دوشنبه, ۴ مرداد(۵) ۱۴۰۰ / Mon, 26 Jul(7) 2021 /
           
فرصت امروز

بسیاری از افراد در زندگی خود از کمبود فرصت های تجاری گله مند هستند. این امر باعث می شود که تصور کنند این شانس برای برخی از افراد بیشتر است. اگرچه این جمله کاملا درست است، با این حال این امر ویژگی ذاتی نبوده و کاملا اکتسابی است. درواقع برخی از افراد خود را در شرایطی قرار می دهند که فرصت های تجاری بیشتری به سراغ آنها می آید. تحت این شرایط سوال اصلی این است که چگونه می توان فرصت های تجاری بیشتری را در زندگی خود داشت. اگرچه نظرات متنوعی وجود دارد، با این حال ایده های کارشناس ها را می توان منابعی قابل اعتماد محسوب کرد. در این راستا چهار مورد منتخب را که اکثریت کارشناس ها به آن اعتقاد دارند، بررسی خواهیم کرد. 

چگونه فرصت های تجاری بیشتری داشته باشیم

1-اطراف خود را با افرادی پر نمایید که شما را به سمت جلو هدایت می کنند 

در این رابطه شما باید به تیم و دوستان خود توجه داشته باشید و افرادی را پیدا کنید که شما را به سمت بهبود سوق می دهند. در کنار این مسئله، نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که تنها پر کردن اطراف خود با چنین افرادی کافی نبوده و لازم است تا عملکردهای لازم را داشته باشید. درواقع این مسئله به وجود انگیزه در خودتان هم وابسته است. در این زمینه نقش تمامی افراد یکسان نبوده و بهترین حالت ممکن این است که معلم و یا مربی ای برای خود داشته باشید که در کنار روحیه دادن، نقش آموزش نیز داشته باشد. این نکته را همواره به خاطر داشته باشید که اگر صرفا به دنبال منافع شخصی خود باشید، در نقطه ای کمک رسانی ها متوقف خواهد شد. درواقع شما باید قدردانی لازم و کمک رسانی متقابل داشته باشید. این نکته را همواره به خاطر داشته باشید که فعالیت در این زمینه امری مقطعی نبوده و شما باید به صورت مداوم به دنبال افراد مناسب باشید. بدون شک با فعالیت جدی در حوزه مورد علاقه خود، به صورت مداوم با افراد زیادی مواجه خواهید شد. 

مطلب مرتبط: عادت های رهبران تجاری متفاوت در دنیای کسب و کار

2-محدودیت های ذهنی خود را نابود نمایید 

همه ما تحت سلطه محدودیت هایی قرار داریم که بسیاری از آنها واقعی نیستند. این افکار منفی باعث می شود که با سدی در عملکرد خود مواجه شوید. این امر در حالی است که تمامی افراد تاریخ ساز، فراتر از حد انتظارات و جریان عادی ظاهر شده اند. به همین خاطر نیز ضروری است تا به مواردی فراتر از تصور اولیه فکر نمایید و برای آن تلاش کنید. برای مثال اگر با خود تعهد کرده اید که پنج ساعت از طول روز خود را به هدفی که انتخاب کرده اید اختصاص دهید، آن را دو برابر نمایید. در این میان از کسب تجربه غافل نشوید و نگاه بلند مدت به درآمد خود داشته باشید. این امر باعث می شود که سطح شما در هیچ نقطه ای محدود نشود. اگرچه این امر می تواند شما را در چند سال سختی قرار دهد، با این حال بهترین آینده را به همراه خواهد داشت. همچنین نگاه شما به یک کسب و کار باید در راستای کمک باشد. درواقع اگر هدف شما کمک به مشتری، کارمندان و حتی رقبا باشد، می توانید به برندی ماندگار تبدیل شوید. تحت این شرایط اطمینان داشته باشید که حتی به سودهای بسیار بالا نیز دست پیدا خواهید کرد. درواقع چنین روحیه‎ای برای شما فرصت های شغلی بیشتری را هم به همراه دارد.

3-به دنبال پول نباشید 

اگرچه کسب ثروت خواسته ای طبیعی محسوب می شود، با این حال نباید هدف اول شما باشد. در این زمینه توصیه می شود که خصوصا در چند سال اول فعالیت خود کسب درآمد بالا را فراموش کنید. این امر باعث می شود که بتوانید  در زمینه فعالیت خود به خوبی عمیق شوید. این نکته را فراموش نکنید که خلق یک اتفاق ارزشمند، امری زمانبر بوده و ممکن است حتی تا 10 سال اول درآمد خاصی را نداشته باشد. در این راستا هدف اول کسب و کار شما باید ایجاد ارزشی باشد که در درازمدت بهترین نتایج را به همراه دارد. 

مطلب مرتبط: رهبران تجاری موفق چه ویژگی هایی دارند؟

4-به دنبال ایده های برتر باشید 

مشکل بسیاری از افراد این است که تنها به ایده های خود اطمینان دارند. این امر در حالی است که بسیاری از کسب و کارهای موفق حال حاضر، از ایده های اولیه سایرین به دست آمده است. درواقع شما باید این روحیه را داشته باشید که هر ایده ارزشمندی را قبول نمایید. تحت این شرایط تفاوتی ندارد که این ایده از سوی چه فردی مطرح شده است. همچنین افرادی که خواهان موقعیت های تجاری بیشتری در زندگی خود هستند، لازم است تا موقعیت های موجود و فرصت های آینده را به صورت مداوم تحلیل نمایند تا ایده های بهتری را مورد استفاده قرار دهند. 

منبع : success
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/rhrOj9Ds
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه