سه شنبه, ۱۸ مرداد(۵) ۱۴۰۱ / Tue, 9 Aug(8) 2022 /
           
فرصت امروز

تصمیم نهایی دولت چین در رابطه با برند تیک تاک

1 سال پیش ( 1399/6/25 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : مایکل پوتاک  

در شرایطی که ممکن است تصور کنید که خرید تیک تاک توسط مایکروسافت، یک اقدام تجاری محسوب می‎ شود، با این حال این مسئله به عاملی برای قدرت نمایی بین دو کشور آمریکا و چین تبدیل شده است. در این راستا با تحریم‎ های دونالد ترامپ و اصرار او بر فروش این برند به یکی از شرکت‎ های آمریکایی، دولتمردان چینی قبول این پیشنهاد را مایه شرمساری توصیف کرده ‎اند. درواقع به نظر آنها این امر می‎ تواند باعث شود تا چین از نظر جهانیان، یک کشور ضعیف تلقی شود. به همین خاطر آنها ترجیح می‎ دهند که تیک تاک برای همیشه در آمریکا مسدود شود تا بخواهند تهدیدها را مورد توجه خود قرار دهند. این امر در حالی است که مهلت ترامپ تا چند روز آینده به پایان خواهد رسید و لازم است تا سریعا تصمیم نهایی اتخاذ شود. در حال حاضر نیز سه برند آمریکایی والمارت، اوراکل و مایکروسافت بالاترین شانس خرید را دارند.

تصمیم نهایی دولت چین برند تیک تاک

در این رابطه برخی از تحلیلگران نیز بر این باور هستند که حتی اگر این برند به فروش نرسد نیز بازهم آمریکا برنده جدال خواهد بود. علت این امر به این خاطر است که موفق شده تا سرعت رشد یکی از بهترین شبکه‎ های اجتماعی جهان که بسیاری از رکوردها را جا به جا کرده است، با کاهشی چشمگیر مواجه سازد. این امر خود به ارتقای جایگاه شبکه ‎هایی نظیر اینستاگرام منجر شده است. این نظریه زمانی قوت می ‎گیرد که طی چند روز اخیر، مدارکی منتشر شده است که نقش مارک زاکربرگ را در این تحریم‎ ها نشان می ‎دهد.

منبع : 9to5mac
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/MIsagc12
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه