چهارشنبه, ۳ مرداد(۵) ۱۴۰۳ / Wed, 24 Jul(7) 2024 /
           
فرصت امروز

یکی از سوالات مهم بسیاری از افراد این است که در شرایط پساکرونا، چه حوزه‎ هایی برای شروع یک کسب و کار مناسب خواهد بود. درواقع در شرایط حال حاضر اگرچه برخی از برندها با رشد فوق ‎العاده ‎ای مواجه شده‎ اند، با این حال اکثر کسب و کارها، با مشکلاتی مواجه شده و این امر منجر به بیکاری گسترده شده است. به همین خاطر هم ‎اکنون بسیاری از افراد به دنبال ایجاد کسب و کاری پرسود برای خود هستند. در این راستا به بررسی حوزه ‎هایی خواهیم پرداخت که شانس موفقیت بسیار بالایی را حتی در شرایط سخت حال حاضر دارند.

1-فروشگاه آنلاین

بهترین حوزه سرمایه گذاری دوران پساکرونا

در شرایطی که فروش بسیاری از برندها با کاهش مواجه شده و فروشگاه ‎ها نیز در تعطیلی به سر می ‎برند، برندی نظیر آمازون، نه‎ تنها با نرخ فروش بالاتری مواجه شد، بلکه اقدام به استخدام گسترده نیز کرد. درواقع جهان به سمتی در حال حرکت است که افراد دیگر زمان خود را برای اقدامات تکراری، تلف نخواهند کرد. بدون شک خرید نیز یکی از این موارد محسوب می ‎شود. به همین خاطر ایجاد یک فروشگاه آنلاین، انتخابی هوشمندانه خواهد بود. نکته ‎ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که ممکن است شما توانایی چنین اقدامی را نداشته باشید. درواقع دلیلی نیز وجود ندارد که شما بخواهید چنین اقدامی را به تنهایی انجام دهید. به همین خاطر توصیه می ‎شود که تیمی را ایجاد کرده و مراحل کار را ساده نمایید. در این راستا بهتر است که در کنار سایت، به دنبال ایجاد یک اپلیکیشن نیز باشید. بدون شک به هر میزان که تولید محتوای کامل ‎تری را داشته باشید، شانس موفقیت شما نیز افزایش پیدا می ‎کند.

مطلب مرتبط: آمادگی برای دنیای کسب و کار پساکرونا

برای مثال در کنار نمایش تصاویر محصول، از تهیه فیلم هنگام استفاده از آنها و نقد و بررسی محصولات نیز غافل نشوید. بروز بودن قیمت‎ ها، ایجاد طرح‎ های تخفیف ویژه در کنار تنوع در نوع پرداخت، باعث خواهد شد تا شانس موفقیت شما بسیار بالا باشد . در نهایت فراموش نکنید که استفاده از تکنولوژی ‎های جدید نظیر AR و چت بات ‎ها ضروری بوده و باعث می‎ شود تا در مقایسه با سایر رقبا، شانس موفقیت بالاتری را داشته باشید. درواقع راز اصلی موفقیت در این زمینه این است که با تحلیل اقدامات انجام شده به طرح ‎های جدید روی آورید.

2-رستوران آنلاین

اگر تا به امروز رستوران به مکانی اطلاق می ‎شد که افراد در آن حضور پیدا کرده و سفارش خود را میل کنند، این تعریف با سرعتی فوق ‎العاده در حال تغییر بوده و امروزه افراد ترجیح می‎ دهند که زمان خود را در صف رستوران و انتظار برای پخت سفارش خود، هدر ندهند. به همین خاطر سفارش آنلاین به یک ترند تبدیل شده است. همچنین توجه به سلامت غذا نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در این راستا توصیه می‎ شود که خرید یک فضای بزرگ را فراموش کنید. درواقع شما می ‎توانید یک رستوران آنلاین انواع شیرینی، غذاهای خانگی و یا هر چیزی باشید و سفارشات را به محل موردنظر افراد برسانید. در این رابطه برند Kellogg یک مثال بسیار خوب محسوب شده و شما می‎ توانید با تحلیل اقدامات آنها، به درک بهتری از این موضوع دست پیدا کنید. نکته دیگری که نباید فراموش کنید این است که طرح فوق تنها به برندهای تازه تاسیس محدود نبوده و رستوران‎ ها نیز می ‎توانند در این زمینه اقدام نمایند، با این حال شما باید تصاویر و فیلم ‎های مختلفی از منوی خود ایجاد نمایید. در این رابطه حتی ایده نمایش شیوه پخت نیز جذاب خواهد بود و باعث ایجاد یک محتوای آموزشی می ‎شود. در نهایت چنین اقدامی باعث می ‎شود تا افراد به اطمینان بالاتری از خرید خود دست پیدا کنند. یکی از اقدامات بسیار جذاب در این رابطه، دسته ‎بندی مواد غذایی است. برای مثال می ‎توانید غذاهای تند را در یک بخش قرار دهید. این امر به بهبود تجربه کاربری مخاطبان شما منجر خواهد شد. همچنین درست به مانند مورد قبل، ضروری است تا یک اپلیکیشن نیز برای خود طراحی نمایید. علت این امر به این خاطر است که امروزه اکثر افراد از طریق گوشی تلفن همراه، به اینترنت متصل می‎ شوند.

3-بیمارستان آنلاین

نکته ‎ای که تا به این بخش متوجه آن شده ‎اید این است که وجه مشترک تمامی حوزه‎ های این مقاله، آنلاین بودن آنها است. درواقع شما می‏توانید حتی در حوزه‎ های دیگر نیز با آنلاین نمودن آنها، یک شانس جدید را ایجاد نمایید. در این راستا یکی دیگر از اقدامات، ایجاد بیمارستان آنلاین است. درواقع در حال حاضر افراد برای حتی ساده‎ ترین بیماری ‎های خود مجبور به حضور در بیمارستان هستند. بدون شک حضور در فضایی که پر از بیماران مختلف است، می ‎تواند به بدتر شدن اوضاع منجر شود. نمونه بارز این موضوع را می ‎توان در شرایط حال حاضر مشاهده کرد که حضور افرادی که صرفا مشکوک به کرونا بوده اند، در محیط بیمارستان باعث شده است تا به این ویروس مبتلا شوند. در این راستا دسترسی به بیمارستان برای تمامی افراد ساده نبوده و این امر باعث می‎شود تا معضلات جدی وجود داشته باشد. این امر در حالی است که با ایجاد یک بیمارستان آنلاین، می‎ توان از ایجاد صف، احتمال ابتلای افراد به بیماری ‎های دیگر و تمامی مشکلات این حوزه را برطرف نمود. بدون شک ایجاد یک بیمارستان آنلاین نیز به هزینه به مراتب کمتری نیاز دارد و زمینه فعالیت برای بسیاری از فارغ ‎التحصیلان این رشته را مهیا خواهد کرد. در این راستا دکترها می ‎توانند از طریق تماس تصویری، با بیماران خود ارتباط برقرار کرده و وضعیت آنها را مشاهده کنند. در نهایت پس از تعیین نسخه، افراد می ‎تواند از داروخانه آنلاین، اقدام به سفارش نمایند. تمامی این اقدامات بدون نیاز به جا به جایی افراد صورت گرفته است، با این حال طبیعی است که در صورت نیاز، به افراد توصیه شود که به بیمارستان مراجعه کنند، با این حال این امر بدون شک برای اکثر بیماری ‎های ساده و رایج، نیاز نخواهد بود. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که در چنین زمینه ‎ای شما صرفا به ایجاد یک بیمارستان کامل نیازی نداشته و می ‎توانید صرفا در حوزه خود، اقدام نمایید. برای مثال ممکن است شما یک مشاور تغذیه، دکتر پوست و یا فعال در هر حوزه دیگری باشید. در این راستا می ‎توانید اقدام به ایجاد یک اپلیکیشن کرده و به اقدامات درمانی خود بپردازید، با این حال به علت حساسیت کار، شما باید حتما مجوزهای لازم را دریافت نمایید. در این راستا برند Teladoc Health Inc یک مثال کاملا مناسب و حرفه ‎ای محسوب می‎ شود که الگوی خوبی برای شما خواهد بود.

مطلب مرتبط: دوران پساکرونا و 12 اتفاق مثبتی که شاهد آن خواهیم بود

4-امنیت سایبری

امروزه مسئله امنیت افراد در بستر اینترنت، به یک دغدغه جهانی تبیدیل شده است. در این رابطه شما اگر توانایی لازم را داشته باشید، می ‎توانید با تامین امنیت افراد و برندها، درآمد بسیار خوبی را داشته باشید. با توجه به این امر که شما به حضور در شرکت ‎ها نیازی ندارید، امکان همکاری با چند برند امکان ‎پذیر خواهد بود. در این راستا چندان نیازی به اپلیکیشن نیز وجود نداشته و شما می‎ توانید با حضور در یک شبکه اجتماعی و ارائه برخی از آموزش‎ های ساده، در کنار تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر، با برندها و افرادی که امنیت سایبری برای‎ شان مهم است، وارد همکاری شوید. در کنار این موضوع پس از کسب شهرت، شما می‎توانید از طریق تبلیغات نیز به درآمد خود بیفزایید.

منبع : entrepreneur
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/UHLKT4CI
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
آزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکدوره رایگان Network+MEXCتبلیغات در گوگلآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلخرید لایک اینستاگرامواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولیچک صیادیخرید نهال گردوکمک به خیریهماشین ظرفشویی بوشخدمات خم و برش و لیزر فلزاتتعمیرگاه فیکس تکنیکصندلی پلاستیکیرمان عاشقانهگیفت کارت استیم اوکراینسریال ازازیلتور سنگاپورلوازم یدکی تویوتاقرص لاغری پلاتیندانلود رایگان از شاتراستوکخرید اقساطی آیفون 13 با تخفیف ویژه
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه