سه شنبه, ۱ خرداد(۳) ۱۴۰۳ / Tue, 21 May(5) 2024 /
           
فرصت امروز

هر اتفاق مهمی در عرصه کسب و کار همیشه همراه با برنامه ریزی مناسب است. این امر به کارآفرینان امکان تهیه یک برنامه مناسب و تاثیرگذاری عالی بر روی مشتریان را می دهد. همانطور که پرتاب یک موشک فضایی از سوی ناسا همراه با سال ها برنامه ریزی و ماه ها مطالعه فشرده است، کسب و کارها نیز برای رونمایی از محصولات تازه شان باید برنامه و مراحل مختلفی را مدنظر داشته باشند، در غیر این صورت شاید کمتر مشتری به وضعیت آنها توجه نشان دهد. 

امروزه در بازارهای رقابتی جلب نظر مشتریان یکی از کارهای بسیار سخت برای برندها محسوب می شود. این امر همیشه انتقادات زیادی را نسبت به برندها به همراه داشته است. اگر شما هم در عرصه کارآفرینی یا بازاریابی تجربه ای داشته باشید، خیلی خوب با فشار انتظارات مشتریان آشنایی دارید. این امر گاهی اوقات برای برندها به طور کامل غیر قابل درک می شود. آنچه در این شرایط دشوار به شما برای هماهنگی با نیازهای مشتریان و ترغیب شان به سوی خرید محصول تازه تان کمک می کند، برنامه ریزی اصولی برای رونمایی از محصول جدیدتان است. این امر نقش مهمی در جلب نظر مخاطب هدف به همراه دارد. با این حساب شما به ساده ترین شکل ممکن فروش بالای محصول تان را تضمین خواهید کرد. 

رونمایی از محصول تازه برند در 7 گام

بدون تردید همه کارآفرینان در طول دوران کاری شان به دنبال راهکارهایی برای فروش بهتر هستند. این امر به شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به طور قابل ملاحظه ای کمک خواهد کرد. با این حساب شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان باید همیشه به دنبال راهکارهای حرفه ای باشید. استراتژی ای که در این مقاله مورد بحث قرار می گیرد، شامل استفاده از مراسم رونمایی از محصول تازه برند است. البته امروزه با توجه به شرایط ناشی از کرونا به جای مراسم رونمایی از محصول امکان صحبت کردن از تولید محتوا پیرامون این امر نیز وجود دارد. در ادامه برخی از نکات کلیدی برای رونمایی حرفه ای از محصولات تازه برند را مورد ارزیابی قرار می دهیم. 

مطلب مرتبط: رونمایی از محصولات برند با راهکارهای حرفه ای

تعریف مخاطب هدف

رونمایی از محصول تازه برند در 7 گام

وقتی شما در تلاش برای تولید محتوا به منظور رونمایی از محصول تازه برندتان هستید، باید اول از همه مخاطب تان را مشخص سازید. یکی از اشتباهات اساسی کارآفرینان در این بخش عدم مشخص ساختن مخاطب هدف و سپس تلاش برای تاثیرگذاری بر روی تمام مشتریان بازار است. بدون تردید در یک بازار مشخص شما فقط دامنه محدودی از مشتریان را به عنوان مخاطب هدف خواهید داشت. بنابراین تلاش برای تاثیرگذاری بر رو تمام مشتریان حاضر در بازار بیشتر نوعی خیال پردازی بسیار دور و دراز خواهد بود. 

توصیه ما در این میان تلاش برای شناسایی مخاطب هدف اصلی برند و هدف گذاری بر روی آنها به منظور کسب نتایج بهینه است، در غیر این صورت شما هرگز نتیجه مناسبی در زمینه بازگشت سرمایه را تجربه نخواهید کرد. بی شک بسیاری از برندها در این راستا به طور مداوم با مشکلاتی رو به رو هستند. این امر شرایط را برای کسب و کارهای مختلف به طور قابل ملاحظه ای دشوار می سازد. به همین خاطر شما باید ارتباط‎تان با مشتریان را مورد ارزیابی دوباره قرار دهید. 

وقتی از ارزیابی دوباره ارتباط با مشتریان حرف می زنیم، منظور اصلی مان تلاش برای تاثیرگذاری بر روی آنها به شیوه ای حرفه ای است. این امر شامل گوش دادن به حرف ها و درخواست های آنها در فضای آنلاین و اعمال آنها در قالب فرآیند رونمایی از برند است. نکته مهم اینکه وقتی شما در تلاش برای گوش دادن به کاربران در شبکه های اجتماعی باشید، به طور خودکار دامنه مشخصی از مخاطب هدف تان را پیدا خواهید کرد. چراکه در فضای آنلاین همه کاربران به محصول شما علاقه ندارند و فقط بخشی از آنها نسبت به ماهیت کاری شما تمایل نشان خواهند داد. همین دامنه محدود باید به عنوان مخاطب هدف شما مد نظر قرار گیرد، در غیر این صورت شاید هرگز فرصتی برای شروع به کارتان در عرصه کسب و کار و تاثیرگذاری بهینه بر روی مخاطب هدف نداشته باشید. این امر می تواند شرایط شما را به طور قابل ملاحظه ای دشوار ساخته و تاثیرگذاری بر روی مشتریان را بدل به امری سخت و غیرممکن نماید. 

یادتان باشد تعریف مخاطب هدف به تمام کارهای شما نظم مشخصی می بخشد. در این صورت شما دیگر مشکلی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان نخواهید داشت. این امر در بلندمدت نیز شرایط شما را به طور قابل ملاحظه ای در مقایسه با رقبا بهبود می بخشد. در این صورت شما به سادگی هرچه تمام تر فرصت تاثیرگذاری بر روی مخاطب تان را پیدا کرده و شرایط تان بهینه سازی می شود. 

امروزه بسیاری از برندها برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف شان اقدام به فعالیت های مختلف می کنند. با این حال تا وقتی که شما در عمل مخاطب هدف تان را تعریف نکنید هرگز فرصتی برای تاثیر گذاری بر روی آنها نخواهید داشت. در این میان وضعیت رونمایی از محصولات برند نیز از پیش مشخص خواهد بود. 

مطلب مرتبط: چگونه مراسم معرفی محصول جدید برندمان را مدیریت کنیم؟

تعیین موقعیت محصول

رونمایی از محصول تازه برند در 7 گام

وقتی شما درباره کفش های ورزشی نایک فکر می کنید، اول از همه چه چیزی به ذهن تان می رسد؟ ورزشکاران حرفه ای یا کسانی که به دنبال ایجاد تغییر در وضعیت ورزشی شان هستند؟ بدون تردید هر برندی نوعی خاطره یا انگیزه را در مشتریان زنده می کند. این امر تحت عنوان نوستالژی برای بسیاری از مشتریان در بازارهای مختلف دارای اهمیت است. اگر شما هم به دنبال فروش مناسب محصولات تان به مشتریان هستید، باید همیشه نوعی خاطره مشخص را در آنها ایجاد نمایید. چنین امری از طریق تعیین موقعیت محصول به خوبی امکان پذیر خواهد بود. 

بسیاری از برندها بدون توجه به نیازی که محصول شان رفع می کند، در تلاش برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به هر شیوه ای هستند. چنین امری شاید بسیار ساده به نظر برسد، اما فرآیند تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را به شدت سخت خواهد کرد. با این حساب شما برای رونمایی حرفه ای از محصولات تان باید اول از همه به دنبال شناسایی موقعیت های مناسب برای آن باشید. به عنوان مثال، اگر شما تجهیزات مربوط به تعمیرات خودرو را عرضه می کنید، باید موقعیت محصولات تان را در بازار اتومبیل سازی به خوبی مشخص نمایید. به این ترتیب تمام افراد درگیر در این حوزه درک مناسبی از وضعیت شما خواهند داشت. 

وقتی مشتریان انتظارات هماهنگی با ماهیت برندتان داشته باشند، تاثیرگذاری بر روی آنها امر چندان دشواری نخواهد بود. این امر می تواند در مدت زمانی کوتاه به شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف کمک کند. با این حساب اگر به دنبال جلب نظر مشتریان تان هستید، باید اول از همه انتظارات آنها را در قالب تعیین موقعیت محصول مدیریت نمایید، در غیر این صورت به احتمال زیاد شرایط بسیار دشواری برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان پیش رو خواهید داشت. این امر می تواند وضعیت شما در بازار را به طور چشمگیری دشوار کرده و فرآیند رونمایی از محصول را نیز با شکست همراه خواهد کرد. 

تعیین اهداف رونمایی از محصول

هر برندی در زمینه رونمایی از محصولات تازه برندش دارای اهداف مشخصی است. شاید شما به دنبال رقابت بهتر با برندی دیگر در بازار باشید. شاید هم این امر نقطه عطفی برای ورود شما به بازار تازه باشد. در هر صورت شما باید اهداف تان در رونمایی از محصولات تازه برند را به طور کامل مشخص سازید، در غیر این صورت به احتمال زیاد هرگز فرصتی برای جلب نظر مشتریان و تحقق اهداف تان پیدا نخواهید کرد. 

یکی از اشتباهاتی که بسیاری از برندها به هنگام تعیین اهداف برای رونمایی از محصول شان انجام می دهند، مربوط به رونمایی از محصول و سپس تلاش برای تعیین اهداف از این کار است. چنین امری به اندازه ای عجیب و غیرعادی است که بی شک همراه با شکست خواهد بود. شما باید براساس شناختی که مشتریان هدف و همچنین توانایی برندتان دارید، اهداف مشخص و محدودی را تعیین کنید. این امر احتمال تحقق شان را به طور قابل ملاحظه ای افزایش می دهد. اگر در این میان اهداف شما بسیار بزرگ باشد، شاید حتی از توانایی برندتان خارج شده و با شکست در تحقق آنها روحیه شرکت به طور قابل ملاحظه ای کاهش پیدا کند. بنابراین بدون دلیل دنبال کاهش روحیه کارمندان تان نباشید. در عوض شما همیشه امکان تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به ساده ترین شکل ممکن با برخی از راهکارهای ساده را خواهید داشت. این امر به شما کمک شایانی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف کرده و به طور مداوم موقعیت تان در بازار را بهینه سازی خواهد کرد. 

مطلب مرتبط: نکاتی که باید هنگام معرفی محصول رعایت کنید

زمان بندی درست برای رونمایی از محصولات

رونمایی از محصول تازه برند در 7 گام

زمان بندی برای رونمایی از محصولات نیز یکی دیگر از نکات مهم است. متاسفانه برخی از برندها بدون اطلاع قبلی به مشتریان اقدام به رونمایی از محصولات تازه شان می کنند. این امر شاید بسیار جذاب یا تاثیرگذار باشد، اما توانایی برندتان برای جلب نظر تمام مشتریان را از بین می برد. راهکار بهتر در این میان اطلاع رسانی نسبت به قصد برندتان برای رونمایی از یک برند تازه است. چنین امری نوعی احساس انتظار در میان مشتریان ایجاد می کند. شما به این ترتیب به سادگی هرچه تمام تر فرصت تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان را خواهید داشت. این امر شانس تان در بازار را به طور قابل ملاحظه ای افزایش می دهد. 

یادتان باشد زمان بندی درست در بازار تا حد زیادی مربوط به ارزیابی شرایط سایر رقبا نیز هست. اگر شما دقیقا هم زمان با برندی بزرگ تر به دنبال رونمایی از محصول تازه تان باشید، بخش قابل ملاحظه ای از مشتریان بازار را از دست می دهید. این امر می تواند هزینه بسیار زیادی برای شما و برندتان به همراه داشته باشد. بنابراین بهترین ایده در این بین تلاش برای تعیین زمانی خالی و بدون حضور رقبای بزرگ در بازار است. اینطوری شما فرصت بسیار خوبی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف و جلب نظر آنها پیدا می کنید. 

گفت و گو با برخی از مشتریان وفادار برند درباره رونمایی از محصولات برند و زمان بندی آن نیز می تواند ایده بسیار خوبی باشد. این امر اغلب اوقات توانایی شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را به طور قابل ملاحظه ای افزایش می دهد. با این حساب دیگر مشکلی در مسیر تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف پیش روی شما نخواهد بود. این امر شما را در راستای جلب نظر مشتریان بدل به یک برند دوست داشتنی خواهد کرد. با این حساب باید همیشه به دنبال تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف و جلب نظر آنها به شیوه ای حرفه ای باشید، در غیر این صورت شاید خیلی زود جذابیت محتوای مربوط به رونمایی از محصول تان برای مشتریان از بین برود. 

الگوبرداری از برندهای بزرگ در زمان بندی برای رونمایی از محصول تازه برند شاید در نگاه نخست بسیار جالب باشد، اما شما در عمل مجبور به انتخاب زمان های دقیقا مشابه آنها خواهید شد. نتیجه این امر شکست فرآیند رونمایی از محصول تازه تان خواهد بود. خب وقتی یک برند بین المللی و کاملا مشهور هم زمان با شما محصولی را روانه بازار و محتوای مربوط به رونمایی از آن را بارگذاری نماید، آیا مشتریان به برند تازه کار شما توجه خواهند کرد؟

آمادگی برای ارائه خدمات مشتریان

رونمایی از محصول تازه برند در 7 گام

وقتی یک محصول تازه از سوی برند شما روانه بازار می شود، موجی از سوالات مختلف نیز همراه با آن برای برند شما مطرح خواهد شد. این امر شامل طراحی برخی از سوالات درباره کیفیت محصول و شیوه پرداخت هزینه آن است. همچنین مدت زمان گارانتی نیز همیشه سوال ویژه ای خواهد بود. درست به همین خاطر شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان باید همیشه به دنبال ارائه اطلاعات موردنظر به بهترین شکل ممکن باشید، در غیر این صورت شاید هرگز فرصتی برای جلب نظر آنها پیدا نکنید. 

یکی از تجربه های منفی مشتریان در ارتباط با برندها مربوط به عدم دریافت خدمات مشتریان مناسب برای محصولات تازه است. این امر تجربه مشتریان از یک برند را به طور قابل ملاحظه ای تحت تاثیر قرار داده و امکان توسعه بازار هدف را نیز به طور کامل از بین می برد. درست به همین خاطر شما باید همیشه پیش از رونمایی نهایی از محصول تان نسبت به کیفیت مناسب خدمات پس از فروش اطمینان حاصل کنید، در غیر این صورت به طور مداوم با مشکلات و نارضایتی های شدید مشتریان در این میان رو به رو می شوید. چنین امری می تواند شرایط شما را به طور قابل ملاحظه ای دشوار ساخته و شانس تان برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را به طور کامل از بین ببرد. 

مطلب مرتبط: اصول بازاریابی برای محصولات تازه

اگر در هر زمینه ای الگوبرداری از رقبا ایده مناسبی نباشد، دست کم در رابطه با خدمات مشتریان این امر ضروری خواهد بود. برندهای بزرگ همیشه برنامه های دقیقی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف دارند. این امر امکان تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را به طور قابل ملاحظه ای افزایش می دهد. با این حساب دیگر مشکلی برای جلب نظر مشتریان باقی نخواهد ماند. 
یادتان باشد مشتریان همیشه براساس کیفیت خدمات برندها نسبت به آنها داوری خواهند کرد. بنابراین شما در صورت ارائه خدمات مناسب همیشه در میان مشتریان محبوب باقی خواهید ماند. بنابراین در زمینه رونمایی از محصول تان به این نکته مهم نیز توجه داشته باشید. 

زمان بندی برای انتشار محتوا

رونمایی از محصول تازه برند در 7 گام

اغلب برندها برای رونمایی از محصول شان اول از همه شبکه های اجتماعی را به عنوان پلتفرم هدف مورد ارزیابی قرار می دهند. این امر نقش مهمی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف داشته و شانس شما در بازار را به طور قابل ملاحظه ای افزایش خواهد داد. درست به همین خاطر شما باید همیشه بارگذاری محتوا در شبکه های اجتماعی را به عنوان یکی از فرآینده ای مهم در تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف مورد ارزیابی دقیق قرار دهید. این امر شانس شما برای جلب نظر مشتریان را نیز به طور قابل ملاحظه ای افزایش خواهد داد. 

توصیه ما در رابطه با بارگذاری محتوا درباره برند شامل استفاده از یک برنامه مشخص و طراحی محتوا از مدت ها قبل است. این امر به شما فرصت بررسی نکات مهمتر در روزهای پایانی کار بر روی محصول را می دهد. همچنین به طور قابل ملاحظه ای میزان استرس و نگرانی شما را نیز کاهش خواهد داد. بنابراین شما باید همیشه این چنین نکته مهمی را مدنظر قرار دهید، در غیر این صورت شاید همیشه با مشکلاتی در زمینه رونمایی از محصولات تان مواجه می شوید. 
یادتان باشد محتوای بازاریابی شما نباید حالت اسپم یا آزاردهنده برای مخاطب هدف پیدا کند. اگر این نکات به خوبی مدنظر شما قرار گیرد، شانس تان برای جلب نظر کاربران به طور قابل ملاحظه ای افزایش پیدا خواهد کرد. 

ارزیابی کلی رونمایی از محصول تازه برند

پس از اینکه رونمایی از محصولات برند با موفقیت طی شد، تکلیف نهایی محصول برند باید مشخص شود. به عبارت دقیق تر، آیا شما در این میان موفقیت قابل ملاحظه ای را تجربه کرده اید؟ این امر نقش مهمی برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان خواهد داشت. اگر شما توانایی ارزیابی این مرحله از کارتان را داشته باشید، به طور مداوم توانایی تان برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تقویت می شود. با این حساب دیگر دلیلی برای نگرانی بابت مراحل بعدی در راستای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف نخواهد بود. 

مطلب مرتبط: 7 شیوه خلاقانه برای معرفی محصولات در شبکه های اجتماعی

یادتان باشد شما برای جلب نظر مشتریان در بازار همیشه شرایط بسیار دشواری را خواهید داشت. این امر درباره رونمایی از محصول نیز مصداق دارد. بنابراین شما باید همیشه فرآیند طی شده در زمینه تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را با دقت فراوان طی کنید، در غیر این صورت شاید هرگز فرصتی برای جلب نظر مشتریان تان پیدا نکنید. این امر به عنوان نقطه پایان به شما فرصت بسیار خوبی برای تحلیل تمام فرآیندهای تان و ارزیابی میزان موفقیت تان در رونمایی از یک محصول تازه را می دهد. به این ترتیب دیگر دلیلی برای نگرانی در حوزه کسب و کار باقی نخواهد ماند. 

منبع : sproutsocial
برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/usVILBnz
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چینچک صیادیدوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکخرید نهال گردوماشین ظرفشویی بوشدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتکفش مردانهتلویزیون شهریMEXCتبلیغات در گوگللپ تاپ قسطیآی نودانلود رمانآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهخدمات سئولوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبول
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه