یکشنبه, ۳ مهر(۷) ۱۴۰۱ / Sun, 25 Sep(9) 2022 /
           
فرصت امروز

مدیریت یکی از مهمترین نکات برای موفقیت کسب و کارها در بازار امروزی محسوب می شود. کسب و کارهایی که تیم مدیریتی خوبی داشته باشند، در بازار همیشه از رقبای شان جلوتر خواهند بود. نگاهی به برندهای موفق در سراسر دنیا به خوبی این نکته را ثابت می کند. با این حساب شما برای موفقیت در دنیای کسب و کار نیاز به یک تیم مدیریتی قوی و باتجربه دارید. 

بدون تردید استخدام مدیران برای کسب و کارها امر ساده ای نیست. وقتی یک مدیر وارد کسب و کار شما می شود، انتظارات شما و همچنین کارمندان از وی بالا خواهد بود. اگر مدیر موردنظر توانایی پاسخگویی به انتظارات موردنظر را نداشته باشد، وضعیت شما به طور قابل ملاحظه ای به هم خواهد ریخت. معنای این امر ضرورت پیدا کردن یک مدیر تازه و طی مسیری طولانی برای بهبود وضعیت تان در این حوزه است. بی شک این فرآیند مدت زمانی طولانی از شما خواهد گرفت و در این مدت وضعیت کارمندان و برندتان نامشخص خواهد بود. 

راهکارهایی برای شناسایی مدیران بی کیفیت

راهکار مناسب برای پرهیز از مشکلات رایج در زمینه استخدام مدیران در کسب و کارها توجه به راهکارهایی به منظور اطمینان از کیفیت کاری شان است. این امر به شما فرصتی عالی برای استخدام یک مدیر با اطمینان از مهارت بالای کاری اش می دهد. 

مطلب مرتبط: نشانه های یك مدیر بد

هدف اصلی در این مقاله بررسی برخی از نکات مهم و کاربردی برای شناسایی مدیران عالی است. ما در اینجا به جای اینکه مهارت های اساسی برای مدیران خوب را بررسی کنیم، مسیر مخالفت را در پیش گرفته ایم. این امر شامل بررسی برخی از عادت ها و ویژگی های مدیران است که نشان دهنده کیفیت پایین شان خواهد بود. با این حساب شما به محض مشاهده چنین کیفیتی در میان مدیران مدنظرتان برای همکاری امکان صرف نظر از همکاری با آنها و جست وجوی فردی بهتر را خواهید داشت. به این ترتیب دیگر تجربه تلخ تعامل با مدیران بی کیفیت را پشت سر نمی گذارید. 

ناتوانی در شناسایی افرادی با عملکرد کاری عالی

مدیران باید توانایی شناسایی افراد دارای عملکرد کاری مناسب را داشته باشند، در غیر این صورت تمام فعالیت های آنها بی نتیجه باقی می ماند. بنابراین وقتی شما فردی با مهارت اندک در شناسایی توانایی کاری بالای دیگران را مشاهده کردید، باید همان اول کار نسبت به قطع همکاری با وی اقدام نمایید، در غیر این صورت برندتان هزینه های سنگینی برای همکاری با چنین فردی پرداخت خواهد کرد. 

بی احترامی به کارمندان

یک مدیر باید فردی نمونه از نظر رفتار حرفه ای در سازمان باشد. اگر فرد مدنظر شما برای همکاری و کسب موقعیت های مدیریتی نسبت به رفتار محترمانه با دیگر کارمندان توجه لازم را نشان نمی دهد، باید خیلی زود از بین گزینه های مدنظرتان برای همکاری کنار گذاشته شود، در غیر این صورت به احتمال زیاد همکاری با وی برای شما هزینه های سنگینی به همراه خواهد داشت. 

یکی از نکات مهم درباره احترام مدیران به کارمندان نحوه برداشت هر کارمند از این امر است. براساس گزارش موسسه Resume Lab، 84 درصد از کارمندان در شرکت ها در صورت رفتار غیرمحترمانه مدیران احساس بی انصافی در حق خودشان خواهند کرد. واکنش به چنین امری اغلب اوقات تلاش برای پیدا کردن کاری بهتر و خروج از شرکت خواهد بود. 

ناتوانی برای ایجاد ارتباطات موثر

ارتباطات موثر امکان تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را فراهم می سازد. این امر از بعد درون شرکتی برای تعامل مناسب میان مدیران و کارمندان اهمیت دارد. مدیری که توانایی برقراری ارتباط مناسب با اعضای تیمش و همفکری با آنها را نداشته باشد، خیلی زود مورد انتقاد قرار می گیرد. با این حساب اگر شما به دنبال تاثیرگذاری بر روی کارمندان شرکت و انتخاب مدیری خوب هستید، باید به طور قابل ملاحظه ای توانایی های ارتباطی وی را مدنظر قرار دهید. در غیر این صورت با یک انتخاب اشتباه تمام توانایی تان برای جلب نظر مشتریان به برندتان از بین می رود. 

مطلب مرتبط: نشانه های یک مدیر بد

شکست در ارائه بازخورد به کارمندان

یکی از انتشارات اساسی از مدیران ارائه بازخوردهایی به کارمندان درباره نحوه عملکردشان است. این امر اهمیت بسیار زیادی برای مدیران و کسب و کارها دارد. با این حساب اگر شما به دنبال توسعه کسب و کارتان هستید، باید فقط همکاری با مدیرانی که مهارت بالایی در ارائه بازخورد به دیگران دارند، توجه نشان دهید، در غیر این صورت مجبور به عوض کردن مداوم مدیران برندتان خواهید شد. 

منبع : inc
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/KsZPi5Ra
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه