اما امروزه کسب و کارهای بسیار زیادی در بازار با چنین فروش های بالایی رو به رو می شوند. دلیل این امر همیشه مربوط به کیفیت محصولات موردنظر نیست. گاهی اوقات یک ایده بسیار خوب برای رونمایی از محصولات تازه به اندازه چند هزار دلار ارزش دارد. به همین خاطر امروزه اغلب برندها برای رونمایی از محصولات تازه شان برنامه های ویژه ای دارند. این امر به آنها برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به بهترین شکا ممکن و رقابت با دیگر برندها از لحظه نخست ورود به بازار کمک می کند. 

بسیاری از برندها در دنیای کنونی به رونمایی از محصولات برند در قالب یک مراسم حرفه ای یا کمپین بازاریابی توجه لازم را نشان نمی دهند. درست به همین خاطر اغلب کسب و کارها برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف با مشکل رو به رو هستند. وقتی محصول شما در بازار عرضه می شود، بدون تردید با نمونه های مشابه بسیار زیادی رقابت خواهد داشت. این امر در صورتی که شما خیلی زود فکری به حال افزایش جذابیت های محصولات تان نکنید، بدل به مشکلی اساسی و چاره ناپذیر می شود. درست به همین خاطر شما باید از همان لحظه نخست اقدام به بازاریابی و جلب نظر مخاطب هدف برای محصول تان نمایید. در این میان هم هیچ نکته ای به اندازه یک مراسم حرفه ای در مسیر مورد نظر کمک تان نخواهد کرد. 

رونمایی از محصولات برند با طراحی مراسمی حرفه ای

مراسم رونمایی از محصولات به طور معمول شامل تلاش های منظم و برنامه ریزی شده بازاریابی است. این امر با هدف نمایش جلوه ای حرفه ای و کاربردی از محصول تازه برندها صورت می گیرد. بدون تردید وقتی شما به محض رونمایی از محصول تان برنامه ویژه ای برای مشتریان داشته باشید، شانس بسیار بالاتری برای تاثیرگذاری بر روی آنها پیدا خواهید کرد. این امر در ادامه مسیر به شما فرصت رقابت نزدیک با دیگر برندها را می دهد. به این ترتیب امکان تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به بهترین شکل ممکن را پیدا کرده و وضعیت تان از این رو به آن رو می شود. 

مطلب مرتبط: رونمایی از محصولات برند با راهکارهای حرفه ای

بدون شک برخی از کارآفرینان در طول دوران حرفه ای شان کم و بیش با مراسم های رونمایی از محصولات تعامل داشته اند. نکته مهم در این میان تلاش برای رونمایی از محصولات برند به طور حرفه ای است، در غیر این صورت شاید شما هرگز فرصت قرارگیری در میان برندهای بزرگ بازار را پیدا نکنید. این امر ذهنیت مشتریان نسبت به شما و کسب و کارتان را به طور کامل دگرگون می سازد. 

هدف اصلی در این مقاله بررسی روش و راهکار مناسب برای رونمایی از محصولات برند در قالب یک مراسم حرفه ای است. این امر به شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف کمک کرده و شانس تان در این مسیر را به شدت توسعه خواهد داد. اگر شما هم در بازار به طور مداوم برای رونمایی از محصولات تان و فروش مناسب آنها مشکل دارید، نکات مورد بحث در این مقاله کاربرد فراوانی برای تان خواهد داشت. 

تعیین زمان برگزاری مراسم

یک مراسم حرفه ای چه در قالب آنلاین یا آفلاین باید به طور دقیق برنامه ریزی شده باشد. شما نمی توانید صبح روز برگزاری مراسم اطلاعیه ای صادر کرده و همگان را به حضور در مراسم تان دعوت کنید. این امر نه تنها تاثیرگذاری لازم بر روی مخاطب هدف را به همراه ندارد، بلکه از سوی آنها نوعی توهین نیز محسوب می گردد. درست به همین خاطر شما باید به طور مداوم در تلاش برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف با استفاده از راهکارهای استاندارد باشید. منظور ما در این بخش اطلاع رسانی قبلی از مدت ها پیش است. اینطوری دست کم شانس مشاهده برخی از مشتریان و علاقه مندان به حوزه کاری تان در مراسم را خواهید داشت. 

کارآفرینان برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف باید مراسم شان را به طور دقیق برگزار کنند. یکی از نکات ابتدایی در این میان تصمیم گیری برای برگزاری آنلاین یا آفلاین مراسم است. اغلب برندهای بزرگ برای رونمایی از محصولات شان اقدام به برگزاری مراسم های حضوری می کنند. با این حال به دلیل مشکلات ناشی از کرونا این شیوه کمتر در طول دو سال اخیر مد نظر قرار داشته است. به همین خاطر شما باید تغییراتی اساسی در نحوه فعالیت تان صورت دهید، در غیر این صورت شاید هرگز فرصتی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف و بهینه سازی شرایط کاری تان پیدا نکنید. 

برگزاری مراسم برند به طور آنلاین همیشه فرصت های بسیار خوبی پیش روی کارآفرینان قرار می دهد. اولین مزیت این شیوه امکان صرفه جویی در هزینه های جاری و بهینه سازی آنهاست. چنین نکته ای به شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف کمک خواهد کرد. از آنجایی که امروزه بسیاری از برندها مشکلات زیادی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف دارند و بودجه شان هم به طور مداوم کاهش پیدا می کند، فعالیت شما در زمینه رونمایی از محصولات به طور آنلاین کمک مناسبی به بخش مالی خواهد بود. 

پس از اینکه شما زمان برگزاری مراسم برند و رونمایی از محصول به طور آنلاین را تعیین کردید، نوبتی هم باشد باید سراغ برنامه ریزی اولیه برای این کار بروید. در غیر این صورت به طور مداوم با بدقولی مخاطب هدف تان را ناامید کرده و شانسی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب تان نخواهید یافت. 

انتخاب کانال های رونمایی از محصول

از آنجایی که امروزه کمتر برندی به طور حضوری مراسم های رونمایی از محصولات را برگزار می کند، شما باید خیلی زود نسبت به رونمایی از محصولات تان در دنیای آنلاین به طور دقیق واکنش نشان دهید، در غیر این صورت شاید هرگز شانسی برای برگزاری مراسم تان سر موقع پیدا نکنید. اولین گام در این مسیر تلاش برای تعیین کانال های انتخابی به منظور پوشش مراسم برند است. در دنیایی که مردم روز به روز تمایل بیشتری برای حضور در شبکه های اجتماعی از خودشان نشان می دهند، توجه شما به این حوزه نیز امری اجتناب ناپذیر خواهد بود. 

البته امروزه کانال های ارتباطی میان شما و مشتریان فقط در شبکه های اجتماعی خلاصه نمی شود. درست به همین خاطر در بخش کنونی نگاهی کوتاه به کانال های مناسب برای پوشش مراسم رونمایی از محصولات و اطلاع رسانی به مخاطب هدف خواهیم انداخت.

مطلب مرتبط: چگونه مراسم معرفی محصول جدید برندمان را مدیریت کنیم؟

وقتی صحبت از کانال های ارتباطی می شود، یکی از گزینه های کلاسیک پیامک است. امروزه سرویس های پیامکی هنوز هم با وجود توسعه حیرت انگیز دنیای دیجیتال محبوبیت خاص خودشان را حفظ کرده اند. با این حساب شما فرصت تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف و جلب نظر آنها به شیوه ای حرفه ای را خواهید داشت. یادتان باشد پیامک شما باید کوتاه و حاوی نکات اصلی برای تعامل با مخاطب هدف باشد، در غیر این صورت شاید حتی یک نفر نیز پیامک شما را باز نکند. آن وقت با کلی دردسر برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان تنها خواهید ماند. 

گزینه بعدی در لیست کنونی مربوط به ایمیل مارکتینگ است. بسیاری از افراد روزشان را با چک کردن ایمیل های بازاریابی شروع می کنند. این نکته نه تنها نوعی شیوه قدیمی برای فعالیت نیست، بلکه به دلیل حجم بالای استفاده از سرویس های ایمیل و هزینه های پایین بازاریابی در این حوزه به شما فرصت های بسیار خوبی خواهد داد. امروزه برخی از برندهای بزرگ نیز همچنان برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان از کمپین های ایمیلی سود می برند. با این حساب شما هم برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان باید این شیوه مهم و تاثیرگذار را در ذهن داشته باشید، در غیر این صورت خیلی زود توانایی درخشش در بازار را از دست می دهید. 

پس از اینکه شما ایمیل مارکتینگ را نیز مد نظر قرار دادید، باید نسبت به شیوه ای دیگر نیز اقدام کنید. هرچه باشد در دنیای رقابتی امروز هرچه ابزارهای شما برای تعامل با مخاطب هدف متنوع تر باشد، شانس بالاتری برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان پیدا می کنید. در این میان همکاری با اینفلوئنسرها نیز گزینه بسیار جذابی خواهد بود. این امر به شما فرصتی طلایی برای همکاری با اینفلوئنسرهای برجسته و پرطرفدار در سراسر دنیا را می دهد. به این ترتیب مشتریان توجه ویژه ای به مراسم شما کرده و موقعیت برتری در میان رقبا پیدا می کنید. 

یادتان باشد مراسم شما باید ارزش این همه تبلیغات و هزینه را داشته باشد. در غیر این صورت به غیر از ناکامی در تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف و هزینه های سنگین، اعتبارتان نیز در بازار از بین می رود. این امر به سختی قابل جبران بوده و شما را در موقعیت بسیار دشواری از نظر تعامل با مشتریان قرار می دهد. 

پس از اینکه شما کانال های ارتباطی با مشتریان و شیوه برگزاری مراسم تان را انتخاب کردید، می توانید با خیال راحت به سایر بخش ها نیز توجه نشان دهید. این امر شامل بازنگری در میانه راه به منظور پیدا کردن برخی از مهمترین ایرادات است. به این ترتیب دیگر مشکلی از نظر بهینه سازی شرایط‎تان نخواهید داشت. متاسفانه بسیاری از برندها ارزیابی کار را به پایان ماجرا موکول می کنند. به این ترتیب دیگر توانایی تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف در صورت بروز مشکلی در میانه راه را نخواهند داشت. این امر می تواند مسیر بسیار دشواری پیش روی شما قرار دهد. 

طراحی پیام اصلی مراسم

هر مراسم بازاریابی باید یک شعار یا پیام مهم داشته باشد، در غیر این صورت کمتر کسی حوصله مشاهده کمپین موردنظر را خواهید داشت. این امر از سوی شما باید در قالب یک پیام جذاب و دارای ارتباط با ماهیت برندتان طراحی شود. به این ترتیب امکان تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف و بهینه سازی شرایط‎تان به بهترین شکل ممکن را خواهید یافت. 

اگر به دنبال جلب نظر مخاطب هدف نسبت به مراسم تان هستید، باید همیشه در تلاش برای طراحی پیامی غیرکلیشه‎ ای باشید. امروزه کلیشه های بسیار زیادی در میان کاربران وجود دارد. این نکته در صورتی که برند شما از کلیشه های مداوم نیز پیروی کند، شرایط را به شدت پیچیده می سازد. درست به همین خاطر در بازار همیشه برندهای غیرکلیشه ای محبوبیت بسیار بیشتری در میان مشتریان پیدا می کنند. 

وقتی شما به دنبال طراحی پیام اصلی برای رونمایی از محصول تان هستید، باید از مزیت برخی سوالات کاربردی نهایت استفاده را ببرید. این سوالات به شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف کمک کرده و فرآیند طراحی پیام مناسب را به شدت کوتاه می کند. اولین سوال مهم در این مسیر در نظر داشتن نیاز مشتریان است. چطور پیام کمپین شما بیانگر نیاز مشتریان به محصول مورد نظر خواهد بود؟ این نکته اهمیت بسیار زیادی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف داشته و به شما شانس تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را خواهد داد. این امر در بلندمدت برندتان را در میان مشتریان بدل به گزینه ای جذاب و حرفه ای برای خرید می کند. 

مرحله بعدی برای طراحی پیام اصلی شما تأمل درباره ویژگی های منحصر به فرد محصول تان است. به عبارت بهتر، محصول شما چطور امکان شکست دادن سایر نمونه های موجود در بازار را دارد؟ اگر پاسخ دقیقی برای این سوال پیدا نکنید، به احتمال زیاد محصول شما نیز بدل به نوعی کلیشه در میان دیگر محصولات بازار خواهد شد. امروزه برنده های اصلی بازار برندهایی با توانایی ایجاد تمایز مشخص برای محصول شان در بازار هستند، در غیر این صورت شما خیلی زود بازی را به رقبای بزرگتر واگذار خواهید کرد. 

مطلب مرتبط: نکاتی که باید هنگام معرفی محصول رعایت کنید

افزودن اندکی هیجان به مراسم

رونمایی از محصولات باید همراه با سرگرمی و هیجان زیاد باشد. این نکته شانس تان برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را به شدت افزایش داده و مراسم تان را برای افرادی که تخصص زیادی در حوزه کاری تان ندارند، جذاب می سازد. البته یادتان نرود هدف اصلی همچنان معرفی محصول تازه تان است. پس در این رابطه خیلی زیاده روی نکنید، در غیر این صورت شاید کمتر کسی حتی توانایی تشخیص محصول تان در مراسم موردنظر را پیدا کند. 

همکاری با برخی از چهره های مشهور برای برگزاری مراسم رونمایی از محصولات گزینه خوبی محسوب می شود. برای این امر باید بودجه مناسبی در اختیار برندها قرار داشته باشد. البته برای کسب و کارهایی که مشکل مالی زیادی دارند، استفاده از برخی کارمندان شرکت در مراسم جایگزین مقرون به صرفه ای خواهد بود. این امر به شما امکان تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را داده و شانس تان در بازار را نیز به شدت توسعه خواهد داد. 

شما به عنوان مدیر یک کسب و کار همیشه امکان حضور در مراسم برندتان به بهترین شکل ممکن را دارید. این نکته نه تنها رابطه تان با مشتریان را بهبود می بخشد، بلکه از برندتان چهره ای صمیمانه نزد آنها خواهد ساخت. امروزه برخی از برندها به دلیل ارائه تصویری به شدت غیرواقعی از خودشان و تلاش برای فاصله گرفتن از مشتریان مورد انتقاد هستند. بنابراین اگر شما قصد تجربه ای مشابه را ندارید، باید از همین حالا برنامه تان را به طور کامل تغییر دهید، در غیر این صورت شاید هرگز فرصتی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان پیدا نکنید. 

رونمایی نهایی از محصول

پس از طی مراحل فوق شما آماده رونمایی از محصول تان هستید. این امر می تواند هیجان بسیار زیادی برای شما و برندتان به همراه داشته باشد. در هر صورت یادتان باشد شما این مرحله را باید فقط در صورت طی موفقیت‎ آمیز مراحل قبلی مد نظر قرار دهید، در غیر این صورت مراسم تان بی نهایت درهم خواهد بود. وقتی هم که نظم مشخصی در مراسم نباشد، کمتر کسی مایل به خرید خواهد بود. 

همانطور که در ابتدا درباره تجربه موفق فروش محصول در همان دقایق اول حرف زدیم، شما هم برای تکرار چنین موفقیتی باید به طور مداوم حواس تان به وضعیت مشتریان باشد. رونمایی از محصولات با طی مراحل قبلی به شما امکان اطمینان از تاثیرگذاری مناسب بر روی مشتریان را می دهد. به این ترتیب دیگر مشکلی از نظر سطح تاثیرگذاری بر روی مشتریان پیش روی تان نخواهد بود. همچنین در هر مرحله از کار در صورت مشاهده نارضایتی مشتریان امکان بهینه سازی مراسم وجود دارد. پس هیچ وقت فکر نکنید دیگر برای جبران اشتباهات دیر شده است. توصیه ما در این بخش مرور نهایی برنامه تان برای رونمایی از محصول یک بار دیگر قبل از انجام واقعی اش است. اینطوری شاید برخی از ایرادات کمتر دیده شده را نیز مدنظر قرار دهید. 

ارزیابی نتایج نهایی

پس از اینکه شما با زحمت و کوشش فراوان محصول تان را رونمایی کردید، باید اندکی درباره نتایج کار نیز فکر کنید. این امر نه تنها به شما امکان ارزیابی میزان موفقیت تان را می دهد، بلکه در ادامه مسیر و دفعات بعدی بازاریابی برای محصولات نیز کمک شایانی خواهد کرد. بنابراین باید همیشه حواس تان به این بخش مهم از تعامل با مشتریان باشد. 

ارزیابی نهایی وضعیت رونمایی از محصولات برای برندها مثل یک گزارش دقیق خواهد بود. اگر شما در این میان فرصت کافی برای ارزیابی مراسم را ندارید، باید اقدام به ارزیابی نتایج با استفاده از نظرات همکاران یا سایر مشتریان نمایید. همچنین برخی از موسسه های معتبر نیز در این میان آماده ارائه خدمات حرفه ای به شما هستند. 

بی تردید امروزه رونمایی از محصولات برای همه برندها امری مهم محسوب می شود. اگر شما هنوز در این راستا تلاشی نداشته اید، کلی فرصت طلایی را از دست داده اید. بنابراین باید در کمترین زمان ممکن اقدام به آشنایی با این حوزه و شروع به کارتان در قالبی حرفه ای نمایید. 

مطلب مرتبط: رونمایی از محصول تازه برند در 7 گام

توصیه های مورد بحث در این مقاله می تواند به عنوان یک راهنمای ابتدایی در دسترس شما برای تحقق اهداف تان در زمینه رونمایی از محصولات برند باشد. البته در این میان شما باید همیشه آمادگی سازگاری با ترندهای تازه را داشته باشید. پس در زمینه رونمایی از محصولات هم به طور مداوم خودتان را به روز نگه دارید. 

منبع : shopify
برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/M9dI22zJ
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چینچک صیادیدوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکخرید نهال گردوماشین ظرفشویی بوشدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتکفش مردانهتلویزیون شهریMEXCتبلیغات در گوگللپ تاپ قسطیآی نودانلود رمانآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهخدمات سئولوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبول
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه