ضرورت به کارگیری راهکارهای دائمی برای رفع آلودگی هوای کلانشهرها / توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی در کنار افزایش کیفیت سوخت - فرصت امروز

شنبه, 16 آبان 1394 - 06:30

ایرج عبدی، نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت به‌کارگیری راهکارهای دائمی برای رفع آلودگی هوا تاکید و تصریح کرد: با توسعه ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی، از رده خارج کردن خودروهای فرسوده و افزایش کیفیت خودرو و سوخت می‌توان در راستای رفع دائمی آلودگی هوا در کلانشهرها گام برداشت.عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس نهم، بهبود کیفیت سوخت را در کاهش آلودگی هوا موثر خواند و گفت: لازم است وزارت نفت و شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در جهت بهبود هوای کلانشهرها، تولید و عرضه سوخت استاندارد و با‌کیفیت را در دستور کار خود قرار دهند.

HAMLONAGHL

این نماینده مردم در مجلس نهم، تاکید کرد: ضرورت دارد سازمان محیط‌زیست به‌عنوان متولی اصلی حفظ و ارتقای وضعیت محیط‌زیست کشور و با توجه به نقش حاکمیتی خود به‌عنوان ناظر، مشکلات این حوزه را بررسی و نقش خود را به درستی ایفا کند؛ همچنین به سازمان‌هایی که وظیفه خود را در قبال آلودگی هوا به‌درستی انجام نداده‌اند هشدار دهد.

همکاری مسئولانه همه سازمان‌ها برای کاهش آلودگی هوای کلانشهرها الزامی است

عبدی همکاری مسئولانه همه سازمان‌ها را در کاهش آلودگی هوای کلانشهرها موثر خواند و افزود: با توجه به اینکه آلودگی هوا یکی از معضلات جدی کلانشهرها به شمار می‌رود لذا لازم است شرکت‌های خودروساز، نیروی انتظامی و پلیس، وزارت نفت، سازمان شهرداری‌ها و محیط‌زیست و همچنین دیگر دستگاه‌هایی که نقش و تاثیر مستقیمی در آلودگی هوای کلانشهرها دارند تلاش جدی برای رفع معضل آلودگی هوا داشته باشند.

لزوم نظارت بیشتر مجلس بر عملکرد دستگاه‌های آلاینده محیط‌زیست

عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس نهم، بر ضرورت نظارت بیشتر مجلس بر عملکرد دستگاه‌های آلاینده محیط‌زیست تاکید کرد و گفت: کمیسیون اقتصادی، اجتماعی و صنایع و معادن و همچنین فراکسیون محیط‌زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی باید نظارت بیشتری بر عملکرد دستگاه‌هایی که در ایجاد و افزایش آلودگی هوای تهران نقش دارند داشته باشند.

وی ارتقای کیفی خودروهای داخلی را لازم دانست و اظهار داشت: در راستای کاهش آلودگی هوای کلانشهرها لازم است خودروهای هیبریدی و برقی جایگزین خودروهای بی‌کیفیت با مصرف سوخت بالا شوند. نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مسئولان ذی‌ربط برای بهبود و رفع آلودگی هوا در کلانشهرها باید ارائه روش‌ها و راهکارهای جدید و استفاده از نظرات کارشناسان را در دستور کار خود قرار دهند. عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، توسعه ناوگان حمل ونقل عمومی را در جهت کاهش آلودگی هوا و عدم استفاده از خودروهای تک‌سرنشین موثر خواند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی