چهارشنبه, ۶ بهمن(۱۱) ۱۴۰۰ / Wed, 26 Jan(1) 2022 /
           
فرصت امروز

در حال حاضر محتواهای ویدئویی در صدر علاقه مندی افراد قرار دارد. در این راستا نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که بحران کرونا، تمایل به محتوا را با افزایشی خارق العاده همراه ساخته است، با این حال در بازار به شدت رقابتی حال حاضر، اگر کیفیت لازم را نداشته باشید، بدون شک حذف خواهید شد. بنا بر آمارهای منتشرشده بیش از 66 درصد افراد ترجیح می دهند که یک موضوع را مشاهده کنند تا بخواهند در رابطه با آن مطالعه نمایند. در این راستا آشنایی با اشتباهات رایج می تواند باعث شود تا با مشکلات به مراتب کمتری مواجه شوید. 

1-طولانی بودن ویدئو 

واقعیت این است که کمتر کسی علاقه مند به محتواهای طولانی است. در این راستا فراموش نکنید که شما سازنده یک فیلم سینمایی نبوده و اقدامات شما تجاری هستند. تحت این شرایط رعایت اصل اختصار و رعایت استانداردها کاملا ضروری خواهد بود. درواقع در هر زمینه ای یکسری استانداردها وجود دارد. برای مثال در صنعت سینما، معمولا فیلم ها یک ساعت و نیم هستند، با این حال در ویدئوهای برندها این زمان باید به کمتر از 2 دقیقه برسد. همچنین اگر در همان ثانیه های اول مخاطب را به دنبال کردن خود ترغیب نکنید، بدون شک در رسیدن به اهداف خود موفق ظاهر نخواهید شد. 

مطلب مرتبط: 7 اشتباه رایج در زمینه تولید محتوای ویدئویی

2-عدم توجه به نیاز مشتری

بسیاری از افراد محتواهایی را تولید می کنند که در آن به نیاز مخاطب توجه نشده و این امر باعث می شود تا ترغیب شکل نگیرد. درواقع شما قبل از شروع هر اقدامی باید دلیل محکمی را داشته باشید. در این راستا برندهایی موفق هستند که بتوانند به خوبی نیاز مشتری را تشخیص داده و در راستای آن گام بر می دارند. درواقع حتی توجه به نیاز آتی مشتری نیز در رده اهمیت مسائل روز قرار ندارد. در این راستا تحلیل اقدامات انجام شده از سوی سایر برندها نیز می تواند شما را نسبت به ضعف های موجود در بازار، آگاه سازد.

3-عدم توجه به سئو 

مشکل بزرگ اکثر تازه کارها این است که صرفا به موضوع و جذابیت بصری ویدئو توجه داشته و در این راستا از اصل طلایی سئو غافل هستند. نکته ای که در این بخش باید به آن توجه داشته باشید این است که با رعایت چند نکته، می ‎توانید شانس دیده شدن ویدئو خود را افزایش دهید. برای مثال استفاده از کلمات کلیدی، یکی از ساده ترین این موارد محسوب می شود که انواع مختلفی را دارد. تحت این شرایط بهتر است که در صورت عدم آگاهی کافی، از فردی حرفه ای کمک بگیرید. 

4-توجه بیش از حد به تبلیغات 

این امر یک واقعیت است ویدئوهای تبلیغاتی در صدر علایق افراد قرار ندارد. درواقع اگرچه نمی توان آنها را مخرب دانست، با این حال نباید تمرکز اصلی شما بر روی آنها باشد. در این راستا توصیه می شود که به دنبال تولید بیشتر مواردی باشید که اطلاعاتی را برای مخاطب به همراه دارد. برای مثال محتواهای  آموزشی، جذاب ‎ترین نوع محسوب می شود. در نهایت لحن صمیمی، باعث می شود تا مخاطب احساس راحتی لازم را با شما داشته باشد، با این حال این موضوع با توجه به مخاطبان مختلف، تفاوت هایی را نیز دارد. برای مثال نوع تولید محتوا برای مخاطبان جوان با افراد حرفه ای در یک حوزه، بدون شک تفاوت هایی را دارد. در این راستا شما باید به سناریو خود بیشترین توجه را داشته باشید. 

5-عدم توجه به فراخوان عمل 

یکی از بدترین حالت های ممکن این است که مخاطب صرفا بازدیدکننده اقدامات شما باشد. این موضوع باعث خواهد شد تا وفاداری لازم میان مخاطبان شما شکل نگیرد. تحت این شرایط هر لحظه امکان ریزش آنها وجود دارد. با این حال اگر آنها را مورد خطاب خود قرار دهید و یک ارتباط شکل گیرد، همه چیز دگرگون خواهد شد. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که تنوع خوبی را ارائه دهید. این امر باعث می شود تا امکان جذب حداکثری شکل گیرد. برای ایده گرفتن، تحلیل اقدامات انجام شده از سوی سایر برندها بسیار جذاب خواهد بود، با این حال تنها زمانی رشد فوق العاده ای را خواهید داشت که حداقل یک اقدام نوآورانه را داشته باشید. 

6-عدم توجه به مبحث ویرایش

مهمترین عامل جذابیت یک ویدئو به ویرایش آن برمی گردد. در این راستا اگرچه نرم افزارهای مختلفی وجود دارد، با این حال استفاده از آنها به صورت حرفه ای امری ساده نبوده و لازم است تا دوره های مرتبط با آن را گذرانده باشید. به صورت کلی این امر بسیار فاجعه است که شما فیلم ها را به همان حالت ضبط شده، در سایت و یا صفحات خود در شبکه های اجتماعی قرار دهید.

مطلب مرتبط: 13 اشتباه رایج در زمینه تولید محتوا

7-عدم پیگیری آمارها

در نهایت شما باید با جمع آوری و تحلیل آمارهای خود، نسبت به وضعیت حال حاضر امتیاز داده و مقایسه ای با گذشته داشته باشید. این امر کمک خواهد کرد تا امکان برنامه ریزی بهتر برای آینده شما مهیا باشد.

منبع : allbusiness
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/Fo5uvmoY
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه