دوشنبه, ۱۳ تیر(۴) ۱۴۰۱ / Mon, 4 Jul(7) 2022 /
           
فرصت امروز

فعالیت در دنیای کسب و کار همراه با فشار روحی و استرس بسیار زیادی است. شاید برخی از کارآفرینان این فشار کاری را به طور مشخص بروز ندهند، اما این امر به معنای فقدان فشارهای عصبی در این حوزه نیست. بسیاری از افراد به دلیل فشارهای کاری فراوان در حوزه کاری شان فقط چند ماه پس از شروع به کار اقدام به ترک موقعیت شغلی و عوض کردن کلی حوزه فعالیت شان می کنند. این امر نقش مهمی برای آینده کاری این دسته از افراد دارد. با این حساب اگر شما هم به دنبال تغییر کارتان در پی فشار بسیار زیاد هستید، باید قبل از اینکه بی جهت موقعیت شغلی دلخواه تان را تغییر دهید، اندکی به جزییات نیز فکر کنید. اگر شما توانایی مدیریت استرس و کاهش آن در محیط کار را داشته باشید، آن وقت تغییر حوزه کاری دیگر ایده ای ضروری و اجتناب ناپذیر نخواهد بود. 

هدف اصلی در این مقاله بررسی برخی از مهمترین نکات برای مدیریت استرس به طور حرفه ای است. اگر شما هم در طول سال های اخیر به طور مداوم با استرس در محل کار دست و پنجه نرم کرده اید یا اینکه مدیر بخشی پر از فشار کاری هستید، نکات مورد بحث در این مقاله می تواند برای شما کارایی بالایی داشته باشد. در ادامه برخی از مهمترین نکات برای کاهش فشار کاری و استرس در محل کار را مورد بررسی قرار می دهیم. 

چطور استرس تان در محل کار را کاهش دهید؟

جست و جو برای دلیل استرس

گاهی اوقات استرس افراد در محیط کار ریشه در دلایل دیگری دارد. بدون تردید همیشه امکان عصبانیت شدید از دست همکاران یا حتی بروز مشکلاتی در رابطه میان شما وجود دارد. با این حال امروزه برخی از کارمندان به دلیل مشکلات غیرکاری دچار استری می شوند. بر این اساس برایان رابینز، کارشناس کسب و کار، همیشه استفاده از شیوه هالت (HALT) برای درک ریشه استرس را توصیه می کند. این شیوه برای کشف ریشه استرس هایی که دلیل کاری ندارند، بسیار سودمند خواهد بود. بر این اساس شما باید یک راه حل ساده را در پیش بگیرید: «وقتی استرس دارید، نباید از خود یا دیگران درباره گرسنگی، عصبانیت، تنهایی یا خستگی سوال کنید». بسیاری از افراد با طرح چنین سوالاتی بیش از هر زمان دیگری عصبی می شوند. این امر می تواند توانایی شما برای مدیریت خودتان و تاثیرگذاری بر روی روند فعالیت تان را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. با این حساب شما دیگر توانایی لازم برای تاثی گذاری بر روی مخاطب هدف تان را نخواهید داشت. 

مطلب مرتبط: چگونه از استرس کاری فاصله بگیریم؟

اغلب اوقات افراد بهترین درک از وضعیت شان را دارند. نکته مهم اینکه شما باید با درکی که از وضعیت خودتان دارید، نسبت به مدیریت استرس تان اقدام کنید. اگر ریشه مشکلات شما و استرس تان در خارج از محیط کار قرار دارد، تلاش های شما باید معطوف به حل این مشکل به طور حرفه ای باشد، در غیر این صورت شاید هرگز توانایی تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان را نداشته باشید. 

ساماندهی کارها

وقتی کارها روی هم انبار شود، کارآفرینان حتی با مشاهده فهرست کارها نیز استرس خواهند گرفت. این امر یک واکنش طبیعی در میان بسیاری از افراد محسوب می شود. درست به همین دلیل شما باید به طور مداوم در تلاش برای مدیریت کارها به طور حرفه ای باشید. شاید این امر در ابتدا بسیار ساده به نظر برسد، اما در بلندمدت تاثیرگذاری بسیار خوبی بر روی مخاطب هدف به همراه خواهد داشت. 

امروزه کارآفرینانی که مدیریت زمان و توانایی ساماندهی دقیق کارها را دارند، اغلب اوقات مشکلی از نظر سطح تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف نخواهند داشت. این امر می تواند به آنها برای بهبود شرایط شان کمک کرده و موقعیت شان در بازار را به طور قابل ملاحظه ای بهینه سازی نماید.

یادتان باشد ساماندهی کارها به معنای شروع فعالیت کاری با سخت ترین وظیفه ممکن نیست. شما در این میان باید درک درستی از وظایف تان در شرکت داشته باشید. همچنین گاهی اوقات افراد براساس تجربه یک روند کاری مناسب وضعیت شان را پیدا می کنند. این امر نقش مهمی در تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف داشته و وضعیت تان در بازار را مدیریت خواهد کرد. 

یکی دیگر از نکاتی که کارآفرینان برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف باید به طور مداوم در ذهن داشته باشند، مربوط به استفاده از عادت های درست است. برخی از عادت ها به طور مداوم عادت های افراد را تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین شما امکان تاثیرگذاری بهتر بر روی مخاطب هدف تان با ترک عادت های نامناسب را خواهید داشت. این نکته می تواند به شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف کمک کرده و موقعیت تان در بازار را توسعه دهد.

امروزه فعالیت سازمانی در شرایطی که کارمندان عادت های نامناسب شان را کنار گذاشته باشند، بسیار راحت تر از هر وضعیت دیگری است. بنابراین شما باید به طور مشخص این ایده را در ذهن داشته باشید. 

مطالعه مجلات

امروزه مجلات بسیار متنوعی در دسترس مردم قرار دارد. این امر یکی از بهترین فرصت ها برای کارآفرینان در طول روز به منظور رفع خستگی و مدیریت استرس در محل کار را ارائه می کند. بسیاری از افراد دارای علاقه های مشخصی هستند. این امر در صورتی که شما مجلات مطابق با سلیقه تان را پیدا کنید، تاثیرگذاری بسیار خوبی به همراه خواهد داشت. با این حساب شما می توانید به سادگی هرچه تمام تر اقدام به تاثیرگذاری بر روی وضعیت تان از نظر روحی و سطح استرس نمایید. 

مطالعه مجلات شاید در ابتدا امری بسیار ساده به نظر برسد، اما در عین سادگی تاثیرگذاری لازم را نیز به همراه دارد. بنابراین شما می توانید بدون دردسر اضافه اقدام به استفاده از مزایای این شیوه نمایید. درست به همین خاطر در بسیاری از شرکت ها به طور پیشفرض مجلات بسیار زیادی در دسترس کارمندان قرار دارد. 

مطالعه مجله به کارآفرینان امکان رهایی از موقعیت های سخت کاری و همچنین اندکی آرامش خاطر را می دهد. درست به همین دلیل شما باید همیشه این ایده طلایی برای بهینه سازی وضعیت تان در بازار کار را مدنظر قرار دهید. اگر در طول روز اندکی احساس استرس کردید، استفاده از برخی توصیه های کاربردی می تواند نقطه قوت کارتان در این میان باشد. 

مطلب مرتبط: چگونه استرس و عصبانیت تان را مدیریت کنید؟

اندکی استراحت و ماساژ صورت

وقتی افراد استرس زیادی دارند، به طور معمول فعالیت کاری شان همراه با کیفیت زیادی نخواهد بود. این امر باید به مثابه یک نشانه مناسب به منظور استراحت مد نظر قرار گیرد. وقتی شما در پی استرس بالا اقدام به اندکی استراحت می کنید، فرصت کافی به خودتان برای بازیابی روحیه و کاهش سطح استرس موردنظر را خواهید داد. این امر می تواند به شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف کمک کرده و سطح استرس تان را نیز تا حد مناسبی کاهش دهد. بنابراین دیگر مشکلی از نظر سطح تاثیرگذاری بر روی وضعیت کاری تان و ادامه روند فعالیت با سطح استرس پایین تر نخواهید داشت. 

یادتان باشد امروزه بسیاری از اشتباهات کاری در وضعیت پراسترس کارمندان صورت می گیرد. درست به همین خاطر اگر شما با سطح بالایی از استرس مواجه هستید، بهترین راهکار تلاش برای صرف نظر از فعالیت کاری برای چند دقیقه خواهد بود. در کنار این شیوه شما می توانید به سادگی برای دقایقی صورت تان را ماساژ دهید. این امر استرس فراوان موجود در ذهن تان را تا حد قابل ملاحظه ای کاهش خواهد داد. به این ترتیب دیگر دلیلی برای نگرانی نسبت به اشتباهات ناخواسته در عرصه کسب و کار نخواهد بود. این نکته می تواند توانایی شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را به طور قابل ملاحظه ای تحت تاثیر قرار دهد. بی شک هیچ کارآفرینی به طور مداوم از استرس دور نیست. بنابراین اگر شما استرس تان را مدیریت کنید، شانس بهتری برای تعامل با مشتریان و همکاران تان در بازار خواهید داشت. 

توجه به تمرین های یوگا

یوگا یکی از ورزش های بی نهایت مناسب برای اعصاب و روان است. درست به همین دلیل بسیاری از کارآفرینان حرفه ای اقدام به استفاده از تمرین های مورد نظر در این راستا می کنند. اگر شما فرصت کافی برای شرکت در کلاس های یوگا را دارید، باید به طور مداوم این شیوه را مدنظر قرار دهید. این امر سطح استرس شما را به طور قابل ملاحظه ای کاهش داده و امکان تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را نیز به همراه دارد. نکته مهم دیگر اینکه شما برای بهینه سازی فرصت تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف باید به طور مداوم ذهن تان را از استرس های قدیمی خالی کنید، در غیر این صورت به طور مداوم وضعیت تان در این میان به هم ریخته خواهد بود. 

تمرین های یوگا در ابتدای صبح زمان زیادی از کارآفرینان نمی گیرد. با این حال شما با چنین تمرین هایی به سادگی هرچه تمام تر امکان تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان را خواهید داشت. این نکته شما را برای تاثیرگذاری بهینه بر روی مخاطب هدف آماده کرده و میزان تنش های احتمالی با همکاران را نیز تا حد قابل قبولی کاهش می دهد. درست به همین دلیل شما باید به طور مداوم برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف از این شیوه سود ببرید. 

امروزه دسترسی به تمرین های یوگا بسیار ساده شده است. بر این اساس شما می توانید با اندکی جست و جو در شبکه های اجتماعی یا فضای اینترنت با تمرین های یوگا آشنا شوید. این امر شما را از حضور در باشگاه بی نیاز کرده و صرفه جویی بالاتری در زمان تان به ارمغان می آورد. 

کنار گذاشتن موقتی افکار

وقتی ذهن شما درگیر باشد، کیفیت کاری تان افت پیدا می کند. همین امر می تواند سطح استرس شما را بی نهایت افزایش داده و موقعیت تان را نیز در شرکت به خطر اندازد. اگر کارآفرینان برای مدت زمانی طولانی با استرس در بازار فعالیت داشته باشند، به مرور زمان دیگر هیچ کس از آنها حرف شنوی لازم را نخواهد داشت. درست به همین دلیل شما باید به فکر راهکاری برای کاهش استرس تان باشید. 

از آنجایی که بسیاری از افکار همراه با استرس هستند، یکی از نکات حرفه ای در زمینه مدیریت استرس شامل کنار گذاشتن موقتی افکار حاوی استرس است. شما با چنین کاری امکان تاثیرگذاری بهینه بر روی مخاطب هدف را داشته و موقعیت تان در بازار به طور قابل ملاحظه ای بهینه سازی خواهد شد. 

بدون شک کنار گذاشتن افکار برای فعالیت مناسب در شرکت امر سختی محسوب می شود. این نکته برای کسانی که به طور مداوم درگیر بحث های گسترده هستند و افکار زیادی در سرشان شکل می گیرد، دشواری بیشتری به همراه خواهد داشت. با این حال اندکی تمرین در این میان کار شما را بی نهایت ساده تر از هر زمان دیگری خواهد کرد. 

مطلب مرتبط: روش های کاهش استرس کارمندان: همراه با درس هایی از کارآفرینان بزرگ دنیا

نفس عمیق بکشید

برخی از مشکلات در دنیای کسب و کار نیازی به افکار عجیب یا راه حل های سخت ندارد. اگر شما در محل کار به طور مداوم با سطح بالایی از استرس رو به رو هستید، یکی از شیوه های ساده در این میان اندکی تنفس عمیق تر است. این شیوه ساده به شما برای کسب آرامش و بازگشت ضربان قلب تان به حالت طبیعی کمک می کند. با این حساب اگر به دنبال تاثیرگذاری مناسب بر روی مخاطب هدف تان هستید و کار بدون استرس را هم دوست دارید، باید همیشه نفس عمیق را در دستور کار قرار دهید. این شیوه در هر شرایطی قابل اجرا بوده و شانس شما را بی نهایت افزایش می دهد. 

بسیاری از افراد در طول روز تنفس مرتبی ندارند. این امر می تواند موجب افزایش استرس و عصبانیت شدید آنها در محل کار شود. با این حساب اندکی تنفس منظم تر به شما برای تاثیرگذاری بهتر بر روی همکاران و پیگیری کاملا حرفه ای کارها کمک خواهد کرد. با این حساب دیگر مشکلی از نظر سطح تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف پیش روی شما یا دیگر همکاران تان نخواهد بود. 

استراحت دادن به عضلات

شما در طول روز باید اندکی به عضلات تان استراحت دهید. نشستن مداوم پشت میز کار یا حتی دوندگی های زیاد از بخشی به بخش دیگر شرکت می تواند سطح استرس شما را بی نهایت افزایش دهد. این امر به شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف کمک شایانی کرده و فرصت های تان را نیز به طور قابل ملاحظه ای کاهش خواهد داد. درست به همین دلیل شما باید برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان همیشه از راهکارهای حرفه ای سود ببرید، در غیر این صورت شاید کمتر فرصتی برای تاثیرگذاری بر روی وضعیت کاری تان داشته باشید. 

فعالیت همراه با استرس گاهی اوقات در قالب گرفتگی عضلات خودش را نشان می دهد. در وضعیت های پیچیده چنین امری می تواند چند روزی شما را از فعالیت کاری دور نگه دارد. درست به همین خاطر استراحت دادن به عضلات یا ماساژ آنها از سوی خودتان می تواند نقش مهمی در طول روز برای کاهش استرس و خطرات ناشی از آن داشته باشد.

رفتن به مکان مورد علاقه تان

گاهی اوقات در نزدیکی محل کار یک پارک یا رستوران مورد علاقه شما وجود دارد. چنین مکان هایی به شما احساس بسیار خوبی داده و فرصت تاثیرگذاری بر روی روند استرس تان را به همراه دارد. نکته مهم در این میان رفتن به مکان دلخواه تان در برخی از ساعت های کاری است. توصیه ما انتخاب زمان هایی پر از استرس برای رفتن به مکان های مورد علاقه تان است. این امر می تواند برای شما جذابیت بسیار زیادی به همراه داشته و موقعیت تان را نیز به طور چشمگیری بهبود بخشد. 

امروزه بسیاری از افراد هیچ راه حلی برای مدیریت استرس شان ندارند. در این میان شما می توانید با مدیریت مناسب استرس تان در این راستا نقش مهمی در فعالیت کاری بهینه موسسه تان داشته باشید. این امر حتی نقشه راهی برای دیگر همکاران تان نیز خواهد بود. بدون تردید ملاقات دسته جمعی با همکاران در مکانی که بدان علاقه دارید، جذابیت زیادی خواهد داشت. شما با چنین کاری به سادگی هرچه تمام تر فرصت تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان را پیدا می کنید. 

نگاه کردن به سخنرانی های تد (TED Talks)

استفاده از موقعیت های مناسب و شیوه های حرفه ای برای کاهش استرس همیشه عالی به نظر می رسد. با این حال در عمل بسیاری از افراد توانایی استفاده از تکنیک های درست را ندارند. در این میان سخنرانی های تد با ارائه توصیه های حرفه ای برای کارآفرینان در حوزه های مختلف به مدیریت استرس نیز کمک می کند. برخی از افراد وقتی مشغول یادگیری یک مهارت تازه هستند، استرس های شان را به کلی فراموش می کنند. با این حساب شما می توانید از سخنرانی های تد برای فراموش کردن استرس ها و بازگشت به وضعیت عادی کاری سود ببرید. در این صورت دیگر مشکلی از نظر سطح تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف پیش روی تان نخواهد بود. 

بدون تردید اندکی جست و جو در شبکه های اجتماعی یا حتی سایت تد به شما امکان دسترسی به ویدئوهای بسیار عالی و حتی تخصصی در زمینه مدیریت استرس را می دهد. نکته جالب اینکه چنین توصیه هایی به طور معمول از سوی کارآفرینان موفق یا کارشناس های حرفه ای در زمینه استرس ارائه می شود. با این حساب شما مشکلی بابت اجرای درست ایده های تان نخواهید داشت. 

مطلب مرتبط: مدیریت استرس (Stress Management) چیست؟ همراه با تکنیک های کاهش استرس در محیط کار

استفاده از قانون 20-20-20

یکی از قانون ها و روش های تاثیرگذار برای کاهش سطح استرس و رفع خستگی تحت عنوان 20-20-20 شناخته می شود. این قانون بی نهایت ساده و در عین حال تاثیرگذار است. بر این اساس شما باید هر 20 دقیقه به مدت 20 ثانیه به یک نقطه که دست کم 20 فوت با مانیتور یا محل دید عادی تان فاصله دارد، خیره شوید. این امر به شما برای بازیابی سطح انرژی تان کمک کرده و سطح بهره وری تان را نیز بی نهایت افزایش می دهد. با این حساب دیگر نیازی نسبت به استفاده از شیوه های عجیب و غریب در این میان نخواهد بود. 

منبع : calendar
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/IBaQC6Ij
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه