یکشنبه, 19 اسفند 1397 - 16:07

مایکروسافت پیشتر گزارش داده بود که ویندوز 10 به محبوب ترین سیستم عامل کامپیوتر های خانگی بدل شده است. حال براساس گزارش این شرکت، ویندوز 10 بیش از ۸۰۰ میلیون مرتبه نصب شده و این رقم احتمالاً تا پایان سال ۲۰۱۹ میلادی به یک میلیارد مرتبه می رسد و رکورد های موجود را می شکند.

به گزارش دیجیاتو، ماه گذشته موسسه Net Market Share اعلام کرده بود که سهم سیستم عامل ویندوز 10 از بازار جهانی به ۳۹.۲۲درصد رسیده و موفق شده ویندوز 7 را با سهم ۳۶.۰۹درصدی از بازار جهانی پشت سر بگذارد و به محبوب ترین سیستم عامل کامپیوتر های خانگی بدل شود. در آن زمان گزارش شده بود که تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی، ویندوز 10 بیش از ۷۰۰میلیون مرتبه نصب شده.

کاربران ویندوز ۱۰

کمپانی ردموندی هنگام عرضه ویندوز 10 در سال ۲۰۱۵ میلادی، هدف یک میلیاردی برای آن تعیین کرد و باور داشت که این سیستم عامل می تواند تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی، یک میلیارد مرتبه روی کامپیوتر های خانگی کاربران نصب شود.

یک سال بعد مایکروسافت اعلام کرده که سیستم عامل جدید آنچنان موفق نبوده و بعید است به این هدف برسد. با این حال ویندوز فقط ۲۰۰ میلیون نصب تا هدف خود فاصله دارد و اگر روند محبوبیتش حفظ شود، پیش از پایان سال ۲۰۱۹ میلادی می تواند به یک میلیارد مرتبه نصب برسد.

یکی از عواملی که رسیدن به این رقم را آسان می کند این است که کمپانی ردموندی تنها قرار است ۱۲ ماه دیگر از ویندوز 7 پشتیبانی کند. از ۲۴ دی ماه سال ۹۸، تنها مشتریان پولی کسب و کاری یا تحصیلی می توانند به روز رسانی های امنیتی بعدی ویندوز 7 را دریافت کنند و بنابر سنت همیشگی، این آپدیت ها ارزان نخواهند بود.

علاوه بر این «یوسف مهدی» یکی از مدیران ارشد مایکروسافت با انتشار پستی در توییتر مدعی شده که ویندوز 10 موفق شده بیشترین میزان رضایت کاربران تاریخ سیستم عامل های ویندوز را به خود اختصاص دهد و رکوردشکنی کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید