پنج شنبه, 16 آبان 1398 - 10:28

سلفی فضایی با گوشی هوشمند جدید سامسونگ

برند سامسونگ یکی از موفق ترین شرکت های تولید گوشی هوشمند در جهان محسوب می شود. شهرت دوربین های سلفی گوشی های این برند پس از اقدام الن دی جنرس در مراسم اسکار 2014 مبنی بر ثبت عکس سلفی با حضور ستارگان برجسته دنیای سینما شهرت دوچندانی پیدا کرد. اکنون پنج سال پس از آن اتفاق مشهور بازهم سامسونگ به دنبال نمایش ویژگی های برجسته دوربین گوشی های هوشمندش است. این برند در تازه ترین کمپین خود یک عکس سلفی در اتمسفر زمین را به عنوان نماد اصلی مسابقه اش انتخاب کرده است. سامسونگ با دعوت از علاقه مندان به ارسال تصاویری مشابه در حال توسعه مسابقه ای جذاب و هیجان انگیز است.

رونمایی از گوشی هوشمند گلکسی اس 10 موجب تعجب و حیرت بسیاری از علاقه مندان به دنیای گوشی های هوشمند شده است. پرچمدار جدید سامسونگ مجهز به نسل اینترنت همراه 5G است. همچنین کیفیت دوربین های این گوشی نیز به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافته است. اگر از علاقه مندان به دنیای گوشی های هوشمند باشید، به خوبی از رقابت شدید میان سامسونگ و اپل خبر دارید. در این راستا سامسونگ در طول سال های اخیر امکانات بسیار زیادی به گوشی های خود افزوده است. نمود اصلی امکانات تازه گوشی های این برند نیز پرچمدار اصلی اش یعنی سری گلکسی S محسوب می شود. تمام فناوری های تازه و نوآوری های سامسونگ ابتدا در این سری رونمایی می شود.

کمپین تبلیغاتی Space Selfie

بنجامین براون، مدیر اجرایی سامسونگ در اروپا، در مصاحبه ای خبری در مورد کمپین تازه شرکتش اینگونه اظهارنظر کرده است: «ما در محصول تازه مان برخی از تازه ترین تکنولوژی های جهان را معرفی کرده ایم. در کمپین سلفی فضایی نیز هدف اصلی مان نمایش تاثیر این امکانات بر نحوه استفاده کاربران از گوشی جدیدمان است. هدف اصلی ما ترغیب مشتریان به همراهی با ما در کشف امکانات تازه گوشی گلکسی S10 است. به این ترتیب مشتریان به شیوه ای تاثیرگذار با برتری های گوشی تازه سامسونگ آشنا خواهند شد.»

مطلب مرتبط: کمپین ویژه سامسونگ به مناسبت سالگرد عرضه سری گلکسی

بدون شک کمپین سلفی فضایی فرصت طلایی در اختیار سامسونگ برای استفاده از محتوای تولیدی کاربران می دهد. در حوزه بازاریابی استفاده از محتوای کاربران اهمیت بالایی دارد. مزیت نخست این فرآیند امکان جلب نظر دامنه وسیعی از مخاطب هاست. امروزه کاربران به محتوای تولیدی خود حتی بیشتر از محتوای حرفه ای اهمیت می دهند. همچنین استفاده از محتوای تولیدی کاربران هزینه های تبلیغاتی برندها را نیز تا حد زیادی کاهش می دهد. به این ترتیب امکان تاثیرگذاری بر روی مخاطب همراه با صرف بودجه کمتر فراهم خواهد شد. نکته جالب در مورد کمپین سلفی فضایی سامسونگ همزمانی آن با سالگرد پنجاهمین فرود موفق انسان بر روی کره ماه است. این امر هوشمندی سامسونگ در بهره گیری از رویدادها و مناسبت ها را نشان می دهد.

سامسونگ به منظور دریافت تصاویر مخاطب ها از سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده می کند. به این ترتیب محتوای کاربران به سادگی در اختیار سامسونگ قرار می گیرد. در این راستا افراد امکان ترکیب سلفی های خود با تصاویر مربوط به فضا از طریق نرم افزارهای ویرایشگر را نیز دارند. شاید در نگاه نخست این امر عجیب به نظر برسد. به هر حال بسیاری از افراد حوصله تولید چنین محتوایی برای کمپین سامسونگ را نخواهند داشت. نکته مهم در اینجا ویرایشگر تازه گوشی گلکسی S10 است، بنابراین امکان ویرایش سلفی های مخاطب در حقیقت دعوت به سوی استفاده از ویرایشگر تازه سامسونگ محسوب می شود.

سامسونگ در راستای ارائه تصاویری مناسب از فضا به کاربرانش اقدام به ارسال بالونی به جو کره زمین کرده است. این بالون نصف زمین مسابقه بسکتبال است. به این ترتیب امکان ترکیب تصویر ثبت شده از سوی کاربران با تصاویر واقعی و زنده از سطح جو زمین را فراهم می سازد. بی تردید سرمایه گذاری کلان سامسونگ برای ساماندهی این کمپین به خوبی اعتمادش به ایده اصلی سلفی فضایی را نشان می دهد.
یکی از نکات جالب در مورد کمپین تازه سامسونگ خداحافظی با رسانه های سنتی مانند تلویزیون و روزنامه است. کمپین سلفی فضایی به طور کامل در شبکه های اجتماعی و فضای آنلاین دنبال می شود. امروزه تبلیغات مبتنی بر گوشی های هوشمند توسعه بسیار زیادی یافته است. در این میان الگوی تبلیغاتی برندها نیز باید دستخوش تغییر و تحولاتی شود. وقتی مخاطب هدف ما کاربران گوشی های هوشمند هستند، تبلیغ در رسانه هایی مانند تلویزیون یا روزنامه گزینه چندان مناسبی نخواهد بود. در همین راستا سامسونگ اقدام به توقف همکاری با رسانه های سنتی برای تبلیغ کمپین تازه اش کرده است. این گام تاثیر مناسبی بر روی بودجه تبلیغاتی این غول دنیای دیجیتال در شبکه های اجتماعی خواهد داشت، بنابراین اگر تبلیغات سامسونگ در طول ماه های آتی بیش از هر زمان دیگری برای شما به نمایش درآمد، نباید تعجب کنید.

همکاری با افراد تاثیرگذار یا اینفلوئنسرها همیشه بخش جذابی از کمپین های بازاریابی محسوب می شود. در این راستا سامسونگ اقدام به همکاری با چهره های شناخته شده ای کرده است. کارلا دلوینگنه، بازیگر مشهور انگلیسی، در ابتدای ماه جاری در کمپین سلفی فضایی حضور یافت. وی علاوه بر استفاده از گوشی گلکسی S10 اقدام به انتشار یک سلفی از خود برای کمپین سلفی فضایی نیز کرد. بدون تردید حضور کارلا دلوینگنه با 43.6 میلیون فالوور در اینستاگرام در کمپین تازه سامسونگ نقش موثری بر روی جلب نظر مخاطب جهانی خواهد داشت.

کمپین تبلیغاتی Space Selfie

لینک تماشای ویدئو : https://youtu.be/i0zvX2tX0Dc

یکی دیگر از ستاره های حاضر در کمپین تازه سامسونگ زلاتان ابراهیمویچ است. این ستاره دنیای فوتبال نیز با انتشار سلفی از خود حضور رسمی اش در کمپین سلفی فضایی را اعلام کرد. زلاتان و کارلا در کنار هم نزدیک به 130 میلیون فالوور آنلاین دارند. بدون تردید جلب نظر و مشارکت حتی بخش اندکی از این فالوورها موفقیت بزرگی برای سامسونگ محسوب می شود.

مطلب مرتبط: نگاهی به کمپین های تبلیغاتی برتر دنیا

نکته جالب در مورد همکاری تبلیغاتی سامسونگ با دو ستاره سینما و فوتبال جهت گیری کارلا و زلاتان در راستای اقدام تبلیغاتی است. در حقیقت این دو ستاره همکاری بسیار کم و هوشمندانه ای با برندها دارند. همین امر تاثیرگذاری آنها بر روی مخاطب را به شدت افزایش داده است. این امر در کنار رونمایی از نسل جدید فناوری اینترنت 5G به خوبی تاثیرگذاری کمپین سلفی فضایی را تضمین خواهد کرد.

سامسونگ در طول سال های اخیر تلاش گسترده ای در راستای توسعه جایگاه اش به عنوان یک برند خلاق کرده است. کمپین تازه این برند به خوبی نمایانگر استراتژی اش برای تغییر الگوی تبلیغاتی است. توقف استفاده از رسانه های سنتی، همکاری با ستاره های کمتر تبلیغاتی دنیا و همچنین رونمایی از امکانات جدید گوشی اش با ترغیب از مخاطب برای کشف آنها از جمله مهم ترین بخش های کمپین سلفی فضایی محسوب می شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی