سه شنبه, 12 شهریور 1398 - 10:20

وارن بافت به عقیده اکثر کارشناسان، به عنوان موفق ترین سرمایه گذار قرن اخیر شناخته می شود. وی در سال 2008 به عنوان ثروتمندترین فرد جهان شناخته شده و پس از آن نیز همواره جزو یکی از پنج گزینه نخست بوده است. وی در مصاحبه ای عنوان کرده است که صداقت، مهم ترین ویژگی ای است که در استخدام باید به آن توجه داشته باشید. درواقع حتی بهترین ها در صورتی که رفتارهای صادقانه نداشته باشند، نه تنها کار تیمی شکل نخواهد گرفت، بلکه همواره احتمال ضربه خوردن از جانب آنها نیز وجود خواهد داشت.

به همین خاطر اولین و مهم ترین اصل برای وی، صداقت محسوب می شود. با این حال با اتکا بر یک گزینه، بدون شک نمی توان به بهترین انتخاب موجود دست پیدا کرد. به همین خاطر وی در ادامه صحبت های خود به معرفی سایر عوامل مهم در زمینه استخدام افراد، پرداخته است. در همین راستا و در ادامه به بررسی تمامی پنج مورد دیگر، خواهیم پرداخت.

توصیه های استخدامی وارن بافت

1-نسبت به مهارت های اجتماعی آنها اطمینان حاصل کنید

این امر که کارمندان بتوانند با یکدیگر ارتباط دوستانه داشته باشند، اصل مهمی در زمینه کار تیمی محسوب می شود. درواقع اگر ارتباط اولیه شکل نگیرد، این امر کاملا با مشکل مواجه خواهد شد. همچنین تمامی کارمندان شما باید سخنوران خوبی باشند. درواقع در شرایط مختلف ممکن است نیاز به صحبت کردن از جانب هر یک از آنها وجود داشته باشد. بدون شک عدم توانایی در ارتباط برقرار کردن و تحت تاثیر قرار دادن سایرین، یک امتیاز منفی برای برند شما خواهد بود. علت این امر به این خاطر است که هر کارمند، نماینده ای برای برند خود محسوب می شود. فراموش نکنید که عدم مهارت های اجتماعی خوب، خود می تواند از نشانه های انواع بیماری های روحی باشد. به همین خاطر توصیه می شود تا ابدا بر روی چنین افرادی ریسک نکنید. درواقع شما از گزینه های متنوعی برخوردار هستید و هیچ برندی تنها به گزینه های محدود، محکوم نیست.

مطلب مرتبط: 10 روش وارن بافت برای پولدار شدن

به همین خاطر ضروری است تا با دقت عمل در این رابطه اقدام کرده و تنها به دنبال بررسی رزومه افراد نباشید. در نهایت فردی که از قدرت ارتباط برقرار کردن خوبی برخوردار باشد، اعتماد به نفس کافی برای انجام کارهای جدید را خواهد داشت که خود منجر به نوآوری و خلاقیت در کارها می شود. فراموش نکنید که امروزه دیگر شرکت ها به افرادی که رفتارهای روبات گونه دارند، نیاز نداشته و تفکر خلاق الزام هر کارمندی محسوب می شود. به همین خاطر با نگاهی به برترین برندهای حال حاضر جهان، متوجه آن خواهید شد که عملا هیچ اجباری در نحوه انجام کارها وجود نداشته و حتی زمان هایی را نیز به افراد اختصاص می دهند تا بر روی هر موضوعی در زمینه کاری شرکت، فعالیت کنند. جالب است بدانید که اکثر خلاقیت ها و اتفاقات بزرگ آنها نیز از دل همین زمان ها بیرون می آید.

2-نسبت به هماهنگی حرف و عمل آنها و تمایل به پیشرفت و تمرین، اطمینان حاصل کنید

در روز مصاحبه، بسیار رایج است که افراد وعده هایی را بدهند که عملا خارج از محدوده توانایی های آنها است. درواقع این امر تنها برای تحت تاثیر قرار دادن شما بوده و با استخدام آنها، شاهد هیچ یک نخواهید بود. به همین خاطر در روز استخدام عملا نباید اجازه دهید تا افراد در رابطه با خود صحبت کنند. در این رابطه شما باید از قبل رزومه افراد را بررسی کرده و آنها را بدون اطلاع قبلی، در معرض آزمایش های مختلف قرار دهید. این امر باعث خواهد شد تا عملکرد آنها، بیانگر تمامی ادعاهایی باشد که ممکن است قصد مطرح کردن آنها را داشته و شما با این اقدام عملا الزامی برای صحبت کردن را باقی نگذاشته اید.

همچنین فراموش نکنید که حتی در بهترین حالت نیز نمی توان انتظار داشت که بهترین های موجود، تنها برای شما باشند. علت این امر به این خاطر است که رقابت در حال حاضر به بالاترین حد خود رسیده و این امر باعث شده است تا هر شرکتی در تلاش برای جذب بهترین ها باشد. به همین خاطر تصور در اختیار داشتن تمامی ستاره های عرصه کاری خود، عملا غیرممکن خواهد بود، با این حال شما در زمینه ستاره سازی با هیچ محدودیتی مواجه نیستید. به همین خاطر نیز ضروری است تا تمایل افراد به پیشرفت و تمرین کردن های مداوم را جزو معیارهای خود بدانید. بدون شک هر فردی از قابلیت بهتر شدن برخوردار بوده و نمی توان در هیچ حوزه ای حد کمالی را متصور شد. با این حال تنها افرادی پیشرفت خواهند کرد که تمایل درونی برای آنها وجود داشته باشد.

به همین خاطر نیز ضروری است تا به دنبال افرادی باشید که از تمایل برای این امر برخوردار هستند. در نهایت فراموش نکنید که این امر صرفا به معنای توجه به جوانان نیست. مثال بارز این امر را می توان ری کراک مالک برند مک دونالد دانست. وی در سنین بالا، به علت تمایل خود به پیشرفت، به موفقیتی سریع دست پیدا کرد. به همین خاطر تمایل به پیشرفت، ابدا ارتباطی به سن متقاضیان نداشته و نباید آنها را به خاطر بالا و یا پایین بودن سن، فاقد صلاحیت تصور کنید.

3-نگرش آنها نسبت به مسائل مختلف را بیابید

موفقیت در دستان افرادی است که از تفکر مثبت برخوردار هستند. درواقع بدون خوش بینی، هیچ اقدام سودمندی انجام نخواهد شد. به همین خاطر نیز لازم است تا خوش بینی یکی از مهم ترین معیارهای استخدامی شما باشد. در این رابطه فراموش نکنید که حتی یک فرد با روحیه و تفکرات منفی، بر روی تمامی کارمندان نیز تاثیرگذار خواهد بود. به همین خاطر در صورت مشاهده چنین ویژگی ای، لازم است تا فرآیند استخدام وی را در هر مرحله ای که هست، متوقف ساخته و به دنبال گزینه ای دیگر باشید. در این رابطه می توان با تحت فشار قرار دادن افراد، نوع واکنش آنها را مشاهده کرد و نسبت به نگرش مثبت و یا منفی آنها، قضاوت کرد، با این حال همه چیز را به روز استخدام منتهی نکرده و در صورتی که هنوز هم شک و تردیدی وجود دارد، آنها را به صورت موقت استخدام کرده و عملکردشان را مورد بررسی قرار دهید. در نهایت فراموش نکنید که یک کارمند مناسب، در ابتدا باید انسانی خوب باشد. در غیر این صورت نمی توان از وی انتظاری را داشت. به همین خاطر توجه به ابعاد انسانی، کاملا ضروری خواهد بود.

4-از وجود نگرش بلندمدت در آنها اطمینان حاصل کنید

هیچ چیز بدتر از این نخواهد بود که یک کارمند در تیم شرکت به خوبی جا بیفتد و پس از مدتی اقدام به تغییر شغل و ترک شرکت کند. این امر بدون شک با ضرری جدی همراه خواهد بود و حداقل برای مدتی، راندمان کاری شرکت را با افتی شدید مواجه خواهد ساخت. این اتفاق بدون شک در بازار به شدت رقابتی حال حاضر، حتی ممکن است منجر به از دست رفتن جایگاه نیز شود. به همین خاطر ضروری است تا برنامه گزینه های استخدامی خود را برای آینده بدانید. درواقع در صورتی که یک کارمند حداقل برای 10سال نمی خواهد در شرکت شما باشد، بهتر است تا شانسی را برای حضور در شرکت خود به آنها ندهید. در نهایت اگر هدف افراد با حداقل یکی از اهداف شما همخوانی داشته باشد، می توان انتظار داشت که حداقل یک دلیل فراتر از بحث مالی، وجود دارد. این امر خود مزیتی فوق العاده محسوب شده و می توان انتظار داشت که این افراد کاملا پرتلاش ظاهر شوند. به همین خاطر شما باید گزینه های هدفدار و آینده نگر را مورد توجه جدی خود قرار دهید.

مطلب مرتبط: راهکارهایی برای استخدام نیروی انسانی مناسب

5-میزان مسئولیت پذیری آنها را بسنجید

حتی در زمینه زندگی شخصی نیز تنها افرادی موفق ظاهر خواهند شد که تمامی مسئولیت ها را برعهده بگیرند. این نگرش باعث خواهد شد تا دیگر هیچ بهانه ای وجود نداشته و سایرین را مقصر تلقی نکنید. در زمینه کاری نیز وجود این ویژگی کاملا ضروری است. درواقع اگر کارمندی قدرت اعتراف به اشتباهات و تلاش برای جبران آنها را نداشته باشد همواره با بهانه های مختلف مواجه خواهید بود. بدون شک این امر هیچ گونه پیشرفتی را به همراه نخواهد داشت. علت این امر به این خاطر است که این افراد همواره دلیلی را برای خود خواهند داشت. در این رابطه با نگاهی به وضعیت زندگی افراد، می توان پی به وجود این ویژگی در آنها برد. در نهایت تجربه ثابت کرده است که این دسته از افراد، به علت شخصیت درست و حرفه ای که دارند، در برخورد با سایرین بهتر عمل کرده و به سرعت تحت هر شرایطی می توانند کاملا محبوب شوند. به همین خاطر مسئولیت پذیری، تنها یک ویژگی نبوده و بیانگر وجود بسیاری از مهارت-ها و خصوصیت های دیگر نیز است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید