چهارشنبه, 16 دی 1394 - 03:35

فوردموتور با هدف سرعت بخشیدن به روند طراحی خودروهای تمام‌اتوماتیک، قصد دارد شمار خودروهای خودران آزمایشی خود را به 30 دستگاه افزایش دهد. به گزارش ایسنا، فورد در آستانه آغاز نمایشگاه محصولات الکترونیکی مصرفی (CES) در لاس‌وگاس این خبر را منتشر و اعلام کرد از حسگر کم‌هزینه LiDAR استفاده خواهد کرد.به گفته مدیران صنعت خودرو، هزینه بالای چنین حسگرهایی که به‌عنوان چشم خودروی خودران عمل می‌کنند، یکی از موانع فنی برای راه یافتن خودروهای خودران به بازار است.

89468534735734734735745848464695

فورد اعلام کرد نخستین خودروسازی است که از این حسگر که ساخت شرکت ولودین است، استفاده می‌کند. این حسگر جایگزین اسکنرهایی خواهد شد که بر سقف خودروهای مورد آزمایش برای طراحی خودروهای خودران مورد استفاده قرار می‌گیرند. این خودروساز 20 دستگاه فورد فیوژن هیبریدی به ناوگان خودروهای آزمایشی که شامل 10 خودرو است، خواهد افزود و آنها را در جاده‌های کالیفرنیا، آریزونا و میشیگان تست می‌کند. 

خودروسازان رقیب هم خودروهای آزمایشی خود را در جاده‌های خصوصی و عمومی آزمایش می‌کنند. شرکت گوگل از سال 2009 از خودروهای مختلف ازجمله خودروهای ساخت خود برای تست خودران استفاده می‌کند. براساس گزارش رویترز، فورد همچنین اعلام کرده با شرکت سازنده پهپاد دی‌جی‌ای برای برگزاری مسابقه طراحی سیستم‌های ارتباطی پهپاد به خودرو با استفاده از سیستم‌های ارتباطی فورد اف 150 همکاری خواهد کرد. 

شرکت‌کنندگان در این مسابقه سیستمی را طراحی خواهند کرد که به کارکنان سازمان ملل امکان می‌دهد برای بررسی مناطق فاجعه‌دیده از آن استفاده کنند. برنده این مسابقه 100 هزار دلار جایزه دریافت می‌کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید