چهارشنبه, ۱۶ آذر(۹) ۱۴۰۱ / Wed, 7 Dec(12) 2022 /
           
فرصت امروز
چرا صفحه نخست مهم ترین بخش هر سایت است؟

10 برند برتر در زمینه طراحی صفحه نخست سایت

3 سال پیش ( 1398/2/7 )
پدیدآورنده : علی آل علی   پدیدآورنده : کلیفورد چی  

در حوزه نگارش تبلیغات، به مانند هر عرصه دیگری، عرف های خاصی وجود دارد. یکی از این عرف های ویژه حوزه تبلیغات اهمیت نخستین جمله و خط هر تبلیغ در ترغیب مخاطب به مطالعه خط دوم و سایر بخش های آگهی است. در طراحی وب، اصل مشابهی وجود دارد. با این حال به جای طراحی یک آگهی جذاب در طراحی وب، ما نیازمند خلق قالبی زیبا و محتوای کاربردی هستیم. محتوای سایت ما باید مزیت محسوسی نسبت به سایر نمونه های مشابه داشته باشد. به این ترتیب مخاطب هرچه بیشتر به مطالعه آن ترغیب می شود.

منظور از «صفحه نخست سایت» در حوزه مدیریت وب آن دسته از مطالب هر سایت است که به عنوان نخستین مطلب مقابل دیدگان مخاطب قرار می گیرد. در حالت ایده‎آل چنین محتوایی باید جذاب، تعامل‎برانگیز و کاربردی باشد. چنین مطالبی توانایی اقناع کاربران به جست‎وجوی بیشتر در سایت ما را خواهد داشت. شاید در نگاه نخست تلاش بی‎وقفه برای افزایش مدت زمان حضور کاربران در سایت مان بی‎فایده به نظر برسد، با این حال باید توجه داشت که حضور بیشتر مخاطب در سایت ما دقیقا به چه معناست. بر این اساس هرچه مخاطب حضور بیشتری در سایت ما داشته باشد، کنجکاوی اش نسبت به برندمان بیشتر می شود. این امر در پیشبرد سایر اهداف برند ما در رابطه با کاربران و مشتریان سودمند خواهد بود. به عبارت ساده، با استفاده از مطالب جذاب و طراحی جلوه نخستین سایت مان به گونه ای کاربردی برای مخاطب فرآیند جذب مخاطب و تبدیل آن به مشتری برندمان با سهولت بیشتری انجام می شود.

صفحه نخست سایت

با توجه به میانگین حضور کمتر از 15 ثانیه ای کاربران اینترنتی در سایت های جهانی، طراحی صفحه نخست جذاب برای سایت مان اهمیت دوچندانی خواهد یافت. این امر سایت ما را در تاثیرگذاری اولیه بر روی مخاطب هدف یاری می کند. همچنین صفحه نخست جذاب آمار خروج سریع از سایت مان را کاهش و میزان جلب نظر عمیق مخاطب را افزایش می دهد. در ادامه این مقاله هدف اصلی من بررسی عملکرد برخی از برترین برندها در زمینه طراحی صفحه نخست سایت های شان است. امیدوارم بررسی موارد ذیل انگیزه کافی برای طراحی نمونه برندتان را به شما دهد.

1. ویستیا

برند برتر

ویستیا به عنوان یکی از خلاق ترین برندها در عرصه تکنولوژی های نوین همیشه ایده های خلاقانه‎ای را برای طرفداران خود طراحی کرده است. با مراجعه به سایت رسمی این برند ما با صفحه ای به رنگ صورتی مواجه خواهیم شد. در این صفحه یک خانم سیاه‎پوست همراه با دوربینی صورتی در دست به تصویر کشیده شده است. در سمت چپ تصویر نیز شعار مشهور این برند تحت عنوان «نرم‎افزارهای تهیه و ویرایش ویدئو برای کسب وکارهای عاشق فرمت ویدئویی» نقش بسته است. بدون تردید مشاهده چنین صفحه نخستی از برندی خلاق جای هیچ تعجبی ندارد.

مطلب مرتبط: ۵ گرایش جدید در طراحی وب سایت

به منظور اینکه صفحه نخست سایت برند ویستیا احساس راحتی بیشتری همراه با دعوت به مطالعه مطالب برای کاربران به ارمغان بیاورد، به ذکر شعار اصلی تبلیغاتی این برند در صفحه نخست سایت اکتفا شده است. همچنین انتخب رنگ صورتی با هدف عدم آزاد چشم مخاطب در برخورد نخست است. اشتباه بسیاری از برندها در اینجا تلاش برای استفاده از رنگ های قوی مانند قرمز است. چنین طیف های رنگی اگر همراه با براقی بیش از حد باشد، چشم مخاطب را اذیت می کند. اقدام هوشمندانه ویستیا در انتخاب طراحی ساده همراه با رنگ صورتی ملایم بیش از هر زمان دیگری مخاطب را به ادامه جست‎وجو در سایت شان ترغیب می کند. به این ترتیب آنها با طرحی خلاقانه و هوشمندی مناسب موفق به طراحی یکی از بهترین صفحات نخست سایت در میان برندهای سراسر دنیا شده اند.

2. Airbnb

برند Airbnb یکی از بزرگ ترین خطوط هواپیمایی دنیا به حساب می آید. صفحه نخست سایت آنها با استفاده از یک تصویر بسیار جذاب به همراه فرمی ویژه برای رزرو بلیت هواپیما طراحی شده است. ما در صفحه نخست سایت Airbnb شاهد یک خانه چوبی هستیم. این خانه چوبی مانند یک برج دیده‎بانی طراحی شده است. به این ترتیب برای رسیدن به مرکز خانه باید پله های مارپیچی را طی کنیم. هدف اصلی طراح های این صفحه ترغیب هرچه بیشتر مخاطب به نقش‏آفرینی به عنوان یکی از مسافرهای Airbnb است. شاید در نگاه اول طراحی صفحه نخست با استفاده از یک تصویر، هر چقدر هم جذاب، ایده ساده ای به نظر برسد. با این حال اقدام هوشمندانه Airbnb به همینجا منتهی نمی شود. آنها درست در سمت چپ تصویر جذاب شان یک فرم ویژه نیز قرار داده اند. این فرم برای خرید آنلاین بلیت هواپیماست. به این ترتیب امید اصلی Airbnb تاثیرگذاری صفحه نخست سایتش بر روی تصمیم کاربران برای خرید بلیت است. البته این کادر بیش از خرید برای جست‎وجوی موجودی بلیت هاست. با این حال اقدام مناسب Airbnb بدون تردید تاثیر قابل توجهی بر روی مخاطب های سایتش خواهد داشت. اگر شما هم در زمینه حمل و نقل فعالیت دارید، الگوبرداری از ایده کنونی کاربردی به نظر می رسد.

3. آژانس بازاریابی وِلو سیتی

برخلاف بسیاری از طراحی های صفحه نخست سایت، آژانس بازاریابی ولو سیتی با نام کامل ولو سیتی پارتنرز، تلاش چندانی در زمینه ترغیب کاربران به مشاهده بیشتر مطالب سایتش نکرده است. همچنین هدف اصلی آنها افزایش تمایل مخاطب به خرید محصولاتش هم نیست، بنابراین در اینجا ما برندی با اهداف متفاوت را پیش رو داریم. به جای همه این شیوه های مرسوم برای جلب نظر کاربران، ولو سیتی هدف‎گذاری ویژه ای برای جلب توجه بازاریاب ها داشته است. هدف اصلی آنها در طراحی صفحه نخست سایت شان بیان اهمیت بهره‎مندی بازاریاب های مدرن از اطلاعات و ابزارهای به‎ روز است. همچنین آنها تلاش گسترده ای در راستای معرفی فرمت های تلفیقی و تازه برای بازاریابی کرده اند. با مشاهده صفحه نخست سایت ولو سیتی ما پس‎زمینه ای سورمه ای را خواهیم دید. در سمت راست کادر چند مربع تو در تو و تو خالی به رنگ آبی روشن قرار دارد. در سمت چپ نیز شعار برند ولو سیتی نقش بسته است: افراد خلاق نیازمند داستان سرایی خلاقانه هستند.

به راستی چرا آژانس تبلیغاتی ولو سیتی از طرح های رایج برای جلب نظر مخاطبش بهره نبرده است؟ پاسخ این پرسش را باید در هدف خاص آنها جست‎وجو کرد. وقتی ما هدف‎گذاری ویژه ای برای جلب نظر بازاریاب ها به عنوان مخاطب هدف مان داریم، امکان فعالیت مانند سایر برندها برای ما فراهم نیست. در حقیقت اینجا آژانس ولو سیتی باید به گونه ای صرفا جذاب برای بازاریاب ها، نه تمام کاربران آنلاین، فعالیت کند. داستان‎سرایی به گونه‎ای خلاقانه همراه با نوآوری همه بازاریاب ها را به خود جلب می کند. همچنین طراحی گرافیکی سایت ولو سیتی از نظر بصری برای بازاریاب ها المان های جالبی به همراه دارد. اگر شما در زمینه بازاریابی فعالیت دارید، مطالعه مطالب بیشتر سایت ولو سیتی به شما در زمینه فهم چرایی اهمیت داستان‎سرایی به گونه ای نوآورانه کمک خواهد کرد. در این میان شاید استفاده از برخی خدمات آژانس ولو سیتی نیز به شما کمک کند.

4. VeryGoodCopy

موسسه VeryGoodCopy یک آژانس خلاق در زمینه تهیه مطالب کاربردی تبلیغاتی، صفحات وب و ایمیل انحصاری برای برندهاست. نکته جالب در مورد صفحه نخست سایت این برند تفاوت عمده اش با سایر نمونه های مشابه است. به این ترتیب در صفحه نخست آنها هیچ تصویری وجود ندارد.

شاید در نگاه نخست مواجهه با صفحه سایتی بدون تصاویر جذاب هر کاربری را ناامید سازد، با این حال چنین اقدامی از سوی آژانس VeryGoodCopy با توجه به مخاطب هدفش کاملا توجیه‎پذیر به نظر می رسد. مخاطب هدف این آژانس، به مانند ولو سیتی، بازاریاب ها هستند. به همین دلیل به جای تمرکز بر روی طرح های گرافیکی و عامه‎پسند به سراغ راهکاری هوشمندانه به منظور جلب نظر مخاطب هدف شان رفته اند. صفحه نخست سایت آنها با یک جمله مهم همراه است: یادگیری شیوه ترغیب مخاطب. بدون تردید هر بازاریابی علاقه‎مند به یادگیری این شیوه هاست. در هر صورت اگر یک بازاریاب توانایی جلب نظر مخاطب هدفش را نداشته باشد، پس چه کاری انجام می دهد؟ به این ترتیب صفحه نخست سایت VeryGoodCopy با بیان برخی کلیدواژه های دیگر مانند «مقالات کوتاه در زمینه نگارش تبلیغات، بازاریابی محتوایی و روانشناسی» به کار خود پایان می دهد. همچنین در انتهای صفحه نخست نیز کادری زردرنگ تحت عنوان «تکمیل ثبت نام» وجود دارد. به این ترتیب مخاطب در صورت علاقه‎مندی امکان عضویت در سایت VeryGoodCopy را خواهد داشت.

5. شاپیفای

از آنجایی که انسان توانایی شناسایی و درک محتوای بصری چهار بار سریع تر از یک پلک بر هم زدن را دارد، برند شاپیفای در طراحی صفحه نخست سایتش بیشتر بر روی جلوه های بصری تکیه کرده است. به این ترتیب صفحه نخست سایت این برند بیشتر دربر گیرنده تصاویر جذاب و رنگارنگ به جای متن های تبلیغاتی است. در راستای تحقق این هدف طراح های سایت این برند صفحه نخست را با تصاویر جذاب برای عموم مخاطب های اینترنتی پر کرده اند. اگرچه هدف اصلی آنها در طراحی این صفحه تکیه اصلی بر روی جلوه ای بصری است، اما اندکی متن نیز در کنار صفحه وجود دارد. در سمت چپ صفحه نخست این سایت عبارت «کسب وکار خود را بساز» نقش بسته است. به عنوان یک کاربر اینترنتی با مشاهده این تصویر علاقه ما برای شروع کسب وکارمان بیشتر می شود. بدون تردید بیان اینکه عبارت فوق تاثیر بسیار زیادی بر روی کاربران دارد، صادقانه نخواهد بود. با این حال نقش وسوسه‎انگیز این شعار هم قابل انکار نیست. به عبارت بهتر، در اینجا ما با برندی مواجه ایم که با شناخت مناسب از طیف مخاطب هدفش اقدام به ترغیب آنها در راستای منافع خود کرده است. البته این ترغیب کاربران داری سود دو طرفه است، چراکه شاپیفای ابزار لازم برای کاربران در راستای شروع کسب وکارشان را فراهم می کند.

مطلب مرتبط: طراحی و توسعه وب در کسب و کار

6. آن هندلی

آن هندلی را علاقه مندان به کتاب به خوبی می شناسند. وی نویسنده چند جلد از پرفروش ترین کتاب های وال استریت ژورنال و همکاری ویژه موسسه بازاریابی MarketingProfs است. از نقطه نظر بازاریابی آن هندلی علاوه بر نگارش کتاب های مفید برای بازاریاب ها، خودش نیز یک بازاریاب حرفه ای به حساب می آید. به منظور تایید این دیدگاه نگاه کوتاهی به سایت رسمی وی بیندازید. مشاهده سایت آن هندلی مانند یک سفر علمی به نمونه عینی تمام توصیه های بازاریابی وی است. به این ترتیب خانم هندلی به خوبی توصیه های خود در زمینه بازاریابی را در طراحی سایتش مورد توجه قرار داده است. در صفحه نخست سایت رسمی وی ما با تصویر او در مرکز صفحه مواجه هستیم. نکته جالب درخصوص این تصویر استفاده از همان نسخه وال استریت ژورنال برای معرفی برترین نویسنده اش است. به این ترتیب مخاطب به سرعت یاد افتخارات خانم هندلی در زمینه فروش کتاب می افتد. پس زمینه صفحه به رنگ سفید طراحی شده است. این امر در راستای افزایش توجه مخاطب به المان های موجود در صفحه صورت گرفته است. در حقیقت اگر قصد افزایش توجه مخاطب به متن اصلی صفحه مان را داریم، باید از طیف رنگ سفید استفاده کنیم. در سمت راست تصویر آن هندلی با فونتی نسبتا کوچک عبارت «همکار MarketingProfs» درج شده است. همچنین در سمت راست با جمله «پرفروش ترین نویسنده وال استریت ژورنال» اشاره ای گذرا به افتخارات وی صورت گرفته است. در پایین صورت خانم آن هندلی علاوه بر شعار تبلیغاتی وی، زمینه تخصصی فعالیتش نیز قرار دارد. به این ترتیب حتی کاربرانی که به صورت تصادفی وارد سایت وی می شوند، در همان برخورد نخست زمینه فعالیتش را به خوبی خواهند شناخت.

7. مینت

برند مینت یکی از خلاقانه ترین صفحات نخست سایت را در میان تمام برندها طراحی کرده است. به این ترتیب آنها به خوبی توانایی جلب نظر مخاطب هدف شان را دارند. در اینجا باید به گونه خاص مخاطب هدف این برند توجه داشت. برند مینت در زمینه تولید نرم افزار مدیریت درآمد فعالیت دارد. وقتی زمینه فعالیت یک برند امور مالی باشد، هم افراد و هم سازمان های بزرگ به عنوان مخطب هدفش مطرح هستند. به همین دلیل نرم افزارهای برند مینت در دو نسخه کاربری شخصی و سازمانی روانه بازار می شوند. در طراحی صفحه نخست سایت مینت از اپ موبایلی آنها در قالب یک گوشی آیفون به عنوان پس زمینه استفاده شده است. شعار اصلی آنها نیز پیرامون مزیت یکپارچگی نرم افزار آنها در ارائه خدمات مختلف طراحی شده است. شعار «همه چیز با هم می آید» به طور مستقیم به ویژگی تقریبا منحصر به فرد نرم افزار مینت اشاره دارد. بر این اساس نرم افزار مورد نظر با استفاده از یک سیستم یکپارچه ساز تمام اطلاعات و ابزارهای مورد نیاز کاربران را در نسخه موبایلی یا دسکتاپ کنار هم قرار می دهد. به این ترتیب نیاز کاربران به استفاده از ابزارهای جانبی یا خرید سایر نرم افزارهای مشابه کاهش می یابد. در پایین شعار اصلی مینت، کادری به رنگ نارنجی قرار دارد. در این کادر عبارت «ثبت نام رایگان» نقش بسته است. در حقیقت ثبت نام و استفاده یک ماه از سرویس مینت برای کاربران رایگان است. به همین دلیل آنها با تاکید بر روی این نکته کاربر را دعوت به ثبت نام و امتحان سرویس شان می کنند. صفحه نخست این برند در عین اینکه جذابیت بصری مناسبی برای کاربران دارد، به گونه ای ساده و کاربردی طراحی شده است. هدف اصلی مینت در خلق این صفحه جلب نظر کاربران به نرم افزارش بوده است. با رعایت سادگی آنها به طور تاثیرگذاری این هدف را دنبال می کنند. به این ترتیب سادگی طراحی سایت مینت برای مخاطب از هر المان دیگری جذاب تر به نظر می رسد.

8. دریفت

صفحه اصلی سایت برند دریفت در بر دارنده دو بخش مجزاست. در بالای صفحه ما با شعار اصلی برند تحت عنوان «همین الان تیم فروش برندتان را به مشتریان آینده متصل کنید» قرار دارد. در مرکز صفحه نیز کادر ویژه عضویت در سایت دریفت و خبرنامه اش قرار گرفته است. پایین صفحه به عنوان مرکز بیان جلوه های بصری با نیمه بالایی سر یک انسان تزیین شده است. به این ترتیب نگاه فرد مورد نظر به بخش تنظیم قرار ملاقات های سرویس دریفت دوخته شده است. بدون تردید استفاده از جلوه های بصری، متن و کادر ویژه عضویت در سایت، آن هم در کنار هم، تاثیر قابل توجهی بر روی مخاطب خواهد داشت. البته ایراد چنین طراحی شلوغی بیش از اندازه صفحه است. راهکار دریفت برای رهایی از این مشکل استفاده از پس زمینه سفید است. به این ترتیب شلوغی صفحه تا حد کمتری به چشم می آید. بدون تردید استفاده از المان های زیاد در یک صفحه مورد پسند همه کاربران نیست. با این حال هدف اصلی دریفت در طراحی چنین صفحه ای بیان یک نکته به صورت غیرمستقیم است: سرویس ما خدمات مختلف را به صورت یکجا ارائه می دهد. بدون تردید صفحه نخست این برند برای هر کاربردی جذابیت های خاص خود را دارد. البته اگر طرفدار طرح های شلوغ نیستید، شاید تمایل چندانی به مشاهده سایر بخش های سایت نشان ندهید.

9. این ویژن

یکی از نمونه های بسیار حرفه ای طراحی صفحه نخست سایت مربوط به برند این ویژن است. صفحه نخست سایت آنها به معنای واقعی کلمه حرفه ای طراحی شده است. به این ترتیب ماهیت کلی کسب وکار آنها و سطح بالای کیفیت کارشان به خوبی بیان می شود. زمینه اصلی فعالیت برند این ویژن کمک به تولید ویدئوهای مختلف برای برندهاست. آنها یک استودیو کاملا مجهز دارند. نکته جالب اینکه در صورت نیاز این ویژن توانایی انتقال کل استودیو برندش به مکان مورد نظر مشتری را دارد. در صفحه نخست سایت آنها به عنوان پس زمینه از تصویر مردی در حال توضیح مطلب استفاده شده است. شعار اصلی این ویژن تحت عنوان «طراحی بهتر؛ سریع تر؛ در کنار هم» در مرکز صفحه قرار دارد. همچنین به عنوان توضیح جانبی متن «پلتفرم دیجیتال طراحی و ساخت بهترین تجربه برای کاربران» درج شده است. به این ترتیب کاربران سایت این ویژن انگیزه دوچندانی برای مشاهده ویدئوهای سایت پیدا خواهند کرد. طراح های سایت این ویژن در راستای پاسخ مناسب به این ایجاد انگیزه کادری ویژه برای جست وجوی ویدئو را در صفحه نخست قرار داده اند. به این ترتیب کاربران توانایی جست وجو میان ویدئوهای تولیدی این ویژن را تنها یا یک کلیک خواهند داشت.

بدون تردید استفاده از خدمات این ویژن و نرم افزارهای آنها نیازمند پرداخت مقدار مشخصی حق عضویت است. با این حال به منظور ترغیب مخاطب به استفاده بیشتر، امکان بهره مندی از دوره یک ماهه رایگان خدمات این ویژن وجود دارد.

10. انیمالز

صفحه نخست سایت

به مانند برند VeryGoodCopy، انیمالز نیز یک آژانس بازاریابی است که در طراحی صفحه نخست خود نهایت سادگی را رعایت کرده است. در حقیقت آنها علاقه چندانی به طراحی های شلوغ و دارای چندین المان مختلف نشان نداده اند. تمرکز اصلی آنها در طراحی صفحه نخست سایت برندشان بر روی انتقال هرچه بهتر پیام اصلی بوده است. عبارت «بهترین الگوهای بازاریابی محتوایی اینجا اتفاق می افتد» نگاه هر مخاطبی را به خود جلب خواهد کرد. در حقیقت این عبارت بهتر از هر محتوای بصری گرافیکی به کار انیمالز می آید. نکته جالب دیگر در مورد طراحی صفحه نخست سایت در برند انیمالز ذکر یک تکنیک بازاریابی در همان صفحه نخست است. آنها به جای مانور بر روی کیفیت خدمت خود رویکردی آموزشی را برای کاربران در پیش گرفته اند. پس از این متن کوتاه آموزشی، مخاطب با کادر ویژه عضویت در خبرنامه سایت مواجه می شود.

مطلب مرتبط: میانبر هایی برای طراحی سایت

برند انیمالز هیچ نوع طرح ثبت نام دائمی برای کاربران ندارد. فعالیت اصلی آنها برای اعضای سایت از طریق خبرنامه صورت می گیرد. به این ترتیب نیازی به انتخاب نام کاربری و رمز عبور نیست. این امر از آنجایی دارای اهمیت است که شکایت بسیاری از کاربران مبنی بر مدت زمان زیادی مورد نیاز برای ثبت نام در سایت های مختلف را بدانیم. به منظور عطف توجه هرچه بیشتر کاربران به صفحه نخست سایت تیم طراحی انیمالز از پس زمینه سفید استفاده کرده است. همچنین در سمت راست ما با طرحی ساده از صفحات مختلف وب به صورت کاریکاتوری مواجه هستیم. به همین سادگی کار طراحی صفحه نخست سایت انیمالز تمام می شود.

ایده اصلی آنها بسیار جالب است: سادگی طراحی سایت بیش از هر نکته دیگری توجه مخاطب را جلب می کند. این امر به طور کامل در تضاد با ایده های طرفدار طراحی های چند وجهی و شلوغ مانند دریفت است. البته این امر برگرفته از نوع مخاطب هدف هر کدام از این برندها نیز هست. به این ترتیب انیمالز با طیف تخصصی بازاریاب ها به عنوان مخاطب هدف مواجه است. در سوی دیگر برندی مانند دریفت در تعامل با کاربران عامه قرار دارد. همچنین باید توجه داشت که شمار رقبای برند دریفت بسیار بیشتر از انیمالز یا هر آژانس بازاریابی دیگری است. به همین دلیل تاکید بیشتر بر روی محتوای بصری و چندگانه در یک صفحه از سوی چنین برندهایی به خوبی قابل درک خواهد بود. به عنوان یک اصل کلی، نوع طراحی صفحه نخست برند ما باید هماهنگ با نیاز کسب وکارمان باشد. این نیاز به طور عمده از طریق شناخت صحیح مخاطب هدف به دست می آید. نقطه مشترک میان تمام برندهای معرفیشده در این مقاله ایجاد کادری مخصوص برای عضویت در سایت یا خبرنامه است. همچنین ارائه بسته رایگان دارای محدودیت برای بهره مندی از خدمات برندها نیز گزینه ای مشترک در میان اغلب نمونه های این مقاله است.

منبع : blog.hubspot
برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/0O2f6FoT
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه