سه شنبه, 19 فروردين 1399 - 09:59

رئیس کل بیمه مرکزی:

رئیس کل بیمه مرکزی گفت صنعت بیمه برای توسعه پوشش بیمه کیفیت محصول و سایر مسئولیت های مرتبط با بخش تولید، آمادگی کامل دارد.

به گزارش بیمه مرکزی، غلامرضا سلیمانی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تبعات اقتصادی آن گفت: بعد از شیوع ویروس کرونا بسیاری از معادلات اقتصادی دستخوش تغییر شد که این بحران هم می تواند بر کیفیت عملکرد صنعت بیمه، اثرگذار باشد.

بیمه کیفیت محصولات تولیدی

سلیمانی با تشریح آخرین اقدامات نهاد ناظر و همچنین شرکت های بیمه در میدان جهاد کرونا، یاد قربانیان صنعت بیمه در این عرصه را ماندگار توصیف کرد و گفت: تلاشگران صنعت بیمه نیز در خط مقدم خدمات رسانی حضور دارند و برای تحقق برنامه ها و هدف‎گذاری های سال جدید مجاهدت می کنند.

او نگاه دووجهی صنعت بیمه به پیام امسال رهبر معظم انقلاب درخصوص ضرورت جهش تولید در کشور را از نکات ظریف و ویژه توصیف کرد و افزود: صنعت بیمه علاوه بر جهش بیمه ای و تمرکز بر افزایش ضریب نفوذ باید تمام‎قد به کمک تولید برود تا این شعار اقتصادی و اجتماعی به ثمر بنشیند.

رئیس شورای عالی بیمه همچنین از اعطای مجوز تاسیس موسسات تضمین به منظور عرضه انواع ضمانت نامه های موردنیاز بخش تولید، خبر داد و این امر را مستلزم تصویب مقررات مربوط در هیأت وزیران دانست.

به گفته وی، با تمهیدات صورت گرفته، این صنعت برای توسعه پوشش بیمه کیفیت محصول و سایر مسئولیت های مرتبط با بخش تولید، آمادگی کامل دارد.

سلیمانی ارائه خدمات آموزشی و مشاوره ای در زمینه مدیریت ریسک را از ماموریت های دیگر صنعت بیمه اعلام کرد و گفت: تمامی بخش های تولیدی در راستای بهبود فضای کسب و کار می توانند از خدمات صنعت بیمه در حوزه های گوناگون استفاده کنند.

رئیس شورای عالی بیمه به آخرین تحولات بیمه ای در دنیا اشاره کرد و افزود: در حال حاضر صنعت بیمه از محاسبات عادی تا حدودی فاصله گرفته و در حوزه مطالبات مردمی و مسئولیت های اجتماعی نمود بیشتری دارد.

وی این تغییر نگاه را برای صنعت بیمه یک فرصت طلایی ارزیابی کرد و افزود: بیمه نامه های شهروندی و سایبری و نظایر آن از رشته های آینده داری به شمار می روند که در سال جاری اثر خود را در فعالیت های اجتماعی و اقتصادی نشان خواهند داد.

رئیس کل بیمه مرکزی از آغاز به کار چند شرکت جدید بیمه در سال جدید نیز خبر داد و گفت: فضای رقابتی برای تمامی شرکت های بیمه آماده است، اما قطعا بخش هایی که صدور بیمه نامه های الکترونیک و حرکت به سمت هوشمندسازی را جدی تر گرفته اند از شانس موفقیت بالاتری بهره مند خواهند شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید