دوشنبه, 26 اسفند 1398 - 10:06

تاکنون هیچ بیماری ای باعث نشده بود تا سخنرانی پاپ فرانسیس در روزهای یکشنبه در بین مردم با مشکلی مواجه شود، با این حال کرونا قدرت این امر را پیدا کرده است. درواقع کرونا در همه بخش ها از صنعت تا ورزش و حتی زندگی عادی مردم را با مشکل جدی مواجه کرده است.

در این رابطه ایتالیا با 6 هزار نفر مبتلا، به کانون این ویروس در اروپا تبدیل شده است. به همین خاطر جلوگیری از هرگونه اجتماع مردم، کاملا ضروری خواهد بود. در حال حاضر دولت ایتالیا در برخی از شهرها نظیر ونیز، اعلام قرنطینه کامل 16 میلیون نفر را کرده است.

کرونا سنت پاپ را هم با مشکل مواجه ساخت

نکته جالب این است که طی چند روز اخیر با درز خبر ابتلای پاپ به سرماخوردگی، بسیاری احتمال می دادند که او نیز درگیر ویروس کرونا شده است که نتایج آزمایش ها خلاف این موضوع را به اثبات رساند، با این حال به علت کهولت سن، احتمال این موضوع بسیار زیاد است. به همین خاطر این اقدام برای حفظ جان پاپ نیز صورت گرفته است.

در این راستا سخنرانی وی به صورت ویدئویی پخش شد تا افراد بتوانند در این شرایط سخت، از موعظه های فرد نخست آیین مسیحیت استفاده کنند. وی در سخنرانی خود به همه افراد توصیه کرده است که در شرایط خاص کنونی، از هرگونه اجتماع جلوگیری کرده و به ضرورت همدلی در شرایط سخت کنونی اشاره کرد. تنها سوال حال حاضر این است که این ویروس تا چه زمانی قرار است روند رو به رشد خود را داشته باشد. درواقع همه جهان بی‎صبرانه منتظر راه حلی برای رهایی از آن هستند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید