دوشنبه, 28 بهمن 1398 - 14:05

رویترز یک خبرگزاری جهانی محسوب می شود که زیرمجموعه شرکت تامسون رویترز بوده و دفتر اصلی آن در کشور انگلستان قرار دارد. این برند اخیرا از گوینده اخبار مجازی خود رونمایی کرده که تشخیص غیرواقعی بودن آن برای تمامی بینندگان عملا غیرممکن بوده است. روش کار آن نیز براساس تکنولوژی دیپ فیک است. اگرچه در حال حاضر بسیاری از برندهای مطرح نظیر فیس بوک و توییتر در تلاش برای مبارزه با این تکنولوژی هستند، با این حال به عقیده مدیرعامل این شرکت آقای مایکل اونیل، هر تکنولوژی ای که در مسیر درست مورد استفاده قرار گیرد، بدون اشکال خواهد بود.

نخستین گوینده مجازی اخبار

نکته جالب این تکنولوژی این است که شما با سرعتی بسیار بالا می توانید اخبار را آماده کرده و هوش مصنوعی به کار رفته عملا بی نیاز به متن و بازبینی آن است که خود به افزایش سرعت آماده شدن برای ارائه اخبار، منجر می شود.

مطلب مرتبط: رویترز اولین گزارش ویدئویی کاملا خودکار را منتشر کرد

همچنین گوینده مجازی قادر است تا به هر زبانی صحبت کند و آن را به هر شکلی می توان درآورد. به همین خاطر موارد استفاده آن جهانی خواهد بود. حال باید دید که آیا این اقدام، گامی برای کنار گذاشتن روش رایج بوده و یا تنها در بخش هایی خاص مورد استفاده قرار می گیرد. درواقع هنوز از نحوه واکنش سایر خبرگزاری ها نسبت به این اتفاق، خبری در دسترس نیست.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید