یکشنبه, 11 بهمن 1394 - 03:00

شرکت خودروسازی آمریکایی جنرال موتورز به منظور سرعت بخشیدن به طراحی خودروهای برقی و خودران، یک تیم تشکیل می‌دهد. به گزارش ایسنا، داگ پارکس، نایب رئیس برنامه‌های محصول جهانی جنرال موتورز به‌عنوان نایب رئیس فناوری خودران منصوب شد. پارکس بر تلاش‌ها برای طراحی سیستم‌های برقی و باتری جدید و نرم‌افزار برای خودروها نظارت خواهد کرد و به مارک رئوس، مدیر طراحی محصول جهانی جنرال موتورز گزارش خواهد داد.

وی از سال 1984 سمت‌های مالی و مهندسی متعددی داشته و پیش از اینکه در اوت سال 2012 نایب رئیس برنامه‌های محصول جهانی شود، مدیر اجرایی و مدیر خط خودرو برای خودروهای برقی بود. همچنین شری هیکاک که در حال حاضر سرمهندس نسل جدید مدل‌های پیکاپ است، سرمهندس بخش خودروهای خودران انتخاب شد. پام فیلیجر که سرمهندس خودروهای برقی در این شرکت است مسئولیت‌های بیشتری را برای برنامه‌ریزی استراتژیک مربوط به خودروهای برقی و خودران برعهده خواهد گرفت.

جنرال موتورز قصد دارد تا پایان امسال مدل برقی شورولت بولت را عرضه کند که با هر بار شارژ حدود 200 مایل طی می‌کند و حدود 35 هزار دلار قیمت دارد. براساس گزارش رویترز، این خودروساز آمریکایی اوایل ژانویه اعلام کرد 500 میلیون دلار در شرکت لیفت سرمایه‌گذاری می‌کند و قصد دارد با لیفت برای طراحی شبکه خودروهای خودران همکاری کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید