چهارشنبه, 18 فروردين 1395 - 07:10

واحد کامیون فولکس واگن در راستای تمایل فزاینده کامیون‌سازان به اتوماسیون در حمل‌و‌نقل جاده‌ای، تا پایان دهه جاری حدود نیم میلیارد یورو برای تقویت امکانات دیجیتال خودروهای سنگین هزینه خواهد کرد. به گزارش ایسنا، دایملر که رقیب آلمانی فولکس واگن است در زمینه کامیون خودران پیشتاز بوده و با اشاره به بهبود ایمنی راننده و بهره‌وری در مصرف سوخت در سیستم‌های خودران، پیش‌بینی می‌کند که این فناوری بر موانع حقوقی در حمل‌و‌نقل جاده‌ای بار چیره شود.

فولکس واگن که پیش از افشای رسوایی آلایندگی دیزلی در سپتامبر گذشته تقویت فعالیت‌های بخش کامیون‌سازی خود را آغاز کرده بود، برای بهبود وجهه خود و پشت سر گذاشتن رسوایی اخیر درصدد معرفی فناوری‌های جدید و دیجیتالی‌سازی کامیون‌های سنگین است. گروه کامیون و اتوبوس فولکس واگن اعلام کرده است ظرف پنج سال آینده چند صد میلیون یورو در زمینه امکانات دیجیتالی هزینه خواهد کرد و در نظر دارد ارتباط حسگرهای داخلی با ترمز اتوماتیک و سایر سیستم‌ها را بهبود دهد.

برند MAN که به همراه برند سوئدی اسکانیا بخشی از این گروه است، در رویدادی که در مونیخ برگزار می‌شود امکان استفاده از سیستمی را نشان می‌دهد که در آن کاروانی از کامیون‌های نیمه‌اتوماتیک به‌دنبال کامیونی که توسط راننده هدایت می‌شود حرکت می‌کنند. براساس گزارش رویترز، این برند معتقد است چنین سیستمی به کاهش مصرف دیزل و آلایندگی دی‌اکسیدکربن در حمل‌و‌نقل جاده‌ای بار کمک می‌کند.

شما می توانید جهت اطلاع از آخرین قیمت خودروهای فولکس واگن به سرویس قیمت روز فرصت امروز مراجعه کنید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید