چهارشنبه, ۸ تیر(۴) ۱۴۰۱ / Wed, 29 Jun(6) 2022 /
           
فرصت امروز

بازاریابی ویدئویی در دنیای امروز محبوب ترین الگوی تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف محسوب می شود. کاربران در شبکه های اجتماعی و به طور کلی فضای آنلاین دیگر حوصله مطالعه متن های قدیمی را ندارند. این امر شیوه های تعامل با مخاطب هدف را تغییر داده و شرایط را نیز به طور چشمگیری عوض کرده است. امروزه هیچ برندی بدون سرمایه گذاری بر روی بازاریابی ویدئویی امکان بهبود شرایطش در بازار را ندارد. نکته مهم در این میان ارزیابی میزان موفقیت برندها در اثرگذاری بر روی مخاطب هدف است. 

معیارهای ارزیابی بازاریابی ویدئویی

متاسفانه بسیاری از برندها برای اثرگذاری بر روی مخاطب هدف نیازمند شرایط تازه هستند. این امر به معنای ارزیابی دقیق نحوه اثرگذاری بر روی مخاطب هدف و سپس بهینه سازی آن است. در این میان اگر شما معیارهای درستی برای ارزیابی بازاریابی ویدئویی داشته باشید، وضعیت تان به طور مداوم بهینه سازی خواهد شد. نکته مهم اینکه شما برای بهینه سازی شرایط تان باید همیشه کنترل تان را بر روی معیارهای دقیق برای این کار را حفظ کنید. برخی از برندها همیشه به دنبال استفاده از معیارهای عجیب در این میان هستند. درست به همین دلیل در مقاله کنونی هدف اصلی بررسی برخی از مهمترین معیارها در ارزیابی وضعیت برندها در شبکه های اجتماعی و در قالب بازاریابی ویدئویی خواهد بود. در ادامه برخی از مهمترین معیارها در این زمینه را مورد بررسی قرار خواهیم داد. 

مطلب مرتبط: بازاریابی ویدئویی و آمار و ارقام مهم آن

نرخ تعامل 

نرخ تعامل به میزان علاقه کاربران برای تعامل با برند شما اشاره دارد. این امر در مورد ویدئوها به میزان کلی لایک، بازدید یا حتی بازنشر محتوا اشاره دارد. یکی از نکات مهمی که در معیار نرخ تعامل باید مد نظر داشت، تعداد دفعات نمایش محتوای ویدئویی شما در بخش جست و جو برای کاربران است. این امر نکته مهمی برای بهبود شرایط از سوی برند شما محسوب می شود. در این صورت شما باید شرایط تان را به طور چشمگیری توسعه داده و در تلاش برای بهبود شرایط تان باشید. 
بی تردید هرچه نرخ تعامل بالاتر باشد، شما ویدئوی بازاریابی بهتری برای مخاطب هدف آماده کرده اید. با این حال معیارهای دیگری نیز در این میان نقش دارند. درست به همین خاطر باید اندکی کارمان را گسترده تر دنبال کنیم. 

نرخ تبدیل

نرخ تبدیل به میزان موفقیت شما در ترغیب مخاطب هدف به سوی خرید یا هر هدف دیگری در کمپین بازاریابی تان اشاره دارد. اگر شما هدف تان از بازاریابی ویدئویی افزایش ترافیک سایت تان است، در این صورت نرخ تبدیل به میزان مراجعه کاربران به سایت برندتان پس از مشاهده ویدئوهای بازاریابی اشاره دارد. به عنوان مثال، در یوتیوب شما می توانید در بخش توضیحات لینک هایی از سایت تان قرار دهید. در این صورت نرخ تبدیل با توجه به میزان کلیک کاربران بر روی لینک های مورد نظر سنجیده خواهد شد. 

یادتان باشد نرخ تبدیل برای اهداف متعددی کاربرد دارد. نکته مهم اینکه شما باید هدف تان را واقع گرایانه طراحی کنید. این امر به شما برای تاثیرگذاری بهینه بر روی مخاطب هدف و بازگشت سرمایه مناسب کمک می کند. اگر این امر مد نظر شما قرار نداشته باشد، هرگز فرصتی برای بهینه سازی شرایط تان پیدا نمی کنید. 

تعداد بازدید از ویدئو

وقتی شما به عنوان یک بازاریابی ویدئویی پیش روی مخاطب هدف قرار می دهید، باید انگیزه کافی برای دریافت بازدید بالا را نیز در ذهن داشته باشید. بی شک هیچ بازاریابی بدون نیت قبلی و همین طور الکی ویدئویی را منتشر نمی کند. درست به همین خاطر دریافت بازدیدهای بالا هدف اصلی هر بازاریابی خواهد بود. 

مطلب مرتبط: اصول بازاریابی ویدئویی موفق در سال 2022

بسیاری از برندها برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف شرایط ویژه‎ای دارند. یادتان باشد شرایط شما در این میان اصلا تفاوتی در اصل ماجرا ایجاد نمی کند. شما در هر صورت برای موفقیت در بازاریابی ویدئویی باید کیفیت ویدئوهای تان را بالا نگه دارید، در غیر این صورت تعداد بازدید از آنها هرگز در سطح مورد انتظارتان قرار نمی گیرد. این امر می تواند برای شما هزینه های بسیار زیادی به همراه داشته و توانایی تان در این میان را نیز به شدت کاهش دهد. درست به همین خاطر ارزیابی نهایی ویدئو پیش از انتشار ایده بسیار خوبی خواهد بود. این امر به شما برای اطمینان از کیفیت بالای ویدئو کمک می کند. 

منبع : blog.hubspot
برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/AdMWBZxm
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه