دوشنبه, 18 فروردين 1399 - 13:30

اگر بخواهیم مهم ترین ویژگی را در رابطه با یک فرد نام ببریم، بدون شک قابل اعتماد بودن گزینه شایسته ای خواهد بود که از مجموع چند خصوصیت به دست می آید، با این حال نظرات در این رابطه متفاوت بوده و به همین خاطر به نظر می‎رسد که گفته های روانشناس ها، بهترین مرجع در این زمینه باشد. درواقع این افراد کاندیدای اصلی تبدیل شدن به یک کارآفرین و کسب موفقیت های متعدد هستند. در همین راستا به بررسی 10 ویژگی معرفی‎شده خواهیم پرداخت.

1-نمایش خود واقعی

افراد قابل اعتماد چه ویژگی هایی دارند

افرادی که تظاهر نمی کنند بدون شک کاندیدای خوبی برای اعتماد کردن خواهند بود. این امر در حالی است که تقریبا تمامی افراد در تلاش هستند تا جنبه های خوب خود را نشان دهند. همچنین این رفتار نشان از وجود اعتماد به نفس کافی است. درواقع نمایش خود به معنای آن خواهد بود که اهمیتی ندارد که سایرین چه عقیده ای دارند. در نهایت هنگامی که خودتان را قبول داشته باشید، سایرین را به سمت چنین اقدامی سوق خواهید داد. این نکته را نیز فراموش نکنید که دلیلی برای راضی کردن همه افراد وجود ندارد.

مطلب مرتبط: 10 عادت افراد قابل اعتماد كدامند؟

2-توجه به سلامت

اگر فردی به سلامت خود توجه نداشته باشد، بدون شک نمی توان به وی اعتماد کرد. علت این امر به این خاطر است که وی به مهم ترین دارایی خود توجهی ندارد و چگونه می توان انتظار داشت که او به سایر موارد اهمیتی را نشان دهد. در نهایت توجه به این موضوع به خاطر نیاز به انجام اقدامات متعدد و عدم تنبلی، بیانگر آن خواهد بود که فرد موردنظر آستانه تحمل بالایی را داشته و فردی پرتلاش محسوب می شود.

3-واقع‎گرایی

بسیاری از افراد در رویا زندگی می کنند. همین امر نیز باعث می شود تا همواره به دنبال موقعیت مناسب و شغل ایده آل باشند. این امر در حالی است که چنین شرایطی را خودتان باید ایجاد کنید. به همین خاطر بسیار مهم است که فردی واقع‎گرا باشد تا بتواند بر روی فرصت های موجود تمرکز کند. بدون شک سنجش این موضوع براساس ادعاهای افراد میسر نبوده و لازم است تا به عملکرد آنها توجه داشته باشید.

4-شخصیت حرفه ای

اگر بخواهیم شخصیت حرفه ای را در یک جمله خلاصه کنیم، بدون شک توانایی کنترل احساسات مهم ترین گزینه خواهد بود. درواقع اگر فردی بتواند در این زمینه موفق‎آمیز عمل کند، بدون شک به شخصیتی دست پیدا خواهد کرد که مورد احترام هر فردی بوده و به نوعی به کاریزما دست پیدا می-کند. به همین خاطر بسیار مهم است که هر فردی یک دوره خودسازی را داشته باشد.

5-دید روشن

اگرچه این جمله کمی عجیب به نظر می رسد، با این حال این امر که بتوانید اهداف و مسیر انجام کارها را به صورت بسیار واضح ببینید و آن را شرح دهید، بدون شک یک ویژگی مهم خواهد بود که بیانگر تسلط شما و قدرت مدیریت است. بدون شک چنین افرادی قدرت انجام ادعاهای خود را خواهند داشت. به همین خاطر تنها کافی است تا در رابطه با نحوه انجام یک کار، از آنها سوال کنید.

6-گوش دادن

بسیار مهم است که یک فرد در زندگی خود بیشتر گوش داده و کمتر صحبت کند. در این رابطه یک جمله معروف وجود دارد که علت وجود یک زبان و دو گوش، براساس میزان نیاز به آنها است. درواقع در جهان تنها افرادی پیشرفت خوبی خواهند داشت که شنونده های بادقتی باشند. این امر باعث می شود تا اطلاعات افراد به بالاترین حد ممکن برسد. درواقع اگر فردی بیشتر تمایل به گوش کردن دارد، قابل اعتمادتر از افرادی خواهد بود که بسیار صحبت می کنند. به همین خاطر بسیار مهم است که در این رابطه تمرین کنید. درواقع هر یک از این عادت ها به صورت طبیعی در افراد وجود نداشته و کاملا اکتسابی محسوب می شود.

7-شفافیت

صداقت و شفافیت دو اصل بسیار مهم محسوب می شود که میزان آن بیانگر سطح اعتمادپذیری خواهد بود، با این حال فراموش نکنید که افراد در این زمینه باید باهوش باشند. درواقع نباید همه چیز را صادقانه به افراد منتقل کرد و برخی از موارد شخصی محسوب می شوند، با این حال فردی که در رابطه با موضوعاتی که شما باید از آن اطلاع داشته باشید با صداقت رفتار می کند، بدون شک قابل اعتماد محسوب خواهد شد. این دسته از افراد به علت آنکه قبل از شفافیت با دیگران، با خودشان صادق هستند، در برابر انتقادات واکنش خوبی را داشته و ابدا خودپسند نخواهند بود.

8-انعطاف‎پذیری

طبق این ویژگی افراد قادر خواهند بود تا خود را با موقعیت های مختلف هماهنگ سازند. این ویژگی بسیار مهم بوده و ضامن موفقیت طولانی‎مدت خواهد بود. درواقع بسیار مهم است که فرد از این ویژگی برخوردار باشد. علت این امر به این خاطر است که شما می توانید اطمینان داشته باشید که در صورت همکاری با چنین فردی، دیگر شرایط اهمیتی را نخواهد داشت. در نهایت این افراد در برخورد با سایرین نیز همواره می توانند رفتار خوبی را داشته باشند.

9-تیم‎گرایی

مهم ترین ویژگی افراد تیم‎گرا این است که آنها منافع جمعی را به اهداف شخصی خود ترجیح می-دهند. فراموش نکنید که برای موفقیت در کسب و کار خود باید افرادی با این ویژگی را داشته باشید که از خصوصیت های قابل اعتماد بودن محسوب می شود.

مطلب مرتبط: 10 راز تبدیل شدن به یک رهبر قابل اعتماد

10-کمک‎کردن

در نهایت آخرین ویژگی افراد قابل اعتماد این است که آنها بدون هیچ گونه انتظاری به دیگران کمک می کنند. درواقع این موضوع دلسوز بودن آنها را به اثبات می رساند و چه چیز بهتر از وجود چنین فردی در یک شرکت می تواند باشد؟ این امر باعث خواهد شد تا تبادل تجربیات به خوبی انجام شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید